Shoutbox 0 nowych PW 


 
Reply to this topicStart new topic
> Problem z DVI-D w komputerze, Próba użycia 144Hz w monitorze
mystek
post Mon, 25 Oct 2021 - 13:52
Post #1


Super User
Dołączył: Sat, 24 September 2016
Skąd: Kraków





Witam, nie chce mi się szukać i rejestrować na jakimś nowym forum stricte komputerowym, może jest tu jakiś spec od komputerów lub przerabiał podobny temat.

Generalnie kupiłem monitor Benq XL2411Z, który oferuje 144Hz na kablu DVI-D (Dual Link). Posiadam kartę graficzną Asus GTX 970 Strix, która posiada 2 wyjścia DVI, jedno to DVI VGA, a drugie DVI po prostu (nie znam się na tym zbytnio, ale taki jest grawer z tyłu karty (tu link do zdjęcia gdzie widać tył karty https://proline.pl/asus-gf-gtx-970-4096mb-2...strix-p1090362)

Kiedy podłączę monitor właśnie kablem DVI-D to wyskakuje info na monitorze "No Signal". Próbowałem łączyć kabel do obu tych gniazd (DVI VGA i DVI), również podpinałem kabel odwrotnie (choć to chyba znaczenia nie ma tongue.gif ale nie mam pewności). Brak sygnału. Nie mam niestety drugiego kabla, żeby sprawdzić, czy to może kwestia kabla. Niemniej sprzedający monitor (kupiłem używkę) dał mi kabel DVI-D na którym mu służył normalnie, więc raczej obstawiam, że kabel jest sprawny.

Na kablu HDMI działa normalnie
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Mon, 25 Oct 2021 - 13:52
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
InnyLogin
post Mon, 25 Oct 2021 - 14:29
Post #2


Super User
Dołączył: Thu, 02 April 2020





1. Monitor nie widzi sygnału a czy komputer widzi monitor? Może przesyła obraz w niewspieranym formacie przez monitor i należy zmienić.
Prawy klik na pulpicie > Panel sterowania NVIDIA > Wyświetlanie
Tylko potrzebujesz drugiego monitora/TV.
2. Kabli DVI jest parę rodzai. Ten może nie być wspierany przez twoją grafikę.
3. Kablom cyfrowym z czasem zdarza się paść. Prócz czyszczenia które nic nie daje. Wymieniałem i problem z głowy.
4. Uszkodzone lub zaśniedziałe wyjście lub wejście DVI. Jeżeli uszkodzone to pewnie poszło zabezpieczenie prądowe. Jak zaśniedziałe wsadź wielokrotnie wtyczkę może ruszy jeśli to było winne.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mystek
post Mon, 25 Oct 2021 - 15:18
Post #3


Super User
Dołączył: Sat, 24 September 2016
Skąd: Kraków





1. Na HDMI działa wszystko i oczywiście komputer widzi monitor (jest napisany model monitora itp w Panelu Sterowania i w Panelu NVIDIA). Kiedy wpinałem DVI-D to Windows dawał sygnał dźwiękowy (taki, jak się pdoepnie coś pod USB np). Mam drugi monitor, może spróbuję go też podłączyć.

2. Ten kabel co mam to oryginalny z monitora. Do tej pory działał u poprzednika. Generalnie o kablach DVI już poczytałem i umiem już je rozróżnić. Ten kabel co mam to DVI-D Dual Link i w karcie graficznej mam też wyjście na Dual Link jak i na Single Link (2 osobne wyjścia)

3. Rozważam tą opcję, ewentualnie pożyczę od kogoś jeszcze taki kabel i popróbuję. Kumpel jeszcze mi zaproponował, że kiedy mam podłączony monitor i komputer włączony, kiedy pokazuje No Signal to poszukać, czy w monitorze nie ma jakiejś opcji wykrywania sygnału, może defaultowo jest HDMI, a na DVI trzeba przestawić mu coś.

4. Karta raczej w wodzie się nie kąpała tongue.gif kabel też nie, wszystko wygląda świeżo. Jeden pin w kablu jest delikatnie wciśnięty, ale wydaje mi się, że powinien stykać mimo to.

Niemniej jak w pkt 3 - najpierw obadam te opcje w monitorze, a później spróbuję zakupić kabel.

Dobra, chyba będziemy w domu. Jest menu wyboru połączenia. Przetestuję w domu:

Go to the top of the page
 
+Quote Post
InnyLogin
post Mon, 25 Oct 2021 - 16:57
Post #4


Super User
Dołączył: Thu, 02 April 2020





Żeby coś zaśniedzieć wystarczy wilgoć, nie musi nurkować w morzu. Jeden pin może robić różnicę, możesz go złapać i wyciągnąć.

Aczkolwiek o ustawieniu monitora zapomniałem i to może być to. Jeśli jest wyłączony wybór automatyczny. Choć wspomniałeś że chłop używał go na tym kablu czyli po DVI.
No nic zobaczysz. Jak nie próbuj 1 i 3.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Pudlo
post Mon, 25 Oct 2021 - 19:14
Post #5


Rookie
Dołączył: Tue, 10 April 2007





to sprawdź:
https://nvidia.custhelp.com/app/answers/det...nRkNXZnJTIxJTIx
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dany_47
post Mon, 25 Oct 2021 - 20:06
Post #6


Forum Killer
Dołączył: Sat, 12 November 2016
Skąd: Stolica





DL DVI tylko obsłuży 1080p i 144hz
kabel dołączony do monitora może nie być najwyższych lotów i stąd brak komunikacji.


--------------------
Sleeper R30T 744KM 789Nm
0-100 2.99 100-200 5.8
ET 10.539
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mystek
post Mon, 25 Oct 2021 - 20:20
Post #7


Super User
Dołączył: Sat, 24 September 2016
Skąd: Kraków





Ogarnięte. Myślałem, że w dobie plug & play nie trzeba nic zmieniać w monitorze, a tu jednak trzeba było mu ustawić, że teraz będzie odbierał sygnał z kabla DVI. Monitor nie jest taki inteligentny jak komputer, mógł się nie domyślić tongue.gif. Jest 144Hz
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Saturday, 20 April 2024 - 03:41