Shoutbox 0 nowych PW 


2 Stron V   1 2 >  
Closed TopicStart new topic
> Samochód max 1988 rok., Szybkie auto do 88 roku.
Skiper
post Sat, 03 Feb 2018 - 22:53
Post #1


Rookie
Dołączył: Sat, 03 February 2018





Witam
Mam trochę nietypowe pytanie. Szukam auta max rocznik 1988, do kwoty 20 tyś. zł. Szukam auta które oprócz tego ze jest stare podatne będzie na wzmocnienia mocy. Coś z turbo ewentualnie do uturbienia. Na celowniku choć nie wiem czy słusznie, mam mercedesy 190 tkę i 300 tkę w coupe tylko nie wiem jak z uturbieniem ewentualnie jakiś kompresor. Bardzo podobają mi się E30 ale 2,5 w coupe poza zasięgiem finansowym więc może jakaś piąteczka. Pojemność, spalanie, nie mają znaczenia. To ma być zabawka. Bardzo chętnie wysłucham propozycji. Pozdrawiam.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Sat, 03 Feb 2018 - 22:53
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
GIB
post Sat, 03 Feb 2018 - 23:48
Post #2


Forum Homee
Dołączył: Thu, 10 January 2008
Skąd: Warszawa WJ





Jak E30 się podoba to kup dowolny do tego 2.5 NV i zaturbiaj, to nie klasyk tylko zabawka, w 20k sie nie zmieścisz pewnie ale lepsze to niż jakiś Saab 900 turbo I gen i dłubanie FWD. Przed 88 rokiem turbo to było coś, mało co to miało, ewentualnie jakieś 740 turbo ale do zabawy chyba średnio się nadaje.


--------------------
cztery koła i silnik
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Skiper
post Sun, 04 Feb 2018 - 12:01
Post #3


Rookie
Dołączył: Sat, 03 February 2018





W swapy wolałbym się nie bawić. Auto będzie w Niemczech a tu przebić się przez przepisy i homologacje będzie mi ciężko. Chciałem tu kiedyś zarejestrować Poloneza z Polski po swapie 2,5 z BMW. Musiałbym robić specjalne badania czy rama wytrzyma i koszt tego już mnie zniechęcił. Auto poniżej 88 aby ominąć przepisy, bo nie stać mnie aby płacić po 2K euro rocznie za zabawkę którą wyjdę dwa-trzy razy. Główny zamysł to tor Nurburgring w lato ze znajomymi dlatego auto musi być zarejestrowane i z TUVem. Saab to naped na przód. Wolałbym tył lub na cztery dlatego celuję w Merce i BMW. 20 K jest przeznaczone na zakup i ewentualny remont. Reszta czyli zawieszenie, hamulce , uturbienie to osobny budżet rozłożony czasowo. Chodzi mi pogłowie Alfa 164 4x4 3,0 tylko że nic o nich nie wiem smile.gif Nigdy żadnej Alfy nie miałem a najchętniej jak wspomniałem kupiłbym 124 3,0 bo na 5,0 mnie nie stać tylko co dalej z tym zrobić? Może jakiś amerykaniec?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
TofikGST
post Sun, 04 Feb 2018 - 18:37
Post #4


Frequent User
Dołączył: Wed, 25 May 2011
Skąd: KIELCE





Nie mam pojęcia po co pchać się na ring takimi ciężkimi kanapowymi klocami jak 164 czy W124 i że niby to ma być zabawka na tor 2-3 razy do roku. Nie ogariam. Osobiście takimi kryteriami to bym się rozglądał za starą japonią w pierwszej kolejności chyba S12 a jak w 4butach to taką Celinę jak ta:

https://www.mobile.de/pl/Samochod/Toyota-Ce.../252699920.html

Ewentualnie suprę MK3 tylko tam ten 7MGTE to tak na dwoje babka wróżyła, Fairlady Z31 dałby też moim zdaniem więcej funu niż każde W124 czy jakieś stare 5er

Acha... no i jeszcze przy duuużym szczęściu dało by się wychaczyć jakiegoś Stariona, świetny, dający dużo funu wóz tylko ciężko kupić
Go to the top of the page
 
+Quote Post
GIB
post Sun, 04 Feb 2018 - 18:56
Post #5


Forum Homee
Dołączył: Thu, 10 January 2008
Skąd: Warszawa WJ





poza tym 164 Q4 od 1993 roku i nie za 5 tys euro. Na mobilu od 13 do 20 tys euro.


--------------------
cztery koła i silnik
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Skiper
post Sun, 04 Feb 2018 - 18:58
Post #6


Rookie
Dołączył: Sat, 03 February 2018





CYTAT(TofikGST @ Sun, 04 Feb 2018 - 18:37) *
Nie mam pojęcia po co pchać się na ring takimi ciężkimi kanapowymi klocami jak 164 czy W124 i że niby to ma być zabawka na tor 2-3 razy do roku. Nie ogariam. Osobiście takimi kryteriami to bym się rozglądał za starą japonią w pierwszej kolejności chyba S12 a jak w 4butach to taką Celinę jak ta:

https://www.mobile.de/pl/Samochod/Toyota-Ce.../252699920.html

Ewentualnie suprę MK3 tylko tam ten 7MGTE to tak na dwoje babka wróżyła, Fairlady Z31 dałby też moim zdaniem więcej funu niż każde W124 czy jakieś stare 5er

Acha... no i jeszcze przy duuużym szczęściu dało by się wychaczyć jakiegoś Stariona, świetny, dający dużo funu wóz tylko ciężko kupić

Mietek bardziej z sentymentu i bardzo podoba mi się jego klasyczna linia zwłaszcza w CE 124 lub SECu. Tor jest dla zabawy z kumplami. Nie chcą już wpuszczać aut z wypożyczalni tongue.gif A z drugiej strony klasyki mi sie podobają. Właśnie dostałem maila z wiadomością że auta powyżej 20 lat też wchodzą w rachubę ale jutro zadzwonię i dowiem się szczegółów. Jak tak to mój wachlarz poszukiwań zdecydowanie wzrośnie. Głównie chodzi o ubezpieczenie. Nie do końca kręcą mnie typowo sportowe samochody. Uwielbiam za to niepozorne rakiety. Póki co robię projekt busa na Nurmburmring, na razie nowy silnik, może w marcu program, teraz czytam o zawieszeniu, na pewno hamulce i chciałbym się zmierzyć z czasem Jeremiego z Top Gear gdy jechał Transitem smile.gif To mój cel na to lato a drugi na przyszły rok to stare auto z potencjałem. Z takich strikte sportowych ale to późniejsze roczniki to mistsubischi 3000 GT i Nissan 300Zx. Młodzieńcze marzenie i może do zrealizowania na starosć smile.gif Jestem laikiem w tych sprawach a czytając to forum wiem ze jest tu sporo osób z głową na karku dlatego tu się zalogowałem. Nie jestem w gorącej wodzie kąpany i na spokojnie chce się dowiedzieć co i jak. Są fora typowo markowe ale logując się na każde z kolei i pytając jest opcją. Tutaj są wszyscy naraz dlatego to najodpowiedniejsze miejsce.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Skiper
post Sun, 04 Feb 2018 - 18:59
Post #7


Rookie
Dołączył: Sat, 03 February 2018





Tak ale jest jeden 4x4 za 500 euro bez silnika i za 2100 ośka więc można by coś złożyć.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Biniu
post Sun, 04 Feb 2018 - 20:16
Post #8


User
Dołączył: Tue, 14 November 2017





Mazda 323 BF 4x4 albo BG (jak młodsze mogą być) też w 4x4 obie w wersjach turbo były.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Skiper
post Sun, 04 Feb 2018 - 20:31
Post #9


Rookie
Dołączył: Sat, 03 February 2018





Nie chcę się nikomu narazić ale to nie trafia w mój gust.Z przednio napędówek celowałbym w prelude IV generacji, corrado VR6 ale przód napęd to opcja. Jeśli wejdą w rachubę nowsze roczniki to pod mój gust wpadałaby Audi coupe quatro, BMW 540 E34 ale najbardziej chyba Maserati Ghibi 2,8 turbo. Ostatnio poszła taka za 4600 euro z 126 tyś. przebiegu. Nic jeszcze nie wiem o tym silniku ale buda bardzo mi się podoba:) Chciałbym połączyć auto marzeń z dzieciństwa czy młodości z zabawką którą wyskoczę z kumplami i dotrzymam kroku A8 4,2 tdi itp smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
GIB
post Sun, 04 Feb 2018 - 21:19
Post #10


Forum Homee
Dołączył: Thu, 10 January 2008
Skąd: Warszawa WJ





Jesteś pewien że Jeremy jechał transitem? Wydaje mi się że jechał jaguarem s-type w dieslu, a Sabine powiedziała że go transitem objedzie na ringu. Co oczywiście niewiele wnosi do tematu.
Ta alfa 4x4 choćby z racji samych napędów Steyera (czy jak to się tam pisze) jest warta zachodu za 500euro (silnik to zwykłe busso 24v), jeśli dodatkowo ma kompletne plastiki to raczej nie stracisz na niej.
Ghibli 2.8 - sprawdź ceny części i dostępność.


--------------------
cztery koła i silnik
Go to the top of the page
 
+Quote Post
maaaad
post Sun, 04 Feb 2018 - 21:21
Post #11


Forum Killer
Dołączył: Wed, 26 November 2008





E30 325 do 20 tys.? Kupisz.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Skiper
post Sun, 04 Feb 2018 - 21:45
Post #12


Rookie
Dołączył: Sat, 03 February 2018





Jest jeden odcinek gdzie jechał Transitem i Sabine potem wsiadła. Oczywiście nie równam się z Sabinie czy Jeremim ale dla własnej satysfakcji chcę spróbować.Dzięki temu forum już dostałem namiary na chip do busa. Jutro dzwonię, umawiam się i lecę w marcu:) Jak kogoś interesuje podeślę wykresy. Projekt ze starym autem jest na 2019. Z własnych upodobań pod kątem budy to podobają mi się też Sierry lub jak całkiem iść w oldtimera i kupić merca sl powiedzmy 84, 350 czy BMW powiedzmy 732 E32 które bardzo mi się podoba. Trudno wszystkie wymagania złożyć w całość ale na spokojnie pytam, szukam informacji i na koniec zdecyduję. Dziękuję tez ze wszelkie info. Każde jest przydatne. Do Maaaad kupisz 4 drzwiowe i dobite. Coupe 2,5 w miarę to wydatek od 8 tyś. euro. Jak miałbym tyle wydać to wolałbym coś z W/W z mniej spotykanych. Jedne auto chciałbym ze względu na wygląd, drugie ze względu na sentyment a trzecie ze względu na rozum:) Teraz musze poczytać o napędzi Alfy Steyera:)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Skiper
post Sun, 04 Feb 2018 - 21:59
Post #13


Rookie
Dołączył: Sat, 03 February 2018





CYTAT(Skiper @ Sun, 04 Feb 2018 - 18:59) *
Tak ale jest jeden 4x4 za 500 euro bez silnika i za 2100 ośka więc można by coś złożyć.

Jak jutro zadzwonię i okaże się że powyżej 88 wchodza w rachubę to kupię tą 164 https://www.autoscout24.de/angebote/-2d6fe9...;fromparkdeck=1 tylko muszę się dowiedzieć czy silnik 3,0 z Alfy jest rozwojowy. Za 500 euro fajna podstawa do restauracji tym bardziej że mało spotykana wersja już teraz. Kompletna ośka 3,0 z 91 jest za 1100 euro. Co o tym myślicie a przede wszystkim o silniku 3,0 z Alfy.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
GIB
post Sun, 04 Feb 2018 - 22:19
Post #14


Forum Homee
Dołączył: Thu, 10 January 2008
Skąd: Warszawa WJ





To jest QV a nie Q4, FWD z mocnym silnikiem 200 KM 12v, i 230 KM 24v. W tym przypadku to 12v tam siedzi/siedziało. Ta alfa to megaszrot. Czy busso są rozwojowe, moim zdaniem nie bardzo, czy da się utrzymać za A8 na ringu, na tym torze gdzie przeważnie jest tłok i setki miejsc żeby popełnić błąd, pewnie można, najwięcej zależy od wkładki mięsnej. Także ten tego bierz dwudziestoletnie BMW 328i E36 zainwestuj w zawias heble opony i szlifuj formę na torze smile.gif BTW. Nie ma chyba 733i E32, to zdaje się w starszym E23 można było dostać.


--------------------
cztery koła i silnik
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Skiper
post Sun, 04 Feb 2018 - 22:27
Post #15


Rookie
Dołączył: Sat, 03 February 2018





CYTAT(GIB @ Sun, 04 Feb 2018 - 22:19) *
To jest QV a nie Q4, FWD z mocnym silnikiem 200 KM 12v, i 230 KM 24v. W tym przypadku to 12v tam siedzi/siedziało. Ta alfa to megaszrot.

Dziękuję. Jako laik już bym kombinował i się wkopał smile.gif Ale przyznam ze podoba mi się nie pisząc o 155 :)Tak o BMW E23 chodzi. E36, E39 pomimo że fajne auta nie wchodzą w rachubę. Za dużo ich dlatego jak już to celuję w 540 ale E34 choć droższa od E39. Z przełomowych BMW to jeszcze wchodziłaby Z3 2,8, osiągalna cenowo i z moim wypaczonym gustem podobająca mi się smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
GIB
post Sun, 04 Feb 2018 - 23:52
Post #16


Forum Homee
Dołączył: Thu, 10 January 2008
Skąd: Warszawa WJ





Nie licz że wiekowe e23 o mocy 200 KM (stan na dziś) będzie konkurencyjne na ringu z czymkolwiek. E34 540 bardziej chociaż moim zdaniem za bardzo chcesz się wyróżniać a za mało chcesz faktycznie szybkie auto.
ten przekracza budżet dwukrotnie ale ma potencjał:
https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/details....0d-546136511559


--------------------
cztery koła i silnik
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nomad66
post Mon, 05 Feb 2018 - 06:13
Post #17


Forum Killer
Dołączył: Tue, 17 March 2015





jeżeli e36 Ci nie leży a leży Z3 to bierz Z3. Roadster od BMW będzie dużo trudniejszy w prowadzeniu ale będzie się wyróżniał. Ogólnie e36 328i to najlepsza opcja dla Ciebie bo poskładasz na lepszym zawiasie, założysz szperę, delikatnie odchudzisz i już będzie szybkie i co ważne bezpieczne w prowadzeniu. E30/Z3 do szybkiej jazdy będzie wymagało pewniejszej ręki i doświadczenia, zwłaszcza na ringu.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bielawa
post Mon, 05 Feb 2018 - 07:24
Post #18


Forum Killer
Dołączył: Wed, 08 February 2012





Chcesz nadążyć za a8 4.2 tdi? To będzie ciężko. http://fastestlaps.com/models/audi-a8-4-2-tdi
Go to the top of the page
 
+Quote Post
GIB
post Mon, 05 Feb 2018 - 09:44
Post #19


Forum Homee
Dołączył: Thu, 10 January 2008
Skąd: Warszawa WJ





4 do setki 4.2 tdi, trochę odjechali z tymi czasami przyspieszeń.


--------------------
cztery koła i silnik
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kamil7s
post Mon, 05 Feb 2018 - 10:37
Post #20


Frequent User
Dołączył: Tue, 23 June 2009





12.5 na 1/4... ciekawe czy chociaż wysokie 13 zrobi
Kup sobie e30 325 albo e36 328, nic innego nie wykombinujesz, ale za to tuv zrobisz. Kupisz wydumke, nie masz znajomosci to ci nie podbija.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Stron V   1 2 >
Closed TopicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 18 April 2024 - 12:14