Shoutbox 0 nowych PW 


5 Stron V  < 1 2 3 4 5 >  
Reply to this topicStart new topic
> Omega b c22xe
tjwasiak
post Thu, 21 May 2015 - 18:08
Post #41


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 15 October 2003
Skąd: Warszawa





Nie chcę się kłócić - wszystko zależy od tego jak stałe będzie ciśnienie. Jak reduktor nie będzie wydalał to i 130 Nl nie wystarczy.


--------------------
question = ( to ) ? be : ! be;
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Thu, 21 May 2015 - 18:08
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Mis
post Thu, 21 May 2015 - 22:36
Post #42


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 07 January 2009
Skąd: Rzeszów





Lepiej mieć ciśnienie poniżej 1b odrobinę i mnożnik na końcu 0,8 zamiast walczyć z pętleniem wtrysków gazowych przy ciśnieniu podbitym do 1,3b na przykład. Jak zrobi nawet 180KM z 2200ccm R4 to zdecydowanie polecam wersję 130Nl/min Barracudy zamiast zwykłej 115stki. wink.gif


--------------------
RS3 8V2 nardo limo pl 540HP 680NM
109-Performance
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tjwasiak
post Fri, 22 May 2015 - 00:12
Post #43


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 15 October 2003
Skąd: Warszawa





O ile tylko masz reduktor który pozwala "bawić się" ciśnieniem w szerokim zakresie smile.gif

I nie strasz mnie, że jak pociągnę dalej mody to mi się Barracudy skończą, dobra? biggrin.gif wink.gif


--------------------
question = ( to ) ? be : ! be;
Go to the top of the page
 
+Quote Post
manieko58
post Mon, 01 Jun 2015 - 11:20
Post #44


Frequent User
Dołączył: Sun, 24 February 2013
Skąd: sieradz





Panowie problem jest taki . Barracudy chwilowo zaadoptowałem w listwę od keihinów.Reduktor KME RED Podjechałem do kolegi żeby je ustawić i lipa . Pierwsza próba przy ciśnieniu na reduktorze 1bar na oryginalnych rozmiarach dysz jakie były w zestawie pokazało zbyt małe dysze ,wiadomo były jakieś 1.5mm. Dobra rozwierciliśmy na 2mm ,ponowna kalibracja i znowu komunikat zbyt małe dysze. Teraz otworki 2.2mm nadal ciśnienie 1 bar i znowu zbyt małe dysze . Otwory 2.5mm przy 1 barze i nadal to samo . Zwiekszyliśmy cisnienie do 1.2 bara ,ponowna kalibracja doszło do 3 cylindra przerwało i znowu zbyt małe dysze . Nawet jak daliśmy 2.8mm nic nie pomogło . Kolega w końcu ustawił je ręcznie na tych 2.8mm i jeżdże tak już drugi tydzień i niema mocy na tych wtryskach . Musze jej mocno cisnąc pedał gazu żeby jakoś przyśpieszała . Jak keihiny mi padły miałem na przetrzymanie wrzuconą listwe od jakiegoś silnika 1.2 i lepiej się zbierała do tych 4 tyś obr niż teraz , tylko na nich przy ponad 5 tyś przerzucał na benzyne. Na barracudach tera pociąga do 6.5tyś i nic nie przerzuca ale muł jest niesamowity. Kolega nie jest jakimś mistrzem od gazów ( pracował kilka lat przy tym i teraz po godzinkach zakłada w domu używki) ale jak zakładał mi ta instalacje jeszcze z keihinami to nie było żadnych problemów , wszystko się ładnie skalibrowało . No i co wy na to. Myśle jeszcze podjechać do innego gaziarza no bo się tak jeździć nie da takim mułem
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tjwasiak
post Mon, 01 Jun 2015 - 11:41
Post #45


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 15 October 2003
Skąd: Warszawa





Jesteś pewien że elektrycznie jest wszystko prawidłowo podłączone - tzn. wtryski są dobrze sparowane? Nevo nie powinno mieć żadnych problemów z Barracudą. Masz najnowszy firmware? Który reduktor KME masz, bo z doświadczenia wiem że Silver jest po prostu za słaby. Sprawdzaliście podczas jazdy co dzieje się z ciśnieniem? Masz sprawną sondę lambda? Podglądałeś adaptacje ECU?


--------------------
question = ( to ) ? be : ! be;
Go to the top of the page
 
+Quote Post
manieko58
post Tue, 02 Jun 2015 - 11:33
Post #46


Frequent User
Dołączył: Sun, 24 February 2013
Skąd: sieradz





jak pisałem wyżej mam reduktor KME RED . Co do podłączenia to podpiołem z taką kolejnością jak były keihiny ,z drugiej strony jak bym pozamieniał kostki to chyba by nie równo na wolnych obr chodził a jest gitarka. Co do oprogramowania to nie wiem jakie jest ale jak montowaliśmy tą instalacje to kolega musiał nowy program pobrać bo na innej wersji nie odpalało. Cisnienie podczas jazdy w granicach tego 1.2 bara utrzymywało. Adaptacje zrobiliśmy na drodze podczas jazdy dopiero po ręcznym ustawieniu wtrysków.
Podczas kalibracji automatycznej działo się tak , 1 i 4 cylinder czasy wtrysku pokazywał ok 4.1 ms ( gdzie benzyna ok 3.8ms) . Gdy podpioł się 3 cylinder czasy wtrysków na wszystkich trzech cylindrach skoczyły do ok 8ms i zaczoł nierówno chodzic na wolnych . Gdy na koniec doszedł 2 cylinder czas skoczył na ok 10ms i przerywało kalibracje . Jutro wybieram sie do innego gaziarza co ma konkretny zakład i zobaczymy co wymyśli.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tjwasiak
post Tue, 02 Jun 2015 - 12:52
Post #47


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 15 October 2003
Skąd: Warszawa





A próbowaliście ustawić żeby wszystkie wtryski jednocześnie przełączał? Bo mi właśnie wygląda na to że jednak są źle sparowane wtryski - przynajmniej 2 i 3 cylinder wyglądają na zamienione...


--------------------
question = ( to ) ? be : ! be;
Go to the top of the page
 
+Quote Post
manieko58
post Tue, 02 Jun 2015 - 23:00
Post #48


Frequent User
Dołączył: Sun, 24 February 2013
Skąd: sieradz





czyli mogłem zamienić kostki ale są ponumerowane i popiołem zgodnie z numerami. A jeśli będą zamienione to czasem na wolnych obrotach powinien zle chodzić czy cos? Pojedynczo nie próbowaliśmy ,zobaczymy jutro u gaziarza
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tjwasiak
post Tue, 02 Jun 2015 - 23:07
Post #49


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 15 October 2003
Skąd: Warszawa





Wszystko zależy jak są wężyki podłączone - często w 4 cylindrowych silnikach 2 i 3 cylinder są na krzyż żeby zachować równą długość przewodów wtrysk-kolektor.


--------------------
question = ( to ) ? be : ! be;
Go to the top of the page
 
+Quote Post
manieko58
post Fri, 12 Jun 2015 - 16:19
Post #50


Frequent User
Dołączył: Sun, 24 February 2013
Skąd: sieradz





no gaziarz poregulował i jest prawie idealnie . Bylo za bogato i zalewała się .Najgorsze jest to że autko używam na codzień i nie moge jej postawić na przekładke silnika . Cała nadzieja w bracholu od którego am zamiar pożyczyć jego omege może do końca miesiąca się uda wykonać zamierzony plan . Jak już wpadnie c22xe to wtedy konkretnie wezme się za gaz .
Go to the top of the page
 
+Quote Post
manieko58
post Thu, 02 Jul 2015 - 11:49
Post #51


Frequent User
Dołączył: Sun, 24 February 2013
Skąd: sieradz





Panowie pytanie nie w temacie może ale potrzebuje schemat podłączenia instalacji sekwencyjnej tego typu taki jest sterownik .Potrzebuje to wpiąć do focusa . I program jaki powinien być zeby to wysterować .
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tjwasiak
post Thu, 02 Jul 2015 - 13:16
Post #52


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 15 October 2003
Skąd: Warszawa





Obawiam się że niewiele zdziałasz z tym AG SGI - tego się normalnie nie reguluje, tylko trzeba mieć dedykowany firmware pod auto. Sam program do tego może jeszcze znajdziesz, ale ZTCP działa tylko pod DOS i pozwala jedynie na odczyt podstawowych parametrów. Lepiej kupić cokolwiek normalnego nawet w używce niż wojować z tym "cudem".


--------------------
question = ( to ) ? be : ! be;
Go to the top of the page
 
+Quote Post
manieko58
post Tue, 07 Jul 2015 - 15:55
Post #53


Frequent User
Dołączył: Sun, 24 February 2013
Skąd: sieradz





No i właśnie kupiłem używke stag 300 . tamto od początku wydawało mi się jakieś pogmatwane
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tjwasiak
post Tue, 07 Jul 2015 - 16:28
Post #54


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 15 October 2003
Skąd: Warszawa





No i bardzo dobrze zrobiłeś, nawet jeśli to ten najstarszy wariant 300tki.


--------------------
question = ( to ) ? be : ! be;
Go to the top of the page
 
+Quote Post
manieko58
post Mon, 13 Jul 2015 - 22:40
Post #55


Frequent User
Dołączył: Sun, 24 February 2013
Skąd: sieradz





panowie potrzebuje map sensor o taki . Instalacje którą kupiłem była z omegi po wypadku i map okazał się walnięty . Jeśli ktos ma jakis używany sprawny na zbycie to pisać PW. Poza tym 300setka ogarnia spokojnie fokusika żony he he
Go to the top of the page
 
+Quote Post
manieko58
post Wed, 05 Aug 2015 - 15:32
Post #56


Frequent User
Dołączył: Sun, 24 February 2013
Skąd: sieradz





koledzy omcie właśnie rano wprowadziłem z garażu z silnikiem c22xe. Na benzynę jest ok tylko gaz muszę jeszcze wyregulowac . Szczerze powiem że trochę ciasno jest z tym silnikiem, kopulka ma z pół cm luzu do grodzi, kolektor też ledwo przechodzi ale nic nie puka jak jej pociskami. Mam tylko mały problem z kontrolka check engine, cały czas świeci. Gdy chcę zczytać błędy i zewre piny kontrolka nic nie reaguje . Zauważyłem jeszcze ze komputer pokładowy po każdym przekręceniu stacyjki pokazuje literę f i kreski gdy sprawdzam średnie spalanie lub przejechany dystans lub średnia prędkość, a wcześniej tego nie było. Wygląda to tak jakby wszystko się resetowalo. Zastanawiam się nad jednym, czy komputer motronik 2.5 nie powinien być czasem przykrecony do masy.Ten z omci właśnie nie był a z xe wsadziłem w to samo miejsce. Poradzcie coś. Wieczorkiem może wrzucę jakie fotki
Go to the top of the page
 
+Quote Post
manieko58
post Thu, 06 Aug 2015 - 11:15
Post #57


Frequent User
Dołączył: Sun, 24 February 2013
Skąd: sieradz





i jak ma ktoś jakiś pomysł? Wiązke spinałem kolor w kolor. Jedno mnie tylko zastanowiło że w wiązce omegi były dwa kable o kolorze niebiesko białym , jeden cienki druigi troszke grubszy , a w xe tylko jeden gruby .Podpiołem w ten gruby a może powinno byc w ten cieńszy . Mały problem jest jeszcze z kopułką nieraz przy odpalaniu zrzuca mi kabel od cewki bo tak ciasno przy grodzi jest. Muszę tam coś wymyślić . Fotek chwilowo nie wstawie bo jakiś tam abdobe flasch player mi w kompie nawala co chwile i nie moge zdjęć wrzucić .
Go to the top of the page
 
+Quote Post
manieko58
post Fri, 07 Aug 2015 - 13:40
Post #58


Frequent User
Dołączył: Sun, 24 February 2013
Skąd: sieradz





doszedłem z kontrolka. Są dwa przewody brązowo żółte w wiązce omegi i popiołem nie pod ten, ale jest błąd 61 -stopień wyjściowy odpowietrzenia zbiornika, zbyt niskie napięcie. Czy to chodzi o ten egr co jest na wierzchu kolektora ssacego i ma podpięty dwa podcisnienia?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kuki_VU
post Sat, 08 Aug 2015 - 16:34
Post #59


Forum Killer
Dołączył: Wed, 13 February 2008
Skąd: Mława





Egr? Elektrozaworek od oparów baku paliwa, czerwoną wtyczka, jedno podciśnienie a drugie do odpowietrzenia baku


--------------------
Audi S6 C5 2.7TT 360KM 530Nm
Było
Audi S6 C5 Avant
Calibra 3.2 V6 RWD
Go to the top of the page
 
+Quote Post
manieko58
post Thu, 13 Aug 2015 - 12:26
Post #60


Frequent User
Dołączył: Sun, 24 February 2013
Skąd: sieradz





ta już z zaworkiem ogarłem temat, zaadoptowałem ten z omegi i kontrolka zgasła.
Nadal wtryski gazowe pomimo zmiany wiązki i kompa na m2.5 nie chcą się skalibrować. Ustawiliśmy ręcznie ale nie jest to bo przy ruszaniu szarpie jak nie wiem co i potrafi zgasnąć . Do tego na benzynie zaczynają się problemy . Gdy jest zimny odpalam chce ruszyć i gaśnie , i tak dzieje sie kilka razy z rzędu zanim zanim da się jechać , podobnie jest podczas jazdy, po ostrym dodaniu gazu dławi się . Przy równomiernym jechaniu nie jest źle . Ciśnienia paliwa nie sprawdzałem jeszcze , błędów niema . Podejrzewam że może znowu przepływka lecz na samym początku po swapie było ok ,benzyna robote robiła jak trzeba . Macie jakieś pomysły?
Go to the top of the page
 
+Quote Post

5 Stron V  < 1 2 3 4 5 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Friday, 29 March 2024 - 05:40