Shoutbox 0 nowych PW 


3 Stron V  < 1 2 3  
Reply to this topicStart new topic
> E46 330/328 Coupé
Mis
post Thu, 01 Mar 2018 - 14:43
Post #41


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 07 January 2009
Skąd: Rzeszów





CYTAT(Arkadiusz @ Thu, 01 Mar 2018 - 09:01) *
Mis dlatego napisalem ze zmieniajac silniki wewnatrz typu np m52 (czy to e36 czy e46) masz mniej do zmiany. Co sie nie zgadza w mojej wypwiedzi ze ją zacytowales? temat nie jest o e46 tylko o e46 i e36 wink.gif dlatego pojawilo sie m50 i m52 bo pytanie bylo o 328/325 e36 i e46 328/330. Przeczytaj dokladnie post nr 30.

Okej, byłem po dwóch piwach i zmęczony. biggrin.gif
Mnie chodzi mi o to, że trzeba rozgraniczyć E36 od E46, żeby nie wyglądało na to, że w E46 wkładasz M50 i odpalasz w 30 minut bezproblemowo. Nie chciałbym, żeby ktoś źle zinterpretował Twoją wypowiedź i pierniczył się ze swapem 2 lata bez finału.
BMW jest jak klocki Lego to fakt, swapy silników z pierwszymi 4 znakami (np. M52B20TU na M52B28TU) są rzeczywiście bajecznie proste i potem wszystko musi działać, dodatkowo będzie wyglądać jak fabryka po swapie, a nie baza telekomunikacji.
Jednak przekładając na przykład E46 z początku produkcji z M52TU na M54 już nie jest tak kolorowo, trzeba dołożyć elektroniczny pedał gazu z wiązką, może wystapić problem z odczytem na zegarach (niektóre roczniki mają sygnały analogowe, a niektóre już wszystko po canie). Nie mówiąc o tym jak przekłada się automat na manual przy swapie, potem trzeba wymienić całą pompę sprzęgła, bo w niej wbudowany jest czujnik sprzęgła dla tempomatu i pracy jałowych obrotów/reakcji na pedał gazu (nieprzyjemne podbijanie obrotów).
W E36 warto przy swapie pamiętać o sygnale prędkości, który pasuje podłączyć swapując M52 w miejsce M42 we wczesnych rocznikach. Początki przedliftów nie mają też żadnego EWS w sterowniku silnika, nie mają też modułu ews, pestki w kluczyku i wiązki, więc przy swapie zostaje druciarstwo przy sterowniku z kabelkami albo usunięcie softowe. rolleyes.gif


--------------------
RS3 8V2 nardo limo pl 540HP 680NM
109-Performance
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Thu, 01 Mar 2018 - 14:43
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Arkadiusz
post Thu, 01 Mar 2018 - 16:30
Post #42


Frequent User
Dołączył: Fri, 14 March 2008
Skąd: W-wa





jasne, zgadzam sie, technologicznie jest duza roznica w m52tu a m54, gdzie miedzy m52 a m54 to juz przepasc nie tylko pod wzgledem pedalu gazu i przepustnicy ale tez i np ews3, can, recyrkulacja spalin itd.
zbyt duzy skrot myslowy uzylem, bardziej moja odpowiedz tyczyla sie elementow mechanicznych, skrzynia, dyfer, lapy itd.
dobrze ze jest ktos czujny wink.gif
pozdrawiam
Go to the top of the page
 
+Quote Post
szwykowskov
post Thu, 01 Mar 2018 - 21:34
Post #43


Rookie
Dołączył: Wed, 25 October 2017





OK, czyli z niektórymi łatwiej a niektórymi jest większy kłopot, po prostu trzeba wiedzieć co i jak. I im nowszy tym trudniej generalnie, szczególnie przy przekładanie silnika jednej załóżmy to generacji w miejsce innej, różnica technologii. Dzięki za wyjaśnienie, jak coś jeszcze będzie niejasne to się spytam biggrin.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lukkoz01
post Fri, 02 Mar 2018 - 11:46
Post #44


Super User
Dołączył: Thu, 22 September 2011
Skąd: Warszawa





CYTAT(Mis @ Thu, 01 Mar 2018 - 01:11) *
Halo, chwila, moment, sporo rzeczy mi się tu nie zgadza albo odchodzimy do tematu, z resztą się zgadzam, ale:
Czy rozróżniacie Panowie pojedynczego vanosa m52 od podwójnego?
Czy wiecie, że M54 ma elektroniczny pedał gazu?
Czy wiecie, że M52TU ma metalową uszczelkę pod głowicę, a M52 tylko papierową?
Czy wiecie, że w E46 występował tylko M52TU i M54, nie montowano tam M52?
Najmniejsze picie oleju przy spokojnej jeździe? Nie słyszałem większej bredni już dawno.
M54 z przebiegiem 500000km bez remontu? Ciekawe, pewnie jeszcze panewki na korbach i rozrząd oryginalne?
Temat jest o E46, co ma do tego M50 i M52 silnik? Wcale w tą budę nie pasuje P&P i połowa rzeczy na dzień dobry nie gra.
M52 ma fatalny dół? M52B28 seryjne gniecie od dołu elegancko, wykresy to potwierdzają, to mocarz niskich rpm biorąc pod uwagę jednego binarnego vanosa i brak disy.
M52 ma fatalną uszczelkę głowicy? Dobrze, że nie wiedziałem o tym fakcie, inaczej pewnie nie przejechałbym bezawaryjnie 30000km z turbo na 0,6bar nieodprężonym i nierozbieranym M52B28 z przelotem 350000km. Po rozbiórce uszczelka była okej, nigdzie nie puszczała, gwinty okej, śruby dokręcone były wszystkie.
M54 i M52 wytrzymałością i trwałością znak równości? Popatrz ile w jednym i drugim panewki na korbach fabryczne wytrzymują, popatrz jakie zużycie cylindrów w jednym i drugim po przelocie 300000km+.

Piszmy proszę na temat i dokładnie, bo potem ktoś głupot się naczyta albo niskiej jakości prawdę źle zinterpretuje i wpadnie w szambo. Zamiast się śmiać to warto się pilnować, żeby samemu nie pisać "internetowych mądrości". smile.gif

Sprowadziłem pewnie więcej tych aut z zachodu niż ty stroiłeś. Z całym szacunkiem to Twojej wiedzy (wiem że dobrze ogarniasz bmw). Vanosy w M54 padają przy 450-500 tyś km. Nawet w anglikach w których olej zmienia się bardzo rzadko przy 200 tyś mil vanosy działają. Dwuletnie X6 z niemieckich leasingów itp. potrafią mieć skręcone przebiegi o średnio 100 tyś i mają coś koło 30 tyś i lecą zalegalizować przebieg na pierwszym przeglądzie. Typowy przebieg dla e46 kombi M54 to teraz 350-400 tyś. Wiem że się zdarzą z mniejszym ale to niezwykła rzadkość sam mam jeden silnik w magazynie z przebiegiem 200 tyś km z anglika.

Co do brania oleju z racji luźnego pasowania przy spokojnej jeździe zawsze będzie brał. Jedno z moich 330i notorycznie lata po autostradach (często 220-240) i na 6 tyś dolewam max litr a auto ma 340 tyś przebiegu seryjne Vanosy i seryjne panewki.

Bardzo dużo silników M52 1 vanos miało robioną uszczelkę jeszcze na zachodzie. Ten sam problem tyczy się Alpiny 4.6 V8. Ponieważ jesteśmy narodem januszy to wierzmy w w przebiegi 200 i potem powstają mity że silniki słabe. Jak ktoś nie wierzy aktualnie mam dwa auta jedno przebiegiem 340 a drugie 410 tyś km. Oba seryjne nie otwierane, oczywiście podwójny Vanos. Jedyne po czym można sprawdzić przebieg e46 to tylny dyfer, do 400 tyś km nie ma prawa mieć luzu.

Mis o ile dobrze pamiętam to tym masz angielskie m52 czyli z tulejami:)

P.S.
Jak już jesteśmy przy przebiegach to dodam że niektóre egzemplarze A8 d2 na polskim rynku mają rzeczywisty przebieg około 1 mln km. Te auta przy przebiegach 250-400 tyś w środku wyglądają jak nowe. Skrzynie i silniki wytrzymują spokojnie 500 tyś km. Dziesięcioletnie dostawczaki typu ducato mają skręcone liczniki o minimum 200 tyś a zdarzają się takie co mają nawet skręcony przebieg o 500 tyś km. Typowa autolaweta po pięciu latach leasingu ma minimum 500 tyś km ale są przypadki że po półtora roku takie auto ma już 220 tyś km.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Stron V  < 1 2 3
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 08:53