Shoutbox 0 nowych PW 


7 Stron V  « < 3 4 5 6 7 >  
Reply to this topicStart new topic
> Ea113 daza turbo przerywa
Mis
post Tue, 09 Nov 2021 - 15:01
Post #81


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 07 January 2009
Skąd: Rzeszów





Życzę jak najlepiej, ale zdajesz sobie sprawę, że to kwestia szczęścia i losu czy to auto w przyszłym roku będzie 450KM generowało i jeździło czy następne 2 lata bujało się z usterkami i problemami? Jeśli tak, to jesteś świadomy przynajmniej. smile.gif


--------------------
RS3 8V2 nardo limo pl 540HP 680NM
109-Performance
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Tue, 09 Nov 2021 - 15:01
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
MisioLBN
post Tue, 09 Nov 2021 - 15:12
Post #82


Forum Homee
Dołączył: Tue, 16 December 2014





CYTAT(Mis @ Tue, 09 Nov 2021 - 15:01) *
Życzę jak najlepiej, ale zdajesz sobie sprawę, że to kwestia szczęścia i losu czy to auto w przyszłym roku będzie 450KM generowało i jeździło czy następne 2 lata bujało się z usterkami i problemami? Jeśli tak, to jesteś świadomy przynajmniej. smile.gif


Szczerze licze że już nie ma sie co zepsuć jak tylko uporamy się z tym że było zlożone niechlujnie. Nawet turbo mi ciekło zaraz po odebraniu auta... miesiac czasu mialem auto a turbo zaczelo cieknac na splywie...

Na wiosne to ja może turbo bd zmieniać na wieksze albo to hybrydować na kulke z lekkim kołem cnc żeby nie popsuć spoola a chociaż troche mocy dołożyć. ZObaczymy...

Jak sie trafi tanie 6r to albo swap napedow albo zamieniam je motorami i sprzedaje Golfa V GTI z motorem CDLA.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rwtnt
post Tue, 09 Nov 2021 - 15:14
Post #83


Forum Killer
Dołączył: Sat, 09 June 2012





Dlatego tyle zabawy żeby zobaczyć te 450 wink.gif trzeba było iść w 3 generację lub coś 2.5 lub 3.2 turbo. Ja na 0.8 bara czy mniej mam 450 i 600nm wstaje to spoko. Na 1.5 oczywiście trochę więcej wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MisioLBN
post Tue, 09 Nov 2021 - 15:23
Post #84


Forum Homee
Dołączył: Tue, 16 December 2014





CYTAT(rwtnt @ Tue, 09 Nov 2021 - 15:14) *
Dlatego tyle zabawy żeby zobaczyć te 450 wink.gif trzeba było iść w 3 generację lub coś 2.5 lub 3.2 turbo. Ja na 0.8 bara czy mniej mam 450 i 600nm wstaje to spoko. Na 1.5 oczywiście trochę więcej wink.gif


Tu mnie tylko trzyma spreżarka która miala fajnie wstawać i robić 450km ale wstaje tak sobie tj. 3k RPM 300 nm 3,8k RPM pełna moc do konca. Równie dobrze moglem wieszać od razu GTX3076 i robić 500+ na tym setupie bo paliwa starczy, motor zniesie, napedy zniosa wiec takie gadanie...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mati1999
post Tue, 09 Nov 2021 - 20:40
Post #85


Rookie
Dołączył: Tue, 09 November 2021





Żal to wszystko czytać i po prostu szkoda mi Ciebie chłopie. Ale tylko i wyłącznie jesteś sam sobie winien. Ten partacz nie używa nawet polskich znaków prowadząc swój super wyhajpowany profil. Co tu mówić o jakiejś
gwarancji czy ludzkim honorze. Wiedza jaka? I podjarka koniobijców, co znają numer katalogowy korbowodu, co jest pod sworzeń 1 mm większy niż w większości tych trupów? Albo uspawanie wydechu tak co by nie tłukł przy skręcie o coś?
Większość tej "śmiesznej" wiedzy jest na zagranicznych forach, gdzie ludzie sobie pomagają. A do strojenia jest wielu magików w Polsce. Remont tfsi to nie jest lot w kosmos, a mimo wszystko ktoś to spierdolił, bo jest kłamcą beż honoru.
Prawda taka, że większość tej branży to naciągacze bez kultury i ładu i składu. Znaleźć dobrego fachowca to nielada sztuka.
Mając na uwadze yt, manuale i inne poradniki, wyjmując ten silnik u Mietka w stodole, samodzielnie wykonałbyś ten remont zgodnie ze sztuką. Tylko nie zawsze jest czas, chęć, warunki i kalkulacja spędzenia swojego wolnego czasu.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MisioLBN
post Wed, 01 Dec 2021 - 13:27
Post #86


Forum Homee
Dołączył: Tue, 16 December 2014





UPDATE

WG Etki sprężynki maja ten sam numer a to że mam 1 wyższa a druga niższa wynika ze starości. Z etka sie nie kłóce chociaż moje springi maja 7 i 8 zwojow i rozne oznaczenie kolorami ale okej etka to etka jeden numer także zwrotu $$ nie ma.

Głowica jest zrobiona:
- zawory na 3 katy
- nowe zawory i prowadnice
- Twarde sprężynki i tytanowe talerzyki
- Szpilki ARP
- Nowe popychacze oraz dźwigienki
- nowe 2 rozrządy (pasek i łańcuch)

Dodatkowo wleciał nowy czujnik położenia wałka bo moj wlasnie umarł.

Efekty:
- 3x zdjety wąż z przepustnicy znaczy sie mocy doszło
- dokreca sie jak zły (wcześniej słąbł górą bo wypadały zapłony)
- brak checkengine missfire
- zaczął pracować jak zdrowe TFSI
- Szarpie jak szarpał.... Szarpie zawsze pomiędzy 5-6 kRPM przyspiesza JEB jak by wcisnac hamulec ale to objawy jak by cały motor zamarł, na ułamek sekudny znika ciąg ale tak brutalnie jak hamulec, znika dźwięk silnika totalna cisza i jeb dalej ciagnie.

Kończą się serio pomysły... Szarpanie jak pisałem pare stron wcześniej zostało naprawione gdzieś w lipcu poprzez włożenie pompy paliwa poprawnie. Auto śmigało ale check engine missfire, zmiana wtrysków na nowe i powrót problemu szarpania. Ruszajac wtryski trzeba rozpiać troche wiązki może tam jest problem ale brak checkow.... Szarpie jak w zegarku przy konkretnych obrotach, można dać w palnik byle w innej partii obrotow i nie ma lipy.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
dany_47
post Wed, 01 Dec 2021 - 13:33
Post #87


Forum Killer
Dołączył: Sat, 12 November 2016
Skąd: Stolica





ja miałem podobne szarpnięcia ale tylko 2 razy... jak panewki obróciło w moim pierwszym VR.


--------------------
Sleeper R30T 744KM 789Nm
0-100 2.99 100-200 5.8
ET 10.539
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MisioLBN
post Wed, 01 Dec 2021 - 13:33
Post #88


Forum Homee
Dołączył: Tue, 16 December 2014





http://vaglogi.pl/log-002_015_016_tW9h28.html
http://vaglogi.pl/log-002_231_230_H0uCBi7.html
http://vaglogi.pl/log-002_115_031_FUqiZ.html
http://vaglogi.pl/log-002_020_031_56B6GZ5.html

Logi z wrzesnia po zmianie wtryskow
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mis
post Wed, 01 Dec 2021 - 14:39
Post #89


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 07 January 2009
Skąd: Rzeszów





Obniżyć boost i zobaczyć wtedy górą co się dzieje, zbyt wysokie backpressure może to powodować, spotkałem się z tym wielokrotnie.

Na razie mija spory czas i nadal 400hp nie opanowane do jazdy bez przygód, a Ty już o 500hp+ i swapie napędów, nie powiem masz zdrowie i widzę cenisz sobie dłubanie, a nie jazdę.


--------------------
RS3 8V2 nardo limo pl 540HP 680NM
109-Performance
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MisioLBN
post Wed, 01 Dec 2021 - 14:57
Post #90


Forum Homee
Dołączył: Tue, 16 December 2014





CYTAT(Mis @ Wed, 01 Dec 2021 - 14:39) *
Obniżyć boost i zobaczyć wtedy górą co się dzieje, zbyt wysokie backpressure może to powodować, spotkałem się z tym wielokrotnie.

Na razie mija spory czas i nadal 400hp nie opanowane do jazdy bez przygód, a Ty już o 500hp+ i swapie napędów, nie powiem masz zdrowie i widzę cenisz sobie dłubanie, a nie jazdę.


Jeden tuner też wspominał o backpressure tylko że to nie jest pierwsze auto na sprężarce z dazy... Jestem nawet w kontakcie z osoba która po 2b ładowała z tej spreżąrki w ten sam motor w Golfie 6R.
Druga sprawa że to auto jeździło.... Zostało wystrojone i mam nawet jakiś wykres, kwiatki sie zaczeły w dniu odbioru. Potem ogarneliśmy ta pompe i znowu było ok, zmiana wtryskow powrot szarpania.
Propozcja jest nawiercić kolektor i mierzyć ciśnienie tylko nie bardzo jestem chetny na jego wiercenie.... Kurde u kolegi z hybrydy K04 w 1.8T nadmuchali ponad 400km (nie ważne że sprężąrka umarła zaraz kolejna hybryda tak samo) a ja z dużo większej sprężarki w 2.0 TFSI mam problem bo przy 1,8b mam backpressure ? 400+ to sie z hybrydy K04 robi a nie dmucha z sprężarki za 5k
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mis
post Wed, 01 Dec 2021 - 15:47
Post #91


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 07 January 2009
Skąd: Rzeszów





Nie wolno porównywać dwóch różnych aut i setupów nawet na tym samym turbo.
Od zapadniętego złącza elastycznego w wydechu albo tłumika środkowego nawet takie jajca się dzieją.
Opisane przez Ciebie jaja potrafią się wydarzać ze zbyt dużego backpressure oraz nawet ze zbyt mało przepustowego filtra powietrza, ciężko w to uwierzyć, ale przechodziłem w autach klientów przez takie męki.


--------------------
RS3 8V2 nardo limo pl 540HP 680NM
109-Performance
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MisioLBN
post Wed, 01 Dec 2021 - 15:54
Post #92


Forum Homee
Dołączył: Tue, 16 December 2014





CYTAT(Mis @ Wed, 01 Dec 2021 - 15:47) *
Nie wolno porównywać dwóch różnych aut i setupów nawet na tym samym turbo.
Od zapadniętego złącza elastycznego w wydechu albo tłumika środkowego nawet takie jajca się dzieją.
Opisane przez Ciebie jaja potrafią się wydarzać ze zbyt dużego backpressure oraz nawet ze zbyt mało przepustowego filtra powietrza, ciężko w to uwierzyć, ale przechodziłem w autach klientów przez takie męki.


Jasne ale nie uważasz że to dziwne, że po wyjeciu i włożeniu pompy auto jak reka odjal... jeździłem od lipca do września i wszystko git oprocz tego że missfire bo sprężynki w głowicy zmarły. Wyjeliśmy wtryski założyliśmy nowe i jeb powrot... ja nie wiem czego tu sie czepiac czy patrzec ze rail leci w dol wzgledem zadanego chociaz AFR zdrowe 0.83.

Zamienialiśmy pompy w baku na walbro dużo mocniejsza niz rs3 i zero poprawy. Co ciekawe robilismy takie swapy jak nie szarpal i nic sie nie dzialo a ruch na wtryskach i powrot szarpania. Zamyka mi przepustnice ? Mam z V6 przepustnice może cos ja boli ? Ale w serii było dobrze. Dostaniemy zdalnie program na 1b doładowania ale z tego co paietam to tuner probowal obnizac doladowanie i nie pomagalo. Wydech mozna rozpiac nie problem.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MisioLBN
post Wed, 01 Dec 2021 - 15:58
Post #93


Forum Homee
Dołączył: Tue, 16 December 2014





Napisałem żeby rozpiąć wydech z DP i zdjąć stożek i jazda na ulice.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MisioLBN
post Wed, 01 Dec 2021 - 20:00
Post #94


Forum Homee
Dołączył: Tue, 16 December 2014





Nie wiem czy sie tego raila nie czepiac... czasy wtrysku z obrotami co raz dłuższe bo rail niższy od zadanego. Czekam na mape 1b doładowania...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wieśmac
post Wed, 01 Dec 2021 - 20:27
Post #95


Frequent User
Dołączył: Sun, 26 January 2014





Zrób nowe logi, kanał 003 dodatkowo, raczej na na bank przymyka przepustnice, nie wspominając o tych korektach zapłonu bo to jakiś armagedon...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MisioLBN
post Wed, 01 Dec 2021 - 20:30
Post #96


Forum Homee
Dołączył: Tue, 16 December 2014





Zapłon tak wygladal jak przestały sie domykac zawory sprawa załatwiona zostało szarpanie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
przemek530d
post Thu, 02 Dec 2021 - 08:06
Post #97


Super User
Dołączył: Fri, 21 January 2011
Skąd: a-chów/ b-b





Zloguj sobie napięcie na aku czynie nie spada na wysokich lub poprostu wrzuć na próbę jakiś 100% sprawny aku,

był taki przypadek, co prawda w 3.0tfsi, po wymianie czujnika ciś. i pompy paliwa niby poprawa, dopiero wymiana aku pomogła, tam problem z niższym ciśnieniem paliwa pojawiał się tylko na wysokich


--------------------
S4 i X11, było 330d+ 303@705
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MisioLBN
post Mon, 06 Dec 2021 - 11:00
Post #98


Forum Homee
Dołączył: Tue, 16 December 2014





Nie da sie zlogować tego auta..... Pogoda sie zjeb... Letnie opony wchodzi na boost i walczysz z kierownica żeby wgl go na drodze utrzymać.
Nie wiem co robic.... Wydaje mi się że w wiązce coś jest nie tak (generalnie coś z elektryka) bo zmiana wtrysków = rozpięcie wiązki zdjęcie kolektora a po tym zabiegu zaczął znowu szarpać.
Jak go w kwietniu odbieralem to też szarpał, zmiana zaworu na HPFP na jakaś używke co na warsztacie sie walala, rozpiecie aku i było chwile dobrze. Samo to że przez 2 miesiące do czasu ruszenia wiązki jeździł jest dziwne.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MisioLBN
post Tue, 07 Dec 2021 - 14:39
Post #99


Forum Homee
Dołączył: Tue, 16 December 2014





http://vaglogi.pl/log-002_060_033_AMcR4C.html
http://vaglogi.pl/log-002_115_031_GW17I.html
http://vaglogi.pl/log-002_020_230_2hziuR.html
http://vaglogi.pl/log-002_015_016_Co3JY.html

Paliwo sie krzaczy:)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MisioLBN
post Tue, 07 Dec 2021 - 18:58
Post #100


Forum Homee
Dołączył: Tue, 16 December 2014





Jeszcze jeden
http://vaglogi.pl/log-230_231_002_5O0X0.html
Go to the top of the page
 
+Quote Post

7 Stron V  « < 3 4 5 6 7 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Friday, 19 April 2024 - 23:19