Shoutbox 0 nowych PW 


 
Reply to this topicStart new topic
> Przestroga przed Firma Auto Karambol
celinskip
post Tue, 19 Aug 2014 - 22:31
Post #1


Frequent User
Dołączył: Thu, 18 November 2004
Skąd: Lublin





Opisuje moje przygody z Auto Karambolem by przestrzec wszystkich użytkowników forum przed wykonywaniem tam regeneracji, czy też tuningu turbin. Psa bym im na spacer nie dał wyprowadzić.

Teraz od początku.
Jako, że turbosprężarka w moim Leonie 1p 2.0 tdi bkd zaczynała już głośno gwizdać uznałem, że czas na regenerację. Chciałem pójść krok dalej i wykonać hybrydową turbinę- gt 18/20. Po krótkim wywiadzie internetowym wybrałem firmę Auto Karambol. Firma posiada dwie siedziby, ja skontaktowałem się bezpośrednio z centralą z okolic Białegostoku. Po paru rozmowach telefonicznych i zapewnieniach, że to częsta i znana im modyfikacja zdecydowałem się na odesłanie turbosprężarki, by paru dniach otrzymać zmodyfikowaną turbinę. W paczce oprócz turbin dostałem pisemną gwarancje na rok. Samochód został złożony.

Pierwsza jazda jeszcze na starym programie: turbina nie wstaje kompletnie przed 3k obrotów, więc szybko udałem się do jednego z Lubelskich tunerów. Samochód został na cały dzień, hamownia, diagnostyka i i diagnoza: źle zrobiona modyfikacja. Zadzwoniłem więc do firmy auto Karambol, by usłyszeć, że na pewno wszystko jest OK, a tuner się nie zna. Ok, skoro są tacy pewni, zmieniam tunera- postanowiłem zostawić samochód w innej firmie i znów ta sama diagnoza. Kolejny telefon (tu Karabol jeszcze je odbierał) i ustaliliśmy, że turbinę odeśle na swój koszt. Odesłałem. Wróciła, została założona, samochód znów został zalany nowym olejem, znowu zostały zmienione filtry.
Tym razem- aby wykluczyć "czynnik ludzki"- na program umówiłem w bardzo doświadczonej w firmie z Piaseczna pod Warszawą- chyba nie muszą mówić u kogo. Po kilku godzinach usłyszałem, że trzeba turbinę wyjąć, bo ewidentnie coś z nią jest nie tak. Zgodziłem się by już następnego dnia usłyszeć, że nie ma czego stroić z winny turbosprężarki- żeby zacytować "To nie turbina, tylko kupka gruzu".

Zatem zacząłem dzwonić do firmy Karombol by jakoś rozwiązać tę sytuację. Po 3 dniach telefonowania i ciągłego wysłuchiwania pracowników, że turbina jest dobra, a jak reklamacja, to trzeba z szefem. Problem w tym, że szef najwyraźniej ma ważniejsze sprawy od szefowania, bo patrząc przekrojowo- w czasie 3 dni dzwoniłem o rożnych godzinach- ani razu szefa nie zastałem. Postanowiłem przestać bawić się w berka i wysłać pismo od mojego prawnika.

Szef się znalazł, jednak mało to zmieniło, bo nadal szedł w zaparte, że wykonana przez niego turbosprężarka jest dobra i jedyne co może zrobić to zaprosić do Białegostoku. Po moim pytaniu czy jeżeli turbina nadal nie będzie sprawna zabierze ją, dowiedziałem się, że… nie. Zaproponowałem parę polubownych opcji wyjścia z tej sytuacji, jednak, na żadnym polu nie spróbowano ze mną dojść do porozumienia.

Samochód stoi już ponad miesiąc, sprawę niestety skierowałem do sądu. Uważajcie na tą firmę, nikomu nie polecam takich doświadczeń- taczka hajsu utopiona w dojazdy, oleje, filtry, diagnostykę- a wszystko przez rażącą niekompetencję i totalny brak profesjonalizmu. Podejścia do klienta rodem z PRL nie komentuję. Nazwa firmy bardzo adekwatna- całkowity karambol.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Tue, 19 Aug 2014 - 22:31
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
MikeB
post Tue, 19 Aug 2014 - 22:51
Post #2


Frequent User
Dołączył: Mon, 16 November 2009
Skąd: Lublin





Znajomy tam robił i też nie poleca. Ciekawe po co w ogóle dają gwarancję, skoro dwa razy nie potrafią skręcić tej samej turbiny...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
RobertGTI
post Wed, 20 Aug 2014 - 07:43
Post #3


Super User
Dołączył: Sat, 14 August 2010
Skąd: warszawa





Współczuje, kiepska sprawa. Ja kożystałem z tej firmy też i chyba miałem farta lub trafiłem na bardziej kumatego pracownika co zajmował się moiłm ślimakiem. W każdym razie moje BKD chodziło malinowo na hybrydzie od nich.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kliczko0
post Wed, 13 Jun 2018 - 16:53
Post #4


eMpowered
Dołączył: Wed, 13 June 2018





Również przestrzegam przed tą firmą: autokarambol.
Próbowali mnie naciągnąć na kompletną regenerację (za 900 zł) turbiny która jak się później okazało była dobra ...
Rozebrali turbinę i twierdzili że jest do regeneracji - nie chcieli jej złożyć, musiałem zabrać turbinę w częściach ...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MisioLBN
post Wed, 13 Jun 2018 - 18:02
Post #5


Forum Homee
Dołączył: Tue, 16 December 2014





Hehe a ja się dalej zastanawialem czy nie kupić od nich hybrydy K04
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lefty
post Wed, 13 Jun 2018 - 23:20
Post #6


User
Dołączył: Mon, 18 August 2008
Skąd: warszawa





CYTAT(kliczko0 @ Wed, 13 Jun 2018 - 16:53) *
Próbowali mnie naciągnąć na kompletną regenerację (za 900 zł) turbiny która jak się później okazało była dobra ...
Rozebrali turbinę i twierdzili że jest do regeneracji - nie chcieli jej złożyć, musiałem zabrać turbinę w częściach ...


To co napisałeś się kupy nie trzyma...
Dałeś im turbinę do sprawdzenia, a następnie chciałeś, żeby ją złożyli bez naprawy? Bez sensu. Czegoś nie piszesz.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Raceboy
post Thu, 14 Jun 2018 - 10:56
Post #7


Moderator
Dołączył: Sat, 19 November 2005
Skąd: From Hell





Od razu mi się przypomniały moje cyrki http://www.racingforum.pl/index.php?showtopic=43650&st=0


--------------------
"We are made of emotions(...)It's only a question of finding the way to experience them." - Ayrton Senna
Go to the top of the page
 
+Quote Post
DSTurbo
post Fri, 15 Jun 2018 - 10:37
Post #8


Super User
Dołączył: Fri, 03 April 2015





Nie bronię firmy Autokarambol, nie mam w tym celu, ani nie znam sytuacji. Patrzę na to z drugiej strony, jako osoby, która zajmuje się regeneracją/modyfikacjami turbosprężarek. W wielu przypadkach turbosprężarka rozlatuję sie z powodów innych niż ona sama w sobie, np lejące wtryski, przytkany dpf, zabrudzony olej, brak oleju, niskie ciśnienie oleju. Za każdym razem po regeneracji turbin klient dostaje informacje, jaki był lub jaki mógł być powód jej uszkodzenia (czasami trudno określić) i co powinno być sprawdzone aby tego uniknąć. Niestety wielu mechaników ma podejście typu- "zepsuła sie turbina, cza wymienić turbina, łolej był wymieniany tysionc kilometrów temu to nie cza", nie sprawdzą reszty, bo ma być tanio i po tygodniu turbo wraca do mnie z pretensjami- "jak ty żeś to zrobiył, wirnik ulecioł, my wszystko posprawdzali". Zaczyna się wtedy przepychanka, straszenie sądami, itp. Staram się zawsze załatwić sprawe polubownie, ale ludzie, którzy nie znają nawet zasady działania turbosprężarki starają sie mi wmówić co jest źle zrobione i to jest moja wina.
Druga strona medalu jest taka, że wiele firm bawi się w druciarstwo, typu zamiast wymienić wirnik, który jest porysowany, to go szlifują, obudowy łożysk zamiast być wymieniane, są tulejowane, itp. Wynika to z jednej strony z większego zarobku na usłudze, a z drugiej strony jest to wina klientów, którzy patrzą tylko na cene.


--------------------
Turbosprężarki. Serwis, sprzedaż, skup.
Oleje Millers.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hexx #2
post Fri, 15 Jun 2018 - 11:02
Post #9


Forum Homee
Dołączył: Tue, 07 November 2017





Skoro kolega jest z branży...
To jak przychodzi klient i mówi : panie, ma być dobrze zrobione
to robicie tak samo jak temu co powie: proszę zrobić to tanio ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
DSTurbo
post Fri, 15 Jun 2018 - 11:11
Post #10


Super User
Dołączył: Fri, 03 April 2015





U mnie klient ustala co chce mieć zrobione generalnie tylko w przypadku hybryd. Nie mam stałej ceny za regeneracje tylko kwota od do, po rozebraniu turbiny jest weryfikacja, co jest uszkodzone, co trzeba wymienić i klient decyduje, zdarzają się przypadki, że załóżmy turbo wymaga tylko wymiany łozysk, uszczelnien, itp, a klient chce mieć zrobiony komplet, czyli np nowe chra + mechanizm zmiennej geometrii.
W większości przypadków jeżeli klient chce mieć tanio odsyłam do Mielca.


--------------------
Turbosprężarki. Serwis, sprzedaż, skup.
Oleje Millers.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hexx #2
post Fri, 15 Jun 2018 - 23:32
Post #11


Forum Homee
Dołączył: Tue, 07 November 2017





Nie ma znaczenia na cenę jakość elementów... czy są genuine czy jakieś zamienniki ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
DSTurbo
post Sat, 16 Jun 2018 - 18:05
Post #12


Super User
Dołączył: Fri, 03 April 2015





W większości wypadków zamienniki, do turbin KKK, mhi można dorwać oryginały czasem, ale klienci rzadko się na to decydują.


--------------------
Turbosprężarki. Serwis, sprzedaż, skup.
Oleje Millers.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Misior
post Sun, 17 Jun 2018 - 12:22
Post #13


Forum Homee
Dołączył: Fri, 10 March 2006
Skąd: Małopolska





CYTAT(DSTurbo @ Fri, 15 Jun 2018 - 10:37) *
Wynika to z jednej strony z większego zarobku na usłudze, a z drugiej strony jest to wina klientów, którzy patrzą tylko na cene.

Fachowiec, który szanuje swoją opinię i nie próbuje naciągnąć klienta na kasę (nie piję do Ciebie tylko mówię ogólnie) mówi, że albo robimy tak jak ma być albo nie robimy wcale i proszę sobie naprawić gdzie indziej.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kliczko0
post Thu, 21 Jun 2018 - 16:33
Post #14


eMpowered
Dołączył: Wed, 13 June 2018





CYTAT(Lefty @ Wed, 13 Jun 2018 - 23:20) *
To co napisałeś się kupy nie trzyma...
Dałeś im turbinę do sprawdzenia, a następnie chciałeś, żeby ją złożyli bez naprawy? Bez sensu. Czegoś nie piszesz.



Kolego, turbina była dana do sprawdzenia a nie do naprawy nie bacząc na to czy jest dobra czy zepsuta. Jeżeli coś dajemy do sprawdzenia to jest duże prawdopodobieństwo, że dana rzecz jest sprawna i nie trzeba jej naprawiać - wtedy można ewentualnie zapłacić za usługę sprawdzenia.
Rozebranie turbiny w mak wiąże się z jej automatyczną naprawą ...

Jeżeli zakład nie potrafili sprawdzić bez rozbierania w mak to powinien o tym poinformować. To jest poprostu naciąganie klienta - bo podejrzewam że 9ciu na 10 klientów godzi się na naprawę, gdyż w innym przypadku musią szukać innego zakładu który taką turbinę z części złożyc...

Dodatkowo okazało, że to nie turbina była problemem braku mocy w aucie.

A więc podsumowując: w moim przypadku firma Auto Karambol rozebrała dobrą turbinę i twierdziła że trzeba ją naprawiać ...
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 21:17