Shoutbox 0 nowych PW 


5 Stron V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> czynnik klimatyzacji R 1234YF
flapjck1
post Sun, 24 Jun 2018 - 19:11
Post #21


Forum Homee
Dołączył: Tue, 14 November 2006





Z drugim ceedem, a potem pojawiał sie w każdym nowym modelu (
Dlatego np venga ma nadal r134f )
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Sun, 24 Jun 2018 - 19:11
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Salieri
post Mon, 25 Jun 2018 - 08:16
Post #22


Super User
Dołączył: Tue, 17 August 2004
Skąd: Sochaczew





a ja mam pytanie, czym grozi napełnienie układu tym starszym czynnikiem? Jaka jest różnica?

Pomińmy już kwestię cebulactwa, pytam z ciekawości wink.gif


--------------------
'08 b8 3.0tdi
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MadeInPoland
post Mon, 25 Jun 2018 - 08:24
Post #23


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





hexx daj znać czy Ci sprzedawca uzna gwarancję. Pamiętaj, że nawet jeśli nie, to możesz kupić taki sam samochód w komisie i wtedy nie powinno być już problemu z naprawami na koszt sprzedawcy smile.gif


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Damzzii
post Mon, 25 Jun 2018 - 08:36
Post #24


Super User
Dołączył: Thu, 27 February 2014





CYTAT(Salieri @ Mon, 25 Jun 2018 - 08:16) *
a ja mam pytanie, czym grozi napełnienie układu tym starszym czynnikiem? Jaka jest różnica?

Pomińmy już kwestię cebulactwa, pytam z ciekawości wink.gif

W praktyce niczym, już masa takich aut jeździ, tylko żeby czynników nie "mieszać". Niektórzy porty zmieniają żeby następny wiedział że była zmiana na r134, a niektórzy nie i trzeba się pilnować co się odciąga.

Do tego coraz popularniejsze jest nabijanie czystym propanem (r290), też nabiłem w prywatnym aucie dla testów, działa do dziś a przy tym mocniej chłodzi niż na 134. Słyszałem też o izobutanie (r600a) a mistrzostwo mają zaś Ci co nabijają propan-butanem, żeby było śmieszniej to podobno też działa.

Jakby ktoś był zainteresowany samodzielnym nabijaniem easyklima.pl na moje oko propan, choć wprost napisane nie jest. Przewód można kupić na aliexpress, jest dużo tańszy.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
flapjck1
post Mon, 25 Jun 2018 - 08:50
Post #25


Forum Homee
Dołączył: Tue, 14 November 2006





CYTAT(Salieri @ Mon, 25 Jun 2018 - 08:16) *
a ja mam pytanie, czym grozi napełnienie układu tym starszym czynnikiem? Jaka jest różnica?

Pomińmy już kwestię cebulactwa, pytam z ciekawości wink.gif



Czynniki wzajemnie reaguja i efektem tej reakcji jest substancja żraca
Go to the top of the page
 
+Quote Post
flapjck1
post Mon, 25 Jun 2018 - 08:52
Post #26


Forum Homee
Dołączył: Tue, 14 November 2006





Propan i propan butsn to musza pieknie plonac przy kolizjach, k..a a ludzie marudzili ze r1234yf ma dosc wysoka zdolnosc samozaplonu
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MadeInPoland
post Mon, 25 Jun 2018 - 09:01
Post #27


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





a jak marudzą, że benzyna ma wysoką zdolność samozapłonu. Marudzą, a i tankują tak benzynę jak i propan butan.


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MisioLBN
post Mon, 25 Jun 2018 - 09:05
Post #28


Forum Homee
Dołączył: Tue, 16 December 2014





To jak tym propanem nabić? tongue.gif Zdążyłęm zrobić klimę przed podwyżkami (pusty układ do zera po poprzednim właścicielu) i niby szczelna (tydzień czasu z azotem i nic nie ubyło) ale na przyszłośc warto wiedziec tongue.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
trbman
post Mon, 25 Jun 2018 - 09:15
Post #29


User
Dołączył: Wed, 08 October 2003
Skąd: Augustów





r1234yf łatwo palny, dodatkowo w kontakcie z pianą gaśniczą robi się żrący. Oczywiście o CO2 nikt nie pamięta, ale to nie interes dla producentów.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dany_47
post Mon, 25 Jun 2018 - 09:30
Post #30


Forum Killer
Dołączył: Sat, 12 November 2016
Skąd: Stolica





CYTAT(trbman @ Mon, 25 Jun 2018 - 09:15) *
Oczywiście o CO2 nikt nie pamięta, ale to nie interes dla producentów.


właśnie tak czytam ten temat bo słyszałem o podwyżce ceny 100% na R134a...
... i zastanawiam się czemu CO2 nie można by użyć.
Nabijałem ostatnio butlę, co prawda w innym celu ale za niecałe 6kg zapłaciłem 30PLN w Waw.
Efekt chłodzący dał by jakieś -75 stopni więc chłodzenie powinno działać wzorowo biggrin.gif
Mercedes chyba coś działał w tym temacie.


--------------------
Sleeper R30T 744KM 789Nm
0-100 2.99 100-200 5.8
ET 10.539
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ptq
post Mon, 25 Jun 2018 - 12:13
Post #31


Forum Killer
Dołączył: Thu, 24 July 2003
Skąd: Szczecin/Koszalin





Z tym CO2 to piszą tutaj: https://warsztat.pl/dzial/102-klimatyzacja/...a-pierwsz,51254

Ale co mnie intryguje to:
CYTAT
To ostatecznie Mercedesa nie przekonało, który rozpoczął kilka lat temu prace nad nowym układem klimatyzacji, w którym czynnikiem chłodzącym będzie dwutlenek węgla. W bieżącym roku modele klasy E oraz S, jako pierwsze seryjne samochodowy osobowe na świecie, będą wyposażone właśnie w nowy układ. Zalet jest kilka: gaz jest darmowy, w zerowym stopniu wpływa na środowisko naturalne. Wady? Konstrukcja takiego układu jest o wiele bardziej skomplikowana, więc jest on droższy niż „zwykły”. Dlaczego? A chociażby dlatego, że klimatyzacje oparte na dwutlenku węgla pracują pod ciśnieniem około 100 barów. Jest to około 10 razy więcej, niż w aktualnych układach.


Niby jak CO2 jest darmowe?
I hit: skoro w zerowym stopniu wpływa na środowisko naturalne, to skąd ta ekosraczka na obniżanie emisji CO2?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
trbman
post Mon, 25 Jun 2018 - 13:03
Post #32


User
Dołączył: Wed, 08 October 2003
Skąd: Augustów





Jak zatankujesz CO2 do klimy to emisja sie zmniejszy, same zalety ;-)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dany_47
post Mon, 25 Jun 2018 - 13:14
Post #33


Forum Killer
Dołączył: Sat, 12 November 2016
Skąd: Stolica





CYTAT(ptq @ Mon, 25 Jun 2018 - 12:13) *
Z tym CO2 to piszą tutaj: https://warsztat.pl/dzial/102-klimatyzacja/...a-pierwsz,51254

Ale co mnie intryguje to:

Niby jak CO2 jest darmowe?
I hit: skoro w zerowym stopniu wpływa na środowisko naturalne, to skąd ta ekosraczka na obniżanie emisji CO2?


może ta magiczna maszynka pobierała go z powietrza...? wtedy jest darmowy smile.gif


--------------------
Sleeper R30T 744KM 789Nm
0-100 2.99 100-200 5.8
ET 10.539
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hexx #2
post Mon, 25 Jun 2018 - 14:38
Post #34


Forum Homee
Dołączył: Tue, 07 November 2017





Problem w tym, że jak maszyna do klimy robi próżnię i test szczelności... to wychodzi OK. Czyli formalnie układ jest szczelny.
Gdyby była nieszczelność, to ten czynnik ucieka błyskawicznie a nie 200g w 18 miesięcy i 100k km przebiegu.

Ten sam problem okazuje się mają też inne koncerny w autach które używają tego samego czynnika.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
flapjck1
post Mon, 25 Jun 2018 - 19:59
Post #35


Forum Homee
Dołączył: Tue, 14 November 2006





Rozumiem ze przestala ci dzialac klima? Czy tak przy jakiejs innej okazji to stwierdzono? Wez poprawke na to co pisalem - nowe auta maja braki czynnika...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lemur
post Mon, 25 Jun 2018 - 20:16
Post #36


Frequent User
Dołączył: Thu, 14 August 2003
Skąd: Klucze





http://joemonster.org/filmy/91498/Nabicie_...tyzacji_za_5_zl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
simon.pg
post Mon, 25 Jun 2018 - 21:11
Post #37


Frequent User
Dołączył: Sun, 14 April 2013
Skąd: Gdańsk





Zacząć należy od tego, że próżnia robiona przez maszynę do obsługi klimatyzacji nie służy do sprawdzania szczelności. Jeśli ktokolwiek kto obsługuje Twoje auto mówi takie rzeczy należy zabrać auto i się oddalić bo nie wie z czym ma do czynienia i po co to robi.

Próżnia zasadniczo służy do usunięcia wilgoci z układu. Stąd też poprawnie wykonana obsługa powinna zostać wykonana w temperaturze powyżej 21*C bo jest to temperatura wrzenia wody w układzie niskiego ciśnienia zbliżonego do próżni.

Szczelność sprawdza się nad ciśnieniowo czystym azotem wraz z mydełkiem (coraz rzadziej) oraz hydrogenem (95% azot oraz 5% wodór) wraz z czujnikiem do wychwytywania obecności wodoru. To są jedyne rozsądne testy pozwalające na weryfikację ubytków czynnika, weryfikację stanu uszczelnień oraz stanu całej instalacji.

Instalacje do czynnika y1234rf wykonane są z jeszcze delikatniejszych i cieńszych struktur. Z założenia ma się to pie....ć i generować dochód dla bóg wie kogo. Czynnik palny ale co gorsza paląc się wydziela niebezpieczny skrajnie fluorowodór który dotkliwie parzy.

Czynnik w stanach nie dość, że dostępny jest jak u nas piwo to do tego jest tak samo tani. Mało tego dostępny jest w zestawach diy. Małe puszeczki po 500g z zestawem wężyków. Amerykanie nabijać mogą dziurawce i mają to w dupie a ja muszę co roku zdawać raport z każdego grama czynnika. Tylko dlatego, że nie podpisali traktatu w Kioto.

Kwestia palności. By coś mogło się zapalić muszą zostać spełnione warunki by zapłon nastąpił. W benzyniakach jest paliwo też palne i jakoś wszyscy jeżdżą i nie marudzą, że mają materiał palny w pewnych warunkach wybuchowy. Podobnie z y1234rf podobnie z propanem.

Problemem za chwile nie będzie nabicie klimatyzacji a rozszyfrowanie co w układzie jest lub było. Bo to, że ja wiem nie oznacza wcale, że wszyscy wiedzą. Zacznie się wielkie mieszanie czynników z gazami a serwisanci maszyn do obsługi jak i ja czyli tych robiących klimatyzację już zacierają ręce. Bez względu na to ile czynnik będzie kosztował i tak płaci za niego klient. (wink.gif)

Go to the top of the page
 
+Quote Post
simon.pg
post Mon, 25 Jun 2018 - 21:18
Post #38


Frequent User
Dołączył: Sun, 14 April 2013
Skąd: Gdańsk





Nabicie klimatyzacji propanem??Nic prostszego. Pojedź do kogoś kto zrobi ci próżnię w układzie, następnie przejściówka do kartridża z r290 i hulaj dusza upału nie ma;] Upewnij się tylko, że klimatyzacja była do tej pory sprawna oraz że ilość oleju w układzie jest poprawna;]
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mate96
post Mon, 25 Jun 2018 - 21:20
Post #39


Forum Homee
Dołączył: Sat, 10 June 2006
Skąd: Wawa





CO2 jest w nowej A6. Aby dał radę chłodzić musi pracować przy wyższych ciśnieniach.
ZTCW wg polskiego prawa |(od jakiś dwóch lat) w osobówkach nie ma możliwości samoczynnego ubytku czynnika- jeśli takowy występuje to jest usterka.
Z drugiej strony w ASO powiedzą ci po gwarancji, że ubytki są normalne bo nic nie jest w 100% szczelne i też będą mieli rację


--------------------
Octavia II 2.0 TDI CR wół roboczy
Skyline R33 rdzewiuch stoi po to żeby mieć
Fabia II RS daily
Suzuki SV650S żeby mieć
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MadeInPoland
post Mon, 25 Jun 2018 - 21:32
Post #40


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





Może i nic nie jest w 100 proc szczelne, ale bywa u mnie A4 TDI 1996 450k przelotu i klient od zakupu pojazdu w 2001 nie uzupelnial czynnika i klima działa.


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post

5 Stron V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 20:13