Shoutbox 0 nowych PW 


160 Stron V  « < 155 156 157 158 159 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Mercedes A 45 AMG, Nowy król super hot-hatchy?
AlMastar
post Thu, 02 Nov 2017 - 09:11
Post #3121


User
Dołączył: Sun, 15 November 2009
Skąd: Stara Iwiczna





kompot: przy chipie zmieniają charakterystykę pedału gazu - tzn. mam tak w speedbuster i jest dużo większa reakcja na wciśnięcie pedału gazu - tzn. czuć różnicę i nie wiem czy nie głównie przez to że samochód jeździ inaczej


--------------------
sprzedam BOX z BT SPEEDBUSTER do CLA45 381KM - 1000pln
Go to the top of the page
 
+Quote Post
NikiLauda
post Thu, 02 Nov 2017 - 09:51
Post #3122


Rookie
Dołączył: Wed, 01 November 2017





CYTAT(kompot @ Wed, 01 Nov 2017 - 23:46) *
NikiLauda,

Dwa szybkie pytania - jaka masz roznice w spalaniu miedzy rzeczywistym a wskazanym?
Drugie - jak bys zmodyfikowal pedal gazu? Czy chodzi o to niechętne zrzucanie biegu czy cos jeszcze?

Thx


Musze się poprawić z ostatnich 550 km średnie spalanie wykazuje mi teraz 13,7L nie 14,5L.

Na stronie MB podają

Zużycie paliwa w mieście (l/100 km) – (9,6–9,2)
Zużycie paliwa poza miastem (l/100 km) – (6,0–5,6)
Zużycie paliwa średnio (l/100 km) – (7,3–6,9)

Moje doświadczenia opisałem sam oceń rozbieżności...

Jeżeli chodzi o modyfikację pedału gazu to są takie urządzenia które podpinasz pod pedał gazu i modyfikują one sygnał poprzez wysyłanie częściej sygnału oraz przekłamują pozycje np. przy wciśnięciu 1/4 podają komputerowi że jest wciśnięte np. 1/2. nie jest to droga zabawka ok 700 zł wiec można wypróbować...
Oferuje to np rebelion lub race chip (race chip jedyny jaki znalazłem można ustawiać za pomocą aplikacji w telefonie zarówno modyfikacje pedału gazu oraz podniesienie mocy z powerboxa)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
NikiLauda
post Thu, 02 Nov 2017 - 10:18
Post #3123


Rookie
Dołączył: Wed, 01 November 2017





CYTAT(Czerep @ Thu, 02 Nov 2017 - 06:21) *
NikiLauda, jeżeli chodzi o kwestie reakcji skrzyni biegów to tu wielki wpływ na to ma fakt, że użytkują ten samochód co najmniej, jak piszesz dwie różne osoby, a te skrzynie są uczącymi się Twojego stylu jazdy, stąd też jej zachowanie może wydawać się nieodpowiednie. Natomiast jeżeli chodzi o szarpnięcia przy redukcji warto wykonać na nowo adaptację skrzyni biegów, powinno pomóc.


Zaraz przegląd na pewno im to zgłoszę zobaczymy co powiedzą...

Jeżeli chodzi o uczenie się skrzyni to wiem o tym można to samemu zresetować, ale trzeba na to mieć chwilę... sama procedura to moment ale gdy to zrobiłem to rano przed wyjazdem nie przewidziałem że będę jechał na zimnym silniku i nie będę go katował... więc jeśli to robić należy się przygotować, rozgrzać samochód i być w miejscu i porze gdzie można go pokatować przez 10 min zanim skrzynia się nauczy nowego stylu jazdy.

Pewnie gdzieś już było ale podaję przy okazji procedurę:

1. Otworzyć pojazd
2. Zdjąć guzik uruchamiania, włożyć kluczyk i przekręcić go w pozycję 2 podświetlają się zegary pojawia się powitanie wskazówkami liczników.
3. Nie należy nic naciskać włączać wyłączać radia wycieraczek itp itd
4. Wcisnąć pedał gazu na 5 sec
5. Dalej trzymając pedał gazu przekręcić kluczyk w pozycję 0
6. Zdjąć nogę z gazu
7. Odczekać 2 minuty niczego nie dotykając , włączać/wyłączać.

U mnie po ok 2 minutach następuje delikatne drgnięcie wskazówek prędkościomierza prawdopodobnie jest to potwierdzenie przejścia procedury.
Ustawienia skrzyni są zresetowane i należy przez 10 minut uczyć ją zachowania czyli prawdopodobnie katować furę^^




Go to the top of the page
 
+Quote Post
Geno
post Thu, 02 Nov 2017 - 13:31
Post #3124


Frequent User
Dołączył: Tue, 28 September 2010





Ja mam A45 już przeszło 2,5 roku, to tak:
- HK dla mnie obowiązek, bez niego miał ziomek i grało to tragicznie. Tutaj nie ma dramatu, ale jest coś na poziomie hifipro w BMW. Znajomy zamówił niedawno auto i usłyszał, że teraz HK jest łączone tylko z Commandem Online.
- fotele - koniecznie kubełki i koniecznie w prądzie. Dochodzi regulacja wszystkiego na drzwiach, regulacje samego fotela jak już powiedziano wcześniej.
- pilot parkowania - pilot pilotem, moim zdaniem się przydaje i w sumie nigdy się nie pomylił. Co ważne auto w podstawie NIE MA czujników parkowania, więc to opcja obowiązkowa.
- festyny na zewnątrz to już wg uznania, polifta wziąłbym w pełnym aero, przedlifta brałem bez niczego. Teraz do tego pługu z przodu trzeba dobierać te dodatki.
- wydech performance - obowiązkowo
- spalanie z 20kkm mam 11,9, jeżdżę 70% w mieście, a jeśli trasa to 140-200. Warszawa-Białystok potrafi spalić 7,2 jadąc zgodnie z przepisami, a potrafi i 10,5-11,5 lecąc cały czas lewym.

Skakanie opon to normalne zjawisko. Winne są kąty w kołach w Mercach (koło mocno się kładzie), twarda opona i rzeczywiście poniżej 10-12 stopni słychać przy maksymalnym skręcie zgrzytania. Nie ma się czym przejmować.


--------------------
www.mikis525.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
linomag
post Thu, 02 Nov 2017 - 18:23
Post #3125


Rookie
Dołączył: Wed, 16 August 2017





Panowie,

Trochę mnie to wasze spalanie przeraża. Liczyłem na spalanie w mieście na ok 8-9l przy łagodnej jeździe, ale skoro na zimno potrafi wypić 14, to moje codzienne 10 km dojazdy w Warszawie będą szargały kieszeń ;/

Autostradowa prędkość 150-160 i 14 litrów przy tempomacie też nie wygląda różowo, a przecież nie chodzi o to, żeby jechać jak ciapa.

Z innej beczki, zimówki macie 18" czy 19" ?

Go to the top of the page
 
+Quote Post
NikiLauda
post Thu, 02 Nov 2017 - 20:16
Post #3126


Rookie
Dołączył: Wed, 01 November 2017





CYTAT(linomag @ Thu, 02 Nov 2017 - 18:23) *
Panowie,

Trochę mnie to wasze spalanie przeraża. Liczyłem na spalanie w mieście na ok 8-9l przy łagodnej jeździe, ale skoro na zimno potrafi wypić 14, to moje codzienne 10 km dojazdy w Warszawie będą szargały kieszeń ;/

Autostradowa prędkość 150-160 i 14 litrów przy tempomacie też nie wygląda różowo, a przecież nie chodzi o to, żeby jechać jak ciapa.

Z innej beczki, zimówki macie 18" czy 19" ?


Do tego zalecane paliwo to 98. Auchan Modlińska gdy tylko po drodze smile.gif

Zimówki dostałem z samochodem więc 19", jeszcze nie założone więc opinii nie dam.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hubi91
post Thu, 02 Nov 2017 - 21:24
Post #3127


Super User
Dołączył: Fri, 17 June 2011
Skąd: Warszawa





14l w miescie przy 380km w benzynie to duzo?!!
Trasa to juz głównie kwestia predkosci i przelozen skrzyni, ale w miescie samochód ktory ma mocy więcej niz seicento swoje wezmie, no chyba ze przy jezdzie zgodnie z przepisami...
Moze inaczej, czy ktorys z Was daje 45amg swojej kobiecie i ile wtedy pali?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
flapjck1
post Thu, 02 Nov 2017 - 21:50
Post #3128


Forum Homee
Dołączył: Tue, 14 November 2006





Jak ma byc tanio w jezdzeniu to jakis maly dieselek albo hybrydka smile.gif

Nie chce sobie podsmiechujek robic ale kurde kupowanie auta o mocy ponad 300 i oczekiwanie ze bedzie jezdzic o kropelce??? To sie kupy nie trzyma
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hubi91
post Thu, 02 Nov 2017 - 23:11
Post #3129


Super User
Dołączył: Fri, 17 June 2011
Skąd: Warszawa





Nie trzyma, dlatego producenci wypisuja te wyssane z palca liczby przy wartościach spalania... wink.gif ja jak schodze ponizej 25l slabszym samochodem w miescie to jest sukces
Go to the top of the page
 
+Quote Post
feels3
post Fri, 03 Nov 2017 - 04:01
Post #3130


User
Dołączył: Mon, 25 July 2016





8-9 pali po mieście moja Octavia 1.4TSI 140KM, a sporo słabsze od AMG GTI pali mi 10-12 i to jest minimum po mieście, rekordowo wpadlo 9 ale to było turlanie sie na 6 biegu przy 50kmh od świateł do świateł i korzystanie z każdej sytuacji aby nie dotykać gazu, IMO tortury a nie jazda, dla auta również.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
siwy_dymek
post Fri, 03 Nov 2017 - 10:39
Post #3131


Rookie
Dołączył: Sun, 27 November 2011





CYTAT(linomag @ Thu, 02 Nov 2017 - 18:23) *
Panowie,

Trochę mnie to wasze spalanie przeraża. Liczyłem na spalanie w mieście na ok 8-9l przy łagodnej jeździe, ale skoro na zimno potrafi wypić 14, to moje codzienne 10 km dojazdy w Warszawie będą szargały kieszeń ;/

Autostradowa prędkość 150-160 i 14 litrów przy tempomacie też nie wygląda różowo, a przecież nie chodzi o to, żeby jechać jak ciapa.

Z innej beczki, zimówki macie 18" czy 19" ?



Ja przesiadlem sie z GTI mk6 i spalanie o ktorym marzysz to w miescie w GTI ciezko osiagnac. A45 z moich obserwacji pali o ok 2-3 litry wiecej od GTI, przy delikatnym traktowaniu niezaleznie od predkosci. Przy mocniejszym deptaniu spalanie odpowiednio wieksze. NIE MA NIC ZA DARMO.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
linomag
post Fri, 03 Nov 2017 - 11:05
Post #3132


Rookie
Dołączył: Wed, 16 August 2017





Patrząc na spalanie, rozważam A45 vs C300 Coupe. C300 będzie nawet tańsze w podobnej konfiguracji, ba nawet lepszej. Spalanie też lepsze.
Trudna, ale przyjemna rozkminka smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hubi91
post Fri, 03 Nov 2017 - 11:46
Post #3133


Super User
Dołączył: Fri, 17 June 2011
Skąd: Warszawa





Tylko uważaj, bo mercedes słynie z największego zaniżania spalania...
9l/100km to po mieście pali fiato tip 1.4 https://youtu.be/pcGLWelEcfs?t=1m8s (oczywiście stylem dynamicznym, ale na ile dynamiczna może być jazda tipo 1.4 biggrin.gif)
Spalaniem w mieście się nie przejmuj, bo silniki z tej samej generacji o zbliżonej mocy będą paliły bardzo podobnie. Dopiero na trasie różnicę zrobi wartość obrotów przy prędkości przelotowej na ostatnim biegu.
Aha no i na spalanie w mieście ma wpływ niestety wydech, im ładniej brzmi tym więcej samochód pali... if you know what i mean
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_gucior_*
post Fri, 03 Nov 2017 - 12:21
Post #3134









nie ma czego porównywać - cywilna totalnie ciasna ośka vs młodzieżowy sprawny HH 4x4.

zastanów się czego chcesz i jak spalanie ma znaczenie to z pewnością powinieneś szukać diesla i mówię to bez żadnego żartu, mnie zasięg 45 amg zaczął drażnić i przesiadłem się na dwa diesle a składam powoli zabawkę weekendową.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
linomag
post Fri, 03 Nov 2017 - 16:15
Post #3135


Rookie
Dołączył: Wed, 16 August 2017





I tu absolutnie racja, C300 wcale nie spali dużo mniej w mieście, ale w trasie da się już to wyraźnie odczuć + bak 66 L, bez goszczenia na stacji co 400 km - 450 km.

Jak sobie tak na chłodno myślę o wybraniu się w czasem w dalszą weekendową trasę to A45 będzie po prostu chlało paliwo już przy 150 km/h.

To ma być mój codzienny samochód, a jażdżę w Warszawie dom -> praca -> łącznie 20 km dziennie. Na odcinku 10km a45 się dobrze nie rozgrzeje i spali 15L sad.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hubi91
post Fri, 03 Nov 2017 - 16:36
Post #3136


Super User
Dołączył: Fri, 17 June 2011
Skąd: Warszawa





No, ale dużo tych złotówek wypalisz jeżdżąc 10km w jedną stronę? Bo chyba to będzie wartość w przybliżeniu 0 w porównaniu do innych kosztów zakupu i posiadania takiego auta. (co innego trasa)
Absolutnie nie zaglądam Ci w portfel, tylko zastanów się czy oszczędność na paliwie na poziomie 1000-2000zl rocznie przy samochodzie za 200k, który na wartości traci rocznie pewnie kilkadziesiąt tys. zł jest dla Ciebie na tyle istotne.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
NikiLauda
post Fri, 03 Nov 2017 - 17:31
Post #3137


Rookie
Dołączył: Wed, 01 November 2017





CYTAT(linomag @ Fri, 03 Nov 2017 - 11:05) *
Patrząc na spalanie, rozważam A45 vs C300 Coupe. C300 będzie nawet tańsze w podobnej konfiguracji, ba nawet lepszej. Spalanie też lepsze.
Trudna, ale przyjemna rozkminka smile.gif


CYTAT(hubi91 @ Fri, 03 Nov 2017 - 16:36) *
No, ale dużo tych złotówek wypalisz jeżdżąc 10km w jedną stronę? Bo chyba to będzie wartość w przybliżeniu 0 w porównaniu do innych kosztów zakupu i posiadania takiego auta. (co innego trasa)
Absolutnie nie zaglądam Ci w portfel, tylko zastanów się czy oszczędność na paliwie na poziomie 1000-2000zl rocznie przy samochodzie za 200k, który na wartości traci rocznie pewnie kilkadziesiąt tys. zł jest dla Ciebie na tyle istotne.


linomag wlicz sobie co najmniej jeden komplet opon i co najmniej jeden przegląd w roku + ubezpieczenie. Opony w dobrej cenie do takiego samochodu jak będziesz polował na okazję to za 2400 kupisz (ja właśnie teraz kupiłem na lato
). Przegląd trzeba uśrednić powiedzmy 2000 zł przy zakładanej przez ciebie jeździe. Ubezpieczenie dostałem w tym roku promocyjne z 5250 zł, w przyszłym już tak kolorowo nie będzie.
Utrzymanie samochodu lekko licząc 9650/12 miesięcy = 804 zł miesięcznie.



Go to the top of the page
 
+Quote Post
OVE
post Fri, 03 Nov 2017 - 19:49
Post #3138


User
Dołączył: Sat, 17 October 2009





Interesował się ktoś, czy są możliwości przeprogramowania sterownika 4Matic?


--------------------
Racing, competing is part of me. It’s part of my life.
A. Senna
_________________
Tor Poznań 1:45.38
Go to the top of the page
 
+Quote Post
siwy_dymek
post Sat, 04 Nov 2017 - 23:21
Post #3139


Rookie
Dołączył: Sun, 27 November 2011





CYTAT(OVE @ Fri, 03 Nov 2017 - 19:49) *
Interesował się ktoś, czy są możliwości przeprogramowania sterownika 4Matic?


Mi w salonie sprzedawca mowil, ze jest w PL jest firma/firmy, ktore potrafia 4MATIC spiac na stale, ale nie wchodzilem w szczegoly
Go to the top of the page
 
+Quote Post
NikiLauda
post Sun, 05 Nov 2017 - 02:02
Post #3140


Rookie
Dołączył: Wed, 01 November 2017





CYTAT(OVE @ Fri, 03 Nov 2017 - 19:49) *
Interesował się ktoś, czy są możliwości przeprogramowania sterownika 4Matic?


CYTAT(siwy_dymek @ Sat, 04 Nov 2017 - 23:21) *
Mi w salonie sprzedawca mowil, ze jest w PL jest firma/firmy, ktore potrafia 4MATIC spiac na stale, ale nie wchodzilem w szczegoly


Z moich doświadczeń z dołączanym napędem na tylnią oś (Mitsubishi Outlander) to z tego co pamiętam to tam były trzy tryby do wyboru 2WD, 4WD i 4WD lock.

2WD to jasne
4WD to było coś takiego jak w a45 czyli dołączany tył w razie potrzeby
4WD lock to cały czas napęd na 4 koła w jakimś tam rozdziale...

Jak rozmawiałem z mechanikiem w serwisie jak te ustawienia działają, to powiedział że jak na 4WD lock będę jeździł to wkońcu mi się napęd przegrzeje i mi to samochód wyłączy,
jak z tym będę jechał powyżej 70 km/h to też mi samochód sam to wyłączy...
Zauważ że robiąc race start w A45 często po ruszeniu wyskakuje informacja 4matic chwilowo niedostępny.

Z tego wnioskuję że tego typu napędy nie nadają się do pracy w układzie stały napęd na 4 koła bo nie były do tego projektowane...
Z 10 lat temu mocno napalony byłem na Audi S3 i tam też quatro było w ten sposób "oszukane" (na forach pisali że to nie ma nic wspólnego z napędem quatro i że nie powinni tego tak nazywać)...
Nie wiem czy w tej wielkości samochodach montaż pełnego 4x4 jest utrudniony czy po prostu jest to cięcie kosztów w tej klasie...

Podsumowując jeśli już przy tym coś grzebać to naprawdę dobrego fachurę magika by trzeba mieć a podejrzewam że takich w Polsce nie będzie
(za mała skala żeby sobie tuner taki egzemplarz kupił i się bawił w testowanie takich rozwiązań), inaczej można się narazić na bardzo kosztowne awarie.



Go to the top of the page
 
+Quote Post

160 Stron V  « < 155 156 157 158 159 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Friday, 19 April 2024 - 04:50