Shoutbox 0 nowych PW 


 
Closed TopicStart new topic
> 1650zł/m-c. Faktura z T-Mobile za internet, Jak do tego podejść?
_adams_
post Wed, 22 Jan 2014 - 22:19
Post #1


Forum Killer
Dołączył: Thu, 17 December 2009
Skąd: Kruszwica





Cześć. Pokrótce opis w czym rzecz:

Mam od kilku lat w T-Mobile dwa nr-y na abonament na firmę. Przed Świętami na jeden z nich (mój numer) zawarłem umowę na kolejne dwa lata z wymianą aparatu na Lumię. Dot. to nr-u który ja użytkuję, ale telefon miał być dla żony.

Aby mógł działać w jej starym abonamencie zakupiłem duplikat karty (microSIM) i żona i 6-letnia córka ( to ona jest bohaterem sytuacji) mogły cieszyć się: jedna ze smartfona, a druga z internetu w nim. Nie mam jeszcze w domu (nowy dom) wi-fi, w toku.
Problem pojawił się dziś wraz z informacją o fakturze za ostatni miesiąc. W abonamencie który ma żona (70zł netto/m-c ,to jeszcze stara umowa, za miesiąc wygasa) nie ma żadnej darmowej paczki danych do internetu, więc korzystanie z sieci wg cennika kosztuje 0,10 zł za każde 100KB smile.gif

Przez miesiąc wykonano zaledwie 6 połączeń na sumę 1,3GB, czyli 100KB x 0,10 zł x 10000 = 1339zł. Netto +vat laugh.gif

Oczywiście jest to zgodne z obowiązującą umową i z tego punktu widzenia nie można nic zarzucić operatorowi. Domaga się należnej za usługę kwoty.

Absurd polega na tym, że do nowo oferowanych tańszych abonamentów 1GB klient ma za free (tak mam w tej właśnie nowo zawartej umowie), co zaproponowała mi uprzejma konsultantka kiedy dopytywałem o wysokość faktury. Na nr żony czeka już nowa oferta na kolejne 2 lata i tam 1GB jest w kwocie abonamentu 59,90 cool.gif

Może ktoś z Was miał podobny przypadek i może doradzić jak próbować wymusić na T-Mobile korektę tej kwoty? Do kogo skierować pismo i jakich argumentów użyć?
Oczywiście operator może zignorować sprawę i trzeba będzie zapłacić za frajer, ale jeśli można jakoś zmniejszyć tą kwotę to proszę o rzeczowe podpowiedzi.


Dzięki, pozdro.


--------------------
Życie jest rumakiem który nie znosi tchórzliwego jeźdźca.

B6 1.8T@GT28RS>B9 2.0T Allroad
Punto Evo 1.4T
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Wed, 22 Jan 2014 - 22:19
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
tmp_forum
post Wed, 22 Jan 2014 - 22:25
Post #2


Rookie
Dołączył: Mon, 21 March 2011





wymusić to raczej nie wymusisz - jedyne co mozesz zrobić to spróbowac załatwić polubownie, ale to tylko centrala z moich doświadczeń
spróbować wyjaśnić jak było, podkreślić ze to dziecko zużyło itp i może ktoś sie ulituje wink.gif

druga sprawa: nie wiem dokładnie jak to jest !podkreślam!, ale coś mi świta, że chyba powinien być domyślnie jakiś limit na kwoty internetu; jeśli go sam fizycznie nie zdejmiesz to powinien zadziałać; uprzedzam ze to może być jakaś bójda - np. skleja mi się z czymś innym (moze to chodziło o internet w roamingu tylko); warto sie dowiedzieć tego
Go to the top of the page
 
+Quote Post
LAWNOWERMAN
post Thu, 23 Jan 2014 - 07:30
Post #3


User
Dołączył: Mon, 11 August 2003
Skąd: 3-Miasto





CYTAT(tmp_forum @ Thu, 23 Jan 2014 - 00:25) *
wymusić to raczej nie wymusisz - jedyne co mozesz zrobić to spróbowac załatwić polubownie, ale to tylko centrala z moich doświadczeń
spróbować wyjaśnić jak było, podkreślić ze to dziecko zużyło itp i może ktoś sie ulituje wink.gif

druga sprawa: nie wiem dokładnie jak to jest !podkreślam!, ale coś mi świta, że chyba powinien być domyślnie jakiś limit na kwoty internetu; jeśli go sam fizycznie nie zdejmiesz to powinien zadziałać; uprzedzam ze to może być jakaś bójda - np. skleja mi się z czymś innym (moze to chodziło o internet w roamingu tylko); warto sie dowiedzieć tego


Jest chyba 247 zł ale to w roamingu.
Miałem podobną sytuację jak sprawdziłem 1 raz maila w egipcie - 1000 poszło się.
Kazali zapłacić dogadałem się na raty.

IMO poproś o redukcję a jak nie zagroź że nie przedłużysz.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
PioterW
post Thu, 23 Jan 2014 - 08:21
Post #4


Administrator
Dołączył: Wed, 17 August 2005
Skąd: go brać, skąd go brać?





Przeczytaj umowę i zobacz, czy błąd nie leży po ich stronie. Jeśli się okaże, że nie, to przeanalizuj proces zawierania umowy (jeśli masz nagraną rozmowę, to przesłuchaj nagranie, jeśli nie, to spróbuj się dogadywać. Utrzymuj, że zostałes wprowadzony w błąd, i że przez telefon przedstawiono Ci zupełnie inną ofertę. Składaj reklamację, wspomnij o swoim długim stażu, przypominaj im o karach, jakie dostali od UOKiKu. Mi się kiedyś udało, ale na o wiele mniejszą kwotę i wprowadzono mnie w błąd ofertą SMSową (też T-Mobile.).
Generalnie jednak to jest forum motoryzacyjne, więc nie zajmujemy się takimi sprawami - nawet w OT.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Closed TopicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Saturday, 20 April 2024 - 05:18