Shoutbox 0 nowych PW 


24 Stron V  « < 14 15 16 17 18 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Mercedes-Benz CLK M104 3.6L GTX35 8HP70, 1.7-1.5bar 700KM 900Nm
MisioLBN
post Wed, 29 Apr 2020 - 19:32
Post #301


Forum Homee
Dołączył: Tue, 16 December 2014





Myślę że Grzesiekk by tu ładnie każdemu wyjasnił smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Wed, 29 Apr 2020 - 19:32
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
gicy
post Thu, 30 Apr 2020 - 05:09
Post #302


Super User
Dołączył: Sun, 30 April 2006





CYTAT(.wide @ Wed, 29 Apr 2020 - 10:35) *
Średnica sworznia: 22,00mm
Wysokość kompresji: 30,00mm


te wielkości są ogólno dostępne, potrzebuje wymiar od osi sworznia do górnej płaszczyzny tłoka
Go to the top of the page
 
+Quote Post
done4
post Thu, 30 Apr 2020 - 10:29
Post #303


Forum Killer
Dołączył: Sat, 03 July 2010





Też nie jestem za odchudzaniem koła pasowego, koła ati super damper są cięższe w wersjach do wyścigów od wersji ulicznych.
Dla silnika o dużej mocy koło też jest cięższe od wersji standardowej.
Nie sprawdzałem dokładnie ale możliwe że te koła są cięższe od seryjnych.

http://www.atiracing.com/products/dampers/index.htm
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MadeInPoland
post Thu, 30 Apr 2020 - 12:22
Post #304


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





Z drugiej strony są silniki budowane do sportu, bez tłumika czasem wręcz bez koła w tym v8 crossplane

Natomiast w przypadku silnika kolegi nie wiem czy zdajecie sobie sprawę że średnicy i masy jego koła. Tam jest sporo jeszcze masy do zdjecia


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
przemek530d
post Fri, 01 May 2020 - 10:38
Post #305


Super User
Dołączył: Fri, 21 January 2011
Skąd: a-chów/ b-b





CYTAT(done4 @ Thu, 30 Apr 2020 - 10:29) *
Też nie jestem za odchudzaniem koła pasowego, koła ati super damper są cięższe w wersjach do wyścigów od wersji ulicznych.
Dla silnika o dużej mocy koło też jest cięższe od wersji standardowej.


ale co miałoby na celu zwiększanie masy koła pasowego?
większość tuningowych lżejsze od seryjnych, żeby zmniejszyć masę wirującą/bezwładność układu


--------------------
S4 i X11, było 330d+ 303@705
Go to the top of the page
 
+Quote Post
done4
post Fri, 01 May 2020 - 20:42
Post #306


Forum Killer
Dołączył: Sat, 03 July 2010





Wydaje mi się, że żeby zapobiec powstawaniu niebezpiecznych drgań na wale korbowym pewna masa koła pasowego musi zostać zachowana i jest zależna od przeznaczenia silnika i mocy jaką osiąga.
Jak założysz super lekkie koło do dokoksowanego 2JZ to długo nie pojeździsz.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Skiba
post Sun, 03 May 2020 - 15:48
Post #307


Forum Killer
Dołączył: Wed, 14 July 2004
Skąd: Rz





Dragnia i tak powstaną bo pochodza od zapłonów i ich nierównomierności. Masa pomaga jedynie tłumić drgania, i zmniejsza ryzyko pojawienia sie rezonansowej prędkości obrotowej w zakresie pracy silnika - zarówno masa samego wału jak i elementów po drodze. Odleżenie wału czy koła zamachowego będącego masą która jest brana pod uwagę przy konstruowaniu układy powinno nieść za sobą korekcje wyrównoważenia (lub tlumienia).
Tłumiki takie jak ATI czy chociazby OEM (np w zeliwnych silnikach bmw) mocowane sa na konkretnym wpuście lub wielowypustach i dokręcane konkretnym momentem żeby nie dochodziło do ruchu na połaczeniu.
Natomiast budowa tłumika powoduje ze energia z drgania jest tłumiona w łączącym materiale gumowym lub sprężynach, czasem na elementach ciernych.

Efekt rozstrojenia układu poprzez nieodpowiednią zmianę masy to odkręcające się śruby koła pasowego. Wybite wpusty, uszkodzone zęby pompy, zerwane łańcuszki pompy (w przypadku kiedy nie wystepuje napinacz/tłumik drgań ńacuszka), urwane ośki pomp oleju.


--------------------
Quality means doing it right when no one is looking.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MisioLBN
post Sun, 03 May 2020 - 19:07
Post #308


Forum Homee
Dołączył: Tue, 16 December 2014





Był tu na forum chyba 2jz który sie 2x rozpadł z tego co pamiętam
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MadeInPoland
post Sun, 03 May 2020 - 22:14
Post #309


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





I setki innych silników, które się nie rozpadły.
Temat drgań jest zawsze istotny zważywszy w silniku v8 crossplane. Zdejmowanie masy z układu to zawsze ryzyko i trzeba się liczyć z tym, że się silnik może rozpasc. Jak w całym tym biznesie. Z pewnością zdjęcie masy z koła pasowego bez zdjęcia masy z koła zamachowego jest tym czego należy przede wszystkim unikać. Temat rzeka, ale powtarzam nie dotyczy silnika z tematu gdzie to koło pasowe jest ogromne i chyba masa zbliżone do zamachowego.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Skiba
post Mon, 04 May 2020 - 07:22
Post #310


Forum Killer
Dołączył: Wed, 14 July 2004
Skąd: Rz





Ja myślę że nie ma co tutaj uogólniać do "setek" silników, tylko skupić się na tym konkretnym.
Ważne jest to że koła pasowe które są napędzane paskiem z wału (czyli np koło alternatora/kompresora/pompy wody) są nim "odizolowane".
Natomiast zdejmowania masy koła pasowego na wale jak napisał wyżej MP, unikałbym.


--------------------
Quality means doing it right when no one is looking.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MisioLBN
post Mon, 04 May 2020 - 07:26
Post #311


Forum Homee
Dołączył: Tue, 16 December 2014





Akurat ja caly czas pisze o odchudzaniu kola ktore jest na wale smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MadeInPoland
post Mon, 04 May 2020 - 08:00
Post #312


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





Ja od początku też i jak Skiba pisze warto skupić się na tym konkretnym silniku, który z jednej strony ma ogromne ciężkie koło pasowe, którego nie widziałem tak wielkiego w żadnym innym silniku, a z drugiej strony ma bardzo lekki wal jak na r4 co w pewnym sensie może tłumaczyć zastosowanie tak ciężkiego koła i co należy brać pod uwagę. Zdejmowanie masy z wału czy kół wału jest bardzo trudne i tylko dla tych, którzy są gotowi poświęcić silnik dla zdobywania w tym temacie doświadczenia. Sam jestem ciekaw jak mi się to sprawdzi w v8 crossplane. Im wyższe obroty i moment z jednego tłoka tym wal jest zwykle cięższy. Zbyt duże odchudzanie przeciwwag zwykle zwiększa zużycie panewek głównych. Temat rzeka jak pisałem. Ja lubię się w to bawić i jeszcze żaden z odchudzanych przeze mnie wałów nie sprawiał problemów, ale jest pewne że to kiedyś nadejdzie. Wracając do tematu to koło pasowe m111 uważam osobiście na podstawie własnych doświadczeń z silnikami r4 i odchudzanymi do nich walami oraz kołami, że można spokojnie odchudzac zważywszy że naprawdę jest z czego.


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mlody1921
post Sun, 05 Jul 2020 - 21:17
Post #313


Forum Homee
Dołączył: Sun, 03 January 2010





Marcin masz pełna skrzynkę odezwij się na pw albo podaj nr telefonu chcemy z kolegą flansze do a45
Go to the top of the page
 
+Quote Post
marcin137
post Wed, 09 Sep 2020 - 17:23
Post #314


Super User
Dołączył: Fri, 07 October 2016
Skąd: Olsztyn





Hej , nazbierało mi się trochę fotek to zrobię update
po remoncie silnika wleciał od razu nowy wydech 3" na dwóch tłumikach w tym ostatni z przepustnicą 3.5" jest mega cicho na zamkniętej







Następnie po pierwszych testach wyleciał kompresor i została sama turbina , dlatego że dół na małej dupce jest dużo lepszy niż na 0.83 i da się jeździć na codzień poza tym trochę się wstydziłem z tym jeździć kiedy nagle załącza się sprzęgło i zaczyna miauczeć i wszyscy dookoła się gapią z politowaniem biggrin.gif



Ic okazał się być za mały , mały test z rozkładu ciśnień przed ic i za
550x180x65 vs 450x300x76



test



wymiana śrub z seryjnych 10.9 na 12.9 plus dokręcenie skandynawskim sposobem



oraz strojenie rozrządu



taka mała rzecz a ile zmieniła , ,rezystor do oszukania czujnika temp ori ecu który steruje wentylatorem z utrzymywanych 100 stopni spadło na 85



Trzeba było zmienić tuleje wózka bo strasznie autem bujało przy wot jak i tuleje to i konserwa podwozia (epoxyd i poliuretan) oraz ogarnięcie przy okazji aktywnej szpery oraz regulowanych wahaczy







--------------------
Mercedes-Benz M111 2.3 GTX30 + Eaton M62
Go to the top of the page
 
+Quote Post
marcin137
post Wed, 09 Sep 2020 - 17:31
Post #315


Super User
Dołączył: Fri, 07 October 2016
Skąd: Olsztyn





Zakończenie sezonu w Giżycku w zeszły weekend , 1 miejsce za najgłośniejszy wydech niby cichy jest ale 126db na odcince 8 tys ze strzałami na 2 barach doładowania zrobiły hałas biggrin.gif









--------------------
Mercedes-Benz M111 2.3 GTX30 + Eaton M62
Go to the top of the page
 
+Quote Post
16vg60
post Wed, 09 Sep 2020 - 18:45
Post #316


Forum Killer
Dołączył: Sat, 11 June 2011
Skąd: lublin





Daj filma z odciny biggrin.gif tongue.gif


--------------------
GOLF MK4 R32 OEM-niuu toys
RS4 B5 SPORTEC -family cars
S3 8l ABT ,BAM ,Imola Gelb -wife car
GOLF MK2 RALLYE R32 4M...-toys
Go to the top of the page
 
+Quote Post
marcin137
post Wed, 09 Sep 2020 - 18:53
Post #317


Super User
Dołączył: Fri, 07 October 2016
Skąd: Olsztyn





Jutro coś ogarnę na yt , zobacz na ig marcin_m111turbo biggrin.gif

Dzisiejszy pomiar na hamowni w DKcustoms oraz dużo wcześniejsze strojenie Ktune na drodze 450km i 600nm , dla przypominania setup to 2.3 L gtx3076r z dupką 0.63



na hamowni okazało się że nie ma sensu go na takim doładowaniu tak wysoko kręcić , i większe doładowanie wcale nie oznacza więcej mocy



Logi z hamowni , (na drodze wstaje lepiej o 800 obr) :







żeby nie było że ściemniam z tymi 800 obr tongue.gif





Podczas strojenia mieliśmy wpięty manualny wskaźnik w kolektor wydechowy i wykres potwierdził to co przypuszczaliśmy ale nie sądziłem że aż tak wykastruje górę , jednak za nic do tak małej pojemności nie założył bym z powrotem ar0.83 gdyż zdecydowanie częściej jeżdżę dołem niż przedziałem 7-8tys , na przyszłość muszę wpiąć w wydech czujnik pod emu żeby mieć podgląd w logu smile.gif zgadnie ktoś ile bar jest w zapchanym w wydechu ? biggrin.gif
Poza tym program seryjnego słupka a tego to dwa światy po ostatnim remoncie i modach przestał całkowicie stukać doszło dużo zapłonu , jest fajne egt nie licząc wtedy kiedy jest zapchany , myślę że teraz ustawię mu doładowanie przy wstawaniu 2 bary i schodzące do 1.5 przy 6,5 a potem dalej schodzące do 1 przy 8
W tym silniku już skończyłem się grzebać niedługo pojawi się oferta sprzedaży w całości lub na części gdyż powoli kończę już składać m104 które bedzie zrobione na wzór tego ale nie aż tak wyżyłowane ... na razie ... biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif


--------------------
Mercedes-Benz M111 2.3 GTX30 + Eaton M62
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kontrolm
post Wed, 09 Sep 2020 - 20:11
Post #318


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 09 March 2007
Skąd: Błonie

Ikona grupy



co to znaczy że śruby dokręcane skandynawskim sposobem ?
co zapchało wydech ?


--------------------
VEMS rozkminiłem do ostatniego rezystorka - chętnie pomogę
Go to the top of the page
 
+Quote Post
marcin137
post Wed, 09 Sep 2020 - 20:40
Post #319


Super User
Dołączył: Fri, 07 October 2016
Skąd: Olsztyn





Dokręcone wg OEM nastepnie odpalony przejechałem trochę na doładowaniu i na drugi dzień na zimnym silniku dociągnelem 120nm
Ciasna dupka turbo


--------------------
Mercedes-Benz M111 2.3 GTX30 + Eaton M62
Go to the top of the page
 
+Quote Post
akim
post Thu, 10 Sep 2020 - 08:37
Post #320


User
Dołączył: Tue, 21 August 2012





Ależ on dobrze wygląda!!!!!
Go to the top of the page
 
+Quote Post

24 Stron V  « < 14 15 16 17 18 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Friday, 19 April 2024 - 02:57