Shoutbox 0 nowych PW 


3 Stron V   1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> 50.000 na start. Kupujemy coś z wielkim silnikiem
Sioski
post Sun, 17 Dec 2017 - 17:15
Post #1


Rookie
Dołączył: Sun, 17 December 2017





Witam wszystkich i dziękuję za zainteresowanie tematem.
W moim życiu przyszedł w końcu czas na spełnienie marzeń. Jak każdy od najmłodszych lat oglądam się za samochodami, które pragnę mieć. W końcu mam możliwość kupić sobie jeden. Okazuje się jednak, że to nie prosta sprawa, dlatego proszę was o pomoc w wyborze.
Budżet wstępnie wynosi 45-50 tysięcy za sam samochód. Najchętniej kombi. Na pierwszyn miejscu stawiam dźwięk silnika. To musi być V6 lub V8. Lub coś co brzmi równie dobrze. Czytałem opinie na temat Audi S4 B7 i odechciało mi się tego samochodu od samego czytania. Zamierzam ten samochód raz kupić i go sobie dłubać i upiększać. Ceny i dostępność części mają znaczenie. Spalanie 15-20 mam na uwadze i pogodziłem się z tym. Proszę o pomoc ponieważ nie znam się kompletnie na mercedesach, bmw, a może jeszcze jakaś propozycja ciekawa tu padnie
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Sun, 17 Dec 2017 - 17:15
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
hexx #2
post Sun, 17 Dec 2017 - 17:33
Post #2


Forum Homee
Dołączył: Tue, 07 November 2017





CYTAT(Sioski @ Sun, 17 Dec 2017 - 17:15) *
Na pierwszyn miejscu stawiam dźwięk silnika.

to tylko auta amerykańskie
a tu masz do wybory dość sporo... poczynając od Mustanga i jemu podobnych, przez limuzyny typu 300C SRT8 a kończąc na pikapach z V8
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hubi91
post Sun, 17 Dec 2017 - 17:47
Post #3


Super User
Dołączył: Fri, 17 June 2011
Skąd: Warszawa





Niekoniecznie, audi v8 już na milteku potrafi brzmieć lepiej niż niejeden amerykaniec. Problem z audi jest natomiast taki, że moc rzeczywista w wolnossących jednostkach bywa często niższa od deklarowanej. Nie będzie to wpływało na dźwięk ani na spalanie. Nawet jak będziesz jeździł to możliwe, że tego nie odczujesz. Żeby było śmieszniej to wcale osłabiona moc nie powoduje takiego uszczerbku osiągów. (https://www.youtube.com/watch?v=o1C_rTtABn4 jak żyje nie widziałem 4,2 fsi od audi które by miało 450 deklarowanych koni, a mimo to robi znacznie lepszy czas do setki niż w papierach...).
Mówię to po to, żebyś miał świadomość, tego że S4 b7, będzie relatywnie szybkie (z pewnością szybsze od amerykańców, bo oni nie mają spiny na czasy przyspieszenie, na skręcanie z resztą też nie), ale już tuning (mocowy) takiego samochodu to będzie walka o odzyskanie serii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hexx #2
post Sun, 17 Dec 2017 - 17:51
Post #4


Forum Homee
Dołączył: Tue, 07 November 2017





Do amerykańców masz za to gotowce "zza wody" odnośnie podnoszenia mocy.
Tak samo odnośnie dźwięku... gotowe zestawy do wyboru do koloru.

.. osobna kwestia to to, czy lubi się auta amerykańskie czy nie
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Sioski
post Sun, 17 Dec 2017 - 17:54
Post #5


Rookie
Dołączył: Sun, 17 December 2017





S4 B7 to samochód który rzeczywiście jakoś mi pasuje, jednak nastawiam się na rozwój samochodu, co w tym przypadku nie ma sensu. Jest też olbrzymi problem z miejscem pod maską.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
As_
post Sun, 17 Dec 2017 - 21:29
Post #6


Forum Killer
Dołączył: Sun, 17 February 2008
Skąd: W-wa





335i z odpowiednim wydechem brzmi dobrze, w przyszłości będziesz mógł zrobić dowolną moc.


--------------------
papierowe konie + oszukane 4x4
Go to the top of the page
 
+Quote Post
weede
post Sun, 17 Dec 2017 - 21:39
Post #7


Super User
Dołączył: Thu, 03 February 2005
Skąd: Bydgoszcz





C55 AMG kombi wink.gif


--------------------
15" TOYOTA GT86 HKS Supercharger
23" Skoda Octavia IV
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kinko
post Sun, 17 Dec 2017 - 22:25
Post #8


Forum Killer
Dołączył: Mon, 18 April 2011
Skąd: Gdańsk





Może się się uda kupić M5 E39, niesamowite auto z pięknym brzmieniem. Oprócz samego dźwięku można szybko pojeździć, niekoniecznie prosto smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bolus1
post Sun, 17 Dec 2017 - 22:35
Post #9


Super User
Dołączył: Sun, 15 June 2014





jak nie napinasz się na ekskluzywne wykończenia, szmery bajery tylko chcesz mieć samochód z jajem to.. SRT8 w każdej odmianie (jeep, dodge, chrysler). Mocy nie ma jakoś mega dużo, ale dźwięk i dostępność momentu obrotowego powoduje że ludzie kochają te auta, i pakiety na zwiększenie mocy dostępne bezproblemowo.
Jeżeli masz łeb na karku to AMG albo S od audi. (przepraszam, nie chce nikogo urazić, ale kolega mówi o dźwięku przywołując tu na myśl v8 to nie mówić proszę o r6 z dwiema suszarkami)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SONIC
post Mon, 18 Dec 2017 - 08:15
Post #10


Forum Killer
Dołączył: Mon, 19 December 2005
Skąd: Płock





Olej kombi bierz cabrio




--------------------
BMW E64 645i
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Sioski
post Mon, 18 Dec 2017 - 08:25
Post #11


Rookie
Dołączył: Sun, 17 December 2017





Żadne cabrio :-) w wolnej chwili posprawdzam wasze propozycje i wtedy dopiero coś więcej napiszę by nie być gołosłownym. Jednocześnie zachęcam do podawania kolejnych.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SONIC
post Mon, 18 Dec 2017 - 09:52
Post #12


Forum Killer
Dołączył: Mon, 19 December 2005
Skąd: Płock





Pojechalem po passata w kombi a wrocilem tym ze zdjecia (latwiej sie zapakowac otwierasz dach wrzucasz graty zamykasz i juz ) smile.gif


--------------------
BMW E64 645i
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hubi91
post Mon, 18 Dec 2017 - 11:08
Post #13


Super User
Dołączył: Fri, 17 June 2011
Skąd: Warszawa





CYTAT(bolus1 @ Sun, 17 Dec 2017 - 22:35) *
(przepraszam, nie chce nikogo urazić, ale kolega mówi o dźwięku przywołując tu na myśl v8 to nie mówić proszę o r6 z dwiema suszarkami)

Masz rację, to r6 w serii brzmi totalnie bezpłciowo, ale da się to poprawić tak żeby "ryczało". Niemniej V8 to nie będzie. W tym wypadku najlepiej wygląda 63 amg, które już w serii mruczy jak trzeba, tylko nie zmieści się w budżecie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
QbaqBA
post Mon, 18 Dec 2017 - 17:52
Post #14


Super User
Dołączył: Sat, 10 May 2008
Skąd: inąd





Jeśli brzmienie a nie liczba cylindrów się liczy to daj znać jakbyś był zainteresowany foresterem SH 2.5T, zakuty silnik, 300km, sporo fajnych modyfikacji etc. Potencjał rozwojowy jest etc wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
casej
post Mon, 18 Dec 2017 - 20:45
Post #15


Frequent User
Dołączył: Fri, 08 June 2012





e500 lub e550 w211 od mercedesa? V8 5.0l brzmienie jest kozackie wink.gif takie budżetowe AMG wink.gif

w razie czego te silniki lubia gaz biggrin.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
CrocodileReggae
post Mon, 18 Dec 2017 - 23:06
Post #16


Forum Killer
Dołączył: Thu, 12 March 2009





Ładnie brzmi infiniti 3.7 i wydech...


--------------------
moment i moc by www.rperformance.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Frolik
post Tue, 19 Dec 2017 - 09:52
Post #17


Forum Homee
Dołączył: Wed, 05 September 2012
Skąd: Warszawa





Zdecydowanie polecę M5 e39, to auto pod wiekszoscią względów o wiele wiele fajniejsze niż s4 b6/b7 (bo b7 to przecież tak na prawde jedynie wizualny lift b6) . M5 miałem ponad 3 lata, mega auto, S4b6 jeździłem dużo, jedyna jego prawdziwa przewaga to trakcja na sniegu/sliskim, no ale nikt nie kupuje chyba M5 żeby z nartami w góry nim jezdzic na stok?
e55 AMG jeździłem, przyjemna limuzyna, ale to nadal W211 auto dobre dla taksówkarza smile.gif Przyjemny autostradowy pożeracz kilometrow, ale nie da takich emocji jak seria M.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Sioski
post Wed, 20 Dec 2017 - 13:25
Post #18


Rookie
Dołączył: Sun, 17 December 2017





M5 e39 w tym budżecie nie zmieszczę chyba że do remontu. Podoba mi się pomysł z "budżetowym AMG". Poszedłem tym tropem dalej i zaprowadziło mnie to do Audi RS6 C5. Auto równie zasłużone co M5 E39 z przewagą na Quattro. Ale obydwie budy nie nadążyły za nowoczesną stylistyką i słabo to wygląda. Toteż zmotałem się... Padło infiniti 3.7. Bardzo chętnie bym kupił bo ten samochód jest świetny, ale części trudno dostępne i sakramencko drogie. sad.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
the Hitcher
post Wed, 20 Dec 2017 - 13:51
Post #19


Super User
Dołączył: Thu, 04 September 2008
Skąd: Łódź





Jest do sprzedania moje 98 Camaro, za 35k masz Ls1 z manualną skrzynią, z kompleksowo zrobionym zawieszeniem, doinwestowane, czarne i bezwypadkowe;)
i nawet dach częściowo ściągany, ttop wink.gif

http://www.racingforum.pl/Camaro-Z28-Ls1-m...8r-t143292.html


--------------------
V8
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Driftman
post Wed, 20 Dec 2017 - 18:49
Post #20


Forum Homee
Dołączył: Mon, 29 January 2007
Skąd: Z Mercedesów i Hond





CYTAT(the Hitcher @ Wed, 20 Dec 2017 - 13:51) *
Jest do sprzedania moje 98 Camaro, za 35k masz Ls1 z manualną skrzynią, z kompleksowo zrobionym zawieszeniem, doinwestowane, czarne i bezwypadkowe;)
i nawet dach częściowo ściągany, ttop wink.gif

http://www.racingforum.pl/Camaro-Z28-Ls1-m...8r-t143292.html

Też miałem to zaproponować.
Szczerze powiem, że jak bym dysponował gotówką na zbyciu to bym łykał i szybko uciekał chowając te piękne camaro do garage i już nie oddał smile.gif


--------------------
SONDA powstania działu Elektryka/Elektronika/Strojenie/Kodowanie/Logowanie/Diagnostyka
(Prosze wklejac link bez pierwszego znaku _)
_http://www.racingforum.pl/index.php?showtopic=155892&hl
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Stron V   1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 23:26