Shoutbox 0 nowych PW 


 
Reply to this topicStart new topic
> eclipse 3g spyder projekt turbo
mlynarskitomasz
post Mon, 24 Oct 2016 - 18:42
Post #1


Rookie
Dołączył: Mon, 24 October 2016





witam wszystkich! Na forum jestem nowy więc proszę o wyrozumiałość mam w swoim posiadaniu dopieszczoną eclipse 3g spyder auto w serii ma 150 koni niestety po przekładce z inwalidy na manual część ich zdechła a brakuje towarku do swapu. Stąd pomysł na turbo. motor to 2,4 (4g64) dość słaba jest literatura na jego temat na stronach usa piszą że po odprężeniu na seryjnym dole można nadmuchać 0.9 do 1 bara na początek planuje 0,4-0,5 bez odprężenia leci do mnie ze stanów emu. dmuchać planowałem albo td04hl-15 albo-16 zależy co uda mi się korzystnie kupić. moje pierwsze pytanie jak wygląda sytuacja z vacum po uturbieniu bo nic nie znalazłem na ten temat. drugie pytanie do przystawki na filtr oleju czy z termostatem czy bez pod chłodniczke oleju. mechanicznie sam to wszystko zamontuje strojenie i hamownie mam dość tanio ogarnięte więc spoko.
jeśli chodzi o mbc ono ma oszukać sterowanie wg ale jeśli go niema to czy nadciśnienie w układzie dolotowym i mbc będzie jakoś sensownie funkcjonować przy doładowaniu o,4-0,5 bara? drugie pytanie jak regulowany jest bov czy też jakimś mbc czy ma w sobie regulacje widziałem że zgrubnie robi się to sprężyną a precyzyjnie?
intercooler wiadomo największy jaki się zmieści. wydech w całości będzie nierdzewka 2,5cala przelot.
dodatkowo zastanawiam się nad głowicą dohc z galanta (bardzo żadko spotykana) lub z 2,0 (4g63t) z evo ale też brak a jak są to w cenie niemal całego słupka
uszczelka grubsza dostępna w cermotor ale do 4g63t z głowicami w usa dość często kombinują ze względu na powierzchnie zaworów ciekawy jestem jak się mają te głowice do stopnia sprężenia. dodatkowo głowice w automacie takie jaką mam mają opużniony o prawie 10stopni kąt otwierania i zamykania zaworów dolot z 60 na 53 a wydech z 60 na 50, więc może wystarczy wymienić sam wałek?
dodam że jest to pierwszy mój taki projekt więc za błędy i nieścisłości przepraszam i mam nadzieje że trafią tu jakieś trafne spostrzeżenia i informacje pozdrawiam.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Mon, 24 Oct 2016 - 18:42
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Pietrek.L
post Mon, 24 Oct 2016 - 19:09
Post #2


Forum Killer
Dołączył: Sun, 08 July 2012
Skąd: Mordor (W-ch) / Opole





Tomku po pierwsze dobrze jest przeczytać regulamin forum -> http://www.racingforum.pl/Zasady-tego-foru...ATW-t14754.html
Po drugie https://books.google.pl/books?id=Y2CmdfFDk0...nes&f=false


--------------------
Viki`B powered by y/z16xe (ruda tańczy jak szalona :D )
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mlynarskitomasz
post Tue, 25 Oct 2016 - 19:16
Post #3


Rookie
Dołączył: Mon, 24 October 2016





ad 1. emu ze stanów z powodu kasy okoliczny tuner ściąga po wystawówki po 800-900pln za zestaw a nie golas za 2000pln moc w jaką celuje na początek żeby nie ukręcić półosiek w granicach 230-250km na 0,5 bara wydaje mi się wykonalne docelowo planowałbym górną granice 0,9-1,0 bara i ale tam potrzeba troszkę więcej modów.

ad.2 sory pietrek ale nie znalazłem wielu rzeczy sam być może źle szukałem,ale szukałem. Sporo siedzę na warsztacie i nie jest to jedyna rzecz na którą mam czas. każdy regulamin forum jest taki sam:) a pisząc ten temat połączyłem kilka zagadnień co do których nie mam pewności w formie prośby o pomoc, a nie po to żeby bez sensu zapychać forum. za linki dziękuje zaraz się im przyjże. poza tym może ktoś ma coś do powiedzenia na temat tej turbiny może źle celuje, może ten projekt to błąd może to co przeczytałem to kit, i zanim zacznę wolał bym skonfrontować na forum które odwiedzają profesjonaliści.


Go to the top of the page
 
+Quote Post
TofikGST
post Wed, 26 Oct 2016 - 17:53
Post #4


Frequent User
Dołączył: Wed, 25 May 2011
Skąd: KIELCE





Bacznie kibicowałem kumplowi jak robił to samo w swoim 3G i odpowiedź jest taka że nawet nie zaczynaj zabawy na tej dychawicznej głowicy SOHC. Jedyna słuszna droga to kłaść głowe z EVO. Oczywiście o kolektorach nie musze wspominać i masie rzeźby. Nie pamietam z czego tam był dół dobierany.... i w jakiej konfiguracji.
Budżet, bez 10k wolnych środków nie zaczynaj
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mlynarskitomasz
post Wed, 26 Oct 2016 - 22:09
Post #5


Rookie
Dołączył: Mon, 24 October 2016





tofik dziękij za jedyny sensowny komentarz. po zapoznaniu się z materiałami: pietrek silnik 4g63t różni się od silnika 4g64 w wielkim stopniu np. 4g63t ma seryjne turbo i mod jest stosunkowo prosty. poza tym różni się głowicą średnicą i skokiem tłoka, tym że seryjnie jest zakuty itd więc twój misternie wyszukany link nic nie wnosi. a co do pehdesign to eclipse gt ma silnik 6g72 czyli v6 a projekt goldiego zakładał kompresor a nie turbo, no i w evo nie było v6:) bynajmniej o takim nie słyszałem tylko galant vr4 miał v6.

całkiem lewy nie jestem jak sądzą co niektórzy poprostu potrzebuje kilku podpowiedzi od osoby która robiła podobnego moda. i 10k według mnie na mojego kliperka to nie dużo ale nie od razu planuje powoli modyfikować nad głową od evo myślałem od dawna zdaje sobie sprawę że jest lepsza ale pytałem m.i.n jak może wpłynąć na stopień sprężania. pytam na wypadek jak bym zakuł duł w skład którego wchodzą odprężone tłoki czy nie wywale kasy w błoto bo na głowicy od evo zestaw nie zapali. na wstępny montarz turbo planuje soft ok 0,5 bara na seryjnej głowicy ewętualnie zmienionym wałku. po to żeby zobaczyć jak ten motor będzie sobie radził. chodzi mi o ciśnienie i temperature oleju, egt,afr czas otwarcia wtryskiwaczy żeby wiedzieć na czym stoję bo nie chce wywalić 10k żeby okazało się że słupek wypluł korbe albo upalił tłoka na pierwszych 100m zanim podniosą się zegary bo nie dojdę co było przyczyną.

dodatkowym problemem jest głowica od evo gdyż taki elemęt przed zakupem pasowało by chociaż obejrzeć pod kątem pęknięć itd. a na aukcjach na terenie pl znalazłem jeden kpl słupek za 8k w niewiadomym stanie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mlynarskitomasz
post Wed, 26 Oct 2016 - 22:17
Post #6


Rookie
Dołączył: Mon, 24 October 2016





może ktoś wypowie się na temat proponowanej przezemnie dmuchawki i wysterowania zaworami bov i wg oraz działania mbc przy doładowaniu do 0,5bara oraz na temat vacum
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Pehdesign
post Thu, 27 Oct 2016 - 08:48
Post #7


Rookie
Dołączył: Wed, 18 February 2009
Skąd: Chorzów





masz racie w linku jest v6, nie zwróciłem uwagi. Mieliśmy na forum opisanego 3g z 2.4 lub 3.0 na głowicy z evo, dlatego wydawało mi się że to ten z linku. Niestety nie mogę go znaleść, chyba gdzieś przepadł. Ale wyglądało to podobnie do tego: http://www.evolutionm.net/forums/drag-raci...reet-tires.html
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mlynarskitomasz
post Sat, 29 Oct 2016 - 00:07
Post #8


Rookie
Dołączył: Mon, 24 October 2016





POSŁUCHAJ 3.0 TO 6G72 I JEST TO V6 WIĘC GŁOWA Z EWO PASOWAŁA BY JAKBY OBCIOŁ Z NIEJ 1/4 smile.gif A TAK CAŁKIEM SERIO TO MAM WRAŻENIE ŻE NAWET NIE OBEJŻAŁEŚ LINKA KTÓRY PODAJESZ. GDYŻ TREŚCI NA NIM SĄ CHWALEBNE I PRAKTYCZNIE NIC Z WYJĄTKIEM GREAT PROJECT, NICE; ORAZ CZASÓW NA 1,/4 TAM NIE ZNALAZŁEM A JEST TAM ZA TO "EVO STOCK BLOCK" CO MÓWI ŻE JEST TO ZAKUTY BLOK Z EVO? MOŻNA TO JAKOŚ INACZEJ ZROZUMIEĆ? JEŚLI CHCESZ NASTUKAĆ SOBIE BEZSENSOWNYCH POSTÓW TO PROSZE NIE TU BO ZANIM KOMUŚ UDA SIĘ SENSOWNIE ODPOWIEDZIEĆ TO ZAPCHACIE GO ŚMIECIAMI! ZAPYTAŁEM KONKRETNIE JEŚLI NIE ZNASZ ODPOWIEDZI I NIE POTRAFISZ SKIEROWAĆ MNIE NA KONKRETNĄ STRONĘ TO OZNACZA ŻE TO JEST TEMAT KTÓRY WARTO PORUSZYĆ NA FORUM I KTÓRY MOŻE SIĘ PRZYDAĆ.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Q40
post Sun, 30 Oct 2016 - 20:45
Post #9


Super User
Dołączył: Mon, 30 March 2015





Problem głowicy - kanały dolotowe, możesz dmuchać dużo a mocy brak... a po mocnym portingu lubi coś pierdyknąć. Wszystkie mocniejsze buildy na tej głowicy to full custom.
Korby są mocne, wał wytrzymuje sporo, tylko tłoki do wymiany.

Aby to miało ręce i nogi, zakładasz głowę dohc 4g63 najlepiej 1g, tłoki pod dohc, kolektor od 2g, ECU Turbo 2g dla podłączenia knock sensora i lepszych map paliwa , wiązkę silnika da się przerobić nie musisz jej mieć od Turbo.

Inna opcja to głowa od g4js, pasuje, podobna do starszych evo ale na słabszym osprzęcie, resztę musisz wylogować bo obiło mi się to tylko o uszy.


Na szybko wyszukane
https://www.olx.pl/oferta/kompletna-glowica...html#885b3b7458
"Sprzedam kompletna sprawna głowice z Kolektorem ssącym , cewka zapłonowa , aparatem zapłonowym , listwa paliwowa z wtryskami i zaworem ,zaworem Egr , czujnikami Tps i wodnym , przepustnica , podcisnieniami i pozostałym oprzyzadowaniem"? za 600zł? Chyba, że się pomyliłem lub sprzedawca.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
TofikGST
post Mon, 31 Oct 2016 - 08:33
Post #10


Frequent User
Dołączył: Wed, 25 May 2011
Skąd: KIELCE





nie pisz mu chłopie glupot jak nie wiesz, bo na blok z 2,,4 czyli 4G64 nie założy glowicy z 4G63 ani z 1g ani 2g Eclipse. Powód jest prosty 4g63 z 1g i 2g jest w stosunku do 4g64 odwrócony czyli skrzynia a co za tym idzie rozrząd jest po drugiej stronie silnika. Jak chcesz posadzić ta skrzynie z linku na bloku 4g64 jak Ci koła rozrządu wyjdą od strony skrzyni?
Dopiero głowica 4G63 od EVO 4 w zwyż ma rozrząd po tej samej stronie co 4G64
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mlynarskitomasz
post Fri, 04 Nov 2016 - 22:08
Post #11


Rookie
Dołączył: Mon, 24 October 2016





znów dziękij tofik za obecność i weryfikacje
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mlynarskitomasz
post Fri, 04 Nov 2016 - 22:41
Post #12


Rookie
Dołączył: Mon, 24 October 2016





tofik podpowiesz często polecana jest głowica od 4g64 dohc z amerykańskiego galanta jako zamiennik evo ale te wersje to tylko invalida a 4g64 sohc manual i invalida różnią się kotami otwarcia i zamknięcia zaworów a jak w dohc
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mlynarskitomasz
post Fri, 04 Nov 2016 - 22:54
Post #13


Rookie
Dołączył: Mon, 24 October 2016





odnośnie zaworu bov http://www.racingbb.fora.pl/tuning-naprawy...ialania,48.html
w skrócie bov do układu z map sensorem dv z maf sensorem( przepływką) szczególnie do soft turbo
nadal nic nie znalazłem z vacum w silnikach turbo czy potrzeba pompy podciśnienia czy wystarczy to po zamknięciu przepustnicy.
no i kolejna zmiana turbo td05 montowane 1g/2g jakie ma parametry strony gorącej jak rozumiem od td04hl-15 lub -16 różni się większą stroną zimną a jak to sie ma do goracej? chodzi oczywiście o dmuchawke z 4g64t http://allegro.pl/turbo-mitsubishi-eclipse...6587971125.html

Go to the top of the page
 
+Quote Post
mlynarskitomasz
post Fri, 04 Nov 2016 - 22:56
Post #14


Rookie
Dołączył: Mon, 24 October 2016





dodatkowo mam pytanie jakie wyjścia kolektorów wydechowych były monowane w eclipsach 1g/2g i evo
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pinin
post Mon, 14 Nov 2016 - 18:43
Post #15


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 24 November 2004
Skąd: Warszawa - Wawer





CYTAT(mlynarskitomasz @ Fri, 04 Nov 2016 - 22:54) *
odnośnie zaworu bov http://www.racingbb.fora.pl/tuning-naprawy...ialania,48.html
w skrócie bov do układu z map sensorem dv z maf sensorem( przepływką) szczególnie do soft turbo
nadal nic nie znalazłem z vacum w silnikach turbo czy potrzeba pompy podciśnienia czy wystarczy to po zamknięciu przepustnicy.
no i kolejna zmiana turbo td05 montowane 1g/2g jakie ma parametry strony gorącej jak rozumiem od td04hl-15 lub -16 różni się większą stroną zimną a jak to sie ma do goracej? chodzi oczywiście o dmuchawke z 4g64t http://allegro.pl/turbo-mitsubishi-eclipse...6587971125.html


Ech, pompy podciśnienia nie trzeba.
W dużym skrócie: czytaj. To wszystko o co pytasz, jest tutaj na forum lub na evolution.net. Co do silników z 1g, 2g oraz evo4-9 wystarczy spojrzeć na fotki, żeby wiedzieć, że nie ma prawa to zagrać.

Choć tak już z troski o Twój portfel i zdrowie psychiczne - przy obecnym poziomie Twojej wiedzy, oddaj to komuś do zrobienia. Jak chcesz to robić sam, to będzie to baaaardzo długi proces, bo wszystko będziesz musiał "wypytać" na forach.


--------------------
| Pinin Racing | Warsaw Speed Team | Prorace | TheTechGuy |
'96 CaliforniaCento

www.facebook.com/dragracingsafety
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mlody1921
post Fri, 18 Nov 2016 - 17:21
Post #16


Forum Homee
Dołączył: Sun, 03 January 2010





Ja sądze że zamiast kombinować poprostu na razie uturb ten silnik co masz jak umiesz podłącz emu albo daj komuś niech też wystroi na te nawet 0,5 bara i pojeździsz a potem pomyślisz albo poczytasz i pojdziesz dalej albo kupisz silnik z evo emu bedziesz miał i zrobione
Go to the top of the page
 
+Quote Post
goldi860628
post Wed, 30 Nov 2016 - 23:50
Post #17


Super User
Dołączył: Mon, 23 June 2008
Skąd: KrK/RbK





maczalem i palce w tej 2,4 wspomnianej na glowicy evo. mody mechniczne robil sam wlasciciel, natomiast strojenie zlecil.
glowica z evo to poczatek. majac juz glowice z evo to i od razu kolektor ssacy, listwa paliwowa, dobrze miec ja razem z wtryskami z evo (bedize problem z glowy o za male wtryski) przepustnica, pokrywa zaworow , inne cewki , rura wodna , rozzielacz wodny z termostatem i kilka pierdol... jesli ma byc w miare PnP to kolektor i jaiekolwiek turbo z evo na twin scroll z o2 housingiem... nie trzeba tlokow zmieniac bo po glowicy dosc solidnie sie odpreza calosc... czy korby w 2,4 sa ok ? to niestety zapałki.. i wiecej niz soft bym w to nie dmuchal.. zresza i tak wczesniej podda sie sprzeglo czy skrzynia z 3g.

fajnie ze chce sie dlubac... ale patrzac racjonalnie to taniej, szybciej i mniej awaryjnie wyjdzie kupic evo niz dlubac 3g wink.gif


--------------------
 Toyota MR2 sw21 (5sfe(2,2 N/a) --> 5sfTe(2,2 + T) --> 3sgTe(2,0 T) -> 1MZfe(3,0 V6) --> ??) powered by Me & Tyłozmyk :)   
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Friday, 29 March 2024 - 13:39