Shoutbox 0 nowych PW 


6 Stron V  < 1 2 3 4 5 > »   
Reply to this topicStart new topic
> M2 coupe vs RS3 400 KM
Tommo
post Wed, 25 Oct 2017 - 08:20
Post #41


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 12 February 2008
Skąd: NMiasto





Nowy silnik w RS3 to zupełnie inna konstrukcja. Zamiast żeliwa wermikularnego, do budowy bloku zastosowano stop aluminium. Obniżono przez to 25 kg. Pytanie jak ten zabieg wpłynął na niezawodność i wytrzymałość silnika. Mam obawy, że jednak wpłynął.

Jeśli chodzi o wybór samochodu, to zaczyna u mnie odzywać się głos rozsądku. Zakup nowego auta i upalanie na torze, to nie do końca dobry wybór. Zaczynam więc poszukiwania 2-3 letnich zadbanych sztuk, które bardzo trudno niestety wyhaczyć.
Co do ceramiki, w pełni zgadzam się z opinią Skyline, choć język przekazu mógłby być trochę mniej pikantny.


--------------------
A110S
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Wed, 25 Oct 2017 - 08:20
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
mha
post Wed, 25 Oct 2017 - 12:56
Post #42


Super User
Dołączył: Thu, 14 December 2006
Skąd: z kosmosu





Też to pisałem, to dwa całkiem inne auta i wybór będzie prosty jak się wie do czego ma być to auto.
Poza ceną nie mają ze sobą prawie nic wspólnego.

Nadal polecam zapoznanie się z nowym a45 ze szperą, 4letnia GW i żadnych ograniczeń, do upalania rewelka.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tommo
post Wed, 25 Oct 2017 - 14:27
Post #43


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 12 February 2008
Skąd: NMiasto





A45 nie wchodzi w rachubę. Kompletnie nie leży mi stylistycznie.
A co tak drastycznie różni te samochody, poza oczywistym rodzajem napędu? Ten sam segment pojazdów, podobna moc, osiągi, cena...
Zresztą jest dostępna duża ilość testów porównawczych tych aut. Wychodzi na to, że kierowane są do podobnego odbiorcy.


--------------------
A110S
Go to the top of the page
 
+Quote Post
h8r
post Wed, 25 Oct 2017 - 14:50
Post #44


Super User
Dołączył: Fri, 12 February 2010
Skąd: Warszawa





Jak Cie interesuje jazda po torze to są porównania:
http://www.zeperfs.com/en/duel6694-5975.htm
Miesiąc temu byliśmy na Jastrzębiu, padał deszcz przez większość dnia i ośki były na górze, jak Cię nie interesuje jazda po sypkich nawierzchniach to wcale nie ma takiego dramatu w RWD na mokrym, a na pewno jest zabawa.

Co do ceramiki... jak Cię stać to czemu nie, ale w warunkach torowych ceramika się zużywa i trzeba ją wymieniać, a nie wiem czy zaobserwujesz mierzalną różnicę w czasach. Najczęściej wystarcza po prostu zalanie dobrego płynu.


--------------------
mała rzecz, a cieszy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_gucior_*
post Wed, 25 Oct 2017 - 15:38
Post #45









QUOTE (Tommo @ Wed, 25 Oct 2017 - 09:20) *
Nowy silnik w RS3 to zupełnie inna konstrukcja. Zamiast żeliwa wermikularnego, do budowy bloku zastosowano stop aluminium. Obniżono przez to 25 kg. Pytanie jak ten zabieg wpłynął na niezawodność i wytrzymałość silnika. Mam obawy, że jednak wpłynął.

Jeśli chodzi o wybór samochodu, to zaczyna u mnie odzywać się głos rozsądku. Zakup nowego auta i upalanie na torze, to nie do końca dobry wybór. Zaczynam więc poszukiwania 2-3 letnich zadbanych sztuk, które bardzo trudno niestety wyhaczyć.
Co do ceramiki, w pełni zgadzam się z opinią Skyline, choć język przekazu mógłby być trochę mniej pikantny.


myślę, że jak masz sos i chcesz oprócz DD pojeździć po torze to właśnie powinieneś brać nowe auto. kupowanie używki bez gwarancji to może być dopiero kosztowna zabawa jak poleci coś konkretnego.
po sprzedaży cla 45 amg i używaniu kilku ich sztuk wiem, że do tych aut lepiej mieć gwarancję nawet tylko do wożenia dupy po ulicy i to jest głos rozsądku i praktyki
Go to the top of the page
 
+Quote Post
RS09
post Thu, 26 Oct 2017 - 04:24
Post #46


Rookie
Dołączył: Sat, 04 February 2012
Skąd: Bolesławiec





Witam.( jeździłem obydwoma )jak można porównywać te dwa auta. RS3 jest cały czas podsterownym autem ( łatwym w prowadzeniu ) (na torze jest beznadziejne)M2 jest dla kierowcy który potrafi kierować (jest wymagającym autem )
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tommo
post Thu, 26 Oct 2017 - 05:50
Post #47


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 12 February 2008
Skąd: NMiasto





CYTAT(RS09 @ Thu, 26 Oct 2017 - 04:24) *
RS3 jest cały czas podsterownym autem

Może i jeździłeś ale napewno nie po torze.
1:10s




--------------------
A110S
Go to the top of the page
 
+Quote Post
TeddyBear
post Thu, 26 Oct 2017 - 10:22
Post #48


Super User
Dołączył: Wed, 24 December 2008





Pytanie nie na temat ale jak się mają warunki AC auta w leasingu w przypadku dzwona na takiej imprezie ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
andorDrakon
post Thu, 26 Oct 2017 - 10:32
Post #49


User
Dołączył: Sun, 03 September 2017





CYTAT(TeddyBear @ Thu, 26 Oct 2017 - 10:22) *
Pytanie nie na temat ale jak się mają warunku AC auta w leasingu w przypadku dzwona na takiej imprezie ?


Mi ubezpieczyciel leasingowanego samochodu (Allianz) odpowiedział, że ubezpieczenie nie obejmuje jazdy na torze. Poradził mi dokupić pakiet na 1-2 dni, nie koniecznie w Allianz.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Thu, 26 Oct 2017 - 10:56
Post #50


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





CYTAT(Tommo @ Thu, 26 Oct 2017 - 05:50) *
Może i jeździłeś ale napewno nie po torze.
1:10s


Jeszcze.auta nie masz, a juz zgubiles obiektywizm wink.gif. Cala proba i na jednym dohamowaniu z gorki udalo sie minimalnie bokiem ustawic auto. Takie cos zdarza sie w gdansku na zjezdzie na slowackiego codziennie wink.gif.
Tu masz lepszy poglad na to, jak auto sie zachowuje. Na szybkich zakretach cos facet kontruje, ale wyglada na to,ze auto jedzie jak fwd, niestety.
https://youtu.be/AMIbUL7HnhU


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
TeddyBear
post Thu, 26 Oct 2017 - 11:05
Post #51


Super User
Dołączył: Wed, 24 December 2008





Rozumiem, że ubezpieczyciel traktuje takie powjeżdżawki tak samo jak upalanie na torze, bo o to mi chodziło.
Przydało by się sterownie rozdziałem mocy na oś smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
RaNaar
post Thu, 26 Oct 2017 - 11:24
Post #52


Frequent User
Dołączył: Mon, 05 December 2005
Skąd: Kraków





CYTAT(andorDrakon @ Thu, 26 Oct 2017 - 10:32) *
Mi ubezpieczyciel leasingowanego samochodu (Allianz) odpowiedział, że ubezpieczenie nie obejmuje jazdy na torze. Poradził mi dokupić pakiet na 1-2 dni, nie koniecznie w Allianz.


I znalazłeś gdzieś taką ofertę?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Andrzejsr
post Thu, 26 Oct 2017 - 11:43
Post #53


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 24 March 2015





No właśnie, podzielcie się namiarem na takie ubezpieczenia. Bo póki co to obserwuję w furach salonowych (domyślnie leasingowych, bo nie pytam) - zdejmowanie tablic na torze, wywózkę poza tor do zgłoszenia szkody czy assistance, oraz wymazywanie z filmów.

Natomiast co do 1:10 w powyższym filmiku, to typowe przeniesienie masy na przód, z hamulcem w początku zakrętu jeszcze, trudno żeby nie zrotowało trochę w takiej sytuacji.


--------------------
Alfa Romeo 156 Cup 2.0 TS
Westfield SEiW Aerorace 2.0 --> aswestfield.wordpress.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
greenhorn
post Thu, 26 Oct 2017 - 15:04
Post #54


Super User
Dołączył: Sat, 21 June 2003





Wracając do ceramiki - chyba nikt nie wspomniał, że ta technologia się nadal zmienia i różni producenci stosują różne rozwiązania.
Porsche aktualnie montuje w furach chyba trzecią generację hamulców ceramicznych.
Coś co było problemem 5 lat temu dzisiaj już nim być nie musi. Podobnie z trwałością.

Napisz ile km po torze planujesz robić rocznie, to będzie można pospekulować o wyborze rozwiązania.

To, czy seryjny stalowy hamulec da radę na torze zależy od konkretnego modelu auta.
Mikołaj pokazał, że seria w A45 radzi sobie i na pojeżdżawce i na zawodach, ale inny kolega przed chwilą narzekał na puchnący pedał w golfie GTI PP.
Dopóki nie wjedziesz na tor, to się nie dowiesz, bo na ulicy nie widzę opcji sprawdzenia seryjnego hamulca.

Ceramika jest podatna na mechaniczne uszkodzenia - nieumiejętna wymiana kół albo zjazd z asfaltu może skończyć się pokruszeniem tarczy.
RS3 będzie robił banana na drodze w naszym klimacie 24/7/365.
Na torze może brakować cierpliwości na płużący przód. Tym bardziej na krętych, technicznych torach.

W M2 nie zawsze będziesz mógł skorzystać z całej dostępnej mocy. Dla jednego będzie to miłe wyzwanie, dla innego udręka.




--------------------
7:39,9
2:35,8
1:37,9
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tommo
post Thu, 26 Oct 2017 - 21:00
Post #55


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 12 February 2008
Skąd: NMiasto





CYTAT(jackkpl @ Thu, 26 Oct 2017 - 10:56) *
Jeszcze.auta nie masz, a juz zgubiles obiektywizm wink.gif

Opieram się tylko na danych z netu. Jak będzie możliwość pojeździć po torze będzie już obiektywnie. Ale puki co wydaje się, że jest całkiem fajnie.



A tak w ogóle znalazłem asa w rękawie w postaci TTRS. Absolutnie rewelacyjny sprzęt.


--------------------
A110S
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Fri, 27 Oct 2017 - 20:12
Post #56


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





A czy ten haldex ma juz jakis torque vectoring jak foka rs? Foka jechalem jako pasazer i wydawalo mi sie ,ze przod walnie w opony, ale mocniejszy skret kiery do zakretu i dupa sie sama obraca, troche jak w NFSie wink.gif


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tommo
post Fri, 27 Oct 2017 - 22:06
Post #57


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 12 February 2008
Skąd: NMiasto





Jest w RS5 czyli klasycznym torsenie. W haldex nie wiem.



--------------------
A110S
Go to the top of the page
 
+Quote Post
wujekwaldus
post Fri, 27 Oct 2017 - 23:35
Post #58


Frequent User
Dołączył: Fri, 26 October 2012





Ciekawy dylemat bo czasem też mnie nachodzi myśl na jedno z tych dwóch aut (chociaż teraz wyszedł cayman GTS i w ogóle namieszał.... wink.gif )
Co przemawia za rs3:
- można zamówić w sedanie
- ma milion razy bogatszy konfigurator niż M2
- jest praktyczniejszy na codzień
- bardzo ładnie mu w nardo gray wink.gif
- ceramika w opcji.
Co przemawia za M2;
- wygląd zewnętrzny
- dużo lepsze prowadzenie niż rs3: https://www.youtube.com/watch?v=UKueX_rGud4 (niby ttrs ale te podobno lepiej sie prowadzi niz rs3 i ttrs jest szybsze... ale wiadomo, film może być sponsorowany, ale jakiś pogląd daje...)

co mnie odpycha w rs3;
- podsterowność (tak, fajnie w deszczu można sobie dać gazu ale tak tylko przypomnę AWD w hamowaniu na deszczu czy śniegu raczej nie pomaga...)
- mało agresywny wygląd w stosunku do 100k tańszego S3, ciężko rozróżnić te auta...

co mnie odpycha w m2:
- praktycznie brak możliwości konfiguracji i personalizacji
- cerata na samochodzie zamiast skóry.


Co to samej ceramiki: jak najbardziej polecam, koszty są jakie są ale na torze to element obowiązkowy.
Mam juz drugie auto z ceramiką i nie narzekam. Jednak użytkując ceramike na codzien warto wspomnieć o kilku rzecach:
- są głośne (piszczą, szurają... różnie bywa)
- w deszczu faktycznie trzeba uważać, hamują, ale około sekundę później...
- trzeba uważać na uszkodzenia mechaniczne, jeśli na poznaniu wlecisz w kamyczki to szykuj 20+k pln za tarczę.

no chyba tyle.
Gdyby auto nie miało być mixem daily vs trackfun wybrał bym caymana gts wink.gif
powodzenia! wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
piwo
post Sat, 28 Oct 2017 - 08:29
Post #59


I live here !
Dołączył: Wed, 03 February 2010
Skąd: Marki





Ja bym brał najtańsze 718.
http://porsche.pl/cennik-samochodow-porsche/
http://www.zeperfs.com/en/match5975-6694-6386-6344.htm
http://www.zeperfs.com/en/match5975-6694-6344.htm
http://www.zeperfs.com/en/match5975-6694.htm


--------------------
930kg 320KM RWD Torsen RaceTCS lotus111r abs
1/4 2013r 180KM 13,806s
0-200km/h 2020r www.youtube.com/watch?v=jj-Hbidv43s
Poznań 1m48,467s 2021; Łódź 57,517s 2023 a052 fr, vr2 r7a(hl) tyl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tommo
post Sat, 28 Oct 2017 - 11:24
Post #60


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 12 February 2008
Skąd: NMiasto





Byłem w salonie Porsche. Skonfigurowaliśmy Caymana S tak bez szaleństw ale absolutne minimum jakie wypadało by mieć w takim fajnym wozie (oczywiście bez horrendalnie drogiej ceramiki). Wyszło ok 408 tyś zł smile.gif Dodatki są bardzo drogie w Porsche. A na pytanie o rabat, pani się tylko krzywo uśmiechnęła.


--------------------
A110S
Go to the top of the page
 
+Quote Post

6 Stron V  < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 18 April 2024 - 02:40