Shoutbox 0 nowych PW 


19 Stron V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Jak zacząć - rady dla początkujących, tez tych bez prawka.
JJacek
post Tue, 27 Mar 2007 - 13:59
Post #21


Forum Killer
Dołączył: Thu, 13 April 2006





(">STAN<":3u2clymn)
no ja dałem cene taką za jaka chodzą w Deutchland jeszcze w miare ,,trzymające się egzemplarze" [/quote]
Deutschland.
Czyli musisz doliczyć koszty sprowadzenia i zarejestrowania, czyli wtedy to już nie jest 4 tys zł.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Tue, 27 Mar 2007 - 13:59
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
ju-by
post Tue, 27 Mar 2007 - 14:44
Post #22


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 11 June 2003
Skąd: Warszawa





126p na początek nie ma sensu, mimo że to RWD nie nadaje się do ślizgania, wyrabiasz sobie w nim złe do tego sportu odruchy. Generalnie żaden samochód z silnikiem centralnie/z tyłu nie jest dobry na początek, choćby był to PF126p z silnikiem K20+T.

125p owszem, ale wymaga kilku modów : swap na 2,0 i wszystko, co z tym związane, układ kierowniczy, obspawanie, zaspawanie satelit, zmiana kiery etc. etc. Obecnie myślę, że da się to zrobić za 5-6k zł. Do tego opony i felgi (tanie, dużo używek).

E30 to inna liga. 325i z podstawowym modem (elektro-szpera) to wbrew pozorom wcale nie wiele większy wydatek, a jest to auto rozwojowe. Nie namawiam nikogo do rezygnowania z pomysłu zakupu PF125/Łady tylko musicie pamiętać, że po sezonie z niego "wyrosniecie". Z E30 nie, bo dokładając kolejne klocki do tej bazy mozna się nią trochę pocieszyć. Początki też będą łatwiejsze i inwestycji na start mniej. Podaż części zbija ceny, ogumienia też duzo, tylko felgi droższe.

S13 D-spec jest drogie i chyba zbyt wymagające serwisowo jak na pierwszy D-wóz. Jak ktoś nie chce BMW to Sierra wydaje się być interesująca, choć niech wypowie się ktoś lepiej zorientowany w jej temacie niż ja. Wiem tylko, że pod dobrym driverem jest maszynką do zabawy i lokowania się w czołówce nawet przy umiarkowanym budżecie. Na początek dobra jest też Omega A 3,0, bo tania i łatwa do nauki, tyle że nie radzi sobie na ciasnych torach.

Pomysł kupienia AE86 do nauki driftingu jest poroniony. Szczególnie przy małym budżecie. To wbrew pozorom nie jest seryjnie idealny samochód do poślizgów, a koszt części + shippingu jest wysoki. Na starcie unikałbym wszelkich wynalazków i samochodów niepopularnych (RX7, S12, R32) bo auto będzie cześciej stało niż jezdziło, a chyba nie o to chodzi. Lepiej kupić tańsze auto i tańsze części (czasem można nawet nieco podrutować) niż mieć drogi klomb... to moje zdanie o stawianiu pierwszych kroków.

Aha, do wydatków od razu trzeba doliczyć kask. Jesli planuje się występy w zawodach PFD - także kombinezon. Przy sportowej kieronicy - koniecznie rękawiczki. I duuuuuuuuuuuuuuuuużo kół

Powodzenia!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
KajaK
post Tue, 27 Mar 2007 - 16:14
Post #23


Super User
Dołączył: Mon, 03 April 2006
Skąd: Stargard / Warszawa





Zgadzam sie z ju-bym 126p to raczej slaby pomysl mi z pewnymi doswiadczeniami ciezko było utrzymac to auto w poślizgu po sniegu...
Co do 125p to nie polecałbym swapa z sierry Ja probowałem probowałem i sie nie udało
Ale w 125p nie koniecznie odrazu szarpałbym sie ze swapem seryjny 1,5 ma troszke moty jakby mu mocno splanowac głowice wywalic wydech i filtr powietrze z pospawanym mostem pominiemy duze koszta a mozemy sprawdzic czy mamy wogole do tego smykałke może na suchym nie będzie to demon driftu ale na mokrym napewno mozna będzie spokojnie się uczyć.
Co do AE86 to zgadzam sie to był moj pierwszy samochod i te auta jak nie są przyszykowane dobrze to koszta eksplatacji urywaja głowe
Amatorsko sprowadzam auta z niemiec i musze powiedzieć ze jest naprawde jeszcze sporo fordow sierr 2,0 dohc koszt takiej sierry to od 50-300euro biorąc pod uwage że z takiej sierry spokojnie pozniej mozemy sprzedac na allegro jakieś duperele typu elektryczne szyby katalizator fotele boczki nie boczki itd to autko wyjdzie naprawde małe pieniądze. Ja kupiłem kiedyś taką sierre właśnie w calu swapu silnika do Fiata i po wymontowaniu silnika skrzyni i wszystkiego co było mi potrzebne wyszedłem około 700zł do przodu czyli spokojnie można by też zakupić jakąś padline na polskich żeby zaszczepić ten motor ale to pomysł dla naprawde zawziętych z małym budrzetem


--------------------
Sprzedam Nissana Silvie FJ20E
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Gawron
post Tue, 27 Mar 2007 - 16:55
Post #24


Frequent User
Dołączył: Sat, 24 December 2005





czyli kancik ... wiem że to głupie i ja się kiedyś pytałem o to kogoś kto sie zna ale nie był mi wstanie wytłumaczyć zwłaszcza przez gg czy do tego silnika 1.5 można włożyć jakąć nie wielką turbine?? czy ten silnik nie wytrzyma??


--------------------
,,Drive by Drift,, It is easy to make plans but difficult to carry them out
Go to the top of the page
 
+Quote Post
D1 KAMEL
post Tue, 27 Mar 2007 - 17:17
Post #25


User
Dołączył: Sun, 28 May 2006
Skąd: Poznan





A dlaczego nikt E36 nie wymienil? Mowa oczywiscie o 2.5 i powiedzmy w budzie sedana (bo coupe za drogie) 91 92 mozna dostac za 5000 6000tys. Moze sie uda gdzies jakas przytarta znalesc itp. 192 kuce wybebeszyc kaste pospawac dyfer wymienic plyny i jazda. Auto bardzo rozwojowe az tak tragiczne w obsludze tez nie jest wszystko mozna zrobic samemu z pomocna reka jakiegos mechanika (Romana) Czesci od groma itp itd.
No ale wszystko kwestia kasy i upodoban ja osobiscie bym poszedl w E36 co w sumie zrobilem bo jest to moj pierwszy sezon ....... Pozdrawiam


--------------------
Street Racer Poznan Drift Team !
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dk_ponczak
post Tue, 27 Mar 2007 - 19:17
Post #26


Frequent User
Dołączył: Tue, 17 October 2006
Skąd: Bielsko-Biala





takie moje trzy grosze.
czytalem na forum gdzies, ze w e36 jest mniejszy kat obrotu kierownicy. w e30 to sa chyba 4 obroty od oporu do oporu, a w e36 mniej. czytalem, ze da rade do e30 wlasnie przelozyc z e36 ukl. kierowniczy? jakos tak
przepraszam za glupie pytanie, ale ciekawi mnie to i jesli to mozliwe, to jakie bylyby tego koszta, trudnosc i wytrzymalosc?
pozdrawiam


--------------------
www.swagdrift.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Sosen
post Wed, 28 Mar 2007 - 00:53
Post #27


Super User
Dołączył: Mon, 22 May 2006
Skąd: Szczecinek





CYTAT("dk_ponczak":1cu16xqd)
takie moje trzy grosze.
czytalem na forum gdzies, ze w e36 jest mniejszy kat obrotu kierownicy. w e30 to sa chyba 4 obroty od oporu do oporu, a w e36 mniej. czytalem, ze da rade do e30 wlasnie przelozyc z e36 ukl. kierowniczy? jakos tak
przepraszam za glupie pytanie, ale ciekawi mnie to i jesli to mozliwe, to jakie bylyby tego koszta, trudnosc i wytrzymalosc?
pozdrawiam

Ja do swojej E30 włożyłem właśnie maglownicę z E36 compact 316i '95. Pasowała praktycznie bez problemu, musiałem troszkę pokombinować, ze względu na inny niż oryginalny silnik, ale w sumie spokojnie można ładować magiel od compacta, nie wiem jak od innych modeli E36 bo nie zgłębiałem tematu, bardziej interesuje mnie E30 niż E36 i taki właśnie model wybrałem jako swój pierwszy życiowy driftowóz

pozdrawiam
Sosen
o==00=oo


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bartdrift
post Thu, 29 Mar 2007 - 21:39
Post #28


Forum Killer
Dołączył: Sun, 13 August 2006
Skąd: katowice





Dla początkujących z nieco wiekszym portfelem ,chcących jednak zaoszczedzic pare groszy w przyszłosci.

Jest taki jeden samochod ktory jest praktycznie gotowym driftowozem

BMW e-36 M.
Mowa o modelu po 95 (S52B32)
Pojemnosc 3.2 moc 321 km

Co prawda cena zakupu to troche wiekszy koszt niz zwykle e-36 (U Niemcow mozna juz od 24tys zł kupic ładną sztuke) ,ale samochod jest gotowy do driftu i jakiekolwiek zmiany są wlasciwie zbyteczne. Jedyne o czym trzeba by pomyslec to wymiana zawieszenia na twardsze i to własciwie tyle...
Jak pokazuje przyklad jednego z najlepszych drifterow w Europie ,Paula Vlasbloma z Holandi takim samochodem mozna byc jednym z najlepszych (nawet z budą kombi )
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tery
post Thu, 29 Mar 2007 - 22:27
Post #29


drift freak
Dołączył: Sun, 29 June 2003
Skąd: kterej.pl





nie no Bartek tamto jest "prawie" seryjne prawie robi roznice

w ichynim jezyku:
Automerk : BMW
Type : E36 Touring
Bouwjaar : 1995
Vermogen : 381 BHP
Koppel : 450 Nm
Motorisch : M3 3.2 engine swap
2x Schrick camshafts
Carbon Hamann Airbox
re-mapped ecu @ Carly Motorsport


Custom made exhaust
Sinterbrons aangepaste koppeling
aangepast M5 differentieel
Remmen : hydraulische druk verdeling
Onderstel : Intrax
Exterieur : 17" rims by KMC
Licht gewicht deuren, achterklep, motorkap (polyester) en plexiglas ramen. D1 goedgekeurde rolkooi.


--------------------
_http://www.drifters.pl
_http://www.kterej.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
trueno2
post Thu, 29 Mar 2007 - 22:35
Post #30


Forum Homee
Dołączył: Sun, 02 April 2006
Skąd: Poznań





Przepraszam za lekkie OT, ale a'propos Paul'a, tutaj można luknać na filmiki z jego udziałem, no i oczywiście z udziałem M3 w budzie Touring .

W tym temacie -> viewtopic.php?t=39231&highlight=paul+vlasblom


--------------------
Usunięto komercyjną sygnaturę.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bartdrift
post Thu, 29 Mar 2007 - 22:44
Post #31


Forum Killer
Dołączył: Sun, 13 August 2006
Skąd: katowice





CYTAT("tery":1i4wdwtk)
nie no Bartek tamto jest "prawie" seryjne prawie robi roznice

w ichynim jezyku:
Automerk : BMW
Type : E36 Touring
Bouwjaar : 1995
Vermogen : 381 BHP
Koppel : 450 Nm
Motorisch : M3 3.2 engine swap
2x Schrick camshafts
Carbon Hamann Airbox
re-mapped ecu @ Carly Motorsport


Custom made exhaust
Sinterbrons aangepaste koppeling
aangepast M5 differentieel
Remmen : hydraulische druk verdeling
Onderstel : Intrax
Exterieur : 17" rims by KMC
Licht gewicht deuren, achterklep, motorkap (polyester) en plexiglas ramen. D1 goedgekeurde rolkooi.



Tak na prawde to porownując do tego co trzeba zmienic w przecietnym sx'ie to to jest kosmetyka. Jakby nie patrzyc jest taniej...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tery
post Thu, 29 Mar 2007 - 22:57
Post #32


drift freak
Dołączył: Sun, 29 June 2003
Skąd: kterej.pl





no niestety nie.

200sx S14:
Koszt zakupu: 14-22, za serie.

Zawias: 3k.
Wydech, Ic, Smt6,walbro. - 5tys

Czyli przy dobrych wiatrach za 24klocki mamy:
270koni i okolice 400nm.
Szpere.
Zawias.

Takim autem w zeszlym sezonie Maciek P. Napewno by nas wszystkich pozamiatal(chodzi mi o to ze tak przygotowanym samochodem przy wysokich umiejetnosciach, mozna spokojnie wygrywac)

Nadal bralbym sx'a nad m3. Ale ... kwestia gustu


--------------------
_http://www.drifters.pl
_http://www.kterej.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bartdrift
post Thu, 29 Mar 2007 - 23:03
Post #33


Forum Killer
Dołączył: Sun, 13 August 2006
Skąd: katowice





Tery ,mysle ze w zeszlym sezonie Maciej to by nas wszystkich na koniu nawet pozamiatał
Co by nie mowic M-ka w seri ma 320 km i 0 problemow na początek...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tery
post Thu, 29 Mar 2007 - 23:08
Post #34


drift freak
Dołączył: Sun, 29 June 2003
Skąd: kterej.pl





hehee cos w tym jest

Co do problemow, uwazam ze taki nissan na takim setupie bedzie mial tyle samo problemow co paronastoletnia zakatowana Mka.


--------------------
_http://www.drifters.pl
_http://www.kterej.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bartdrift
post Thu, 29 Mar 2007 - 23:12
Post #35


Forum Killer
Dołączył: Sun, 13 August 2006
Skąd: katowice





Widze ze Cie nie przekonam
Tobie to kiedys oczy zaczną sie robic skośne ,zobaczysz
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tery
post Thu, 29 Mar 2007 - 23:30
Post #36


drift freak
Dołączył: Sun, 29 June 2003
Skąd: kterej.pl





juz powoli mutuje! nei wiem czy mnie poznasz w Poznaniu!

Ciesze sie bo zostaly prawie wszystkie sensowne rozwiazania w naszych warunkach wymienione. Bedzie dla mlodych i nowych.

Nie ma sensu tutaj pisac o takich projektach jak moj, bo dzisiaj bardzo wiele bym inaczej zrobil i w innej kolejnosci, moze w innym samochodzie.

Generalnie wracajac do Nissanow i ogolnie, rzeczy ktore do driftu napewno warto jeszcze zainstalowac:
1. Stabilizatory.
2. Gumki wszystkie w zawieszeniu.
3. Drazki Tein'a zeby miec wiekszy promien skretu.
4. Chlodnica - wedle uznania, mamy 2 szkoly w PL, jedni ze tylko seria, drudzy Custom, ale nie jest to tanie rozwiazanie, ale dziala.
5. Co do Intercoolera nalezy pamietac zeby orurowanie bylo jak najkrotsze, dzieki czemu bedzie jak najlepsza reakcja na gaz(bardzo wazna kwestia w tej dyscyplinie). Powinien byc rowniez sensownie policzony, albo przynajmniej, wzglednie maly. Kilka osob stad juz sie na tym przejechalo, wielkie lochy odpadaja.
6. Turbo sie nie wypowiadam bo oczywiscie zdania sa podzielone. Napewno Gt28RS 0.86 bedzie idealna. Dalej to juz sa rozne historie.
7. Oczywiscie rozporki, najlepiej klatka, SUPER usztywnia karoserie, zupelnie inaczej samochod zaczyna sie zachowywac.
8. Szpera rowniez zdania podzielone. Zdecydowanie po testach wszystkich 3 mozliwosci najlepiej wypadl KAAZ, ale cena jest zabojcza w porownaniu, do seryjnej szpery, albo zaspawania dyfra. Przy minimalnym budzecie, sprawna seria daje rade, chociaz o wiele lepiej sie jezdzi z zaspawanym dyfrem. Najlepiej natomiast, ale musza byc fundusze, jezdzi sie na Kaaz'ie. Nie kloccie sie przetestowane i zaopiniowane m.in. przez Brt, ja rowniez testowalem na nie swoich samochodach.


Mozna dolozyc takie diwajsy jeszcze jak: Chlodnica Oleju, Regulowane wachacze, itp.

Mam nadzieje ze pomoglem przyszlym adeptom w budowaniu nissanow. Jezeli ktos ma jakies sensowne pytania w tej materii piszcie tutaj, napewno uzyskacie odpowiedz, kilka osob zaczyna ogarniac jak budowac samochody do tej dyscypliny.


--------------------
_http://www.drifters.pl
_http://www.kterej.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_>STAN<_*
post Fri, 30 Mar 2007 - 03:48
Post #37









Ja jeszcze chciałem dać rade odnosnie BMW...

w BMW nieopłaca się zakłdać zestawu Turbo.

Najbardziej opłacalną sprawą w tych autach to (niekoniecznie trudny) SWAP na mocniejszy silnik dla E30 i E36 polecam popularny na allegro M54 B30 (3L jednostka legitymująca się 236 konikami nad którymi można jeszcze popracować nierozkładajac silnika na części )

Silnik od M3 E36 też można dostać już w dobrej cenie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
JACEK
post Fri, 30 Mar 2007 - 09:52
Post #38


Forum Homee
Dołączył: Mon, 16 December 2002
Skąd: POZNAN





(">STAN<":cwpyw6na)
w BMW nieopłaca się zakłdać zestawu Turbo[/quote]
No jak tloki leca balonem to troche wnerwiajace

Odnosnie uturbiania BMW to caly swiat to robi i jakos im to wychodzi.Odnosnie samochodu to w 100% zgadzam sie z Terym.Podstawowa zaleta 200sx jest to ze wzbudza sympatie!!!BMW kojarzy sie calkiem sredniawo,jakos tak dresiarsko!!!

Odnosnie kosztow to minimum przy 200sx-sie pompa paliwa, smt, wydech, intercooler,szpera(seryjna to niezbyt dobry pomysl, wystarczy elektroszpera),i koniecznie jakis gwint.!!!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_>STAN<_*
post Fri, 30 Mar 2007 - 12:48
Post #39









CYTAT("JACEK":a399os6d)
w BMW nieopłaca się zakłdać zestawu Turbo"
No jak tloki leca balonem to troche wnerwiajace Odnosnie uturbiania BMW to caly swiat to robi i jakos im to wychodzi.


hehe .. balon wkońcu przyleciał i zrzucił to co trzeba...znaczy się kute graciszony. Z kolei w Polsce niedużo było tych uturbionych BMW (nieopłaca się bo koszty są wysokie...) Nissan jest zdecydowanie tanszy jeżeli chodzi o rozbudowe Turbo (bo zakuwanie 6 garów BMW bywa niestety kosztowną zabawą )dlatego sugeruje swap na mocny silnik w odelżonej budzie i ...JAZDA !!!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Keepsake
post Fri, 30 Mar 2007 - 13:06
Post #40


Forum Homee
Dołączył: Mon, 14 October 2002
Skąd: zza winkla





CYTAT("JACEK":7wlpzepq)
Podstawowa zaleta 200sx jest to ze wzbudza sympatie!!!BMW kojarzy sie calkiem sredniawo,jakos tak dresiarsko!!!


Moim zdaniem to jest tak subiektywna kwestia że podejmowanie decyzji tylko na podstawie takich przesłanek jest dziecinadą.


--------------------
Nie jestem pilotem Kubicy więc się nie lansuję że go znam.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

19 Stron V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 12:12