Shoutbox 0 nowych PW 


5 Stron V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Alfa Romeo Giulia benzyna 200PS
Bugalon
post Sat, 10 Mar 2018 - 15:13
Post #1


Super User
Dołączył: Mon, 29 March 2010





Swojego czasu szukałem hot hatcha do 145k. Za Waszymi poradami w zasadzie zdecydowałem się już poprzednio na superba. Teraz finalizuję zakup tylko ze "niechcący" przejechałem się Alfą Romeo Giulią (na jezdzie testowej u dilera) i to auto nie daje mi spokoju. Prowadzenie jego bylo rewelacyjne (na mokrym rondzie mnie po prostu oslabilo - nic nie płużyła jak skoda itd).

Szczerze mówiąc nie mogę się pozbyć po tej jezdzie mysli o tym zeby tego auta jednak nie wybrac. Jest słabsze mocowo niz superb ale pozycja za kierownicą, wykończenie wnętrza, 8 biegowy automat z tymi mega faknymi lopatkami przy kierownicy i napęd na tył sprawiły mi tyle frajdy podczas tej jazdy ze glowa boli.

W związku z tym pytania do tych co to auto znają:

1. Ten silnik 200PS - na ile to jest podatne na mody i czy jest jakas dostępność power boxów do tego (mowa o zachowaniu gwarancji)
2. Testowy egzemplarz przebierał na wolnych obrotach (cos jak by wypadaly zaplony co jakis czas). Tłumaczenie sprzedawcy tego faktu bylo tak żenujące że az przykro je tu przytaczac. W każdym razie powiedział ze one tak mają - czy ktoś to może potwierdzic/zaprzeczyć
3. Czy są jakieś szczególne zagrożenia związane z kupnem takiego auta?

Generalnie to jest to auto dość lekkie (niewiele ponad 1400kg), ma napęd na tył, ten automat i jego krótkie przelozenia sprawiają ze czuc jak by auto mialo wiecej mocy (fabryka podaje ze robi 100 sporo poniżej 7 sekund), pozycja za kierownicą super, trzymanie boczne foteli super, prowadzenie super. Do tego rabaty (nawet na bieżącą produkcję) i finansowanie tego auta są po prostu rewelacyjne. Niech ktoś wyleje mi proszę kubel zimnej wody na głowę jeśli moje zauroczenie jest przesadzone (tylko merytorycznie proszę z podaniem jakichś alternatyw). Bo wrażenia z jazdy superbem w porównaniu do tej alfy są lekko mówiąc słabe. Fakt superb jest szybszy na prostej ale w tej chwili dla mnie to jedyna jego zaleta w porównaniu do tej alfy ......

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Sat, 10 Mar 2018 - 15:13
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
srbenda
post Sat, 10 Mar 2018 - 16:09
Post #2


Forum Killer
Dołączył: Mon, 05 September 2005
Skąd: Katowice / Banja Luka





ZTCW silnik 280KM się różni wyłącznie programem i można wgrać fabryczny soft z mocniejszej wersji.


--------------------
#włoszczyzna
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Honada
post Sat, 10 Mar 2018 - 16:20
Post #3


Forum Homee
Dołączył: Sun, 19 February 2006
Skąd: Warszawa-Marki





CYTAT(Bugalon @ Sat, 10 Mar 2018 - 15:13) *
Swojego czasu szukałem hot hatcha do 145k. Za Waszymi poradami w zasadzie zdecydowałem się już poprzednio na superba.


O matko bosko! kto tak doradzał? Przecież Superb 2.0 TSI 280 PS to jest fajny, rodzinny wóz, ze świetnymi osiągami, mocnymi hamulcami (sportline), relatywnie neutralny w zakręcie, ale kompletnie pozbawiony zwrotności, sprężystości, szybkości reakcji na ruch kierownicy (na DCC przynajmniej) typowych dla hot hatchy!. Choć na papierze podobny, to jednak zupełnie odmienny niż Golf R Variant. Szukaj Golfa po lifcie (rocznego) na DCC to będziesz mógł spokojnie go i na co dzień eksploatować. A jak może być ośka to bierz nowego Type-R i się nie wygłupiaj.

PS. Giulia zdecydowanie lepszy wybór (od Superba). Niestety opinie są mocno podzielone w zakresie bezawaryjności. Ale biorąc pod uwagę, że jest gwarancja i szansa na auto zastępcze, to zawsze można spróbować. Daleko masz do ASO Alfy?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tomek evo
post Sat, 10 Mar 2018 - 16:50
Post #4


Forum Killer
Dołączył: Thu, 19 August 2004
Skąd: Sosnowiec





Z awaryjnością nie jest źle. Silnik mocny, z potencjałem i bardzo ekonomiczy. Prowadzenie chyba najlepsze w klasie. Superb na pewno dużo większy i bardziej komfortowy ale jeśli chodzi o doznania zza kierownicy to jest zdecydowanie nie ta liga. Wszystko zależy jakie masz priorytety. Obszerne info znajdziesz tutaj :
http://www.forum.alfaholicy.org/


--------------------
sygnatury komercyjne są dostępne dla kont PRO
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Honada
post Sat, 10 Mar 2018 - 17:20
Post #5


Forum Homee
Dołączył: Sun, 19 February 2006
Skąd: Warszawa-Marki





Jeśli auto w leasingu to moc możesz zwiększyć boxem, który wypinasz. Co prawda opinia o boxach jest różna, ale majątku nie kosztują i można spróbować. Poza tym warto podpytać o ten konkretny model, pewnie ktoś z alfaholików stosował.
https://tdi-tuning.com/car/alfa-romeo/giuli...tuning-box-chip
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bugalon
post Sat, 10 Mar 2018 - 17:44
Post #6


Super User
Dołączył: Mon, 29 March 2010





Rodzine mam małą bo jest nas 2+1 więc na obszerności superba nie bardzo mi zależy. Zależało mi na jego osiągach głównie - jednak duzo mocy w trasie to bardzo przydatna sprawa przy obecnym natezeniu ruchu. No i w sumie bylem zdecydowany na niego ale przejechalem sie ta alfa i w zasadzie jestem zdecydowany na alfe. Do ASO alfy mam cale 8km od domu wiec chyba nie powinno być zle smile.gif Priorytety jakie mam to nastawienie głównie na frajdę z jazdy przy założeniu, żeby auto nie było męczące w długich trasach (w to wchodzi wyprzedzanie i brak wycia silnika przy predkosciach autostradowych) i pomiesciło bez wiekszego problemu 3-osobową rodzinę.

Auto leci w leasing (korzystniejszy duzo niz w skodzie jest tak na marginesie). W umowie leasingu jest auto zastępcze. Nowego type R też rozważałem, tylko finansowanie na niego jest takie ze mi kosmicznie wysokie raty wychodzą w tzw. najmie długoterminowym. Podobna sytuacja jest z leonem cuprą - strasznie niskie wartości rezydualne te auta mają po dwóch latach użytkowania (a ja auto chce na tyle ile ma gwarancji i do widzenia - nie mam zamiaru go wykupować)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ju-by
post Sat, 10 Mar 2018 - 18:57
Post #7


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 11 June 2003
Skąd: Warszawa





Jeśli chodzi o finansowanie najmu długoterminowego to ponoć oferta Audi jest nie do pobicia. Dziś rozmawiałem ze znajomym, który był zdecydowany na najem SuperBa właśnie a skończyło się na A4 z mniejszym czynszem i zerową wpłatą własną
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bugalon
post Sat, 10 Mar 2018 - 19:15
Post #8


Super User
Dołączył: Mon, 29 March 2010





Wyobraz sobie ze w alfie ta oferta wedlug mnie jest jeszcze lepsza niz w audi (albo przynajmniej porównywalna). Za podobnie skonfigurowane auto w audi (w porównaniu do alfy) muszę zapłacić więcej (mowa o leasingu) pomimo bardzo podobnych cen wyjściowych. Opel ma tez bardzo dobrą ofertę finansową ale insignia 260ps (nawet GSI) przy tej alfie to jak hipopotam przy gazeli (a niby 60ps wiecej). Przy kupowaniu limuzyn klasy wyższej (mowa o autach innych niż A3 i A4) oferta audi rzeczywiscie jest mega kusząca (mowa o finansowaniu)

Wracając do sedna - martwi mnie tylko jedna rzecz w tej alfie (bo chyba na nią jestem zdecydowany juz). Ten cholernie telepiący silnik na wolnych obrotach. A4 20-letnie mojej zony chodzi równiej niż ta alfa. Chlopaki na forum alfy maja z tym samym problem ale nie wiem czemu akurat tego tematu nikt nie roztrzasa a o wątku dotyczącym gównianego działania czujników cisnienia w oponach kilka stron ...... Ehh te nasze fora.....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rob-555
post Sat, 10 Mar 2018 - 22:13
Post #9


Frequent User
Dołączył: Mon, 03 October 2005
Skąd: Gdansk





Witaj ja mialem podobny dylemat. Albo Gulie 2.0T albo roczne Bmw 420i albo...Kia stinger.
Z tych wszystkich najfajniej jezdzi Alfa ale jest najmniejsza. BMW jak to BMW dupy nie urywa ale jest poprawne. Kia zaskakuje bardzo fajnym prowadzeniem, przyjemnym silnikiem oraz jest najwieksza z calej trójcy.

Wziąłem BMW i żałuje każdego dnia ze nie wzialem Gulii....chociaż pewnie przy odsprzedaży cena zrekompensuje moj smutek.

Alfa ma to cos...kurde...naprawde


--------------------
TUNE-UP - Tuning Serwis Gdansk

AUTOHOLICY - Nowy kanał moto na YouTube
Go to the top of the page
 
+Quote Post
h8r
post Sat, 10 Mar 2018 - 22:49
Post #10


Super User
Dołączył: Fri, 12 February 2010
Skąd: Warszawa





Oglądałem tą samą Alfe w wersji 280koni i już jeździła fajnie + szybka skrzynia. Ja nie mam dziecka, ale odrzucił mnie bagażnik, nie chodzi o wielkość, ale nie da się tam nic włożyć przez żenująco ciasny otwór. Na tylnej kanapie też nie ma miejsca za bardzo (nie wiem czy jesteś wysoki), zapomnij o ustawieniu fotelika tyłem do kierunku jazdy. Nie słyszałem o problemach z silnikami, ale najwięcej problemów jak do tej pory podobno jest z softem - jakiś głupi błąd potrafi unieruchomić auto. Na plus to, że auto jest naprawdę piękne, fajnie się prowadzi i ma szybki automat. Ja mimo wszystko skończyłem z hot-hatchem, praktyczniejszy i szybszy, a w podobnej cenie.


--------------------
mała rzecz, a cieszy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rufios
post Sun, 11 Mar 2018 - 10:07
Post #11


Super User
Dołączył: Wed, 12 November 2008
Skąd: znad morza





BMW zrobiło się trochę nudne.
Nawet Stelvio 280KM wydaje się lepsze od 430xi w osiągach i prowadzenie.
Alfa Giulia prowadzi się moim zdaniem jak BMW za czasów E90, czytaj sportowo. BMW chciało poszerzyć krąg odbiorców i trochę to mydło ostre prowadzenie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
prnit
post Sun, 11 Mar 2018 - 10:30
Post #12


Forum Homee
Dołączył: Fri, 18 October 2002
Skąd: Warszawa i okolice





Alfa wiadomo jaką ma opinię, tak samo strasznie dużo problemów jest z tą najmocniejszą wersją. Z drugiej strony bierzesz nowe auto na gwarancji i na leasing na 3 czy maksymalnie 5 lat także masz pełna gwarancję i tak naprawdę jak coś poleci to nie ma z tym żadnego problemu. Bierz alfę, ważne w aucie tez jest to żeby był banan na twarzy!


--------------------
Męczennik od elektryków :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bugalon
post Sun, 11 Mar 2018 - 14:11
Post #13


Super User
Dołączył: Mon, 29 March 2010





Jeszcze trochę ochłonę, frajdę z tej alfy miałem naprawdę super. Muszę do tego dystansu trochę złapać bo przy tym samym finansowaniu można mieć np a4 z tym motorem 190 koni (benzynowym) z bardzo podobnym wypasem w s-linie i z s-tronikiem. Tylko takie A4 to juz kurde nie ta frajda z jazdy i malo co juz ma ze sportowych osiągów. Najszybszy w trasie i spod swiatel zdecydowanie jest superb ale wydaje mi się że dla mnie za duzy. Leona cupre, golfa R i civica type R niestety zabija finansowanie (raty poza moim budżetem).

Generalnie wybór teraz mam taki (biorąc pod uwagę finansowanie a nie same ceny katalogowe):

1. Giulia - całkiem fajnie wyposażona z półskórą na fotelach, łopatkami do zmiany biegów itd.
2. A4 190 PS w S-line z całkiem niezłymi wypasami typu grzane fotele, stronic
3. Superb 280 w wersji bieda edyszon (w zasadzie bez żadnego dodatkowego wyposażenia niż daje podstawowa wersja)
4. Octavia RS 230 PS w kombi Całkiem fajny wypas no i mega praktyczna jest pod każdym względem.

No i jak tu nie wybrać tej alfy? Przespie się z tym ze dwie noce i cos zadecyduję. Może jeszcze jedną rundę zrobię po dealerach i cos wiecej gdzies ugram .....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mis
post Sun, 11 Mar 2018 - 15:01
Post #14


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 07 January 2009
Skąd: Rzeszów





CYTAT(Rufios @ Sun, 11 Mar 2018 - 10:07) *
Nawet Stelvio 280KM wydaje się lepsze od 430xi w osiągach i prowadzenie.

Nowa 4ka to rzeczywiście kiszka trochę, ale jak można porównywać SUVa z COUPE? rolleyes.gif


--------------------
RS3 8V2 nardo limo pl 540HP 680NM
109-Performance
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rob-555
post Sun, 11 Mar 2018 - 16:41
Post #15


Frequent User
Dołączył: Mon, 03 October 2005
Skąd: Gdansk





Jesli kupujesz auto by bylo uniwersalne bierz Audi
Jesli dla emocji i frajdy bierz Alfe
Jesli bierzesz tylko w wynajem bierz Alfe...nawet jak sie bedzie sypac itd...oddasz ja po tych 2-3 latach i tyle.

A jezdzi najlepiej...dokładnie tak jak Rufios pisal. Cos jak stare dobre BMW e90 - chce sie łykac zakrety a im wiecej tym fajniej.


--------------------
TUNE-UP - Tuning Serwis Gdansk

AUTOHOLICY - Nowy kanał moto na YouTube
Go to the top of the page
 
+Quote Post
adamlass
post Sun, 11 Mar 2018 - 17:29
Post #16


Frequent User
Dołączył: Sat, 27 March 2010





CYTAT(Bugalon @ Sun, 11 Mar 2018 - 14:11) *
Jeszcze trochę ochłonę, frajdę z tej alfy miałem naprawdę super. Muszę do tego dystansu trochę złapać bo przy tym samym finansowaniu można mieć np a4 z tym motorem 190 koni (benzynowym) z bardzo podobnym wypasem w s-linie i z s-tronikiem. Tylko takie A4 to juz kurde nie ta frajda z jazdy i malo co juz ma ze sportowych osiągów. Najszybszy w trasie i spod swiatel zdecydowanie jest superb ale wydaje mi się że dla mnie za duzy. Leona cupre, golfa R i civica type R niestety zabija finansowanie (raty poza moim budżetem).

Generalnie wybór teraz mam taki (biorąc pod uwagę finansowanie a nie same ceny katalogowe):

1. Giulia - całkiem fajnie wyposażona z półskórą na fotelach, łopatkami do zmiany biegów itd.
2. A4 190 PS w S-line z całkiem niezłymi wypasami typu grzane fotele, stronic
3. Superb 280 w wersji bieda edyszon (w zasadzie bez żadnego dodatkowego wyposażenia niż daje podstawowa wersja)
4. Octavia RS 230 PS w kombi Całkiem fajny wypas no i mega praktyczna jest pod każdym względem.

No i jak tu nie wybrać tej alfy? Przespie się z tym ze dwie noce i cos zadecyduję. Może jeszcze jedną rundę zrobię po dealerach i cos wiecej gdzies ugram .....


1. RWD
2. FWD?
3. AWD
4. FWD

Myślę, że to powinno dać do myślenia i zostaje na placu boju Giulia i Superb (przyznam, że nie myślałem, że kiedykolwiek to napiszę) wink.gif Superb jest przeciętny pod kątem prowadzenia i jeżeli nie wozisz na codzień rodziny 2+2 z owczarkiem kaukaskim w bagażniku, to decydowałbym się na Giulię. Też się nad tym mocno zastanawiam, chociaż do najbliższego ASO Alfy mam 200 KM :/

Z ciekawości, jak układasz leasing, że A4 wpisuje się w możliwości finansowe, a Leon Cupra już nie?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bugalon
post Sun, 11 Mar 2018 - 19:31
Post #17


Super User
Dołączył: Mon, 29 March 2010





Dla mnie Afla jest na razie numerem 1

Leasing układam dość prosto

1. 10% wpłaty wartości całkowitej na start
2. Przebieg roczny 20-25k km (bo wiekszego nie robię - srednio około 15k km)
3. Rata netto miesięczna około 1300 PLN
4. Okres finansowania 24-36 miesięcy
5. Nie zamierzam wykupować auta, po okresie leasingu oddaje i biore kolejne

To są moje granice - alfa z ksenonami 35w, alusami 17, półskórą na fotelach, łopatkami do zmiany biegów przy kierze, czujnikami parkowania i powdówjnym wydechem wpisuje się w tą wartość w leasingu 24 miesiące (i to jest super bo po dwóch latach mozna auto wymienić na nowe)

Audi wpisuje się w tą wartość z podobnym wyposażeniem w leasingu 36 miesięcy - oczywiscie FWD (czyli rok jazdy dluzej)

Skody wpisują się w tą wartość jako mega golasy i to do tego po wielkim płaczu u dilera (tez na 3 lata i max 20k km rocznie) co jest po prostu słabe z mojego punktu widzenia.

Wszelkie auta typu golf R, leon Cupra czy Type R to rata wyższa średnio o około 400-500 PLN a tego moj pracodawca nie przełknie smile.gif

To jest bardzo ciekawe, ale rozmawiałem już o tym z leasingodawcą tego typu rozwiązań. Audi przy przebiegach do 25k km rocznie najmniej na wartości z wyżej wymienionych marek (czyli wartość rezydualna po okresie użytkowania jest bardzo wysoka i spokojnie auto sie sprzedaje przy wysokiej jego wartosci). Skoda traci od groma, podobnie jak wszelkie hot hatche i to właśnie musi być pokryte wysokością raty leasingowej.

Generalnie oferta na leasingi tego typu w audi jest po prostu rewelacyjna, dlatego rozwazam jeszcze a4 252 PS z s-tronikiem (FWD), ale do raty trzeba bedzie ze 100 dolozyc zeby miec jakie sensowne wyposazenie. To akurat moze jakoś uda mi się wywalczyć ale wiecie jak jest w koncernach. Jest cyfra i koniec - trzeba sie jej trzymac smile.gif To by był taki kompromis między skodą a alfą, chociaz bez quattro to takie troche mało sportowe .....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
A d a m
post Sun, 11 Mar 2018 - 20:08
Post #18


Super User
Dołączył: Sat, 26 November 2016
Skąd: Poznan





Czyli wybieramy służbówkę rozumiem. Ja spróbował bym Alfy z kilku powodów:
-napęd RWD osobiście uwielbiam nie chodzi tu wcale o jakieś drifty po prostu lepiej mi się jeździ kierownica nie szarpie itp.
-całkowicie nowy model, który świetnie wygląda nie jest to audi po setnym lifcie
-wrażenie z jazdy po pierwszym poście wnioskuje, że jesteś zachwycony
-jako fan motoryzacji powinieneś mieć chociaż jedną Alfe w życiu, osobiście miałem i wierz mi te auta mają coś w sobie
-2 lata jazdy ogromny plus a po za tym warto spróbować czegoś innego (szczerze wymiotować mi się chce jak na forum wszyscy polecają skodę superb)

Ogólnie jak sam stwierdziłeś oferta na Alfe jest na prawdę sensowna, auto Ci się podoba, sensownie się prowadzi i daje Ci radość z jazdy więc spróbuj.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
GIB
post Sun, 11 Mar 2018 - 22:15
Post #19


Forum Homee
Dołączył: Thu, 10 January 2008
Skąd: Warszawa WJ





Tak jest nie ma co dywagować, bier alfe.


--------------------
cztery koła i silnik
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tomek evo
post Mon, 12 Mar 2018 - 19:51
Post #20


Forum Killer
Dołączył: Thu, 19 August 2004
Skąd: Sosnowiec





Słynne problemy z softem dotyczą wersji QV i są to jednostkowe przypadki. Bywają drobne niedociągnięcia i pierwsze demówki miały czasami jakiś problem ale generalnie już sporo osób ma gulie i generalnie ludzie są b. zadowoleni a prowadzenie i napęd zbiera najwyższe oceny. Gdyby nie zelżało mi jakoś bardzo na przestronności i bagażniku to bym brał alfę. Bierz Alfę bo będziesz żałował biggrin.gif


--------------------
sygnatury komercyjne są dostępne dla kont PRO
Go to the top of the page
 
+Quote Post

5 Stron V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 14:40