Shoutbox 0 nowych PW 


3 Stron V   1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Coil on plug/wasted spark zamiast rozdzielacza.
pszczelaszkov
post Thu, 29 Oct 2020 - 16:13
Post #1


Super User
Dołączył: Mon, 08 February 2016
Skąd: Piła





Panowie, kończą mi się przewody WN i cierpliwość do bajzlu z tymi przewodami i dostępem do kopułki od ściany grodziowej, cenowo wcale to jakoś opłacalne też nie jest.
Do tego wyciera się już gładź pod simeringiem.
Stwierdziłem że wywale rozdzielacz i dam coś bardziej bezpośredniego, a tył zaślepie w piździec.
Pierwotnie myślałem o pojedynczych cewkach z Fiata/Alfy 1.4 T.
Jak dobrze widze są to cewki aktywne?
Z powodu iż cewki niestety były by jak to w 20NE bywa, między runnerami wydechowymi, a sterować tym będzie Motronic Ml4.1 który ma wzmacniacz wbudowany.
Rodzi to kilka problemów i z tym pytań, bo tu nie mam praktycznego doświadczenia.A w teorii to można na słońce polecieć w nocy.
1. Czy te cewki wygarną z temperaturą, mogę je osłonić u nasady, ale po pewnym czasie i tak będzie dość gorąco u góry.
2. Jak wygląda w takich wynalazkach sprawa dwell'a, pull-up/down w którym momencie strzelają? ECU daje 5-6ms zależnie od obciążenia.
3. Czym moge zrobić najbezpieczniej "dummy load" aby wzmacniacz w ECU się nie wysypał. Starczy rezystor mocy czy jednak coś bardziej wyrafinowanego?
3. Faktycznie to dobry wybór i mają dobrą wydajność?
4. A może jakiś dobry wasted spark?

Aktualnie system wygląda tak:
1kV/segment, sonda podaje mi w inwersji dry.gif
Przed rozdzielaczem
Zajażenie na 5kV+ i burn time na 1.2ms i 1.5kV.
Przy świecy
Zajażenie na 1.5kV burn z 500V? Aż tak nisko schodzi?

Straty sa przepiękne i to mnie męczy najbardziej. Odkąd pamiętam to nawet na nowym układzie WN iskra wyglądała bardziej jak w zapalniczce, nawet w 126p wyładowanie było lepsze bo aż w oczy raziło laugh.gif .
Jakie ciekawe alternatywy warto by rozważyć? Wole spytać zanim wybiore jakąś kaszane.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Thu, 29 Oct 2020 - 16:13
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
kris4cars
post Thu, 29 Oct 2020 - 20:48
Post #2


Super User
Dołączył: Sun, 11 January 2015
Skąd: Zbąszyń





Ja u siebie zrobiłem tak, cewki żyją i nic im się nie dzieje, jedynie ostatnio pękła mi jedna gumka i musiałem wymienić bo iskra uciekała.
Ja co prawda mam c16se które ma cewkę aktywną a cewki z t-jet są pasywne. Widzę dwie drogi, albo wypruć z ECU moduł i wysterować na module z 1.8t (o ile ecu nie będzie się buntować) albo zrobić custom jak ja. Ew. możesz wysterować poprzez pull-up jakieś tranzystory i próbować to obudzić.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ziuzio
post Thu, 29 Oct 2020 - 21:55
Post #3


Forum Killer
Dołączył: Sun, 19 October 2003
Skąd: krakooff





CYTAT(pszczelaszkov @ Thu, 29 Oct 2020 - 17:13) *
Panowie, kończą mi się przewody WN i cierpliwość do bajzlu z tymi przewodami i dostępem do kopułki od ściany grodziowej, cenowo wcale to jakoś opłacalne też nie jest.
Do tego wyciera się już gładź pod simeringiem.
Stwierdziłem że wywale rozdzielacz i dam coś bardziej bezpośredniego, a tył zaślepie w piździec.
Pierwotnie myślałem o pojedynczych cewkach z Fiata/Alfy 1.4 T.
Jak dobrze widze są to cewki aktywne?
Z powodu iż cewki niestety były by jak to w 20NE bywa, między runnerami wydechowymi, a sterować tym będzie Motronic Ml4.1 który ma wzmacniacz wbudowany.
Rodzi to kilka problemów i z tym pytań, bo tu nie mam praktycznego doświadczenia.A w teorii to można na słońce polecieć w nocy.
1. Czy te cewki wygarną z temperaturą, mogę je osłonić u nasady, ale po pewnym czasie i tak będzie dość gorąco u góry.
2. Jak wygląda w takich wynalazkach sprawa dwell'a, pull-up/down w którym momencie strzelają? ECU daje 5-6ms zależnie od obciążenia.
3. Czym moge zrobić najbezpieczniej "dummy load" aby wzmacniacz w ECU się nie wysypał. Starczy rezystor mocy czy jednak coś bardziej wyrafinowanego?
3. Faktycznie to dobry wybór i mają dobrą wydajność?
4. A może jakiś dobry wasted spark?

Aktualnie system wygląda tak:
1kV/segment, sonda podaje mi w inwersji dry.gif
Przed rozdzielaczem
Zajażenie na 5kV+ i burn time na 1.2ms i 1.5kV.
Przy świecy
Zajażenie na 1.5kV burn z 500V? Aż tak nisko schodzi?

Straty sa przepiękne i to mnie męczy najbardziej. Odkąd pamiętam to nawet na nowym układzie WN iskra wyglądała bardziej jak w zapalniczce, nawet w 126p wyładowanie było lepsze bo aż w oczy raziło laugh.gif .
Jakie ciekawe alternatywy warto by rozważyć? Wole spytać zanim wybiore jakąś kaszane.


COPy Fiat/Alfa 1.4T są pasywne.
Jeśli chcesz aktywne P65, to odpowiednikiem aktywnym o symbolu P65T jest cewka 0221604024.
Wystarczy więc wybrać odpowiedni rodzaj cewki.
Tylko ciężka sprawa, aby poprawnie przejść z systemu rozdzielaczowego na WS lub COPy bez wykorzystania jakiegoś SA zapłonowego lub choćby EDISa.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pszczelaszkov
post Thu, 29 Oct 2020 - 23:32
Post #4


Super User
Dołączył: Mon, 08 February 2016
Skąd: Piła





Faktycznie, macie racje, nie wiem jak to przepatrzyłem że są aktywne.
Żebym teraz dobrze zrozumiał bo nie widze nigdzie na necie jednoznacznej informacji, pasywna cewka ma 3 piny: GND, +12, PRĄD z ECU i w fazie spoczynku linia jest wysoko?
A aktywna ma to samo tylko SYGNAŁ z ECU, normalnie linia jest nisko, i dajemy sygnał na tak długo jaki chcemy dwell?
Czyli w pasywnej 3ci PIN to normalny odpowiednik ładowania jak w cewce której mam aktualnie? T.j wystarczy przekierować Mosfetem sygnał z motronica na odpowiednią cewke, a on już ogarnie to jak zwykła cewke?
No pomijając fakt że patrząc po dokumentacji to dwell 5ms już grozi przeładowaniem.
Chociaż doc motronica się zarzeka na 4-5ms, więc może by się dopasował.

Ale to dochodzą koszty jakiś FET'ów na 8A.

Czyli w sumie lepiej wychodzi wziąć aktywna 0221604024,dać dummy load żeby motronic myślał że coś ładuje i bokiem puścić na małe tranzystory sygnałowe, pytanie czym go obciążyć.
Do rozdzielenia na pełną sekwencje to najtaniej mogę w sumie dać 4 punkty magnetyczne na kole rozrządu i 4 małe halotrony.
PCB na kolanie można zrobić,a aktywna będzie miała jakiś overdwell protection?.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ziuzio
post Fri, 30 Oct 2020 - 00:12
Post #5


Forum Killer
Dołączył: Sun, 19 October 2003
Skąd: krakooff





CYTAT(pszczelaszkov @ Fri, 30 Oct 2020 - 00:32) *
Faktycznie, macie racje, nie wiem jak to przepatrzyłem że są aktywne.
Żebym teraz dobrze zrozumiał bo nie widze nigdzie na necie jednoznacznej informacji, pasywna cewka ma 3 piny: GND, +12, PRĄD z ECU i w fazie spoczynku linia jest wysoko?
A aktywna ma to samo tylko SYGNAŁ z ECU, normalnie linia jest nisko, i dajemy sygnał na tak długo jaki chcemy dwell?
Czyli w pasywnej 3ci PIN to normalny odpowiednik ładowania jak w cewce której mam aktualnie? T.j wystarczy przekierować Mosfetem sygnał z motronica na odpowiednią cewke, a on już ogarnie to jak zwykła cewke?
No pomijając fakt że patrząc po dokumentacji to dwell 5ms już grozi przeładowaniem.
Chociaż doc motronica się zarzeka na 4-5ms, więc może by się dopasował.

Ale to dochodzą koszty jakiś FET'ów na 8A.

Czyli w sumie lepiej wychodzi wziąć aktywna 0221604024,dać dummy load żeby motronic myślał że coś ładuje i bokiem puścić na małe tranzystory sygnałowe, pytanie czym go obciążyć.
Do rozdzielenia na pełną sekwencje to najtaniej mogę w sumie dać 4 punkty magnetyczne na kole rozrządu i 4 małe halotrony.
PCB na kolanie można zrobić,a aktywna będzie miała jakiś overdwell protection?.


Pasywna może mieć nawet tylko dwa piny:)
Pasywna ma z reguły +12V oraz "-" z jakiegoś wzmacniacza o odpowiednim czasie ładowania(dwell)
Aktywna ma z reguły +12V, GND oraz sterowanie sygnałem logicznym(najczęściej 5V), czasem jest dodatkowy pin z masą do ecu, aby sygnał sterujący miał dokładną wartość referencyjną 0V(jak np. popularne cewki od VAGów).

Jest sens bawić się w rozdzielanie sygnałów? Takim np. EasyEcu Micro doładujesz cewki jak będziesz chciał(bez stresu, że 5ms zjara Ci cewki w WS), paliwo wystroisz jak będziesz chciał, itd. smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pszczelaszkov
post Fri, 30 Oct 2020 - 00:24
Post #6


Super User
Dołączył: Mon, 08 February 2016
Skąd: Piła





Myślałem o easyecu, ale to znowu musze lecieć z nową wiązką, a jakbym lecial z wiązką to bym sobie ogarnął komore silnika, z komora magistrale wodna. Nie na zime temat tongue.gif Poza tym mam już SMT6 podpięte i daje rade narazie. A rozdzielenie sygnałów to przy kawie można wymyślić i zaimplementować, ewentualnie dam na linie odcięcie przy 4ms(lub opoznienie narastania).
Go to the top of the page
 
+Quote Post
[Yossarian]
post Sun, 01 Nov 2020 - 12:45
Post #7


Forum Killer
Dołączył: Wed, 19 August 2009
Skąd: Białystok





W c20xe miałem cewki Denso z Civika Type R K20 pasowały prawie jak z fabryki smile.gif. Możliwe, że w C20NE też by pasowały równie dobrze. Nie pamiętam jak to dokładnie było podpięte bo instalację u mnie wykonał radzio_gsi, więc może do niego się odezwij to coś podpowie też


--------------------
_http://autobezsens.blogspot.com/ <- nudne gadanie o niczym
Drive like lightning, crash like thunder
Civic fk2 R18A2 + Civic EG B16
było: E36 4d M44B19 - "(b)awaria", Astra F GSi 16v - "Disastra"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pszczelaszkov
post Sun, 01 Nov 2020 - 17:21
Post #8


Super User
Dołączył: Mon, 08 February 2016
Skąd: Piła





@[Yossarian]
Też fajnie wyglądają, ale nie widzę do nich takiej ładnej dokumentacji jak P65T, chyba że złe numery wpisuję. Instalacja to inna bajka, ML4.1 nie wie gdzie żyje i poco, c20xe raczej miał już jakieś trigery na wałku. Tutaj wszystko sam muszę zaimplementować. Tylko czekam na ładniejsze dni co sobie wymiary połapie tongue.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
przema72
post Mon, 02 Nov 2020 - 11:35
Post #9


Forum Killer
Dołączył: Mon, 25 September 2006
Skąd: włoszczowa





z civica są aktywne , ale gdybys wyprowadził sygnał z przed modułu zapłonowego wtedy podłączysz aktywne , zobacz sobie cewki z 1.4tfsi np te czerwone , chyba najlepiej by u ciebie siadły , maja metalową osłonę i same w sobie mocno trzymaja sie na świecy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dziku
post Mon, 02 Nov 2020 - 12:03
Post #10


Forum Homee
Dołączył: Mon, 12 February 2007
Skąd: Warszawa-Wesoła





Ale wyprowadzenie sygnału przed modół to półśrodek, trzeba zrobić układ sterujący dwell time itp.
Zostaw to jak jest do czasu robienia komory, a potem zrób sobie jakiś popularny trigger na wale, wałek wykorzystaj do synchronizacji i postaw to w sekwencji zapłonu i wtrysku na jakch chcesz cewkach.
Speeduino oferuje wszystko czego potrzebujesz(a nawet więcej) w cenie deta3....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pszczelaszkov
post Mon, 02 Nov 2020 - 18:09
Post #11


Super User
Dołączył: Mon, 08 February 2016
Skąd: Piła





@Dziku, Motronic praktycznie od początku swojego istnienia działa na 60-2, jaki trigger jest bardziej popularny?
Speeduino fajne, ale tak jak pisałem PCB sobie sam zrobie jak i oprogramowanie, nie problem dla mnie chwycić przerwaniem zbocze i odliczyć czas. Bo jednak jak miałbym płacić za jakieś kolejne doczepy, to wole wziąć za te 700 czy 800 easyecu i puścić standalone(chociaż to też mi się nie podoba tak do końca).
@przema72
Chodzi ci o np: 06C905115M ?
W sumie jedyne czerwone jakie znalazłem i są dostepne jako używane w dobrej cenie.
Bo jednak wolałbym najpierw używki przetestować.
Jesteś pewien że niespadną od wibracji?
p65(t) jednak mają śrubke i można puścic wieniec z metalowej rurki i je pospinać. Z drugiej strony tfsi ładniejsze i gratis osłona termiczna. Ori przewody od c20ne mają po prostu metalowe rurki nasunięte i widzę kris4cars je nawet wykorzystał. Z tym że p65t są grubsze o pol cm i musiałbym dobrac inne.
Tak się rozglądam, widze P100-T, ma 2x tyle energi co p65t i ładuje się nawet do 6ms, ale cena 3ch p65t.
Fajnie że chociaż bosch ma ładne dokumentacje do tych cewek.
Ale mniejsza o to, czegokolwiek nie wsadze to będzie lepsze od tego wynalazku z kręcącym palcem.
Relacja voltage@dwell jest względnie liniowa, to nawet moge zrobić korekcje czasu w locie używając napięcia jako referencje. W przyszłości i tak pewnie jakiś ion sense trzeba będzie zbudować bo będzie za nudno.
Nasrali tych cewek, nie wiadomo co brać.
Zrobie sobie triger wałka na początek bo to tak czy siak trzeba zrobić.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dziku
post Mon, 02 Nov 2020 - 20:10
Post #12


Forum Homee
Dołączył: Mon, 12 February 2007
Skąd: Warszawa-Wesoła





Ale z której strony speeduino jest doczepem?
Twoja wola, jak dla mnie to rzeźba w motronicu to jak szuranie tyłkiem po tłuczonym szkle, ale co kto lubi. Jak chcesz robi" dwa razy to samo to twoja wola...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pszczelaszkov
post Mon, 02 Nov 2020 - 20:58
Post #13


Super User
Dołączył: Mon, 08 February 2016
Skąd: Piła





Czyli standalone z arduino? Jeszcze lepiej. tongue.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kris4cars
post Mon, 02 Nov 2020 - 22:55
Post #14


Super User
Dołączył: Sun, 11 January 2015
Skąd: Zbąszyń





Ja mam puszczone cewki w półsekwencji, bez jakiegoś myślenia o dwell time, moduł zapłonowy to cztery tranzystory z pull-upami. Na module z 1.8t ecu zgłaszał błąd ale wsio działało. Na tym spartańskim rozwiązaniu śmigam już drugi rok, zajechałem komplet świec a cewki bez problemu dają radę. Potrzeba ci tą sekwencję zapłonu? przecież to żadnych plusów nie ma. Najwyżej bym pobawił się w dwell time ale myślę że bez tego będzie żyć.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pszczelaszkov
post Mon, 02 Nov 2020 - 23:19
Post #15


Super User
Dołączył: Mon, 08 February 2016
Skąd: Piła





Ale nie miałeś czasami już wasted sparka w serii i podwojnej cewki?
Taka np: 0 221 503 407 ma czasy ladowania bardzo zbliżone do P65 i można 1:1 zamienić.
Ja mam czasy pod ten typowy bojler.
Generalnie nie potrzebuje pełnej sekwencji, aczkolwiek jak robię 1 triger to mogę zrobić i więcej za jedna robotą. Fakt że pół sekwencje mogę zrobić bez trigera, na samym rejestrze przesuwnym, ale jak już będe robił rejestr to nie daleko do trigera z synchronizacja walka. Koniec końców samo sterowanie tym to żaden problem jeśli ori wzmacniacz oszukam to potem z górki. Mam brak wiedzy przy tym co się stanie jak pod wzmacniacz dam dummy load i jakie cewki się nadają, to co pomiędzy to mam z grubsza ogarnięte. Ale najłatwiej to właśnie by było mieć cewke aktywna z tolerancja jak ta p100-t. Wtedy tylko trzeba przekierować 5v bez zbędnych zabaw. Na upartego to nawet można wydrukować kopułke z 4 hallami, palec zrobic bardziej magnetyczny i już mamy rozdzielacz na pełną sekwencje laugh.gif Sposobów na to multum.

Jak narazie to dzieki wam za modele cewek, sprawdzę czy wzmacniacz da się oszukać i napiszę jaką drogę wybrałem.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pszczelaszkov
post Sun, 23 May 2021 - 19:14
Post #16


Super User
Dołączył: Mon, 08 February 2016
Skąd: Piła





Napiszę coś bo jeszcze wyjdzie że odpuściłem i dupę zawracam biggrin.gif.
Mało jeździłem to się nie spieszyłem z tematem.
Jeśli chodzi o cewki to wybrałem opcję @przema72
Cewki VAG'owe są najłatwiej dostępne, na szrotach mają tego w skrzynkach jak jabłek na rynku.
Wylosowałem ZSE043, jakoś mi długością wstępnie pasowały.
Faktycznie stoją jak młodemu panu bez żadnych podpórek.
Mam jakąś testową wiązkę już porobioną,powinna być P&P w obecny system.



Co do sterowania, stwierdziłem że zostawię to po stronie motronica, ale to nie na długo bo jak nie urok to sraczka, SMT6 już ma bliżej niż dalej(wał stoi i ten wali urojony sygnał w ECU), a raczej następnego świaniaka nie będe brać tylko standalone.
Wszystkie cewki są podłączone równolegle do zasilania.
ECU będzie chciał strzelić 4-ma cewkami naraz.
Z tym że "kopułka" będzie rozdzielać niskie napięcie zamiast wysokiego aktywując tą cewkę która ma strzelać.
Końcowo z perspektywy motronica będzie zawsze 1 cewka aktywna.
W rozdzielaczu są 4 czujniki hall'a. Każda cewka ma swój.
Zbliżający się trigger da 5v 20mA na wyjściu.
Za trigger będzie robić magnes z twardego ferrytu, chyba więcej niż 200C w głowicy nie będzie.



PCB będzie zalane żywicą jak to ma miejsce w cewkach.
Myślę że takie rozwiązanie jest najbardziej optymalne, bo mogę to zaadaptować do innych wynalazków i jest proste w implementacji. Mogę tym i pełną sekwencje na innym ECU zrobić.
Co do cewek to zmierzyłem czasy ładowania tych ZSE043 i tej co mam teraz.
Zostawiam bo możę komuś się przyda.
Niemiałem jak uzyskać 13.5v dla nich, czy tam mi się nie chciało nie pamiętam tongue.gif

ZSE043 mają overdwell protection na ~12A, a ml4.1 patrząc po krzywej to jakieś 8.5 pewnie odbije.
Robiłem testy na 6ms overdwell na nich i trzymają, zostaję w sumie tylko pytanie czy wzmacniacz w motronicu stabilnie utrzyma 8.5A, bo będzie miał zadanie 2.5ms tak trzymać smile.gif
Czekam na frezera czy się podejmię i będe montował.
Tu jeszcze video z testów w super zaawansowanym labolatorium(widać stabilną prace na overdwellu przy 100Hz)
Testy
No to to na tyle. Jak coś pierdolnie to wrzucę następny post.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Fri, 28 May 2021 - 14:00
Post #17


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





O widzę że nie tylko ja skusiłem się na ten oscyloskop na bateryjkę smile.gif.


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pszczelaszkov
post Fri, 28 May 2021 - 17:31
Post #18


Super User
Dołączył: Mon, 08 February 2016
Skąd: Piła





No dłuższy czas mam już ten wynalazek, ma tam jakieś problemy z referencją i offsetem, ale takie podstawowe rzeczy spokojnie ogarnia i jest poręczny tongue.gif . Jeszcze na tym nowszym firmware można po uarcie zrzucać oscylogramy, wtedy adapterem usb<>uart zrzucam na telefon i sobie na spokojnie obrabiam na PC.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kris4cars
post Fri, 28 May 2021 - 21:55
Post #19


Super User
Dołączył: Sun, 11 January 2015
Skąd: Zbąszyń





no i super, czekam aż to będzie żyć tongue.gif

PS. myślę że ecu jest bardzo słabo rozbudowane i jeśli (o ile sprawdza to) spawdza to jedynie czy masz podciągnięcie do +12 na przewodzie cewki gdy nie jest wysterowana. Wrzuć mu jakiś rezystor rzędu 10k i zobacz czy zadziała.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pszczelaszkov
post Fri, 28 May 2021 - 22:24
Post #20


Super User
Dołączył: Mon, 08 February 2016
Skąd: Piła





Nie no, ML4.1 nic nie sprawdza dlatego fajnie się modzi biggrin.gif. Ale zabezpieczenie na 100% ma. Pewnie jest jakiś prosty układ stałego natężenia, rezystor i "sprzężenie" do tranzystora. A z samym rezystorem zamiast cewki to jedynie mogę na rozruszniku kręcić z wiadomych powodów tongue.gif, a wtedy mam spadek napięcia i ECU celuje w 20ms dwell.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Stron V   1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Friday, 29 March 2024 - 16:19