Shoutbox 0 nowych PW 


 
Reply to this topicStart new topic
> s3 8l bam pali bezpiecznik nr 34
ivanovic
post Sun, 15 Oct 2023 - 15:17
Post #1


Rookie
Dołączył: Sat, 04 October 2014





Cześć, jak w tytule bezpiecznik nr 34 pali się najczęściej od razu po zaplonie, czasem dopiero po odpaleniu. Oczywiście doładowanie ograniczone, auto nie jedzie.

w sterowniku są trzy błędy od n75, n249 i nastawnika rozrządu. Tego ostatniego w aucie nie ma, tzn jest zastąpiony tym bez cewki. Nie wiem dlaczego.
Do auta mam dwa sterowniki, podmienione nic to nie daje.

Dziś przekopałem całą wiązkę silnika od ecu do końca z pominieciem odcinka w plastikowym tunelu na podluznicy bo zabraklo czasu, wszystko wyglądało ok, żadnej zieleni, zaizolowana cała od nowa. n75 zmierzony ma 30ohm. Sprawdziłem wtyczki n75 i nastawnika nie ma przejścia między pinami. Nie znalazłem wtyczki n249 jak dobrze wnioskuje powinna iść razem z cewkami więc ktoś ją chyba wyciął. Do plastikowego tunelu nie ma po niej śladu. Jako że obstawiałem że ten kabel robi zwarcie odciąłem przy sterowniku pin 105 ale nic to nie zmieniło. Bezpiecznik nadal się pali.

Bardzo proszę o podpowiedź gdzie szukać przyczyny. Auto mam od niedawna, raz jechało w miarę normalnie raz bardzo słabo.
Pozdro
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Sun, 15 Oct 2023 - 15:17
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
ivanovic
post Sat, 21 Oct 2023 - 12:35
Post #2


Rookie
Dołączył: Sat, 04 October 2014





Znalazłem miejsce gdzie zwarte były przewody od wtyczki n249, bezpiecznik już się nie przepala natomiast po skasowaniu błędów od razu po zapłonie wyskakuje 17956 przerwa n75. A podczas jazdy początkowo ma moc ale szybko wpada w tryb awaryjny. Gdzie szukac dalej?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mis
post Mon, 27 Nov 2023 - 23:01
Post #3


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 07 January 2009
Skąd: Rzeszów





Sprawdź czy dochodzi Ci stabilne +12V po zapłonie do N75, jeśli nie to szukaj w wiązce.

A jak masz zasilanie to problem jest w kabelku pomiędzy sygnałem na N75 i masą sterującą na wyjściu na niego z ecu, proste.


--------------------
RS3 8V2 nardo limo pl 540HP 680NM
109-Performance
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Driftman
post Tue, 19 Dec 2023 - 02:40
Post #4


Forum Homee
Dołączył: Mon, 29 January 2007
Skąd: Z Mercedesów i Hond





I sprawdz czy nie zapetla Ci masy.

Ile Amper masz na tym 34

Powinienes szukac odwodu pobierajacego duzo pradu poprzez wylapanie spadku napiecia skladowej stalej.
Potem glebiej do danego modulu.


--------------------
SONDA powstania działu Elektryka/Elektronika/Strojenie/Kodowanie/Logowanie/Diagnostyka
(Prosze wklejac link bez pierwszego znaku _)
_http://www.racingforum.pl/index.php?showtopic=155892&hl
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Saturday, 27 April 2024 - 19:22