Shoutbox 0 nowych PW 


8 Stron V  < 1 2 3 4 5 > »   
Reply to this topicStart new topic
> dobierają się do DPF'ów...
kompot
post Tue, 29 May 2018 - 21:57
Post #41


Forum Clubber
Dołączył: Thu, 17 February 2005





Wielu producentów ma ten problem i składają się na niego dwie rzeczy - inżyniera jak wyżej a druga sprawa to ogromna ilosc pracy/testow do wykonania wg nowych przepisow, homologacja/certyfikacja kosztuje teraz duzo wiecej czasu i pracy.


--------------------
E90 330d LCI
BTG 9:49 (IS200)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Tue, 29 May 2018 - 21:57
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
hexx #2
post Tue, 29 May 2018 - 22:36
Post #42


Forum Homee
Dołączył: Tue, 07 November 2017





CYTAT(QbaqBA @ Tue, 29 May 2018 - 21:48) *
Porsche bodaj od września wstrzymuje produkcje dopóki nie dostosują samochodów do nowych norm.

do EURO6-D ? bo ta norma wejdzie od 2020 roku dopiero
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kompot
post Tue, 29 May 2018 - 23:26
Post #43


Forum Clubber
Dołączył: Thu, 17 February 2005





Raczej 6C, stare limity ale na nowym cyklu plus redukcja ilości cząstek stałych w benzynach o 10 razy, czyli w większości przypadków instalacja GPF.


--------------------
E90 330d LCI
BTG 9:49 (IS200)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ABRAM
post Mon, 04 Jun 2018 - 22:07
Post #44


Frequent User
Dołączył: Fri, 28 September 2007
Skąd: Sędziszów, świętokrzyskie





A nad naszymi łbami leci samolot i wali 60 ton na jeden przelot i to niby nie spadnie na nas?
I NA PEWNO DZIURY OZONOWEJ NIE ZROBI? HEHEHE


+ do tego my musimy gasić gaśnicami proszkowymi a lotnictwo nadal helowymi.
jeżeli ktoś kiedyś używał to wie jaką to ma skuteczność.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
MadeInPoland
post Mon, 04 Jun 2018 - 22:56
Post #45


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





Ty na serio? Dziwna sprawa, że w wielu miastach zachodu lata więcej samolotów niż w Polsce i problemu smogu tak nie mają. I pamiętaj, że samoloty nie latają na ropę.


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dawid333
post Mon, 04 Jun 2018 - 23:12
Post #46


Rookie
Dołączył: Wed, 01 June 2016
Skąd: Gdańsk





powie mi ktoś, w jaki sposób diagnosta ma zweryfikować czy w aucie jest DPF czy go nie ma? ostatnie badanie techniczne miałem tydzień temu, w aucie od dawna nie ma DPF, obudowa od DPF została na swoim miejscu i po ocenie wzrokowej diagnosta przybił pieczątkę.
czy ja o czymś nie wiem? tongue.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tom-Lee
post Mon, 04 Jun 2018 - 23:50
Post #47


Forum Killer
Dołączył: Thu, 04 May 2017
Skąd: Krk





CYTAT(Dawid333 @ Mon, 04 Jun 2018 - 23:12) *
czy ja o czymś nie wiem? tongue.gif


Zdecydowanie.


--------------------
IXgen-TypeR K20C
M240iX
Go to the top of the page
 
+Quote Post
zmoświ
post Tue, 05 Jun 2018 - 06:56
Post #48


Super User
Dołączył: Sun, 08 May 2005
Skąd: mam? Nie powiem





CYTAT(Dawid333 @ Mon, 04 Jun 2018 - 23:12) *
powie mi ktoś, w jaki sposób diagnosta ma zweryfikować czy w aucie jest DPF czy go nie ma? ostatnie badanie techniczne miałem tydzień temu, w aucie od dawna nie ma DPF, obudowa od DPF została na swoim miejscu i po ocenie wzrokowej diagnosta przybił pieczątkę.
czy ja o czymś nie wiem? tongue.gif

Gdyby diagnosta przeprowadził kontrolę emisji spali to nie podbiłby pieczątki w dowodzie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hexx #2
post Tue, 05 Jun 2018 - 08:11
Post #49


Forum Homee
Dołączył: Tue, 07 November 2017





CYTAT(Dawid333 @ Mon, 04 Jun 2018 - 23:12) *
powie mi ktoś, w jaki sposób diagnosta ma zweryfikować czy w aucie jest DPF czy go nie ma?

Pomijając badanie spalin, które będzie musiał robić obligatoryjnie...
to postukaj kluczem w "pełny DPF" i w "puszkę po DPF" wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cobesh
post Tue, 05 Jun 2018 - 09:17
Post #50


Frequent User
Dołączył: Mon, 28 November 2011





CYTAT(zmoświ @ Tue, 05 Jun 2018 - 06:56) *
Gdyby diagnosta przeprowadził kontrolę emisji spali to nie podbiłby pieczątki w dowodzie.



A niby co ma likwidować dpf i jak niby ma to diagnosta w kilka minut sprawdzić?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MadeInPoland
post Tue, 05 Jun 2018 - 09:31
Post #51


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





Spokojnie. Producenci dpf wkrótce uwzględnią rozterki kierowców na wschód od Odry i będą montować śrubę wizyjną w obudowach dpf w celach kontrolnych.


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
xBrakes
post Tue, 05 Jun 2018 - 10:33
Post #52


User
Dołączył: Sun, 01 March 2015
Skąd: Katowice





CYTAT(MadeInPoland @ Mon, 04 Jun 2018 - 22:56) *
I pamiętaj, że samoloty nie latają na ropę.

A czym jest paliwo lotnicze mądralo?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Salieri
post Tue, 05 Jun 2018 - 15:53
Post #53


Super User
Dołączył: Tue, 17 August 2004
Skąd: Sochaczew





CYTAT(Cobesh @ Tue, 05 Jun 2018 - 09:17) *
A niby co ma likwidować dpf i jak niby ma to diagnosta w kilka minut sprawdzić?

Niby można poczytać w necie wink.gif Niby mają eliminować sadzę i niby popiół, ale kto ich tam wie. Niby diagności mają sondy do badania składu spalin i niby w kilka minut są w stanie to sprawdzić.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Filtr_cz%C4%8...ek_sta%C5%82ych


--------------------
'08 b8 3.0tdi
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Biniu
post Tue, 05 Jun 2018 - 16:35
Post #54


User
Dołączył: Tue, 14 November 2017





Kumpel miał robione badanie emisji na przeglądzie po wycięciu DPF i nie było problemu. Zresztą chyba to co ma w teorii zbierać DPF akirat nie jest sprawdzane podczas takiego badania na przeglądzie?

Aha Dieselki na ropę też nie jeżdżą. Olej Napędowy to tylko część uzyskana z ropy wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dawid333
post Tue, 05 Jun 2018 - 17:50
Post #55


Rookie
Dołączył: Wed, 01 June 2016
Skąd: Gdańsk





CYTAT
Pomijając badanie spalin, które będzie musiał robić obligatoryjnie...
to postukaj kluczem w "pełny DPF" i w "puszkę po DPF" wink.gif


No dosyć obiektywny sposób na kontrolę, nie ma co wink.gif

CYTAT
Kumpel miał robione badanie emisji na przeglądzie po wycięciu DPF i nie było problemu. Zresztą chyba to co ma w teorii zbierać DPF akirat nie jest sprawdzane podczas takiego badania na przeglądzie?

Aha Dieselki na ropę też nie jeżdżą. Olej Napędowy to tylko część uzyskana z ropy wink.gif


+1

Raczej zachowałbym duuuużo dystansu do jakiejkolwiek opinii (sory, faktem tego nie nazwę) napisanej w Wybiórczej... smile.gif

Jakiś czas pracowałem w firmie, która zajmowała się tym i owym, chiptuningiem itd. i nigdy nie było problemu z przeglądem nigdy nie było.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
hexx #2
post Tue, 05 Jun 2018 - 19:37
Post #56


Forum Homee
Dołączył: Tue, 07 November 2017





CYTAT(Dawid333 @ Tue, 05 Jun 2018 - 17:50) *
No dosyć obiektywny sposób na kontrolę, nie ma co wink.gif

to tylko wstępna weryfikacja
którą potwierdza się stosownym i formalnym badaniem

CYTAT(Dawid333 @ Tue, 05 Jun 2018 - 17:50) *
Jakiś czas pracowałem w firmie, która zajmowała się tym i owym, chiptuningiem itd. i nigdy nie było problemu z przeglądem nigdy nie było.

ale to było kiedyś
teraz czasy się zmieniają... i imo słusznie ktoś się za to bierze
Go to the top of the page
 
+Quote Post
simon.pg
post Tue, 05 Jun 2018 - 21:15
Post #57


Frequent User
Dołączył: Sun, 14 April 2013
Skąd: Gdańsk





Przegląd a dpf . Cmoknąć mogą w pompę tego kto ma usunięty dpf w inteligentny sposób (cała nie pocięta obudowa). Diagnosta według wytycznych robiąc pomiar wie, że auto jeśli filtra w aucie nie ma to i tak przejdzie. Czemu?? bo norma która mówi ile wolno a ile nie jest ponad 2.5 raza wyższa od tego co generuje sprawny diesel bez filterka. Owszem czepialski powie, że puszka dźwięczy "pusto", że końcówka rury okopcona, że temperatura niższa na wylocie z dpf'a od temperatury na wlocie. Zjerkałkę chcą zainstalować w filtrach by diagnosta mógł sprawdzać?? Niby jak?? Filtry w fordzie za chłodnicą, filtry w vw nissanie i całej reszcie schowane za silnikiem. Głowę tam wsadzi?? Śrubkę nie rozkręcalną po 2 roku odkręci??

Zgodnie z powiedzeniem "nie strasz, nie strasz bo się zasrasz".


Zapewne kombinować będą ale to jest tylko napędzanie przemysłu i kasy. Niczego więcej. Zmuszanie nas do wymiany sprzętów na kolejne bo te są "złe". Ja jako antysystemowiec będę jeździł zabytkami na zółtych blachach z wiecznym przeglądem i dupa ludzi będzie boleć, że puszczam bąki;] Puszczam bo mogę;]
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tomek evo
post Tue, 05 Jun 2018 - 22:15
Post #58


Forum Killer
Dołączył: Thu, 19 August 2004
Skąd: Sosnowiec





Co do aut z Euro5 to tam musiały być dpf-y ale co z autami z euro4, gdzie raz były dpf-y a raz nie. Jeśli dany model auta występował w tej samej wersji i w tym samym roczniku w wersji z dpf-em lub bez dpf-a i np. ktoś posiadając ta wersję z dpf-em tego dpf-a usunął a auto wciąż spełnia normę euro4 to też należny karać czy nie? Bo moim zdaniem to jak ktoś zastosuje homologowany układ wydechowy bez dpf-u to niby za co?
Dpf w mieście to utrapienie. Można powiedzieć - jeździsz po mieście to nie kupuj auta z dpf-em. Ale ja np. robię 30-40 tysięcy rocznie i ok. 50% z tego w trasie ale zdarza mi się , że przez 2-3 miesiące auto w 80% lata po mieście i do tego na krótkich dystansach i wtedy to ustrojstwo się zapycha a w zimie to już w ogóle tragedia. W PL różnica w cenie nie jest miedzy PB a ON duża ale na zachodzie różnice potrafią być spore co birąc pod uwagę spalanie przy sporym obciążeniu silnika daje 50 do nawet 100% większe koszty paliwa. Diesel przy większych przebiegach wciąż ma uzasadnienie ekonomiczne.
Bieńkowska pier..li głupoty. Już widzę jak producenci ciężarówek masowo przechodzą na silniki benzynowe czy hybrydy (o elektrycznych nie wspominając).


--------------------
sygnatury komercyjne są dostępne dla kont PRO
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Damzzii
post Tue, 05 Jun 2018 - 23:03
Post #59


Super User
Dołączył: Thu, 27 February 2014





Zacznijmy od tego że zdecydowana większość aut z wywalonym dpf jest po prostu niesprawna technicznie (powód wywalenia), takie auto nie przejdzie badania spalin.
Dwa, do sprawdzenia naprawdę nie trzeba być geniuszem, zobaczcie jak wygląda sprawny dpf wlot i wylot i jaki ma to wpływ na cały wydech.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hexx #2
post Wed, 06 Jun 2018 - 07:39
Post #60


Forum Homee
Dołączył: Tue, 07 November 2017





CYTAT(simon.pg @ Tue, 05 Jun 2018 - 21:15) *
Diagnosta według wytycznych robiąc pomiar wie, że auto jeśli filtra w aucie nie ma to i tak przejdzie. Czemu?? bo norma która mówi ile wolno a ile nie jest ponad 2.5 raza wyższa od tego co generuje sprawny diesel bez filterka.

to tak nie działa, nie ma co wprowadzać w błąd

Jeżeli filtr był to ma być..
a jak był i nie ma, to nie ma znaczenia jakie są spaliny... mogą nawet pachnieć konwaliami... przeglądy nie przejdzie bo właśnie "nie ma filtra"

CYTAT(tomek evo @ Tue, 05 Jun 2018 - 22:15) *
Co do aut z Euro5 to tam musiały być dpf-y ale co z autami z euro4, gdzie raz były dpf-y a raz nie. Jeśli dany model auta występował w tej samej wersji i w tym samym roczniku w wersji z dpf-em lub bez dpf-a i np. ktoś posiadając ta wersję z dpf-em tego dpf-a usunął a auto wciąż spełnia normę euro4 to też należny karać czy nie?

jak wyżej
Nie ma znaczenia co leci z wydechu... ważny jest sam fakt wycięcia filtra.
Auto które miało filtr ma go mieć. Jak nie ma to nie przechodzi przeglądu.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

8 Stron V  < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Saturday, 20 April 2024 - 05:17