Shoutbox 0 nowych PW 


 
Reply to this topicStart new topic
> 1G-FE dłubać czy swap?, rozwój lexa is200
zaqqaz
post Sat, 07 Jan 2017 - 13:24
Post #1


Rookie
Dołączył: Sun, 07 September 2014





Witam wszystkich, ostatnio myślę nad kupnem lexusa is200 Igen z silnikiem 1G-FE 2.0 r6 155KM.

Generalnie nie mam przekonania do japońskich jednostek i na pewno nie kupię auta z 2jz'tem.
I tu pojawia się pytanie o silnik 2.0, czy opłaca się coś z nim robić, jeśli tak to co? (turbo, sprężarka mechaniczna, ITB, czy cokolwiek) czy też wrzucać od razu jakiś motor z europy smile.gif mam już parę typów smile.gif Jeśli ktoś miał z tym silnikiem do czynienia to proszę o wyrażenie opinii, pozdrawiam.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Sat, 07 Jan 2017 - 13:24
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
BeeMiX
post Sat, 07 Jan 2017 - 13:50
Post #2


Moderator
Dołączył: Sat, 23 July 2005
Skąd: Nowy Jork / Choszczno





Kup BMW wink.gif


--------------------
97 Ultra White SC300 + 2JZ VVTi + GT35R + 6 speed
98 Smaragd schwarz SL500
08 S500L
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kluczykpl
post Sat, 07 Jan 2017 - 14:45
Post #3


Frequent User
Dołączył: Sat, 16 June 2007





Google gryzie ? Silnik opanowany juz dawno. popatrz poszukaj, a nie liczysz na gotowca. A jak dla ciebie 2JZ zly silnik to ja nie wiem czego Ty szukasz/
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Jarkacz124
post Thu, 12 Jan 2017 - 16:25
Post #4


Rookie
Dołączył: Thu, 12 January 2017





1g fe bez problemu robi 250 koni bez otwierania silnika
Go to the top of the page
 
+Quote Post
marcinm
post Tue, 17 Jan 2017 - 11:47
Post #5


Super User
Dołączył: Tue, 17 July 2007





Tak, toyotowe motory to dno, zwłaszcza VZ'y, MZ'y, UZ'y, że o JZ'ach już nie wspomnę, bo cały tuningowy świat wie jaki to jest nieudany silnik laugh.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
CaliforniaKid
post Fri, 24 Mar 2017 - 09:13
Post #6


Frequent User
Dołączył: Fri, 10 June 2016
Skąd: Gdańsk





Nie wiem skąd takie zdanie o silnikach Toyoty skoro to jedne z najlepszych o ile nie najlepsze jednostki do modzenia biggrin.gif

Co do IS200 turbo Kluczyk Garage robią tego na kopy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ledziu
post Fri, 24 Mar 2017 - 17:13
Post #7


Forum Homee
Dołączył: Sun, 16 October 2011





CYTAT(CaliforniaKid @ Fri, 24 Mar 2017 - 09:13) *
Nie wiem skąd takie zdanie o silnikach Toyoty skoro to jedne z najlepszych o ile nie najlepsze jednostki do modzenia biggrin.gif

Co do IS200 turbo Kluczyk Garage robią tego na kopy


Jak to skąd takie zdanie ?? Chłopie zejdź na ziemie... tym bardziej że is 1g miał seryjnie też 2jz przy którym 1g nawet nie stał... biggrin.gif

p.s.

Tylko nie pisz o tych zacnych wynikach na hamowniach.
No i jeszcze jak byłbym typowym zlecaczem (laikiem) szukającym rozwiązania na ciut grubsze tuny i jakaś firma poleciłaby mi 1g+t a ja bym wydał na to kasę to raczej nie byłaby moją ulubioną firmą...



Go to the top of the page
 
+Quote Post
CaliforniaKid
post Sat, 25 Mar 2017 - 08:52
Post #8


Frequent User
Dołączył: Fri, 10 June 2016
Skąd: Gdańsk





CYTAT(ledziu @ Fri, 24 Mar 2017 - 17:13) *
Tylko nie pisz o tych zacnych wynikach na hamowniach.
No i jeszcze jak byłbym typowym zlecaczem (laikiem) szukającym rozwiązania na ciut grubsze tuny i jakaś firma poleciłaby mi 1g+t a ja bym wydał na to kasę to raczej nie byłaby moją ulubioną firmą...



Byku wybacz ale nie rozumiem, moje zdolności poznawcze chyba są tu zbyt małe by zrozumieć ten "język".

Co do kluczyka. Dałem koledze namiar na firmę, która zajmuje się turbieniem IS200, to źle?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ledziu
post Sat, 25 Mar 2017 - 13:26
Post #9


Forum Homee
Dołączył: Sun, 16 October 2011





CYTAT(CaliforniaKid @ Sat, 25 Mar 2017 - 08:52) *
Byku wybacz ale nie rozumiem, moje zdolności poznawcze chyba są tu zbyt małe by zrozumieć ten "język".

Co do kluczyka. Dałem koledze namiar na firmę, która zajmuje się turbieniem IS200, to źle?


Sorki... odniosłeś się do silników wymienionych przez autora a ja konkretnie do jednego czyli 1g... porównując do 2jz który nie zdobył zaufania autora tematu.

A co do namiarów super że to zrobiłeś na 100% uzyska rzetelną informację... osobiście pogrzebałbym więcej w necie i spróbował zasięgnąć jęzora w różnych miejscach bo średnio widzę te opisywane przez Ciebie "kopy" uturbionych 1g laugh.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
carinus
post Sun, 02 Apr 2017 - 20:03
Post #10


User
Dołączył: Tue, 08 February 2005
Skąd: lubuskie/Belgia





Nie lepiej powiedzieć że jest forum lexa i tam niech szuka informacji.


--------------------
Lexus IS 200 SportCross Turbo (sold) , RX400h , IS220d , Yaris TS II(sold)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ptrr
post Mon, 26 Jun 2023 - 12:28
Post #11


Rookie
Dołączył: Mon, 17 October 2022





Trochę odkopię temat, ale zauważyłem ten wątek przypadkiem a wiele się zmieniło od 2017 - może ktoś rozważał is200 w 2023 i ten temat mu się przyda.

Są w sprzedaży zarówno na rodzimym rynku jak i za granicą turbo i kompresor kity do 1g-fe. W polsce na dużą skalę sprzedają dwie ekipy:

- SU2 performance: Turbo kit na sprężarce z mazdy MPS, do wystrojenia na easy ecu (https://su2performance.com/en/product/turbo-kit-lexus-is200-1g-fe-stage-1/)

- Top performance crew: Turbo kit na td04/td05 albo kompresor kit na eatonie m62, strojony na det3 (https://www.facebook.com/TPC.parts/)

Ogólnie bez ruszania silnika można liczyć na około 240KM. Z przekładką odprężającą pod głowicę (którą obie ekipy mają dostępne od ręki) i dobrą obróbką 300 jest osiągalne (wtedy już przestaje być aż tak budżetowo, ale wciąż są to bardzo tanie konie). Na obu zestawach są ludzie którzy przejechali po kilkadziesiąt tysięcy kilometrów bez awarii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
carinus
post Mon, 26 Jun 2023 - 17:40
Post #12


User
Dołączył: Tue, 08 February 2005
Skąd: lubuskie/Belgia





Te modele są już leciwe i coraz mniej tego widać na drogach. Swoim IS-em na turbinie nakręciłem ponad 100kkm bez żadnego problemu i wiosną tego roku został sprzedany nowemu kierownikowi z Czech. Przyjechał, zobaczył, zrobił jazdę próbną z wielkim bananem na twarzy i bez targowania zabrał.


--------------------
Lexus IS 200 SportCross Turbo (sold) , RX400h , IS220d , Yaris TS II(sold)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 15:23