Shoutbox 0 nowych PW 


3 Stron V  < 1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> 50.000 na start. Kupujemy coś z wielkim silnikiem
Lincoln e30ix
post Wed, 20 Dec 2017 - 19:15
Post #21


Forum Killer
Dołączył: Tue, 17 February 2009
Skąd: Pomorze





RS6 nie jest równie zasłużone co e39 M5, a przewgi poza lepiej zabezpieczoną blacha nie ma.
Infiniti, to się dopiero szybko zestarzeje wizualnie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Wed, 20 Dec 2017 - 19:15
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
GIB
post Wed, 20 Dec 2017 - 21:03
Post #22


Forum Homee
Dołączył: Thu, 10 January 2008
Skąd: Warszawa WJ





Przewagą jest łatwość modzenia, M5 wcale nie koniecznie musi mieć dziś 400 KM jak przy wyjeździe z fabryki a dalsze podnoszenie drogie. Wadą jest taki sobie 5 biegowy automat i żadnej alternatywy dla niego.


--------------------
cztery koła i silnik
Go to the top of the page
 
+Quote Post
volski1
post Wed, 20 Dec 2017 - 21:32
Post #23


Frequent User
Dołączył: Fri, 18 January 2008





CYTAT(GIB @ Wed, 20 Dec 2017 - 21:03) *
Przewagą jest łatwość modzenia, M5 wcale nie koniecznie musi mieć dziś 400 KM jak przy wyjeździe z fabryki a dalsze podnoszenie drogie. Wadą jest taki sobie 5 biegowy automat i żadnej alternatywy dla niego.


Jest alternatywa w postaci manuala, jak ktoś lubi. Oba autka bardzo fajne ale chyba już tylko do lansu. No i zadbane już nie stanieją.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Sioski
post Thu, 21 Dec 2017 - 06:29
Post #24


Rookie
Dołączył: Sun, 17 December 2017





https://www.otomoto.pl/oferta/audi-s6-wersj...a-ID6zmvuN.html

A co myślicie o tym? Jestem idiotą czy nie koniecznie?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Frolik
post Thu, 21 Dec 2017 - 10:48
Post #25


Forum Homee
Dołączył: Wed, 05 September 2012
Skąd: Warszawa





CYTAT(Sioski @ Wed, 20 Dec 2017 - 13:25) *
M5 e39 w tym budżecie nie zmieszczę chyba że do remontu. Podoba mi się pomysł z "budżetowym AMG". Poszedłem tym tropem dalej i zaprowadziło mnie to do Audi RS6 C5. Auto równie zasłużone co M5 E39 z przewagą na Quattro. Ale obydwie budy nie nadążyły za nowoczesną stylistyką i słabo to wygląda. Toteż zmotałem się... Padło infiniti 3.7. Bardzo chętnie bym kupił bo ten samochód jest świetny, ale części trudno dostępne i sakramencko drogie. sad.gif


Infiniti 3.7 nie ma części droższych niż M5 czy tym bardziej Audi RS6. Infiniti pali dużo mniej, a jeździ na prawde przyjemnie. No i będzie to auto sporo młodsze, mniej zmęczone.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Frolik
post Thu, 21 Dec 2017 - 10:50
Post #26


Forum Homee
Dołączył: Wed, 05 September 2012
Skąd: Warszawa





CYTAT(Sioski @ Thu, 21 Dec 2017 - 06:29) *
https://www.otomoto.pl/oferta/audi-s6-wersj...a-ID6zmvuN.html

A co myślicie o tym? Jestem idiotą czy nie koniecznie?


Poczytaj o tym silniku.... Ten to dopiero jest tykającą bombą.....

ja bym poszedł tropem Infiniti.... stylistyka sprawa gustu..... ja lubie BMW, ale ilość e39 na drogach powoduje, ze te auto nawet w m-paku jest tak opatrzone.....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
prnit
post Thu, 21 Dec 2017 - 10:52
Post #27


Forum Homee
Dołączył: Fri, 18 October 2002
Skąd: Warszawa i okolice





CYTAT(Sioski @ Thu, 21 Dec 2017 - 06:29) *
https://www.otomoto.pl/oferta/audi-s6-wersj...a-ID6zmvuN.html

A co myślicie o tym? Jestem idiotą czy nie koniecznie?


Auto fajne ale są duże problemy z tymi silnikami, nie mówiąc o masakrycznym spalaniu V10 przy srednich osiągach. Przy RS6 te spalanie ma sens bo osiągi to poziom kosmiczny ale lać tyle do V10 i mieć 400 kunia z groszami..moim zdaniem bezsens.


--------------------
Męczennik od elektryków :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Frolik
post Thu, 21 Dec 2017 - 10:56
Post #28


Forum Homee
Dołączył: Wed, 05 September 2012
Skąd: Warszawa





CYTAT(prnit @ Thu, 21 Dec 2017 - 10:52) *
Auto fajne ale są duże problemy z tymi silnikami, nie mówiąc o masakrycznym spalaniu V10 przy srednich osiągach. Przy RS6 te spalanie ma sens bo osiągi to poziom kosmiczny ale lać tyle do V10 i mieć 400 kunia z groszami..moim zdaniem bezsens.

Do tego zadbane M5 nie stanieje, a będzie rosnąć na wartości.

A ta niebieska krowa... za trzy lata będzie do kupienia za połowę tej kwoty, o ile wcześniej nie wyląduje na szrocie ze względu na ten silnik.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Sioski
post Thu, 21 Dec 2017 - 11:30
Post #29


Rookie
Dołączył: Sun, 17 December 2017





Możliwość późniejszego odsprzedania tego samochodu jest równie ważna co wszystkie oczywistości. Nie mam pojęcia jak to będzie z infiniti...
Faktycznie dobrze utrzymana M5 raczej już nie stanieje a może i utrzyma swoją cenę na dłużej. Niemniej jednak sprawdzałem różne serwisy z ogłoszeniami i nic sensownego nie znalazłem. Plus co mnie zniechęca do zakupu M5 E39, to to że występowała tylko w nadwoziu sedan sad.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Frolik
post Thu, 21 Dec 2017 - 13:19
Post #30


Forum Homee
Dołączył: Wed, 05 September 2012
Skąd: Warszawa





czemu zalozyles ze Infiniti 3.5 albo 3.7 ma drogie części? Nie siedze dokładnie w temacie, ale to przecież nie jest technologia kosmiczna. Zwykły popularny japonczyk sprzed ilus lat, w dodatku z pancernym silnikiem. Raczej nie słyszy się o awaryjnosi tego modelu.
A M5 ma na prawde bardzo drogie części, czy to eksploatacyjne czy tym bardziej osprzęt, nie mowiac już o remoncie silnika...
Ja sprzedałem egzemplarz doinwestowany w bdb stanie , a i tak nowy właściciel włozyl 15 tys zł w pare miesięcy w dopieszczenie szczegółów....

S6 w budzie c6 to chyba każdy rozsądny człowiek odradzi.... majacy pojecie o motoryzacji.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Sioski
post Thu, 21 Dec 2017 - 16:11
Post #31


Rookie
Dołączył: Sun, 17 December 2017





Przede wszystkim nie kieruję się własnymi założeniami a wiedzą pozyskaną z różnych źródeł. Wolę uczyć się na błędach cudzych, nie swoich. Co do infiniti możliwe że mam nieaktualne informacje bo dziwią mnie słowa o tanich kosztach. Ani to zwykłe ani popularne. Jak często widujecie infiniti na drogach? Raz już tego samochodu nie kupiłem właśnie po tym jak w wielu różnych artykułach ten samochód był zachwalany jako niezawodny cud na kołach ale części...wszędzie była wzmianka o drogich i trudno dostępnych częściach. Ale było to kilka lat wstecz. Czyżby to się zmieniło? Zamierzam również samemu sprawdzić podzwonię poszukam posprawdzam ile co kosztuje na oryginałach. Btw - 3.7 trzyma cenę puki co, bo młode. Dlaczego nie FX50?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Stander_M
post Thu, 21 Dec 2017 - 17:25
Post #32


Frequent User
Dołączył: Wed, 27 January 2010
Skąd: Częstochowa





CYTAT(Sioski @ Thu, 21 Dec 2017 - 16:11) *
Przede wszystkim nie kieruję się własnymi założeniami a wiedzą pozyskaną z różnych źródeł. Wolę uczyć się na błędach cudzych, nie swoich. Co do infiniti możliwe że mam nieaktualne informacje bo dziwią mnie słowa o tanich kosztach. Ani to zwykłe ani popularne. Jak często widujecie infiniti na drogach? Raz już tego samochodu nie kupiłem właśnie po tym jak w wielu różnych artykułach ten samochód był zachwalany jako niezawodny cud na kołach ale części...wszędzie była wzmianka o drogich i trudno dostępnych częściach. Ale było to kilka lat wstecz. Czyżby to się zmieniło? Zamierzam również samemu sprawdzić podzwonię poszukam posprawdzam ile co kosztuje na oryginałach. Btw - 3.7 trzyma cenę puki co, bo młode. Dlaczego nie FX50?


FX50 to raczej samochód za 100, Silnik 3,5 jest niezawodny a części do infa są tak samo drogie jak do każdego innego samochodu nazwijmy go premium, są firmy specjalizujące się w sprowadzaniu nowych części z USA gdzie ta marka jest popularna i wtedy ceny są bardzo dobre i dużo zamienników eksploatacyjnych. Z moich obserwacji a miałem kiedyś 350z a teraz q50s z niemal tym samym silnikiem to jest stara dobra szkoła wolnossących silników japońskich.


--------------------
RRS SDV6, Tesla M3LR, Tesla S 100D, Lexus GX460 offroad
Go to the top of the page
 
+Quote Post
prnit
post Thu, 21 Dec 2017 - 17:44
Post #33


Forum Homee
Dołączył: Fri, 18 October 2002
Skąd: Warszawa i okolice





E39 to juz jest stary pazdzioch, M5 ma fajny silnik ale auto już jest mało nowoczesne...mozna poszukać w tym budżecie E60 545 albo 550, mozna poszukac jakiegoś amerykańca z mocnym hemi, japońce też jakieś się znajdą ale nie bedzie to raczej nic ciekawego, lexusy czy infinity z tych lat mocno sie postarzały tak samo...także raczej japonczyk to pod 100tysi a nie 50...za 50 mozna poszukać jeszcze E55 Amg albo C55 Amg, oba fajne auta z kozackimi silnikami, audi to albo S6 i te cholerne V10 albo S8 i tutaj też to samo V10, taka sama lipa...ja bym chyba szukał czegoś w Amg, wygląd fajny, silniki kozackie....aha jak ma być V6 to mozna jeszcze szukać e90 w kombi z 335i albo 335d. P.S https://www.otomoto.pl/oferta/mercedes-benz...t-ID6yZBdJ.html


--------------------
Męczennik od elektryków :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
stef
post Thu, 21 Dec 2017 - 17:52
Post #34


Frequent User
Dołączył: Fri, 23 April 2004





FX raczej bezawaryjny, nakulałem prawie 100tys. i nic się nie dzieje. Części w aso drogie ale z usa o połowę tańsze i nie ma problemu ze sprowadzeniem. Poza tym auto jeszcze z ery analogowej, stosunkowo proste w budowie i raczej robione z metalu niż plastiku. Stara, dobra szkoła, już się takich nie robi wink.gif. Dźwięk V6 i V8 świetny. Do 50tys. będzie ciężko o zadbany egzemplarz.


--------------------
Model X/Evo5/JCW
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MadeInPoland
post Thu, 21 Dec 2017 - 18:27
Post #35


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





Jak nie miałeś nigdy V6 czy V8 to Ci radzę może wsłuchać się jak brzmią te motory. Moja prywatna opinia jest taka, że V6 brzmią lepiej niż V8. Miałem kilka V6 oraz V8 i takie mam subiektywne odczucia. Nie wiem dlaczego, ale nawet na yt jak słucham to najlepiej mi brzmią V6 i wielokrotności (V12).

Radzicie koledze, który chce wyłożyć 50kPLN na wóz jakiegoś audi czy m5. Wiadomo, że jak chce podejść budżetowo to musi kupić mercedesa.
Zamiast wykładać 50k jak już bardzo chcesz ujarzmić swoją wściekliznę to kup sobie na początek C32 AMG ceny zaczynają się od 20k, za 30k już coś w miarę możesz kupić. Brzmienie ma, odejście ma, potencjał na mody ma. Jak Ci nie będzie pasował to sprzedasz i wiele nie stracisz. W chwili obecnej C32 AMG to chyba najtańsze konie na allegro. Do tego masz E55 AMG jak chcesz bardzo 50k wydać.

P.S. Japońce to też dobra opcja, ale nie można twierdzić, że kosztowo tak tanio jak mercedes, chociaż za 30k też możesz trafić 350Z.


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Chycu
post Thu, 21 Dec 2017 - 22:30
Post #36


Frequent User
Dołączył: Thu, 12 September 2013





CYTAT(prnit @ Thu, 21 Dec 2017 - 17:44) *
ha jak ma być V6 to mozna jeszcze szukać e90 w kombi z 335i albo 335d. P.S https://www.otomoto.pl/oferta/mercedes-benz...t-ID6yZBdJ.html


ale wiesz że e90 ma R6? smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lincoln e30ix
post Thu, 21 Dec 2017 - 23:12
Post #37


Forum Killer
Dołączył: Tue, 17 February 2009
Skąd: Pomorze





Print małonowoczesne, ale czego mu brakuje? Dotykowy ekran z Androidem i 8 calami możesz zainstalować P&P, więcej nie wiem co potrzeba, no chyba że to kwestia piczomagnesu wink.gif
Osobiście jechałbym tą W211 z ogłoszenia zobaczyć, na tych 20' wyglada świetnie.
V6 brzmi lepiej od V8.... To tak samo jak powiedzieć, że V12 jest pochodną od V6 (a to dwie R6)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Sioski
post Fri, 22 Dec 2017 - 01:33
Post #38


Rookie
Dołączył: Sun, 17 December 2017





CYTAT(MadeInPoland @ Thu, 21 Dec 2017 - 18:27) *
Jak nie miałeś nigdy V6 czy V8 to Ci radzę może wsłuchać się jak brzmią te motory. Moja prywatna opinia jest taka, że V6 brzmią lepiej niż V8. Miałem kilka V6 oraz V8 i takie mam subiektywne odczucia. Nie wiem dlaczego, ale nawet na yt jak słucham to najlepiej mi brzmią V6 i wielokrotności (V12).

Radzicie koledze, który chce wyłożyć 50kPLN na wóz jakiegoś audi czy m5. Wiadomo, że jak chce podejść budżetowo to musi kupić mercedesa.
Zamiast wykładać 50k jak już bardzo chcesz ujarzmić swoją wściekliznę to kup sobie na początek C32 AMG ceny zaczynają się od 20k, za 30k już coś w miarę możesz kupić. Brzmienie ma, odejście ma, potencjał na mody ma. Jak Ci nie będzie pasował to sprzedasz i wiele nie stracisz. W chwili obecnej C32 AMG to chyba najtańsze konie na allegro. Do tego masz E55 AMG jak chcesz bardzo 50k wydać.

P.S. Japońce to też dobra opcja, ale nie można twierdzić, że kosztowo tak tanio jak mercedes, chociaż za 30k też możesz trafić 350Z.


I to jest odpowiedź na którą liczyłem. Będzie trochę czasu między świętami a sylwestrem to wezmę pod lupę ten samochód. Nie ukrywam że C55 AMG bardziej do mnie przemawia niż C32 AMG i nie chodzi o ujarzmianie wścieklizny (roześmiałem się na głos). Mam należyty szacunek do V8 :-) przejrzałem oferty i C55 jest aż jeden w sedanie do sprzedania. Także trzeba będzie się liczyć z koniecznością sprowadzenia sobie tego samemu od Niemców czy Szwajcarów. Dochodzi wydatek rzędu 10-12 tys na podatek i koszty rejestracji... Generalnie za dobrą zadbaną sztukę jestem w stanie to znieść.
Ogólnie odkąd się rozglądam zauwaażyłem spore różnice w cenach tych samochodów na rynku polskim i niemieckim. Za Odrą te samochody są o wiele droższe i zachodzę w głowę o co tu chodzi... Czy w Polsce same trupy czy tam zawyżone ceny, obstawiam pierwsze.
Wracając jeszcze do C55 AMG - widzę na youtube kilka sztuk ma po 600+ hp więc da się...:>

Edit: śliczny ten W211... Wnętrze bardzo mi się podoba. Ale to sedan i narazie za drogi dla mnie i tak :/
Go to the top of the page
 
+Quote Post
przemek530d
post Fri, 22 Dec 2017 - 08:18
Post #39


Super User
Dołączył: Fri, 21 January 2011
Skąd: a-chów/ b-b





CYTAT(prnit @ Thu, 21 Dec 2017 - 10:52) *
Auto fajne ale są duże problemy z tymi silnikami, nie mówiąc o masakrycznym spalaniu V10 przy srednich osiągach. Przy RS6 te spalanie ma sens bo osiągi to poziom kosmiczny ale lać tyle do V10 i mieć 400 kunia z groszami..moim zdaniem bezsens.


fuck up w formie odpadających klapek w dolocie w tym V10, jedyny plus tego silnika to to, że tuner może dołożyć górą 30 czy 40KM w tym silniku


--------------------
S4 i X11, było 330d+ 303@705
Go to the top of the page
 
+Quote Post
prnit
post Fri, 22 Dec 2017 - 09:41
Post #40


Forum Homee
Dołączył: Fri, 18 October 2002
Skąd: Warszawa i okolice





R6 czy V6, 6 cylindrów. Miałem i 6 cylindrowe BMW i V6 Audi itd. Miałem tez 3 auta z V8 i według mnie ich brzmienie jest zarąbiste i najlepsze co można mieć. C55 Amg super autko ale jednak E55 wygląda sporo lepiej, jest o 10 lat nowoczesniejszy z wyglądu w środku i ogólnie za tą kasę to szukałbym E klasy. Dołożyć dychę i można już coś znaleźć.


--------------------
Męczennik od elektryków :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Stron V  < 1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Friday, 29 March 2024 - 05:45