Shoutbox 0 nowych PW 


3 Stron V  < 1 2 3  
Reply to this topicStart new topic
> Jakies szybkie auto do 50tys., Szybkie auto do jazdy na co dzień
lightman
post Fri, 09 Nov 2018 - 18:15
Post #41


Forum Killer
Dołączył: Sun, 03 December 2006
Skąd: łódzkie





Można coś zrobić przy aucie równie dobrze albo nawet lepiej niż serwis ASO...a pewne podzespoły można zamontować używane (szok!) jako ciekawostkę podam, że do samolotów pasażerskich często zakładają cześci używane z innych samolotów włącznie z silnikami etc. i nikt nie ma z tym problemu.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Fri, 09 Nov 2018 - 18:15
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Joker
post Fri, 09 Nov 2018 - 18:50
Post #42


Forum Clubber
Dołączył: Mon, 24 March 2003





CYTAT(lightman @ Fri, 09 Nov 2018 - 18:15) *
Można coś zrobić przy aucie równie dobrze albo nawet lepiej niż serwis ASO...a pewne podzespoły można zamontować używane (szok!) jako ciekawostkę podam, że do samolotów pasażerskich często zakładają cześci używane z innych samolotów włącznie z silnikami etc. i nikt nie ma z tym problemu.


Rozmawiamy o pewnych modelach BMW. Wiesz co to znaczy kupić używany kolektor albo używany stabilizator dynamic drive?

Moje żadne auto nigdy nie stało serwisowane w ASO, natomiast są pewne rzeczy, które się kupuje nowe OEM i tyle. Nie ma zamienników a próba zakupu używki to zazwyczaj kosztowna próba kierująca i tak na nowy ori podzespół.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
_adams_
post Fri, 09 Nov 2018 - 18:50
Post #43


Forum Killer
Dołączył: Thu, 17 December 2009
Skąd: Kruszwica





No to tak jak w samochodzie - padnie panel klimy, wyświetlacz czy licznik a nawet silnik, to zakładasz używany z innego samochodu (kupiony na szrocie).

Ale chyba klocki czy rozrząd kupisz nowe?


--------------------
Życie jest rumakiem który nie znosi tchórzliwego jeźdźca.

B6 1.8T@GT28RS>B9 2.0T Allroad
Punto Evo 1.4T
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bio
post Fri, 09 Nov 2018 - 19:09
Post #44


Forum Killer
Dołączył: Wed, 13 August 2008
Skąd: Bratislava





CYTAT(Joker @ Fri, 09 Nov 2018 - 18:50) *
Moje żadne auto nigdy nie stało serwisowane w ASO, natomiast są pewne rzeczy, które się kupuje nowe OEM i tyle. Nie ma zamienników a próba zakupu używki to zazwyczaj kosztowna próba kierująca i tak na nowy ori podzespół.

Szczególnie w takim BMW, które jest bardzo wybredne przy niektórych czujnikach (np.: wałków, wału) i trzeba iść w OEM, albo liczyć że na X-razem zamiennik będzie działał.


--------------------
Blog Motoryzacyjny TorquedMad mind - tqmm.pl
FB: @torquedmadmind
Insta: @tqmmpl
Twitter: @tqmmpl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
maka178
post Fri, 09 Nov 2018 - 19:52
Post #45


Rookie
Dołączył: Wed, 17 April 2013





Bio znam to z autopsji. Na starym czujniku położenia wałka rozrządu samochód na ciepłym odpalał dopiero za którymś tam razem (jak już odpalił to pracował normalnie, bez problemu). Zakupiłem nowy zamiennik na którym nie odpalał wcale. Zamiennik do zwrotu, dopiero nowy ori załatwił sprawę wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rwtnt
post Fri, 09 Nov 2018 - 21:14
Post #46


Forum Killer
Dołączył: Sat, 09 June 2012





"No to tak jak w samochodzie - padnie panel klimy, wyświetlacz czy licznik a nawet silnik, to zakładasz używany z innego samochodu (kupiony na szrocie)." nigdy nie zdarzyło mi się, żeby takie podzespoły czy silnik się rozsypały smile.gif nie dopuszczam do takiego stanu albo nie kupuję takich gruzów. Na pewnym etapie te oszczędności bokiem wychodzą, szukanie na szrocie czujników do aut klasy wyższej pominę milczeniem wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
TeddyBear
post Fri, 09 Nov 2018 - 22:02
Post #47


Super User
Dołączył: Wed, 24 December 2008





CYTAT(_adams_ @ Thu, 08 Nov 2018 - 18:44) *
Z wymienionych w pierwszym poście tylko A4 B8 się kwalifikuje, po mocnym programie już jakoś jedzie. Za ~ 60K nawet s-tronic da się kupić i utrzymanie tego nie kosztuje krocie.

Autora interesuje jeszcze ten wątek... wink.gif ?

Tylko A4 B8 2.0 TFSI jak wiadomo ma problem olejowy, którego usunięcie to cirka 5 koła. Dopiero polifty są ok. Gdyby nie to, to byłby super daily driver - S-tronic 7b z LC, quattro, 370KM.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Grand_
post Tue, 13 Nov 2018 - 03:32
Post #48


Forum Killer
Dołączył: Tue, 07 July 2009
Skąd: Kraków





ja mam to moje 535d, oddam za okolice 44 tys zł.
moc na wykresie, 421 koni.
Same hamulce z M5 + amortyzatory Sachs Performance Mtechniki kosztowały 10 000zł ;]
Auto jest drogie whuj w utrzymaniu jeśli chcemy się bawić w pierwszą ligę częsci. jak aftermarkety po taniości z intercarsu to można to serwisować jak stare E39 530d i też będzie jeździć.


Aczkolwiek jak autor wątku chce się zagłebić w temat to E60 jako konstrukcja jest bardzo dobre żeby na autostradzie ustawić tempomat na 200km/h i przejechać ze dwa kraje, na jednym baku.
Ale żeby tym racingować od świateł do świateł to byle Golf R na czopie zrobi z tego wiatrak i trzeba to wiedzieć ;]

Ale z trakcją wcale nima dramatu, mimo prawie 800nm.
(pierwsze biegi na ~50% gazu )

https://www.youtube.com/watch?v=z2sOhQ42IWA



--------------------
E36 M50B30 sprzedana... / 191hp@250hp i 260@318Nm
E60 535d obecna / 272hp@427hp i 560@788Nm
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tomasz26
post Wed, 21 Nov 2018 - 15:26
Post #49


Frequent User
Dołączył: Fri, 01 May 2009





[quote name='Grand_' date='Tue, 13 Nov 2018 - 03:32' post='1314403']
ja mam to moje 535d, oddam za okolice 44 tys zł.
moc na wykresie, 421 koni.
Same hamulce z M5 + amortyzatory Sachs Performance Mtechniki kosztowały 10 000zł ;]
Auto jest drogie whuj w utrzymaniu jeśli chcemy się bawić w pierwszą ligę częsci. jak aftermarkety po taniości z intercarsu to można to serwisować jak stare E39 530d i też będzie jeździć.


Aczkolwiek jak autor wątku chce się zagłebić w temat to E60 jako konstrukcja jest bardzo dobre żeby na autostradzie ustawić tempomat na 200km/h i przejechać ze dwa kraje, na jednym baku.
Ale żeby tym racingować od świateł do świateł to byle Golf R na czopie zrobi z tego wiatrak i trzeba to wiedzieć ;]

Ale z trakcją wcale nima dramatu, mimo prawie 800nm.
(pierwsze biegi na ~50% gazu )

wyczyść skrzynke, nie można się z tobą skontaktować :-)


--------------------
A3 8V CTNC stage 3 - 414ps 544nm
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Stron V  < 1 2 3
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Friday, 29 March 2024 - 00:56