Shoutbox 0 nowych PW 


 
Reply to this topicStart new topic
> 1.8T AEB wymiana korbowodów, ustawienie rozrządu
Alvares83
post Mon, 19 Jun 2017 - 00:23
Post #1


Rookie
Dołączył: Fri, 11 December 2009





Witam, jako że w moim silniku AEB korba wyszła b(l)okiem kupiłem drugi silnik, plany na około 340KM i 470NM, i zanim go wsadzę do budy mam kilka pytań:
1. Jakie kute korbowody?
2. Czy prócz korbowodów i śrub wymieniać coś jeszcze? (prócz uszczelek) Nie ściągałem jeszcze głowicy więc nie wiem jak wyglądają panewki, po zdjęciu pokrywy klawiatury silnik wygląda bardzo dobrze, brak widocznego tzn sludge.
3. Czy da się ustawić rozrząd na zdemontowanym silniku? Głowicy i wałków raczej nie będę ruszał, z pierwszym pkt (na kole wałka i pokrywie) nie będzie problemu ale drugi pkt jest na kole zamachowym i obudowie skrzyni biegów, będzie jednomas i skrzynia quattro.

Pierwszy raz będę ingerował we wnętrze silnika, na co zwrócić jeszcze uwagę?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Mon, 19 Jun 2017 - 00:23
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
mlody1921
post Mon, 19 Jun 2017 - 12:11
Post #2


Forum Homee
Dołączył: Sun, 03 January 2010





Czekaj moze ja sie nie znam, ale chcesz wymienic korby bez ściagania głowicy ? to tloki z korbami i pierścieniami chcesz wyciągnąć dołem ? i potem je włożyć ;>?

Jak robić to robić zmierzyć wał, tuleje nowe pierścienie panewki panie te silniki nie mają po 100tyś.km tylko po 200-300 myśle ze na dłubanie warto zrobić remont, włożysz kute korby może jest jakiś owal na wale wywalisz silnik z tlokami kutymi będzie boleć po kieszeni
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Alvares83
post Mon, 19 Jun 2017 - 15:14
Post #3


Rookie
Dołączył: Fri, 11 December 2009





Nie, no jak dołem, pisałem że nie zdejmowałem głowicy i nie wiem jeszcze w jakim stanie jest środek.
Jeśli okaże się że wszystko jest ok to czy trzeba wymieniać pierścienie i panewki? Chcę tylko wymienić korby na kute a nie robić remont zdrowego silnika.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
RasPL
post Mon, 19 Jun 2017 - 16:21
Post #4


Forum Homee
Dołączył: Sun, 28 October 2012
Skąd: Tychy





Na 100% jest zdrowy biggrin.gif byle by Ci funduszu starczyło


--------------------
Golf II 2.0 16VT BW9180 4Motion DSG on emublack
Go to the top of the page
 
+Quote Post
CaliforniaKid
post Tue, 20 Jun 2017 - 15:24
Post #5


Frequent User
Dołączył: Fri, 10 June 2016
Skąd: Gdańsk





Zakładając, że motor w miarę stanie minimum to panewki, sprawdzenie wału, honowanko jakieś, sprawdzenie korb (jakie by to nie były) na wymiary / osiowość, pierścienie, rewizja pompy oleju. No i głowica. Powiem Ci na moim przypadku. Zakułem motor, oddałem głowicę do obróbki, meches (znajomy) powiedział, że wszystko w super stanie, tylko zplanuje, dotrze zawory i gotowe. Złożyłem motor, i po 400km docierania do 3tyś obr pękł zawór wydechowy i rozorał tłoka smile.gif

Jeśli chcesz mieć względnie bezawaryjny motor przy takich mocach, nowe zawory, nowe szklanki to niezbędne minimum.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kkkacper
post Wed, 21 Jun 2017 - 10:54
Post #6


Forum Killer
Dołączył: Fri, 31 December 2010
Skąd: pomorskie





Alvares no to super pomysl masz! Jak tak do tego podchodzisz to wyczuwam kolejne atrakcje w niedlugim czasie..


--------------------
Szukasz wtrysków? Zapraszam ;)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Alvares83
post Fri, 23 Jun 2017 - 17:08
Post #7


Rookie
Dołączył: Fri, 11 December 2009





Pytam tylko co muszę jeszcze wymienić, jeśli trzeba wymienić panewki bez względu na to w jakim są stanie to to zrobię, ale nie chciałbym robić czegoś co byłoby zbyteczne. Więc krótko, co bezwzględnie muszę zrobić/wymienić, jakie firmy i koszta, gdzie się zaopatrzyć w nowe elementy? (FMIC?)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Friday, 19 April 2024 - 12:48