Shoutbox 0 nowych PW 


 
Reply to this topicStart new topic
> laguna 3 dci gt / megane 3 dci gt
Yaaqb
post Sun, 08 Oct 2017 - 10:31
Post #1


User
Dołączył: Sat, 26 February 2011





laguna 3 2.0 dci gt, megane 3 2.0 dci gt w werjsach grandtour. Co o nich złego można powiedzieć, nie skupiam się na jakości wykonania wnętrza, tu kolokwialnie dają radę. porównanie silników 178 i 160 km, jakie występują różnice w budowie? jaki siedzi w nich osprzęt? wtryski, turbo itd, jakieś wady konstrukcyjne, co się sypie? panewki? uciążliwa elektronika, karty?

Różnice w zawieszeniu, co lepiej klei się drogi? W lagunie 4control, jak ma się serwisowanie tego układu? wytrzymuję upływ lat? koszty..

W aucie co najwyżej wylądowałby program, więc czy sprzęgła to znoszą, skrzynie (manual niestety) nie słyną z precyzji, ale czy nie poddają się po dodaniu Nm?
auto ma służyć wyłącznie do wygodnego wożenia tyłka w codziennej eksploatacji, z laguną miałem kontakt i odczucia ok, rocznie 20kkm (wiem, wiem) mimo wszystko, póki co te dwa
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Sun, 08 Oct 2017 - 10:31
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
KaeS
post Sun, 08 Oct 2017 - 11:17
Post #2


Super User
Dołączył: Thu, 02 March 2006
Skąd: Pomorskie





Mam Lagunę GT dci, w skrócie fajne auto, ale silnik i skrzynia pozostawiają trochę do życzenia, chyba.

Zwróć uwagę, że GT wychodziło tylko w rocznikach 2008-2009, później miałeś GT line.

Podstawowe bolączki: pękające sprężyny z tyłu, tuleje stabilizatora (do wymiany trzeba zrzucić sanki), wycierające się prowadnice w drzwiach, pękające boczki foteli, padająca cewka klimy (uwaga, nie trzeba wymieniać całej sprężarki - cewka kosztuje 100 zł, robota z nabiciem 200).

Mogę o aucie napisać wiele dobrego jest bardzo niezawodne, pomimo upływu lat cała elektronika działa, nie wali denerwującymi komunikatami na zegarach, jest w miarę tanie w utrzymaniu i moim zdaniem, świetnie się prowadzi.

Wolę jednak skupić się na bolączkach, których nabywca powinien być świadomy:
1. w wersji GT bardzo krótka skrzynia biegów, przy 160 km/h masz 3000 obr. na 6 biegu.
2. bardzo słaby dół, do 2000 obrotów niewiele się dzieje ale ciągnie do samego końca bez zadyszki,
3. duże spalanie powyżej 120 km/h,
4. dyskusyjna trwałość panewek, nie znam nikogo komu by padły ale silniki używane do najtańszych nie należą, więc coś może być na rzeczy,
5. do silnika wchodzi 7,4 litra oleju...
6. Podczas wypalania DPF spalanie x2, wypalanie następuje raz na 500-1000 km, trwa 20-40 km,
7. wnętrze jest dobrej jakości, natomiast niezbyt wyszedł montaż - do eliminowania skrzypienia niektórych elementów trzeba zastosować forumowe triki, proste i tanie smile.gif
8. nagłośnienie cabasse jest fatalne, wymiana przodów na bose z wygłuszeniem drzwi to 2 godziny roboty, koszt 200 zł, a różnica ogromna (plug and play, robota dla przedszkolaka).

W najbliższym czasie będę zmieniał auto i szukam kolejnej laguny, tylko młodszej, więc subiektywny werdykt na temat tego auta znasz - przy czym zaznaczam, skupiłem się powyżej na minusach.



--------------------
CBR F4i & CRF250R
Pug 607 2.2 HDI
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Yaaqb
post Sun, 08 Oct 2017 - 15:43
Post #3


User
Dołączył: Sat, 26 February 2011





08-09r tylko.. a gt wyróżniała się czymś ponad późniejsze gt line z tym silnikiem? zawieszeniowo? 4control mniemam, że bezawaryjny skoro nie ująłeś go w bolączkach, choć pewnie się mylę.. co do skrzyni, ta sama pewnie występuję w megane? i fakt, przełożenia są niestety krótkie
Go to the top of the page
 
+Quote Post
KaeS
post Sun, 08 Oct 2017 - 18:22
Post #4


Super User
Dołączył: Thu, 02 March 2006
Skąd: Pomorskie





Z 4 control nie ma żadnych problemów, jedyne co się może wysrać to siłownik - dostępny za parę stów w używce ale to się zwyczajnie nie psuje, a działa fajnie.
Co do różnic GT i gt-line, to niestety ale nie potrafię udzielić Ci wiążącej odpowiedzi.

Może warto podpytać na forum laguny? Odfiltrujesz nadmierne spuszczanie się nad modelem, typowe dla for poświęconych danej marce/modelowi i znajdziesz sporo interesujących informacji.

Jak ciekawostka, turbina w GT chłodzona jest dodatkowo wodą, sporo ludzi robi programy (~200 ps) ale nie znam nikogo, kto by modził to dalej.



--------------------
CBR F4i & CRF250R
Pug 607 2.2 HDI
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dori.kin
post Sun, 08 Oct 2017 - 21:31
Post #5


Frequent User
Dołączył: Wed, 25 October 2006
Skąd: Bydgoszcz





Podepne sie trochę pod temat.
KaeS masz wersje z panoramą? Jeżeli tak jak z miejscem na głowę?
Piszesz o duzym spalaniu przy większych prędkościach. Zmieszczę się w 7l w miare dynamicznej trasie?
Szukam właśnie takiej lagi dla siebie i w sumie w podobnym budżecie ciężko o jakąś alternatywe.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Damzzii
post Sun, 08 Oct 2017 - 22:57
Post #6


Super User
Dołączył: Thu, 27 February 2014





Niewątpliwą zaletą laguny jest jej cena, nie trzyma wartości przez opinię jaka się za nią ciągnie.

Miałem kombi z 2009r 2.0 dci 173KM, spalanie nie porywa, z tras miałem po 7.5 nie cisnąc jakoś mocno, nowe turbo benzyny po tyle palą, ba volvo s60 z 2001r 2.4T benzyna paliło mi nie wiele więcej a praca silnika jednak bez porównania. Do tego prowadzi się raczej słabo (miałem bez 4control). Wykonanie nie porywa, skrzypienie deski czy fotela to standard, środek po 100 tys. wyglądał jak po 300, miałem initiale w jasnej skórze.
Dużą zaletą była natomiast awaryjność, nie miałem awarii poza częściami eksploatacyjnymi, auto bym polecił, ale raczej w benzynie, z 2.0t.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
._.
post Mon, 09 Oct 2017 - 10:10
Post #7


User
Dołączył: Sun, 05 July 2009
Skąd: na południe od nigdzie





Od nowości u mnie w domu jest laguna 3 kombi z 2008 r. 2.0 dci 130KM, mogę potwierdzić apetyt na paliwo przy wyższych prędkościach, słaby dół poniżej 2000 obrotów, niektórzy to próbują niwelować chipami. Skrzypienie plastików to też często występująca przypadłość. Nasz egzemplarz ma 210 k przebiegu, szkoda się jej pozbywać za grosze i od 3 lat jest użytkowana okazjonalnie.
Do tej pory nigdy nie zawiodła, nigdy się nie zepsuła, wymiana dotyczy tylko części eksploatacyjnych, to jest na prawdę wdzięczny samochód. Rdza jej nie tyka, cały rok stoi na dworze.
Z takich pierdół, które występują w lagunach, centralny zamek nie rygluje drzwi z tego co czytałem wystarczy kupić tani zamek z CLIO 3 do zepsutych drzwi, u mnie usterka ustała sama. Nieszczelna 3 lampa stopu (kombi) nowa w aso 700 zł, widziałem używki na allegro po 400, jakiś magik na śląsku to podobno regeneruje za ~150 zł.
Pół roku temu ojciec zatankował cały bak benzyny, przejechał na tym kilka kilometrów aż renówka zaczęła kaszleć, zgasła i nie udało się jej już ponownie odpalić, żadnych uszkodzeń po tym.
Kilkukrotnie wytrącała się parafina z ropy i auto również podczas jazdy gasło, też żadnych konsekwencji.
Na prawdę polecam.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
KaeS
post Mon, 09 Oct 2017 - 13:28
Post #8


Super User
Dołączył: Thu, 02 March 2006
Skąd: Pomorskie





CYTAT(dori.kin @ Sun, 08 Oct 2017 - 21:31) *
Podepne sie trochę pod temat.
KaeS masz wersje z panoramą? Jeżeli tak jak z miejscem na głowę?
Piszesz o duzym spalaniu przy większych prędkościach. Zmieszczę się w 7l w miare dynamicznej trasie?
Szukam właśnie takiej lagi dla siebie i w sumie w podobnym budżecie ciężko o jakąś alternatywe.


Nie, mam wersję bez panoramy.

Dynamiczna trasa dla każdego wygląda inaczej, ale w 7 litrach się nie zmieścisz.

140 km/h na tempomacie daje jakieś 7,5 l.

CYTAT
środek po 100 tys. wyglądał jak po 300


Tu mam odmienne zdanie, w moim przekonaniu materiały nie zużywają się jakoś szczególnie, pokusiłbym się nawet o to, że dobrze znoszą próbę czasu - rączki przy drzwiach obłażą z gumy, którą są pokryte i pękają boczki siedziska, przy czym druga z wad często na rynku wtórnym jest już wyeliminowana, poza tym nie ma się do czego przyczepić.

Na marginesie dodam tylko, że GT jest dosyć twarde i nie każdemu musi to odpowiadać. Jako porównanie, a4 b6 zarówno na zawiasie 1be, jak i 1bv jest subiektywnie bardziej komfortowe.


--------------------
CBR F4i & CRF250R
Pug 607 2.2 HDI
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Messik
post Mon, 09 Oct 2017 - 13:47
Post #9


Frequent User
Dołączył: Fri, 28 September 2012





~115km/h na autostradzie to ok 5.5l. Warto zauważyć, że dużo właścicieli (na forum) stwierdza mniejsze spalanie niż pokazuje komputer nawet o ok. 0.5l
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Damzzii
post Mon, 09 Oct 2017 - 14:41
Post #10


Super User
Dołączył: Thu, 27 February 2014





CYTAT(KaeS @ Mon, 09 Oct 2017 - 13:28) *
Tu mam odmienne zdanie, w moim przekonaniu materiały nie zużywają się jakoś szczególnie, pokusiłbym się nawet o to, że dobrze znoszą próbę czasu - rączki przy drzwiach obłażą z gumy, którą są pokryte i pękają boczki siedziska, przy czym druga z wad często na rynku wtórnym jest już wyeliminowana, poza tym nie ma się do czego przyczepić.

Z ciekawości jaką masz tapicerkę? Podobno wersje całe skórzane były delikatniejsze.
100 tys. km przebiegu wykończyło jedną kierownicę i 2 gałki zmiany biegów, boczek fotela też popękał, ale był wymieniony na gwarancji (jedna gałka też), rączki wyglądały już słabo i w boczku kierowcy popękało drewno (tak, drewno drewno smile.gif
Może i faktycznie trochę przesadziłem, bo porównałem do segmentu premium.

Słaby dół jak i średnie spalanie po części może wynikać z dość niskiego jak na diesla stopnia sprężania (15.6) ale chyba już taki "trend" u wszystkich producentów ropniaków.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
KaeS
post Mon, 09 Oct 2017 - 15:48
Post #11


Super User
Dołączył: Thu, 02 March 2006
Skąd: Pomorskie





U mnie jest takie wnętrze:


Jeśli chodzi o podstawową gałkę zmiany biegów, to faktycznie jest fatalna, w GT jest cała z aluminium i nie zużywa się tak jak w innych wersjach.

Wnętrze Initale Paris, bo chyba taką wersję miałeś, z tego co czytałem jest wykonane jest z lepszych materiałów, jednak jak widać ich jakość nie idzie w parze z trwałością. smile.gif

W GT, w wielu miejscach, zamiast skóry naturalnej masz skórę ekologiczną... o czym dowiedziałem się z internetu, więc nie jest taka tragiczna, ale trochę to dziwne mimo wszystko.

Uzupełniająco dodam, że te wszystkie srebrne listwy to najgorszego sortu twardy plastik, umiarkowanie podatny na zarysowania - IMO fajnie wyglądają listwy black piano z wersji BOSE.

Wracając jeszcze do tematu samego auta, najlepiej szukać wersji 2.0t ale jej ceny są kosmiczne, zarówno w PL, jak i DE. Diesla warto poszukać w DE, tam niespecjalnie ludzie chcą to kupować, więc ceny są niższe, natomiast w PL jest to auto dosyć popularne na rynku wtórnym, w szczególności dobrze wyposażone.


--------------------
CBR F4i & CRF250R
Pug 607 2.2 HDI
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Damzzii
post Mon, 09 Oct 2017 - 21:56
Post #12


Super User
Dołączył: Thu, 27 February 2014





CYTAT(KaeS @ Mon, 09 Oct 2017 - 15:48) *
Wnętrze Initale Paris, bo chyba taką wersję miałeś, z tego co czytałem jest wykonane jest z lepszych materiałów, jednak jak widać ich jakość nie idzie w parze z trwałością. smile.gif
W GT, w wielu miejscach, zamiast skóry naturalnej masz skórę ekologiczną... o czym dowiedziałem się z internetu, więc nie jest taka tragiczna, ale trochę to dziwne mimo wszystko.

W initiale cała tapicerka jest eco, tam nigdzie naturalnej skóry niestety nie ma... Zresztą w tej klasie aut to norma, wcześniej miałem w203 2006r też wszystko sztuczna skóra.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dori.kin
post Tue, 10 Oct 2017 - 19:21
Post #13


Frequent User
Dołączył: Wed, 25 October 2006
Skąd: Bydgoszcz





A trochę z innej beczki,ma ktos porównanie jak taka laguna ma sie do ar 159. Alfa w sumie też tylko 2.0 w dieslu wchodziloby w grę. Jako kombi jest dużo mniejsza od Renault?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tomek evo
post Tue, 10 Oct 2017 - 22:44
Post #14


Forum Killer
Dołączył: Thu, 19 August 2004
Skąd: Sosnowiec





Laguna w Kombi ma większy i ustawniejszy bagażnik ale ilość miejsca i tu i tu nie rozpieszcza. AR ma lepsze zawieszenie (choć nie mam porównania z GT) i zdecydowanie lepszy układ kierowniczy. Silnikowo też raczej na +dla AR w wersji 2.0 choć trzeba pamiętać, że ten silnik może mieś problem ze smarowaniem i trzeba o to zadbać. Miałem za mało do czynienia z Laguną aby wygłaszać jakieś wielkie osądy.


--------------------
sygnatury komercyjne są dostępne dla kont PRO
Go to the top of the page
 
+Quote Post
fzhut
post Sun, 22 Oct 2017 - 16:57
Post #15


Frequent User
Dołączył: Tue, 20 December 2011





Szukaj polifta nawet z dci130/150. Zmienili trochę w silniku i palą mniej, mają troszkę dłuższe skrzynie a przy tym zmiana osprzętu -> z wersji 130/320 i 150/340 można spokojnie zrobić 190-200/400-430, da radę wyrwać z 4control.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Yaaqb
post Sun, 22 Oct 2017 - 21:01
Post #16


User
Dołączył: Sat, 26 February 2011





dzięki, ale w opcji pojawił się również ford z dw10c, niby też fajnie na program reagują. Zobaczymy gdzie tyłek bedzie lepiej się czuł
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jankes6
post Mon, 30 Oct 2017 - 19:14
Post #17


Super User
Dołączył: Thu, 19 November 2009
Skąd: Warszawa





A moglby sie ktos wypowiedziec nt. Automatow ktore samontowane w lagunie/grand espasie 2.0dci 2.t?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
fzhut
post Mon, 30 Oct 2017 - 19:49
Post #18


Frequent User
Dołączył: Tue, 20 December 2011





Aisin, 6 biegów, raczej brak problemów.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MartinM3
post Mon, 30 Oct 2017 - 20:19
Post #19


User
Dołączył: Thu, 17 February 2005
Skąd: Pułtusk





ja użytkuję lagune 3 2.0 dci 150km i 240tys km przelotu w automacie i potwierdzam brak klopotow ze skrzynia. Wolna zmiana nie kazdemu przypadnie do gustu ale na tle innych skrzyn patrz np. aisina w volvo bezawaryjna . aha wlasnie nie aisin tylko jatco 6 biegów taka skrzyia siedzi w lagunie 3
pzdr


--------------------
Passerati
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 18:06