Shoutbox 0 nowych PW 


2 Stron V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> N47D20 vs B47D20, różnice?
lazik
post Mon, 14 Oct 2019 - 11:48
Post #1


Frequent User
Dołączył: Tue, 14 October 2008
Skąd: BoatCity





N47D20 vs B47D20 - jakie są istotne różnice - szczególnie jeśli chodzi o eksploatacje?

Chodzi głównie o motory w X5 25d (więc roczniki w okolicy 2014-2016) - wiadomo, najlepiej 6 cylindrów, ale z dwojga złego, czy którejś z powyższych wersji należy sie jakoś szczególnie wystrzegać?
Kiedyś sporo mówiło się że N47 mają problemy z łańcuchami, ale trochę czasu już minęło - jak aktualnie wygląda temat?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Mon, 14 Oct 2019 - 11:48
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Mis
post Mon, 14 Oct 2019 - 14:04
Post #2


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 07 January 2009
Skąd: Rzeszów





Tam jedyny problem z rozrządem to za duże wymagania ludzi, by silnik mało palił (a do tego trzeba łańcuszek jak z roweru) i nie wymagał jego wymiany co 60-90tys. km.


--------------------
RS3 8V2 nardo limo pl 540HP 680NM
109-Performance
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kirpek
post Mon, 14 Oct 2019 - 20:32
Post #3


Forum Killer
Dołączył: Wed, 03 August 2011
Skąd: Szczecin





Hehe smile.gif zabawna sprawa.
Zupełnie jak z nierządem na pasku te przeloty...
Tylko nie trzeba skrzyni wyciagac.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
fzhut
post Sun, 03 Nov 2019 - 12:39
Post #4


Frequent User
Dołączył: Tue, 20 December 2011





Weź sobie B47, jedyny temat to EGRy/chłodniczki, poza tym do kręcenia się wokół komina wystarczy smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mis
post Mon, 04 Nov 2019 - 13:26
Post #5


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 07 January 2009
Skąd: Rzeszów





CYTAT(fzhut @ Sun, 03 Nov 2019 - 12:39) *
Weź sobie B47, jedyny temat to EGRy/chłodniczki, poza tym do kręcenia się wokół komina wystarczy smile.gif

+1


--------------------
RS3 8V2 nardo limo pl 540HP 680NM
109-Performance
Go to the top of the page
 
+Quote Post
prez_s
post Mon, 04 Nov 2019 - 19:17
Post #6


Frequent User
Dołączył: Mon, 09 March 2009
Skąd: Warszawa





Czy b47 ma jakoś znacząco poprawiony rozrząd względem n47
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nomad66
post Wed, 07 Dec 2022 - 13:05
Post #7


Forum Killer
Dołączył: Tue, 17 March 2015





Odkopuję temat: B47 postarzały się o 3 lata: może coś więcej wiadomo na temat awaryjności tych jednostek?
Rozrządy praktycznie są te same, różni się dolny łańcuch (pompa oleju inna), napinacz górnego i 2 koła zębate.

N47 pod kątem serwisu wypada lepiej (klapki kolektora, egr, odma)
B47 niby większa kultura, mniej pali no i oczywiście lepiej jedzie
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ap2
post Wed, 07 Dec 2022 - 23:06
Post #8


User
Dołączył: Sat, 03 October 2009
Skąd: Oświęcim





Mam od nowosci w G30.
Miałem tez N47 w e90 LCI z 2011. kupiłem z przebiegiem 80kkm, zrobiłem program na 210 i ma 160kkm i dalej jeździ u brata.
Złego słowa na oba nie powiem.
Ale olej co maks. 15kkm.
B47 jest dużo lepszy. Cichszy i bardziej ekonomiczny. Obecnie ma 140kkm i działa jak nowy.
Niestety jest dość slaby w stosunku do wagi aut w których występuje. Wokół komina daje rade ale na autostradzie Skody z podobna moca nie objedziesz.
Z akcji serwisowych była wymiana chlodniczki EGR.
Mam nadzieje że pomogłem.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kontrolm
post Thu, 08 Dec 2022 - 16:53
Post #9


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 09 March 2007
Skąd: Błonie

Ikona grupy



CYTAT(Mis @ Mon, 14 Oct 2019 - 14:04) *
Tam jedyny problem z rozrządem to za duże wymagania ludzi, by silnik mało palił (a do tego trzeba łańcuszek jak z roweru) i nie wymagał jego wymiany co 60-90tys. km.

sorry odkop ale no wytłumacz mi jak też i sobie to wytłumaczyłeś co ma cieńki łańcuszek do ekonomiki ? laugh.gif
Ja wiem i każdy wie że BMW z łańcuchami zeszło na psy (bo klient wszystko kupi i jeszcze na serwis pojedzie a potem się będzie chwalił jak dużo zapłacił i że jego stać) ale takie wytłumaczenie czytam po raz pierwszy laugh.gif


--------------------
VEMS rozkminiłem do ostatniego rezystorka - chętnie pomogę
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mis
post Thu, 08 Dec 2022 - 18:08
Post #10


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 07 January 2009
Skąd: Rzeszów





Serio uważasz, że na przykład podwójny łańcuch rozrządu jak miało m42b18 nie stwarza większego oporu kręcąc się, ocierając, a dodatkowo wymagając mocniejszego napięcia wstępnego takiego łańcucha (ze względu na masę/bezwładność i siłę odśrodkową)?

Chyba, że nadal nie rozumiesz to polecam założyć do roweru łańcuch i zębatki z motocykla, po pierwszej przejażdżce zobaczysz kiedy się bardziej zmęczysz.

To jest prosta fizyka, techniczny gość jesteś, powinieneś załapać.

W biurze projektowym producentów aut każdy spadek spalania o 0,05-0,10L/100KM to sukces i dostają premię za to albo plusik do projektu, żywotność średnio ich interesuje. wink.gif


--------------------
RS3 8V2 nardo limo pl 540HP 680NM
109-Performance
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kontrolm
post Thu, 08 Dec 2022 - 19:00
Post #11


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 09 March 2007
Skąd: Błonie

Ikona grupy



to jest tylko marketingowy bełkot bez żadnego oparcia w praktycznych danych tak jak pasek w oleju mający dawać 0.1% oszczędności względem innych rozwiązań a który po setkach tysięcy zatartych uszkodzonych silników zamieniono spowrotem na łańcuch i jakoś zużycie paliwa jeszcze spadło laugh.gif CHodzi tylko i wyłącznie o koszenie frajerów.
Dodatkowo jednak silnik nowoczesny, ekonomiczny jak na swoją pojemność i osiągi i z tego wieku czyli Volvo B8444S pokazuje że jak się chce to da się zrobić pojedyńczy łańcuszek i to wieczny który napędza żeby było lepiej 4 wałki rozrządu i ciężki wałek balansujący kręcące się do 6500 a nie tak lajtowo jak w tym dieslu R4 dwa wałeczki w dieslu z lajtowymi sprężynami gdzie całość kręci się do max 5000. I teń łańcuch nigdy się nie zużywa ludzie wogóle go nie wymieniają mimo że w ASO kosztuje on całe 150 zł. Ja byłem nadgorliwy i przy 220 tkm taki łańcuch zakupiłem i co się okazało ? Że względem tego co było wogóle nie był krótszy ani zużyty a sens jego wymiany był żaden. I w żadnym innym tym silniku który serwisowałem a niektóre miały nalatane że hoho nie wymagał wymiany.
Bo BMW trwałe łańcuchy umiało robić przez bardzo wiele lat...i nagle jak inni producenci jak VW Toyota itp zapomniało...ale na jeleni którzy i tak to kupią zawsze można liczyć.


--------------------
VEMS rozkminiłem do ostatniego rezystorka - chętnie pomogę
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nomad66
post Thu, 08 Dec 2022 - 21:13
Post #12


Forum Killer
Dołączył: Tue, 17 March 2015





gdyby fabryki chciały zrobić trwały i mocny silnik to by zrobiły. Ale jak mogą zaoszczędzić 5 centów na łańcuchu to czemu nie: zarobią na częściach zamiennych, serwisie. Klient i tak kupi.
W M57N zrobiłem łańcuch przy 485tyś, był do wymiany na już. A niby niezniszczalny silnik.

Trzeba się teraz pogodzić, że raz na parę lat trzeba wyłożyć kasę i zrobić porządną obsługę silnika. Ale pali 0,5 litra mniej i ciszej chodzi. Coś za coś, finalnie pewnie na jedno wyjdzie czy na paliwo, czy na serwis. Co niektórzy i tak przesiądą się na elektryka wink.gif

Łańcuchów z benzyny i diesla nie ma co porównywać. Inny moment, inne ciśnienie sprężania, charakterystyka rozwoju mocy. Diesel zawsze bardziej oberwie.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
kontrolm
post Thu, 08 Dec 2022 - 22:36
Post #13


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 09 March 2007
Skąd: Błonie

Ikona grupy



0,1% to nie jest pół litra laugh.gif
powiedz co ma moment ciśnienie sprężania i charaktersytyka do obciążenia łańcucha który jedyne co robi to uruchamia zawory które w dieslu są mniejsze lżejsze słabsze sprężyny niższe obroty gdzie siła rośnie do kwadratu prędkości ??? powinien być 2x trwalszy niż w benzynie patrząc tylko na to.


--------------------
VEMS rozkminiłem do ostatniego rezystorka - chętnie pomogę
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nomad66
post Fri, 09 Dec 2022 - 07:27
Post #14


Forum Killer
Dołączył: Tue, 17 March 2015





benzyna zwykle moc rozwija liniowo (zwłaszcza starsze jednostki bez doładowania), w dieslu jest gwałtowny przyrost momentu koło 1500 obr/min.
Pompa wysokiego ciśnienia daje opory.
W m57 strzela zwykle dolny łańcuch (pomiędzy wałem korbowym i pompą CR), im słabszy silnik tym ten łańcuch wytrzymuje więcej. N47 miało na ten łańcuch akcję serwisową i jest dużo bardziej masywny niż górny.

Gdzieś wyczytałem, że B47 ma bardziej wydajną pompę oleju ale ma również zaworek sterujący przepływem. Ktoś coś?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kontrolm
post Fri, 09 Dec 2022 - 09:04
Post #15


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 09 March 2007
Skąd: Błonie

Ikona grupy



B8444S wkręca sie w porównaniu do jakiegokolwiek diesla jak szatan na obroty więc to porównanie jest bez sensu. Jak diesel ma 3 tyś to tamten ma już 6 tysi a poaiętaj że siły rosną z kwadratem prędkości.
Pompa wysokiego ciśnienia pompująca mililitry paliwa jaki to może dawać opór żeby był istotny ? Kiedyś na drugim końcu wałka napędzanego czy to łańcuchem czy to paskiem potrafili dać pompę wspomagania i to dopiero był istotny opór a wszystko żyło dużo dłużej niż teraz. Jeżeli widzę że w nowym modelu producent z premedytacją zawęża pasek rozrządu, z premedytacją robi łańcuch z gównolitu, zmniejsza rozmiary panewek czopów, usuwa półpanewki, robi plastikowe ograniczniki wałków rozrządu, jednorazowe pokrywy wałków rozrządu to jak mam to nazwać ?
Mamy czasy gdy mój przedwojenny rower na którym cały czas jeżdżę ma łańcucha którego nigdy nie wymieniałem i nie zamierzam bo żaden nowy łańcuch nawet za 300 zł które testuje w innym rowerze nie jest w stanie wytrzymać ułamka tego co ten stary pordzewiały niemiecki zresztą.
Sami producenci przyznają się że zarabiają na autach jak nigdy dotąd (i to akurat są słowa BMW), Peugeot sprzedał w pandemii mniej aut niż kiedyś a zarobił jeszcze więcej laugh.gif

Bierzemy udział w ogólnoświatowym programie obrzydzania ludziom spalinowej motoryzacji tak żeby elektryk zaczął się jawić jako wybawienie z tych wszystkoch problemów - inaczej tego nie widzę. Natomist ludzie jelenie cały czas chcą ten program finansować.


--------------------
VEMS rozkminiłem do ostatniego rezystorka - chętnie pomogę
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Frolik
post Fri, 09 Dec 2022 - 11:59
Post #16


Forum Homee
Dołączył: Wed, 05 September 2012
Skąd: Warszawa





CYTAT(kontrolm @ Fri, 09 Dec 2022 - 09:04) *
Bierzemy udział w ogólnoświatowym programie obrzydzania ludziom spalinowej motoryzacji tak żeby elektryk zaczął się jawić jako wybawienie z tych wszystkoch problemów - inaczej tego nie widzę. Natomist ludzie jelenie cały czas chcą ten program finansować.

Dlatego ja z przyjemnością kupiłem w124 3.0d, teraz jeszcze kilka tys zł dla blacharza żeby był tip-top. Miało być 5-6 letnie BMW 540d, lub 640d, ale jak się naczytałem o tych silnikach i nasłuchałem od ludzi co je serwisują to dziękuję. Zaoszczędzona kasa pójdzie na inne niż samochód przyjemnosci i inwestycje, może się dokupi coś fajnego do upalania. Nawet przy 3 starych samochodach jeśli dobrze wybrane egzemplarze to koszty będą duzo niższe niz jednego kilkuletniego BMW...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
farmer91
post Tue, 20 Dec 2022 - 22:40
Post #17


Forum Killer
Dołączył: Sun, 24 April 2011
Skąd: wlkp





Ja cały czas powtarzam od kilkunastu lat, że jeszcze przyjdzie czas kiedy ludzie będą się bić o 1.9 tdi 90km
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kontrolm
post Tue, 20 Dec 2022 - 22:48
Post #18


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 09 March 2007
Skąd: Błonie

Ikona grupy



CYTAT(farmer91 @ Tue, 20 Dec 2022 - 22:40) *
Ja cały czas powtarzam od kilkunastu lat, że jeszcze przyjdzie czas kiedy ludzie będą się bić o 1.9 tdi 90km

nie będą bo to już stare trupy po milionach kilometrów które obecnie padają jak muchy. Wszystko ma swój kres a jest teraz nadal trochę nowszych fajnych oszczędnych i prostych w naprawach silniczków (np. 1.6 HDi i kijankowe diesle). No może tak tanio to już nie będzie ale w paliwie się zwróci.


--------------------
VEMS rozkminiłem do ostatniego rezystorka - chętnie pomogę
Go to the top of the page
 
+Quote Post
done4
post Tue, 20 Dec 2022 - 23:21
Post #19


Forum Killer
Dołączył: Sat, 03 July 2010





CYTAT(farmer91 @ Tue, 20 Dec 2022 - 22:40) *
Ja cały czas powtarzam od kilkunastu lat, że jeszcze przyjdzie czas kiedy ludzie będą się bić o 1.9 tdi 90km

I będą nim mogli jeździć po polu, bo nie wjadą do żadnego większego miasta.
Te stare diesele to patologia naszych ulic, janusze jeżdżą nimi dopóki lejący wtrysk nie wypali dziury w tłoku bo regeneracja wtryskiwaczy czy pompy przekracza wartość auta.
Stoisz za takim w korku i przeklinasz, kopci to jak lokomotywa, wdychasz ten smród w swoim aucie.
Najwyraźniej policja i stacje diagnostyczne mają to w dupie bo pełno takich aut na ulicach.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nomad66
post Wed, 21 Dec 2022 - 10:41
Post #20


Forum Killer
Dołączył: Tue, 17 March 2015





prostsze silniki na pewno byłby sporym plusem. Ale rynek zakupu nowych aut wymaga niskiego spalania i wysokich osiągów połączonych z wyśrubowaną ekologią.
Mamy efekty w trwałości - chociaż gdyby producenci chcieli na pewno byłyby trwalsze. Ruch w interesie musi być.

Odnośnie b47: ruszyła znów akcja na chłodniczki EGR - jest jakiś nowy typ, warto sprawdzić czy auto nie jest objęte akcją.
Problematyczna bywa pokrywa zaworów połączona z odmą. Trzeba wymienić niby całą pokrywę, niby najlepiej ori (pokrywa ASO 1800) - jak tylko się pojawiają wycieki z silnika robić nim będzie za późno.
Problem poduszek silnika znany z f10/f11 N47 nie został rozwiązany - co 150 tyś km pasuje wymienić.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Stron V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 14:48