Shoutbox 0 nowych PW 


8 Stron V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> dobierają się do DPF'ów...
hexx #2
post Mon, 28 May 2018 - 18:15
Post #1


Forum Homee
Dołączył: Tue, 07 November 2017





to tak już na poważnie ?

http://wyborcza.pl/7,155287,23461434,diesl...e-by-karac.html

CYTAT
Zaostrzenie norm emisji spalin, aby nie spełniały ich diesle z wyciętymi filtrami DPF. Obowiązkowy zapis wideo kontroli dymomierzem podczas kontroli pojazdu. Kary dla właścicieli diesli za wycięcie filtra cząstek stałych oraz dla diagnostów za przymykanie na to oczu. Instytut Transportu Samochodowego przygotował dla rządu rekomendacje pomocne w walce z wycinaniem filtrów DPF.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Mon, 28 May 2018 - 18:15
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
kirpek
post Mon, 28 May 2018 - 19:16
Post #2


Forum Killer
Dołączył: Wed, 03 August 2011
Skąd: Szczecin





Szczerze, gdyby 95% wlascicieli dizli w Polsce nie lecieli w kulki, i naprawiali je jak trzeba by nie kopcily gorzej jak jelcz nie bylo6by problemu, dla właścicieli porobionych klekotow ktorych jest ulamek procenta.
A jak wiadomo w Polsce nie wazne ze kopci wazne jedzie i pali 5 na 100. Przecie2nie bede inwestowal w auto, co nie?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MisioLBN
post Mon, 28 May 2018 - 21:34
Post #3


Forum Homee
Dołączył: Tue, 16 December 2014





Nie wiem dla mnie słaby pomysł. Ojciec kupił nowego GLK 320 cdi w 2009r i pech chciał że teraz nie bardzo nawet ma pieniądze żeby go tankować. Rok temu przy około 280kkm wycięty został DPF. Samochód w pełni sprawny w dobrym stanie zawsze serwisowany itd. Jeżeli będzie problem z przeglądem za brak DPF to samochód poprostu będzie stał bo tata nie zabrał starego DPFa po wycięciu a wycięty można by próbować jeszcze odratować za ułamek ceny nowego.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Mon, 28 May 2018 - 21:53
Post #4


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





CYTAT(MisioLBN @ Mon, 28 May 2018 - 21:34) *
Nie wiem dla mnie słaby pomysł. Ojciec kupił nowego GLK 320 cdi w 2009r i pech chciał że teraz nie bardzo nawet ma pieniądze żeby go tankować. Rok temu przy około 280kkm wycięty został DPF. Samochód w pełni sprawny w dobrym stanie zawsze serwisowany itd. Jeżeli będzie problem z przeglądem za brak DPF to samochód poprostu będzie stał bo tata nie zabrał starego DPFa po wycięciu a wycięty można by próbować jeszcze odratować za ułamek ceny nowego.

Słaby pomysł to wycinanie katów i dpfów w dupowozach. Na tor jeszcze rozumiem.


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
_adams_
post Mon, 28 May 2018 - 22:00
Post #5


Forum Killer
Dołączył: Thu, 17 December 2009
Skąd: Kruszwica





Słaby pomysł to zakup diesla z DPF itp.

Wg mnie diesel sprawdza się w dostawczaku lub ciężarówce. Mam a starym T4 poczciwe 1,9 i to jest porządny diesel. Nie sprawia żadnych kłopotów i nie dymi mimo 350kkm nalotu smile.gif


--------------------
Życie jest rumakiem który nie znosi tchórzliwego jeźdźca.

B6 1.8T@GT28RS>B9 2.0T Allroad
Punto Evo 1.4T
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hexx #2
post Mon, 28 May 2018 - 22:44
Post #6


Forum Homee
Dołączył: Tue, 07 November 2017





CYTAT(_adams_ @ Mon, 28 May 2018 - 22:00) *
Słaby pomysł to zakup diesla z DPF itp.

nie miałem z tego typu filtrami nigdy problemu
dobre paliwo i jazda w trasach.. mało ekonomiczna
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MisioLBN
post Tue, 29 May 2018 - 08:23
Post #7


Forum Homee
Dołączył: Tue, 16 December 2014





CYTAT(hexx #2 @ Mon, 28 May 2018 - 22:44) *
nie miałem z tego typu filtrami nigdy problemu
dobre paliwo i jazda w trasach.. mało ekonomiczna

Ojciec jeździ bardzo malo ekonomicznie wink.gif Zaufaj mi. Do tego samochód jeździł dużo km często trasy itp. Poprostu w pewnym momencie zaczeły się problemy ciągłę wypalanie, zaczeło przybywac oleju. Diagnoza DPF ASO coś 8 kPLN sobie życzyło. Za 1k został wycięty i po problemie na rok czasu kiedy zaczeły się zmieniać przepisy.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hexx #2
post Tue, 29 May 2018 - 08:39
Post #8


Forum Homee
Dołączył: Tue, 07 November 2017





Nie miałem jeszcze auta osobowego, które u mnie było by od nowości i zrobiło prawie 300k.
To taki powtarzalny przebieg Merców z DPF'ami do czasu ich awarii ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kirpek
post Tue, 29 May 2018 - 08:56
Post #9


Forum Killer
Dołączył: Wed, 03 August 2011
Skąd: Szczecin





Czyszczenie dpfa nie pomaga ze trzeba od razu wycinac? U sistry 118d przeczyscili i narazie spokój już pol roku. 90% miasto.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MadeInPoland
post Tue, 29 May 2018 - 09:07
Post #10


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





No temat jest kontrowersyjny, ponieważ dłubiemy wozy, ale ja w każdym stosuję katalizator, a te kopcące diesle na drogach publicznych to przecież dramat jest. Jeździmy po drogach z rodzinami i wdychamy to. Czas, aby diesel fani zrozumieli, że do sportu i zapierd....a człowiek wymyślił silnik benzynowy. Mam takiego kumpla fana diesla co mi opowiada o jakichś klekotach 535d z trzema turbinami jak wciąga wszystkie EVO w okolicy i nie podejmuje już tematu po tym, jak jego brat kupił RS6 V10 po chipie na 750 KM dał mu się przejechać. O co tu chodzi z tymi dieslami?


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Misior
post Tue, 29 May 2018 - 09:25
Post #11


Forum Homee
Dołączył: Fri, 10 March 2006
Skąd: Małopolska





DPF to była porażka od samego początku.
Wystarczy samemu pomyśleć lub pogadać z mądrym szkoleniowcem (tylko nieoficjalnie po szkoleniu) i można się dowiedzieć kto i po co wymyślił DPFa
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Biniu
post Tue, 29 May 2018 - 09:26
Post #12


User
Dołączył: Tue, 14 November 2017





Bo z 5-10 lat temu o wiele taniej było kupić diesla i go podłubać na jakąś większą moc niż kupić turbo benzynę i ją podłubać. Stąd się w Polsce taki kult diesla wziął.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MadeInPoland
post Tue, 29 May 2018 - 09:29
Post #13


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





No nie wiem Misior. Mam niewielką wadę wzroku skorygowaną okularami i widzę co prezentują na drodze pojazdy bez dpf. Nie jeździsz samochodem po drogach publicznych, że tego nie widzisz? W lexie mam czujnik smogu i automatycznie zmienia obieg powietrza na wewnętrzny jak przyciska przede mną diesel, w przypadku benzyny się to jeszcze nie zdarzyło.


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MadeInPoland
post Tue, 29 May 2018 - 09:32
Post #14


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





Biniu turbobenzyny są od zawsze i też się z nich zawsze robiło moce. Weź takie audi c5 na przykład. Zawsze był 2.7 bit i wiadomo co przyjmował na klatę.


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
KIVI
post Tue, 29 May 2018 - 09:39
Post #15


Forum Homee
Dołączył: Thu, 08 January 2004
Skąd: prosty chłopak ze wsi





To bardzo dobrze, wreszcie skończy sie ten ciemnogród.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bio
post Tue, 29 May 2018 - 09:43
Post #16


Forum Killer
Dołączył: Wed, 13 August 2008
Skąd: Bratislava





CYTAT(hexx #2 @ Mon, 28 May 2018 - 22:44) *
nie miałem z tego typu filtrami nigdy problemu
dobre paliwo i jazda w trasach.. mało ekonomiczna

też nie rozumiem... 2 diesle z DPF (astra 3 i 4) i w żadnym nie było problemu... tyle, że trzeba było (to już świadomość, że trzeba "wyjeździć") pojechać sobie w trasę i gotowe...

głównym problemem DPF'ów jest... ignoranctwo użytkowników, którzy zachłysneli sie 3l/100km w dieslu. I biorą takie wynalazek do miasta, gdzie przez 90% czasu nawet się nie zagrzeje dobrze.


--------------------
Blog Motoryzacyjny TorquedMad mind - tqmm.pl
FB: @torquedmadmind
Insta: @tqmmpl
Twitter: @tqmmpl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Misior
post Tue, 29 May 2018 - 09:55
Post #17


Forum Homee
Dołączył: Fri, 10 March 2006
Skąd: Małopolska





MIP jeżdżę samochodem i widzę. Ale DPF działa dopóki działa.
Chodzi mi głównie o to czy DPF w ogólnym rozrachunku daje więcej zysków dla środowiska niż straty konieczne do jego wytworzenia i potem utylizacją.
Wydaje mi się, że w dużej mierze został wymyślony przez spekulantów na potrzeby podnoszenia chorych norm euro.

Skoro DPF ma służyć dla środowiska to czemu samochodów nie sprzedaje się uczciwie tylko się wciska kity i powstaje problem, o którym pisze Bio. Jakby sprzedawcy mówili - mieszkasz w mieście - nie kupuj diesla, to by nie było problemów. Nie można zarzucać braku świadomości użytkownikom bo większość tylko leje i jedzie a sprzedawca w salonie mówił, że kup pan diesla bo mało pali.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Joker
post Tue, 29 May 2018 - 10:00
Post #18


Forum Clubber
Dołączył: Mon, 24 March 2003





hexx - problemy z DPFami naprawdę są. Szczególnie, gdy auta robią dużo odcinków miejskich. Nie każdy wali trasy. A z założenia ktoś jak chce oszczędne auto i robi po mieście 20k+ rocznie to już nie myśli o benzynie bo spali przecież 10-12 minimum (przy podobnych osiągach co dobre 2.0d - np. w Audi A4).

Jeszcze żeby to było tak, że rzeczywiście przy x-przebiegu wymienasz DPF na nowy i jeździsz (boli kieszeń, ale takie czasy). A tu z tymi wypalaniami robi się problem, bez przerwy wchodzi w ten tryb, motor i turbo dostają po dupie, często niedokończone procedury wypalania przez co komputer ponownie je uruchamia po niewielkim przebiegu.

Mówię to z perspektywy kilku aut "pod moim okiem" oraz tego co widzę u mego ogarnięto serwisanta (szczególnie niemieckie auta).

Diesel z DPFem nie nadaje się do miasta/na krótkie odcinki bo szlag go zaczyna strzelać już po 100 tys. km - a szczerze powiedziawszy co to za przebieg? Żaden...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Maciek1234
post Tue, 29 May 2018 - 10:21
Post #19


Forum Homee
Dołączył: Tue, 11 January 2005
Skąd: łódzkie





problem zapychających się filtrów dotyczył niemieckich suchych filtrów DPF. Francuzi stosują mokre FAPy i dieslami HDI można jeździć po mieście do woli. Teraz niemieckie DPFy również przeszły na strategię mokrego filtra, więc problem dotyczy starszych diesli produkcji niemieckiej.

Wszystko wygląda na naprawdę szeroko zakrojoną akcję polityczną

https://tvn24bis.pl/moto,99/elzbieta-bienko...sla,840461.html

Samochody z silnikami diesla są skończone. Za kilka lat całkowicie znikną - powiedziała Elżbieta Bieńkowska. Zdaniem unijnej komisarz do spraw rynku wewnętrznego i usług, diesel to technologia przeszłości.

Nie wiem, czy to jest specjalna przykrywka dla niemieckiego VAGa, by wrzucić wszystkich producentów diesla do jednego worka, stwierdzić, że diesle trują i należy je wyeliminować. A przecież Renault, PSA, Fiat jakoś potrafi wyprodukować czystego diesla. Owszem, na papierze może mają gorsze parametry, ale jednak są czysty i nie potrzebują oszustw, żeby przejść procedury sprawdzania czystości spalin.
UE obudzi się z ręką w nocniku, jak faktycznie zablokują możliwość sprzedaży diesli - alternatywą w żadnym stopniu nie są auta elektryczne, bo to dopiero będzie środowiskowy Armageddon. Linie przesyłowe energetyczne będą musiały zostać całkowicie przekonstruowane, kraje będą musiały postawić dodatkowe elektrownie atomowe/węglowe, zużyte baterie będą typowe wrzodem, który będzie wysyłany coraz bardziej na wschód (już teraz mamy plagę pożarów wysypisk śmieci, a co dopiero, jak zaczną składować zużyte akumulatory).
A to wszystko przez jednego producenta diesli, który chciał być sprytniejszy od innych, a w swojej głupocie posłał trefny towar do USA... Teraz ucierpią wszyscy producenci, klienci, bo jak widać po wypowiedziach pani komisarz, temat diesli jest w parlamencie europejskim bardzo żywy, a jak tam jest żywy, to należy spodziewać się w najbliższym czasie (kilku lat) decyzji.


--------------------
Porsche 911 (992)
BMW X7 M60iX (G07)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
PietereQ
post Tue, 29 May 2018 - 10:41
Post #20


Super User
Dołączył: Tue, 15 February 2005
Skąd: Poznań





CYTAT(MadeInPoland @ Tue, 29 May 2018 - 09:07) *
No temat jest kontrowersyjny


Tego nigdy w tym kraju nie zrozumiem. Decyzje, które w każdym cywilizowanym kraju na świecie są racjonalne, zdroworozsądkowe, poparte badaniami, czy dobrem ogółu, u nas są "kontrowersyjne", albo "zamachem na wolność". Nie ma w tym nic kontrowersyjnego. Od homologacji pojazdu, poprzez przestrzeganie prawa, kończąc na naszym zdrowiu.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

8 Stron V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Friday, 19 April 2024 - 00:03