Shoutbox 0 nowych PW 


9 Stron V  « < 4 5 6 7 8 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Rajdowanie dla ubogich
radzio_gsi
post Sun, 02 Jun 2019 - 14:28
Post #101


Forum Homee
Dołączył: Fri, 17 February 2006
Skąd: warszawa





Wczoraj popykalem sobie w wrc6. Jakby ktoś planowal zainwestować w ten tytuł z myślą o symulacji to zdecydowanie odradzam. Aczkolwiek rajd polski wizualnie wyglada bardzo ciekawie


--------------------
www.youtube.com/radzioFLATOUT
www.youtube.com/motoLAB
www.facebook.com/radzioFLATOUT
www.patronite.pl/radzioFLATOUT
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Sun, 02 Jun 2019 - 14:28
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Bio
post Sun, 02 Jun 2019 - 17:05
Post #102


Forum Killer
Dołączył: Wed, 13 August 2008
Skąd: Bratislava





CYTAT(MadeInPoland @ Sat, 01 Jun 2019 - 12:27) *
Z wiekiem dojrzewają i wychodzą z tego, taki naturalny przebieg schorzenia. Powyżej 30 roku życia zdarzają się rzadko, powyżej 40 ultra rzadko, a powyżej 50 nie ma już tego problemu. To typowa choroba wieku rozwojowego (nie wieku dziecięcego, u dzieci to norma). Możesz rozejrzeć się w swojej rodzinie ilu dojrzałych mężczyzn ma z tym problem.

P.S. Choroba doczeka się klasyfikacji w nowym katalogu chorób ICD11
https://www.who.int/features/qa/gaming-disorder/en/


aaaa... czyli uzależnienie od gier (każde uzależnienie jest chorobą) to u Ciebie to samo, co pojeżdżenie sobie od czasu do czasu po wirtualnym Nordschleife.

To tak jakbyś porównywał, że ktokolwiek, kto uprawiał seks musi mieć syfilis...

Zarzuć więcej Twojej żelaznej logiki.


--------------------
Blog Motoryzacyjny TorquedMad mind - tqmm.pl
FB: @torquedmadmind
Insta: @tqmmpl
Twitter: @tqmmpl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bio
post Wed, 05 Jun 2019 - 13:41
Post #103


Forum Killer
Dołączył: Wed, 13 August 2008
Skąd: Bratislava





https://www.youtube.com/watch?v=2pC3-eCAdvs - ciekawa perspektywa. Kierowca wyścigowy - robi analizę tego co się działo na torze, porównuje z tym co obserwuje w simracingu i odwrotnie. Polecam kanał - dużo wiedzy można wyciągnąć.


--------------------
Blog Motoryzacyjny TorquedMad mind - tqmm.pl
FB: @torquedmadmind
Insta: @tqmmpl
Twitter: @tqmmpl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Maciek1234
post Mon, 10 Jun 2019 - 10:35
Post #104


Forum Homee
Dołączył: Tue, 11 January 2005
Skąd: łódzkie







znając życie, to Marczyk mógł zaczynać od gier komputerowych (pewnie któraś część Colina, albo RBR biggrin.gif ), tym niemniej chłopak przeszedł na karting i prawdziwe samochody (teraz pytanie co pozwoliło mu zostać Mistrzem Polski - symulatory, czy prawdziwe auta (czy może brak poważnych konkurentów na podwórku laugh.gif ))


--------------------
Porsche 911 (992)
BMW X7 M60iX (G07)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MadeInPoland
post Mon, 10 Jun 2019 - 18:04
Post #105


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





Mistrzem Polski w rajdach zostal Grzyb, pomimo odpuszczenia dwoch z pieciu chyba rund z powodu niewielkiego budzetu jak rowniez praktycznie bez testow i treningow z tego samego powodu. Gosc z racji wieku nie uczyl sie jazdy na symulatorach. Marczyk w zespole fabrycznym startowal jako jedyny w stawce dysponowal najlepiej przygotowanym samochodem i jechal wszystkie rundy i przed wszystkimi trenowal na zywca i testowal. Kazdy talent wykorzystalby taka okazje. Nie twierdze, ze Marczyk jest beztalenciem, ale argument w rozmowie to slaby zwazywszy ze mistrzem slaska tez nie zostal, a jezdzi od wielu lat chyba non stop gdzies czyms w realu.


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
piwo
post Mon, 10 Jun 2019 - 18:14
Post #106


I live here !
Dołączył: Wed, 03 February 2010
Skąd: Marki





Tia
http://polskikarting.com.pl/tory-kartingow...k-najmocniejszy
Bądź dobry w kartingu będziesz szybki w aucie
http://www.racingforum.pl/index.php?showto...t=0&start=0


--------------------
930kg+320KM+RWD+LSD+RaceTCS+lotus111r abs+semislick
1/4 2013r, 180KM: 13,806s
Tor Poznań 1m48,467s, Łódź 57,517s a052 przod, vr2 r7a(hl) tyl
0-200km/h 2020r www.youtube.com/watch?v=jj-Hbidv43s
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MadeInPoland
post Mon, 10 Jun 2019 - 18:27
Post #107


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





Piwo nie bede wklejal wyniki rsmp czy rsmsl do ktorych sie odnosze w sieci latwo dostepne. W rsmp za wyniki w kartingu czy amatorkach punktow nie daja. To co podajesz tylko potwierdza ze gosc rywalizuje w realu juz od lat.


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Maciek1234
post Tue, 11 Jun 2019 - 08:15
Post #108


Forum Homee
Dołączył: Tue, 11 January 2005
Skąd: łódzkie





CYTAT(MadeInPoland @ Mon, 10 Jun 2019 - 19:04) *
Nie twierdze, ze Marczyk jest beztalenciem, ale argument w rozmowie to slaby zwazywszy ze mistrzem slaska tez nie zostal, a jezdzi od wielu lat chyba non stop gdzies czyms w realu.

tutaj następny 'symulatorowicz':

https://pl.wikipedia.org/wiki/Jakub_Brzezi%C5%84ski

3-ci w generalce w 2018, z tego, co pisze wikipedia laugh.gif Jest to pewna wskazówka dla tych, co chcą rozpocząć swoją przygodę z bardzo drogim motosportem. Zdecydowanie najtańsza. Natomiast czy sukcesy tych osób wynikają z ich talentu popartego pracą na symulatorze, czy, mówiąc delikatnie, nie najwyższym poziomem motorsportu w Polsce to jest temat do innej dyskusji. Fakty pokazują, że można odnosić sukcesy na polskim podwórku (3-cie miejsce w RSMP to jest sukces), startując z symulatora.


--------------------
Porsche 911 (992)
BMW X7 M60iX (G07)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MadeInPoland
post Tue, 11 Jun 2019 - 08:23
Post #109


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





No Brzezinski jest faktycznie szybki chociaz na miedzynarodowym podworku nie istnial, a gdyby nie problemy komunikacyjne ze sponsorem pod koniec ub sezonu bylby pewnie mistrzem polski 2018. Pytanie czy odnosilby podobne sukcesy bez symulowania. Jako genetyk uwazam, ze za sukcesy w kazdym sporcie odpowiadaja przede wszystkim predyspozycje genetyczne.


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bio
post Mon, 17 Jun 2019 - 08:24
Post #110


Forum Killer
Dołączył: Wed, 13 August 2008
Skąd: Bratislava





Ale pytanie najważniejsze - Czy Brzeziński potrzebuje pomocy psychologa, bo granie w gry rozwala mu życie? biggrin.gif


--------------------
Blog Motoryzacyjny TorquedMad mind - tqmm.pl
FB: @torquedmadmind
Insta: @tqmmpl
Twitter: @tqmmpl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MadeInPoland
post Mon, 17 Jun 2019 - 09:18
Post #111


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





Pytanie najwazniejsze zwiazane z tematem to czy bylby taki szybki nie stosujac symulatorow. I na to pytanie nikt nie zna odpowiedzi dlatego temat bedzie dryfowal po forum dluugie lata.


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Mon, 17 Jun 2019 - 13:22
Post #112


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





Ja jestem zagorzałym fanem simów i uważam, że mi osobiście dały dużo. A czy simy są wystarczające do bycia szybkim? Na pewno nie. Można być szybkim w kręgu amatorów.
Na takim Poznaniu w realu wyjeździłem jakieś 60-70 kółek na 4 wizytach. Koszt blisko 10k pln (paliwo na tor, dojazdy, laweta, noclegi).
Na simie zrobiłem z 1000 i większość odruchów przekłada się z gry na tor. Koszt 2k pln.

Niektórzy nie czują dobrze samochodu w grze i im taka nauka nic nie daje. Mi osobiście FF z kierownicy daje wystarczająco dużo sygnałów,żeby wyczuć pod i nadsterowność.


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rexsio
post Mon, 17 Jun 2019 - 16:00
Post #113


Frequent User
Dołączył: Wed, 28 March 2018





CYTAT(jackkpl @ Mon, 17 Jun 2019 - 13:22) *
Ja jestem zagorzałym fanem simów i uważam, że mi osobiście dały dużo. A czy simy są wystarczające do bycia szybkim? Na pewno nie. Można być szybkim w kręgu amatorów.
Na takim Poznaniu w realu wyjeździłem jakieś 60-70 kółek na 4 wizytach. Koszt blisko 10k pln (paliwo na tor, dojazdy, laweta, noclegi).
Na simie zrobiłem z 1000 i większość odruchów przekłada się z gry na tor. Koszt 2k pln.

Niektórzy nie czują dobrze samochodu w grze i im taka nauka nic nie daje. Mi osobiście FF z kierownicy daje wystarczająco dużo sygnałów,żeby wyczuć pod i nadsterowność.


1000 kółek na simie - nieźle. Zastanawiało mnie skąd u Ciebie ten fenomen że wjeżdżasz od święta na Poznań i w drugim kółku robisz czas dnia ale teraz zaczynam ogarniać smile.gif Ja jakoś nie umiem się zmotywować żeby na simach polatać, nie mam frajdy/ motywacji /determinacji żeby zrobić tam więcej niż 2 lub 3 kółka (gram w assetto corsa na g27).
Go to the top of the page
 
+Quote Post
radzio_gsi
post Mon, 17 Jun 2019 - 16:22
Post #114


Forum Homee
Dołączył: Fri, 17 February 2006
Skąd: warszawa





CYTAT(Rexsio @ Mon, 17 Jun 2019 - 16:00) *
1000 kółek na simie - nieźle. Zastanawiało mnie skąd u Ciebie ten fenomen że wjeżdżasz od święta na Poznań i w drugim kółku robisz czas dnia ale teraz zaczynam ogarniać smile.gif Ja jakoś nie umiem się zmotywować żeby na simach polatać, nie mam frajdy/ motywacji /determinacji żeby zrobić tam więcej niż 2 lub 3 kółka (gram w assetto corsa na g27).


ja w sumie miałem takie uczucia na assetto. niestety jeszcze żaden wyścigowy sim mnie nie porwał. chyba chciałbym to zmienić.
po raz kolejny napiszę, że szutrowe simy są super, czy to rbr czy nawet dirt rally. spokojnie można nauczyć się lewej nogi ,punktów odpuszczania kontry w nadsterownym poślizgu czy walki z podsterownością przy fwd.


--------------------
www.youtube.com/radzioFLATOUT
www.youtube.com/motoLAB
www.facebook.com/radzioFLATOUT
www.patronite.pl/radzioFLATOUT
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Driftman
post Tue, 18 Jun 2019 - 19:40
Post #115


Forum Homee
Dołączył: Mon, 29 January 2007
Skąd: Z Mercedesów i Hond





Ja pierwsze kroki w driftingu zaczynałem na gran turismo 1. To wtedy nauczyłem się ustawień auta, inicjowania poślizgu, utrzymania kąta, przekładek, dokręcania kąta gazem, ratowania przed spinem, dociągania ręcznym czy balansowania autem aby nie przesadzić, wyczucia zachowania zależnie od rozstawu kół czy długości nadwozia lub rodzaju napędu (np trudny drift autami z napędem MR)
To było 22 lata temu. Jak byłem dzieciakiem.

Ogólnie MIP powiem Ci że dla mnie niema o czym mówić. To pomaga. I to bardzo.
Gdzieś tam coś się wiedziało że ma być nisko i twardo. Zdarzało się przesadzić. Nigdy nie zapomnę jak zupełnie nie rozumiełem jak działa i co robi szpera. Jakie to było wspaniałe kiedy odkryłem magię jej ustawień.
To było urocze smile.gif

Przypomnę jeszcze, że była taka międzynarodowa liga na PS4. Chyba 10 najlepszych chłopaków trafiło na profesjonalne szkolenie. Najlepszy chłopak który wygrał został kierowcą wyścigowym z dobrymi wyścigami.

Poczyta same nagłówki

https://www.google.com/search?q=playstation...le&ie=UTF-8

Ci chłocy nie jeździli prawdziwymi samochodami. Nie mieli prawa jazdy.

Nie gram już od co najmniej 15 lat, a szkoda. Może trzeba trochę sobie pograć. To świetna zabawa " bez zobowiązań" wink.gif


--------------------
SONDA powstania działu Elektryka/Elektronika/Strojenie/Kodowanie/Logowanie/Diagnostyka
(Prosze wklejac link bez pierwszego znaku _)
_http://www.racingforum.pl/index.php?showtopic=155892&hl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
skrzatbz
post Wed, 19 Jun 2019 - 10:00
Post #116


Frequent User
Dołączył: Sun, 08 August 2010
Skąd: Busko Zdrój





https://www.redbull.com/pl-pl/devils-one-si...pca-kubicy-basz
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Maciek1234
post Wed, 19 Jun 2019 - 10:21
Post #117


Forum Homee
Dołączył: Tue, 11 January 2005
Skąd: łódzkie





22 lata temu to był etap jednych z pierwszych Need For Speedów i pierwszego Colina McRae. Z symulacją to nie miało nic wspólnego, nawet ogólnodostępnych kierownic dobrej klasy nie było, więc grało się 'na strzałkach' biggrin.gif

CYTAT(skrzatbz @ Wed, 19 Jun 2019 - 11:00) *
masakra - to tak, jakby Lewandowski, nie mogąc załapać się do dobrego klubu piłkarskiego, zaczął grać zawodowo w FIFĘ 2019...


--------------------
Porsche 911 (992)
BMW X7 M60iX (G07)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Driftman
post Wed, 19 Jun 2019 - 11:59
Post #118


Forum Homee
Dołączył: Mon, 29 January 2007
Skąd: Z Mercedesów i Hond





Nie obchodzi mnie Need for Speed bo to jest popelina i nie o nim jest mowa. Zresztą grałem w jedynke na pentium 200mmx plus dodatkowa karta tak zwany akcelerator jezeli wiesz o czym mowie.

Ja pisze o Gran Turismo 1( 1997 rok) oraz jej następnę cześci. Przeczytaj 3 razy mój post jak do Ciebie nie dociera bo mówię to z własnego życia.

Proszę nie robić ze mnie wariata. Wiem co to symulator a co to totalny arcade.


--------------------
SONDA powstania działu Elektryka/Elektronika/Strojenie/Kodowanie/Logowanie/Diagnostyka
(Prosze wklejac link bez pierwszego znaku _)
_http://www.racingforum.pl/index.php?showtopic=155892&hl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Maciek1234
post Wed, 19 Jun 2019 - 13:41
Post #119


Forum Homee
Dołączył: Tue, 11 January 2005
Skąd: łódzkie





W 1997 roku komputery nie miały takich mocy obliczeniowych, żeby wystarczająco szybko obliczać siły działające na samochód. Do tego w 1997 nie było kierownic z Force Feedbackiem, a te co były, nie dorównywały dzisiejszym Mantom za 60pln w marketach. W Gran Turismo nie zużywały się opony, ciężar paliwa nie miał wpływu na zachowanie auta. To już lepszym symulatorem było Indianapolis 500, gdzie uwzględniono takie rzeczy, był balans hamulców, temperatura opon, silnik wybuchał po przekroczeniu obrotów maksymalnych, a po uderzeniu w bandę, auto po prostu ulegało zniszczeniu.


--------------------
Porsche 911 (992)
BMW X7 M60iX (G07)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Driftman
post Wed, 19 Jun 2019 - 14:20
Post #120


Forum Homee
Dołączył: Mon, 29 January 2007
Skąd: Z Mercedesów i Hond





Ja pisze o początkach. Takie były moje początki 22 lata temu. Teraz jest tylko lepiej. Kapisz ?


A fizyka jak na tamte czasy była super. Dało się czuć auto.
A tak przypierdalając się powiem Ci że konsole były daleko po za zasięgiem komputerów a o konsoli tu mowa a nie o komputerze biggrin.gif

litości
Narazie


--------------------
SONDA powstania działu Elektryka/Elektronika/Strojenie/Kodowanie/Logowanie/Diagnostyka
(Prosze wklejac link bez pierwszego znaku _)
_http://www.racingforum.pl/index.php?showtopic=155892&hl
Go to the top of the page
 
+Quote Post

9 Stron V  « < 4 5 6 7 8 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 20:46