Shoutbox 0 nowych PW 


 
Reply to this topicStart new topic
> Namioty serwisowe, maty itp przenośne wyposażenie
Andrzejsr
post Tue, 21 Sep 2021 - 14:54
Post #1


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 24 March 2015





Użytkujący takie udogodnienia jak namioty serwisowe - moglibyście opisać jakie wymiary , jakie źródła zakupu, czy lepiej stal ocynkowana w konstrukcji czy aluminiowa itp ? waga nie ma aż takiego znaczenia ale może się zdarzyć że chciałbym zimą na jakieś kilka tyg czy dłuższ czas wykorzystać jako daszek przed śniegiem.

Bo widzę spory rozstrzał cenowy - od coś 200-300zł (Jysk 3x3m) przez jakieś 1300 (profinamiot 3x4-5m ) po ponad 2000 (też profinamiot ale konstrukcja aluminiowa + jakieś lepsze poszycie )
Może jakieś inne źródła zakupu, może ktoś chce swój nie/uzywany sprzedać ?


--------------------
Alfa Romeo 156 Cup 2.0 TS
Westfield SEiW Aerorace 2.0 --> aswestfield.wordpress.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Tue, 21 Sep 2021 - 14:54
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
flapjck1
post Tue, 21 Sep 2021 - 16:55
Post #2


Forum Homee
Dołączył: Tue, 14 November 2006





gorna polka w PL to chyba Vitabri z czestochowy, tam jest jeszcze drozej

aluminiowy jest po prostu wygodniejszy ( lzejszy ) do transportu

co do rozmiarow - wiele zalezy od Twojego auta oraz czy planujesz tylko daszek na niepogode, czy tez moze ewentualne miejsce do dlubania w niepogode

ja rozwazalem zakup ( na razie nie doszedl do skutku ): auto kompakt, jakies 3,5 m dlugosci, namiot 2x5 to za malo do dlubania, minimum 4x6 potrzebne ale taki wychodzi zwykle podobnie cenowo jak zakup dwoch sztuk 2x6 ( bo juz konstrukcja musi byc duzo solidniejsza )

chetnie tez sie "doksztalce" w tej materii, ten zakup bedzie musial pewnie w koncu byc zrealizowany...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Andrzejsr
post Tue, 21 Sep 2021 - 17:20
Post #3


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 24 March 2015





Do dłubania to nie, ot zmianę kół jakby padało w suchości, wyrzucenie rozrusznika, wymiana liki gazu , poprawka mocowania piasty - takie czynności dotąd musiałem wykonywać na trackdayach i właśnie zeby trochę cienia było latem a w deszczu żeby bylo miejsce na niemoknięcie .
Właśnie jakiś z US artykuł znalazłem z radami trackdayowymi że jak w pojedynkę to max 3x3m (ew 2 takie, zawsze można dokupić, choć nie wiem jak to wodoszczelnie łączyć - akurat w połowie wyjdzie łączenie) a jak jest zespół min 2 ludzi to minimum 3x6m , dość rozsądne. No i radzą jaki by nie był wiązać ile się da wszędzie, a na noc do wozu który pod nim stoi, sprytnie .


--------------------
Alfa Romeo 156 Cup 2.0 TS
Westfield SEiW Aerorace 2.0 --> aswestfield.wordpress.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nomad66
post Tue, 21 Sep 2021 - 18:24
Post #4


Forum Killer
Dołączył: Tue, 17 March 2015





korzystałem z namiotu 3x6 stalowa konstrukcja, samemu ciężko to ruszyć chyba, że chcesz przepuklinę dostać. Nosić w 2 osoby łatwo nie jest, trzeba uważać bo relatywnie łatwo pogiąć od masy własnej (nie nosimy na płasko za nogi które są "na górze" tylko za te "na dole"). Alu na pewno lepsze, bo obstawiam, że samemu to ruszysz.
Zazwyczaj przywiązane do felg z spalonymi oponami (w drifcie dostatek) na noc pasy do auta. Ściany jak jest wiatr lepiej zdjąć, ciężko przymocować namiot, żeby nie odleciał.
Tak to same plusy, na głowę nie pada i nie świeci, auto schowasz do roboty, samemu posiedzisz, jak parkujesz na jednej połówce. Na 3x3 szkoda kasy chyba, jak się bawić to się bawić biggrin.gif

Może jakiegoś sponsora poszukać co ma i będzie pożyczał na trackadye? Reklama będzie a Ty będziesz miał namiot nad głową wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Andrzejsr
post Tue, 21 Sep 2021 - 18:40
Post #5


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 24 March 2015





Ale "sam muszę robić" więc taki 3x6 odpada skoro taki ciężki jest, i tak mam dość noszenia ciężkich przedmiotów i schylania się... A

Wspomniany artykuł :

https://www.raceronrails.com/ez-ups/


--------------------
Alfa Romeo 156 Cup 2.0 TS
Westfield SEiW Aerorace 2.0 --> aswestfield.wordpress.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
flapjck1
post Tue, 21 Sep 2021 - 18:48
Post #6


Forum Homee
Dołączył: Tue, 14 November 2006





Łączenie. Robi się rynienke z brezentu na krawędziach. Ale nogi niestety zostają
Go to the top of the page
 
+Quote Post
stef
post Wed, 22 Sep 2021 - 09:11
Post #7


Frequent User
Dołączył: Fri, 23 April 2004





Jestem na etapie poszukiwania namiotu. Wymiary na pewno 3x6, żeby cale auto weszło. Chciałbym jak najlżejszy bo czasami trzeba właśnie samemu rozstawić. Alu lżejsze ale nie jest to spora różnica a cena wyższa. Profinamiot robi naprawdę porządne, ale ceny też spore, ostatnio mocno poszły w górę. Osobiście wybiorę raczej jakiś budżetowy z allegro.


--------------------
Model X/Evo5/JCW
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Andrzejsr
post Wed, 22 Sep 2021 - 23:29
Post #8


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 24 March 2015





Taki 3x6 to już wielgachny. Chyba 3x4,5 kompromisem rozsądnym będzie iw sumie dla mnie aż nadto. Widzę na różnych prezentacjach że da się taki jednoosobowo rozłożyć i złożyć .
Fajne te niektóre opisy z allegro - nie stosować w przypadku złej pogody smile.gif W przypadku ładnej to nie trzeba z kolei smile.gif


--------------------
Alfa Romeo 156 Cup 2.0 TS
Westfield SEiW Aerorace 2.0 --> aswestfield.wordpress.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tonku
post Fri, 24 Sep 2021 - 06:23
Post #9


User
Dołączył: Thu, 14 June 2007





CYTAT(stef @ Wed, 22 Sep 2021 - 09:11) *
Jestem na etapie poszukiwania namiotu. Wymiary na pewno 3x6, żeby cale auto weszło. Chciałbym jak najlżejszy bo czasami trzeba właśnie samemu rozstawić. Alu lżejsze ale nie jest to spora różnica a cena wyższa. Profinamiot robi naprawdę porządne, ale ceny też spore, ostatnio mocno poszły w górę. Osobiście wybiorę raczej jakiś budżetowy z allegro.

Przestrzegam przed tym zakupem. W lecie kupiłem 3X6 najtańszy na allegro. Rozłożyłem to podczas naprawdę dobrej pogody. Postał niecałe 24h ohmy.gif
Przy bardzo lekkim wietrze zerwała się jedna linka i reszta już poszła lawinowo. Uszkodzone kilka łączników z tworzywa i kilka rurek które posiadają ściankę grubości włosa.
Co do samego namiotu to nie ma tragedii, ale stelaż to kompletna porażka.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Andrzejsr
post Fri, 24 Sep 2021 - 14:24
Post #10


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 24 March 2015





CYTAT(tonku @ Fri, 24 Sep 2021 - 06:23) *
Przestrzegam przed tym zakupem. W lecie kupiłem 3X6 najtańszy na allegro. Rozłożyłem to podczas naprawdę dobrej pogody. Postał niecałe 24h ohmy.gif
Przy bardzo lekkim wietrze zerwała się jedna linka i reszta już poszła lawinowo. Uszkodzone kilka łączników z tworzywa i kilka rurek które posiadają ściankę grubości włosa.
Co do samego namiotu to nie ma tragedii, ale stelaż to kompletna porażka.



Ale który to ten o którym mówisz ? z plastikowymi łącznikami to chyba żaden z tych na które patrzyłem

https://allegro.pl/oferta/rozkladany-namiot...mow-10420489922

https://allegro.pl/oferta/pawilon-ekspresow...miot-9145492524

https://allegro.pl/oferta/namiot-tytan-3x4-...owy-11105325768

(to akurat 3x4,5 ale chodzi o te profile itp.)


Ja ten ostatni w końcu zamówiłem, wydaje mi się że to 3x4,5 to max na jedną osobę do rozkładania (poszło ale trochę łażenia wokół jest) czy wciśnięcia na małą lawetkę. Tak na pierwszy rzut oka to worek transportowy mógłby mieć porządniejszy i z jakimś pasem, trzeba będzie dorobić.
Profinamiot ma do produkcji dopiero na kiedyśtam, no i droższe.


--------------------
Alfa Romeo 156 Cup 2.0 TS
Westfield SEiW Aerorace 2.0 --> aswestfield.wordpress.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
sir
post Tue, 28 Sep 2021 - 22:07
Post #11


Forum Killer
Dołączył: Mon, 04 November 2002
Skąd: Wrocław





Użytkuje mastertenta 4x8 i szczerze polecam choć cena przygniatająca to w użytkowaniu spisuje się rewelacyjnie


--------------------
oldboy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Wed, 29 Sep 2021 - 12:17
Post #12


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





CYTAT(Andrzejsr @ Fri, 24 Sep 2021 - 14:24) *
Ale który to ten o którym mówisz ? z plastikowymi łącznikami to chyba żaden z tych na które patrzyłem

https://allegro.pl/oferta/rozkladany-namiot...mow-10420489922

https://allegro.pl/oferta/pawilon-ekspresow...miot-9145492524

https://allegro.pl/oferta/namiot-tytan-3x4-...owy-11105325768

(to akurat 3x4,5 ale chodzi o te profile itp.)


Ja ten ostatni w końcu zamówiłem, wydaje mi się że to 3x4,5 to max na jedną osobę do rozkładania (poszło ale trochę łażenia wokół jest) czy wciśnięcia na małą lawetkę. Tak na pierwszy rzut oka to worek transportowy mógłby mieć porządniejszy i z jakimś pasem, trzeba będzie dorobić.
Profinamiot ma do produkcji dopiero na kiedyśtam, no i droższe.

Powoli z wyjazdów na track daye robi się biwak smile.gif. Lada moment będziemy z własnym teamem jeździć wink.gif.

Jak ma padać, to generalnie ja nakrywam samochód i mam to gdzieś. Bez sensu jeździć w deszczu, naprawiać też.


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Andrzejsr
post Wed, 29 Sep 2021 - 12:25
Post #13


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 24 March 2015





CYTAT(jackkpl @ Wed, 29 Sep 2021 - 12:17) *
Powoli z wyjazdów na track daye robi się biwak smile.gif. Lada moment będziemy z własnym teamem jeździć wink.gif.

Jak ma padać, to generalnie ja nakrywam samochód i mam to gdzieś. Bez sensu jeździć w deszczu, naprawiać też.


Na jeden bestlap to bez sensu w deszczu czy nawet wilgoci w ogóle z domu się rusząć . Pojechać w deszczu to bym mógł i w zasadzie chciał - zobaczyć jak to jest, niektórzy uważają że to największa frajda, natomiast jedzie się 10-15 min sesję (albo na drivecup 2min przejazd ) a reszta na parkingu i z tego co mówią kitkarowcy z UK i to logiczne to podstawa to właśnie suche miejsce między sesjami do przebrania w suche itd.
Słońce druga sprawa, fajnie mieć cień w 30+ upały.
Co bez sensu naprawiać?, jak coś się da naprawić (np poodcinać i przelutować kable TC do wtrysków wink.gif ) żeby nie stracić dnia to bez sensu??? a lepiej to zrobić w suchym czy cieniu.
Robi się biwak .. a kto jeździ zamiast na kołach (dopuszczonym do ruchu) na lawecie?


--------------------
Alfa Romeo 156 Cup 2.0 TS
Westfield SEiW Aerorace 2.0 --> aswestfield.wordpress.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Wed, 29 Sep 2021 - 12:59
Post #14


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





CYTAT(Andrzejsr @ Wed, 29 Sep 2021 - 12:25) *
Na jeden bestlap to bez sensu w deszczu czy nawet wilgoci w ogóle z domu się rusząć . Pojechać w deszczu to bym mógł i w zasadzie chciał - zobaczyć jak to jest, niektórzy uważają że to największa frajda, natomiast jedzie się 10-15 min sesję (albo na drivecup 2min przejazd ) a reszta na parkingu i z tego co mówią kitkarowcy z UK i to logiczne to podstawa to właśnie suche miejsce między sesjami do przebrania w suche itd.
Słońce druga sprawa, fajnie mieć cień w 30+ upały.
Co bez sensu naprawiać?, jak coś się da naprawić (np poodcinać i przelutować kable TC do wtrysków wink.gif ) żeby nie stracić dnia to bez sensu??? a lepiej to zrobić w suchym czy cieniu.
Robi się biwak .. a kto jeździ zamiast na kołach (dopuszczonym do ruchu) na lawecie?

Na większości obiektów masz garaż. W razie W na bank da radę tam wjechać i coś podłubać.
Chodzi mi o dłubanie, gdy leje deszcz.
Miałem okazję jeździć cały dzien w deszczu na Toruniu. Frajda nieziemska, między sesjami płachta na dach i grzanie dupy w Saabie smile.gif.


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Andrzejsr
post Wed, 29 Sep 2021 - 14:17
Post #15


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 24 March 2015





CYTAT(jackkpl @ Wed, 29 Sep 2021 - 12:59) *
Na większości obiektów masz garaż. W razie W na bank da radę tam wjechać i coś podłubać.
Chodzi mi o dłubanie, gdy leje deszcz.
Miałem okazję jeździć cały dzien w deszczu na Toruniu. Frajda nieziemska, między sesjami płachta na dach i grzanie dupy w Saabie smile.gif.


Na niektórych nawet drzewo z cieniem , na Kielcach najazdy serwisowe itd. Jednak generalnie nie wiadomo co jest, co nie, czy w garażu nie biuro, co zajęte od dnia poprzedniego , co na jakieś fury do filmowania spotów itp, a prosić się łazić i czekać w kolejce bo uczestników 50-100 i raczej nie wszyscy bezawaryjni to nic przyjemnego. A to ma być przyjemność. Może nawet z Ułężem się przeproszę dzięki temu biwakowi smile.gif kiedyś.. smile.gif
Gdyby były większe parkingi przy torach to najchętniej bym kamperem jeździł .


--------------------
Alfa Romeo 156 Cup 2.0 TS
Westfield SEiW Aerorace 2.0 --> aswestfield.wordpress.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Tuesday, 23 April 2024 - 23:29