Shoutbox 0 nowych PW 


 
Reply to this topicStart new topic
> Mercedes w201 m104 i nadsterowność, Ciężki silnik i gruby stabilizator z przodu
jabcok20
post Thu, 02 Nov 2023 - 08:25
Post #1


Forum Killer
Dołączył: Tue, 02 June 2009
Skąd: Lębork





Witam. Moja gwiazda po zmianie opon na zimowe z tyłu ( z przodu muszę dorobić pierścienie nietypowe bo nie łapie mi centrowania typowy pierścień) i po ustawieniu zbieżności kół tylnych ( książkowo 25' po 12.5 na stronę w plusie) ma tendencje do nadsterowności ( o ile to w tym leży problem ). Otóż przed zmianą sprężyn obiżających o 1cm niż te które mam teraz pojawiło się majdanie tyłem na zakrętach. Wcześniej tego nie było tak czuć ale zmiana opon nasiliła znacznie problem. Wcześniej felgi 7" teraz na zimówkach 6.5" i nawet skorygowanie zbieżności nic nie daje.
Z przodu mam założony stabilizator 28mm a bez przedniego stabi auto szło po zewnętrzej zakrętu.
Sam nie wiem czy dociążenie tyłu zniweluje zjawisko. Może inne amory z przodu stawią opór wadze silnika. Z tyłu mam seryjny stabi 1.8 13mm. Według info na necie powinienem skupić się na przodzie czyli albo grubszy stabi albo twardsze amory ( te które mam sachsa ok 200000t naloty mogą już niedomagać a test na stacji diagnostycznej nie zawsze jest wiarygodny).


--------------------
Mercedes W201 M104
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Thu, 02 Nov 2023 - 08:25
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post

Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 17:25