Shoutbox 0 nowych PW 


 
Reply to this topicStart new topic
> w202 2.5td om605.960 dodanie paru koni
mariusz0704
post Thu, 18 Aug 2016 - 00:42
Post #1


Rookie
Dołączył: Thu, 18 August 2016
Skąd: Toruń





Witam. Mam na imię Mariusz , wiem , że jest to mój pierwszy post, ale od dłuższego czasu obserwuję to forum , i miałem chęć już dawno się tu zarejestrować, ponieważ jest bardzo duże grono osób znających się na rzeczy, ale jakoś zawsze brakowało odwagi. Posiadam mercedesa w202 2.5 turbo diesel , skrzynia automat 5 biegów w pełni elektroniczna. Chciałem mu dodać troszkę koni, ponieważ na polskich drogach wyprzedzanie to jest jakieś nieporozumienie, a nie chce stwarzać zagrożenia dla siebie i dla innych uczestników ruchu. Więc proste i krótkie pytanie, jest możliwość bez virusowania podnieść trochę moc w moim aucie ? Jest to egzemplarz z 1996 roku bez przepływomierza , oznaczenie silnika om605.960 . Czy jeśli rozkręcę lekko cięgno od westgate to komputer skoryguję dawkę do większego doładowania? Jeśli jest jakaś inna możliwość podniesienia mocy , niedużym kosztem to prosiłbym o pomoc. Jeśli nie chcecie przekazywać wiedzy większemu gronu to możecie mi podpowiedzieć na pw. Jeśli jest temat do przywitania, to niestety ale go nie mogłem odnaleźć . Mogę przeznaczyć max 1000zł na modyfikację , silnik myślę , że zdrowy -25 na 4 świecach od 2 obrotów silnikiem zapalał stojąc na dworze. To jest mój 4 mercedes z tym silnikiem i ten zapala najlepiej, moc dość ma, największa z wszystkich moich egzemplarzy . Na razie chce mu dodać parę koni, może być tak , że będę chciał pójść 2 kroki dalej czyli czyt około 220km może lepiej. Ale na dzień dzisiejszy chciałbym się dowiedzieć, co zrobić , żeby osiągnąć lepszą elastyczność i przyspieszenie . Most mam dość długi, na 5 przy 110km/h mam 2.2 tyś obrotów, więc jest troszkę dłuższy niż w serii, czuć po depnięciu , że wciska w fotel, ale niestety tylko na 1 i 2, dalej już tego nie czuć. Z góry dziękuję wszystkim chętnym za pomoc.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Thu, 18 Aug 2016 - 00:42
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Cieniu
post Fri, 19 Aug 2016 - 09:29
Post #2


Forum Homee
Dołączył: Fri, 01 August 2008
Skąd: Szczytno





Tylko mechaniczna przeróbka nic inaczej nie podniesiesz bo nie ma elektroniki kręcenie cięgłem nic ci nie da chyba ze szybciej zajezdzisz turbo
Myślę że gra nie warta świeczki jezeli sam nie bedziesz potrafił zająć się pompą wtryskami i turbosprężarką bo w innym wypadku nie bedzie tanio
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mariusz0704
post Sat, 20 Aug 2016 - 09:09
Post #3


Rookie
Dołączył: Thu, 18 August 2016
Skąd: Toruń





W sensie , że na mechaniczna pompę ? Aktualnie pompa jest na elektronice , ma sekcje 6mm (om605.960 ma tak fabrycznie) wiec dlubanie pompy , żeby aktualnie dobić do jakiś 170km to chyba przerost treści nad forma . Wiem ze zavirusowanie osiągnie ten pułap mocy nawet i wyższy . Tylko moim zdaniem wydać tysiaka za wirusa żeby dodać parę koni się zbytnio nie opłaci, lepiej przy okazji zmienić turbo , dać inny ic , przerobić dolot i dopiero wtedy pojechać . Zakup mechanicznej pompy tez nie wchodzi w grę , dziś ceny tych pomp oszalały i za najgorszego szrota chcą ponad tysiaka.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cieniu
post Mon, 22 Aug 2016 - 08:56
Post #4


Forum Homee
Dołączył: Fri, 01 August 2008
Skąd: Szczytno





a przepraszam faktycznie tam jest msa15 no to chip i lata tyle ze tam trzeba lutowac
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mariusz0704
post Mon, 22 Aug 2016 - 22:52
Post #5


Rookie
Dołączył: Thu, 18 August 2016
Skąd: Toruń





Pamięci trzeba przelutować, czy pozwalają się one nadpisać ? To jest moje zapasowe ecu od tego samego rocznika, tego samego silnika. Jaki programator bym musiał sobie zakupić ? Chciałbym zacząć zabawę z programowaniem, tak więc programator mi się przyda jak nie do mb to do audi 1.8t . Czy wlutowanie złącza , żeby tylko wsuwać (kość?) z wsadem jest bezpieczne ? Niżej załączyłem zdjęcia mojego ecu, jest to msa 25.1
















Go to the top of the page
 
+Quote Post
jakub1t
post Tue, 23 Aug 2016 - 19:35
Post #6


Forum Killer
Dołączył: Thu, 12 April 2007
Skąd: Karczew





Ja miałem wlutowaną podstawkę w 1.8t w serwisie gsm za 20zł i nie było z nią problemu . Kolega kiedyś kupił vw t4 , auto zgasło i się okazało że był program i podstawka się odlutowała . Tak że kwestia jakości lutu . W 1.8t były kości jednorazowe . Poszukaj jakiegoś sprawdzonego programu , myślę że się da taniej bez problemu i wspawaj . No chyba że chcesz odkrywać Amerykę na nowo w starych kapciach które już powoli wymierają .
Go to the top of the page
 
+Quote Post
riffo
post Wed, 24 Aug 2016 - 15:34
Post #7


Rookie
Dołączył: Tue, 12 September 2006





standardowa pamieć 27c010 jednokrotnego zapisu, to jest ta z napisami HHH LLL

zastąp ja 29f010 i możesz się bawić w tunera wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mariusz0704
post Fri, 26 Aug 2016 - 23:37
Post #8


Rookie
Dołączył: Thu, 18 August 2016
Skąd: Toruń





Dziękuję za szczegółowe informacje wink.gif. A mam takie czysto teoretyczne pytanie . Jakie turbo wpakować i Ic niedużym kosztem , żeby podnieść moc do około 220km . Mam też 190tke z om605 turbo na pompie mechanicznej i chciałbym się przygotować finansowo na taki zabieg . Nie chce dużo wkladac bo juz trochę włożyłem wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cieniu
post Sat, 27 Aug 2016 - 09:40
Post #9


Forum Homee
Dołączył: Fri, 01 August 2008
Skąd: Szczytno





tak zmien pamiec na 29f010 x2 hhh i lll programator to dosc dobry temat Universal Flash Programmer
niedrogi tyle ze na lpt ja takiego uzywam podstawki wedle uznania jak robisz raz program i nic wiecej nie kombinujesz to wlutuj chyba ze przewidujesz jakies korekty to wlutuj podstawki
Go to the top of the page
 
+Quote Post
zaprzal
post Sat, 27 Aug 2016 - 10:56
Post #10


Super User
Dołączył: Wed, 01 March 2006
Skąd: Białystok





CYTAT(riffo @ Wed, 24 Aug 2016 - 15:34) *
standardowa pamieć 27c010 jednokrotnego zapisu, to jest ta z napisami HHH LLL

zastąp ja 29f010 i możesz się bawić w tunera wink.gif



CYTAT(Cieniu @ Sat, 27 Aug 2016 - 09:40) *
tak zmien pamiec na 29f010 x2 hhh i lll programator to dosc dobry temat Universal Flash Programmer
niedrogi tyle ze na lpt ja takiego uzywam podstawki wedle uznania jak robisz raz program i nic wiecej nie kombinujesz to wlutuj chyba ze przewidujesz jakies korekty to wlutuj podstawki


lepiej sprawdzic przed robota bo w mercedesie bywaly tez 27c020
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mariusz0704
post Sat, 27 Aug 2016 - 21:24
Post #11


Rookie
Dołączył: Thu, 18 August 2016
Skąd: Toruń





Mam pamięci B58517 czyli z tego co wyczytałem wychodzi , że są to 27c020. Jaki zamiennik wielokrotnego zapisu będzie dobry ? Widzę , że są pamięci z bardzo różnymi parametrami, jakie byłyby najodpowiedniejsze ? Najlepiej , żeby ktoś podał firmę i model, bądź podał jakiś link. Czy jeśli będę chciał od kogoś kupić wsad ecu, to muszę mój oryginalny wsad zczytać ? Czy wystarczy tylko jak podam szczegółowe parametry auta , i dokładne zdjęcia mojego układu scalonego ? I jeszcze jedno pytanie, jaki polecacie zegar boost , nie chodzi mi o jakiś cud techniki, tylko żeby wskazywał poprawnie doładowanie. Cena czym mniejsza tym lepsza. W aucie immo nie działa, albo jest jakiś emulator, albo jakiś patent. Mam dorabiany zwykły kluczyk , powinienem mieć "scyzoryk" i auto normalnie odpala.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jakub1t
post Sat, 27 Aug 2016 - 23:18
Post #12


Forum Killer
Dołączył: Thu, 12 April 2007
Skąd: Karczew





Miałem najtańszy zegar autogauge za 40 zł i działał idealnie . Ale to było dawno temu nie wiem jak z jakością teraz .
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mariusz0704
post Mon, 29 Aug 2016 - 12:23
Post #13


Rookie
Dołączył: Thu, 18 August 2016
Skąd: Toruń





Teraz przejdźmy do konkretów bo chcę pozamawiać potrzebne rzeczy.
Czy taka karta rozszerzeń da radę do programatora czy niezbyt ? Mam płytę asrock Z170 extreme4 i windows 10 anniversary 64bit, czy oprogramowanie obsługuję ten system operacyjny ? Mam gdzieś stać starszego kompa z lat 2004-2006 sprawnego, może lepiej będzie go przeprosić i programować na nim ? Chodzi mi o taki adapter: http://allegro.pl/kontroler-lpt-sunix-par5...6424336959.html
Programator : Universal Flash Programmer v.6.03 + Adapter 8-bit Flash/Eprom Board PLCC32 (v.2)
Pamięci, te będą dobre ? http://www.eliptor.pl/p828,pamiec-flash-28...-c-do-85-c.html
Posiadam hot air , lutownice kolbową średnią i punktowa (grot jak czubek gwoździa ) i oczywiście transformatorową. Zakupie wszystko co potrzebne, wylutuje pamięci, postaram się zgrać programatorem ich zawartość (mimo że są od innego auta) , podeślę w tym temacie zgrane wartości, żeby sprawdzić czy operacja przebiegła pomyślnie , i się wezmę za docelowe programowanie kości. Pewnie ktoś zaraz napiszę , że to gra nie warta świeczki bo są koszta podobne do chipowania, ale satysfakcji z pojechania na chip nie ma , a jak się coś zrobi w 80% samemu , to człowiek całkiem inaczej się czuję smile.gif


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cieniu
post Tue, 30 Aug 2016 - 07:59
Post #14


Forum Homee
Dołączył: Fri, 01 August 2008
Skąd: Szczytno





czytaj i podrzuć wsady
Go to the top of the page
 
+Quote Post
michalkazun
post Mon, 03 Jul 2017 - 11:40
Post #15


Rookie
Dołączył: Sun, 02 July 2017





sekcje 7 mm plus turbo od om 606 (pompa mechaniczna) i żadnych chipów
rwie asfalt
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Tuesday, 16 April 2024 - 18:30