Shoutbox 0 nowych PW 


 
Reply to this topicStart new topic
> Niskie ciśnienie oleju leon 1.8t BAM
gentki
post Sat, 09 Apr 2016 - 22:13
Post #1


Rookie
Dołączył: Fri, 11 September 2015





Witam, mam problemy z niskim ciśnieniem oleju w Leonie. Zaczeło się od tego że smok był zasyfiony i doprowadził do obrócenia panewki. Oczywiście cały silnik przeszedł remont- szlif wału, panewki nowe itp, pompa oleju wyczyszczona i złożona całość. po założeniu dodatkowych zegarów zauważyłem problem na rozgrzanym silniku. Gdy auto zimne po odpaleniu ciśnienie oleju na wolnych obrotach wynosi 5 bar. i wraz ze wzrostem temp spada. Gdy olej osiągnie te 90 stopni ciśnienie na wolnych obrotach (ok 900) wynosi ok 0.4-0.6bara. Natomiast juz przy 1000 rpm wynosi 1bar, przy 3 tys obrotów wynosi od 3 do 4 barów. Boję się tak użytkować auto ponieważ ciśnienie według mnei wydaje się za niskie. Olej to motul 5w40 a filtr oleju marki filtron. Proszę o sugestie bo czytałem że może to być zawó w podstawie ale także pompa oleju. jak zdiagnozować przyczynę
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Sat, 09 Apr 2016 - 22:13
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Tomek89
post Sat, 09 Apr 2016 - 23:03
Post #2


Super User
Dołączył: Mon, 18 May 2009
Skąd: Gm. Głogówek





Pompa oleju, pasowanie panewek skopane.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gentki
post Sun, 10 Apr 2016 - 00:24
Post #3


Rookie
Dołączył: Fri, 11 September 2015





a istnieje jakiś sposób na sprawdzenie pompy oleju?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
!markos
post Sun, 10 Apr 2016 - 02:07
Post #4


prawie jak integra
Dołączył: Mon, 29 December 2003
Skąd: waw





Pomiar przy 80 stopniach:


Wartości MINIMALNE w PSI. Jeżeli jest poniżej, to musisz sprawdzić to co zawsze, czyli całą magistralę olejową, pasowanie panewek i stan pompy oleju.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gentki
post Sun, 10 Apr 2016 - 13:16
Post #5


Rookie
Dołączył: Fri, 11 September 2015





dzięki za podanie wartości, a czy zawór w podstawie filtra oleju mógłby też się do tego przyczynić? ponieważ na rozgrzanym na wolnych widać minimalnie na zegarze falowanie wskazówki ciśnienia
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Saturday, 27 April 2024 - 17:29