Shoutbox 0 nowych PW 


3 Stron V  < 1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Wolne obroty Problem bez rozwiązania, Maf>map Det3
Mofeix e30
post Tue, 07 Feb 2017 - 22:31
Post #21


User
Dołączył: Sun, 08 January 2017





masa i zasilanie podpięte pod sterownik. Logu już nie wrzucę bo mam dolot zrobiony tak że już nie wróce na przepływkę tak szybko.
Mam ew zapisaną mape czystą po zczytaniu z przepływki

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Tue, 07 Feb 2017 - 22:31
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
tetis
post Wed, 08 Feb 2017 - 15:57
Post #22


Frequent User
Dołączył: Thu, 28 January 2010





Mase podlacz do bloku silnika, bez porownania wartosci wiele sie nie wymysli, zaloz przeplywke i sprawdz czy pokrywaja sie napiecia przeplywki i det'a
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mofeix e30
post Wed, 08 Feb 2017 - 19:21
Post #23


User
Dołączył: Sun, 08 January 2017





Dzis konwersja robiona od nowa na kumpla przeplywke. Wartosci sporo różne. Jak zaadaptowala sie pod jego orzeplywke zacząłem robic mape. . Zczytalem robilem konwersje. I sie zaczelo wolne zaczely wariowac jak glupie. Nie da sie skorygowac wartości zeby byly jak na przeplywce skoro ten wskaznik lata po komorkach jak szalony. Zaznaczylem caly obszar wolnycj i zaczalem odejmowac zeby mniej wiecej z tego co pamiętam bylo 0.9v. Obroty sie troche ustabilizowaly ale potrafią nagle zaczac falowac od tak czyli cos tu dalej nie gra. I jak to ugryzc?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tetis
post Wed, 08 Feb 2017 - 19:29
Post #24


Frequent User
Dołączył: Thu, 28 January 2010





W nawiekszym skrocie, wartosc wychodzaca z det'a ma byc identyczna z ta ktora podaje przeplywka
Go to the top of the page
 
+Quote Post
RasPL
post Wed, 08 Feb 2017 - 19:44
Post #25


Forum Homee
Dołączył: Sun, 28 October 2012
Skąd: Tychy





Napewno nie ma problemów z pętlami masowymi ? Przepływki na których kalibrujesz napewno są sprawne ? Jakie wartosci zglasza fabryczne ecu np przy seryjnej przeplywce i stalych obrotach a jakie po przepięciu na det ? Błędy ecu pokazuje ? Adaptacji nie trzeba dokonywać po wymianie przepływki ? Gdzie masz podłączony wężyk od map ? Wolne obroty to małe zapotrzebowanie na powietrze = niski poziom sygnału, bardzo podatny na zakłócenia. Nagraj film z zachowaniem się wartości map rpm wyjscia napieciowego dla ecu


--------------------
Golf II 2.0 16VT BW9180 4Motion DSG on emublack
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mofeix e30
post Wed, 08 Feb 2017 - 20:44
Post #26


User
Dołączył: Sun, 08 January 2017





Testowane na dwóch przepływomierzach, jeden mój lekko grzebany drugi dziś, niegrzebany. Na obu wartości delikatnie się różnią ale na obu silnik pracuje poprawnie.
W załączniku aktualna mapa i log, mapa prawie czysta delikatnie wyrównałem tylko wolne ale bez jakis mega rezultatów po rpostu uspokaja się co jakiś czas.
https://ufile.io/f14ff1
Na filmie widać na początku jak delikatnie nierówno chodzi, z tym bym jeszcze żył... ale, póżniej zgasiłem i zapaliłem jeszcze raz i ukazało się to o co mi chodzi, kiedy sobie chce zaczyna wachlować obrotami. Generalnie mapa wolnych ustawiona jak na przepływomierzu kumpla czyli jakies 0,9v na wolnych a mimo to i tak zaczyna się dyskoteka. Przez cały film nie dotykałem pedału gazu,

Masa deta i zasilanie wpięte w sterownik, tak jak niby w instrukcji. Mogę spróbować podpiąć mase do akumulatora bo dużo roboty nie ma. Ale czy jest sens?
tu film. Puki co na mapie z tej przepływki jak za dużo nie nagrzebałem cyrki robią tylko wolne.

Podejrzewam że jak zacznę grzebać to zacznę zubażać coraz dalej i efektem będzie to co poprzednio, dławienie się, i problem z ruszeniem bez szarpnięcia bo mapa będzie robiła przeskok.

Jak ktoś ma jakiś pomysł jak ją wyedytować to z chęcią bym spróbował wgrać coś przerobionego z tego logu i potestować. Tu jest czysta mapa jeszcze nie uzupełniona https://ufile.io/b2385
https://www.youtube.com/watch?v=sbhQpbpHkMY
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cieniu
post Thu, 09 Feb 2017 - 08:13
Post #27


Forum Homee
Dołączył: Fri, 01 August 2008
Skąd: Szczytno





dojdz do napiec takich jak na przepływce potem zresetuj ecu bo byc moze łapie zła adaptacje
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mofeix e30
post Thu, 09 Feb 2017 - 19:39
Post #28


User
Dołączył: Sun, 08 January 2017





https://www.youtube.com/watch?v=NlYEykL92l0
Udało sie ucelowac jakoś w napięcie. Ale w takim wypadku chyba musi być jakieś przesunięcie masy bo na przepływomierzu było jakies 0,9 to tu mam na ~1v. Na Ciepłym chodzi i jeździ. Jutro rano się okaże jak to zachowuje się na zimnym
Go to the top of the page
 
+Quote Post
RasPL
post Thu, 09 Feb 2017 - 21:00
Post #29


Forum Homee
Dołączył: Sun, 28 October 2012
Skąd: Tychy





Dlatego pisze sprawdz masy bo przy wolnych obrotach przesuniecie o 0.1V to bardzo duzo.


--------------------
Golf II 2.0 16VT BW9180 4Motion DSG on emublack
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mofeix e30
post Thu, 09 Feb 2017 - 23:06
Post #30


User
Dołączył: Sun, 08 January 2017





W week zapodam z akumulatora. I sprawdze. Bo teraz jestem w punkcoe wyjscia znow na goracym wszyatko jest git. A tylko troche zimniejszy i faluje jak glupia
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mofeix e30
post Thu, 16 Feb 2017 - 23:24
Post #31


User
Dołączył: Sun, 08 January 2017





Zasolania poprawione. Mapa skorygowana i dalej gowno ale troche mniej smierdzace.
Wsiadam sobie rano zapalam. Trzyma obroty ladnie takie jak trzeba. podwyzszone solnik chodzi rowno. Wiec jade. Rozgrzewa sie silnik i powoecmy teoretycznie bede teraz jechal prosta droga gdzie co 1km beda swiatla na ktorych bede musial siw zatrzymac.

Dojezdzam do 1 stoje. Silnik trzyma ladnie jalowy i tak do 5 swiatel. Na 6 swiatlach staje i obroty zaczynaja falowac jak glupie czasem pomaga dodanie gazu do konca i jak zejdzie jest ok a czasem kilka razy i nie pomaga.

Czasem tez pomaha zgaszenie i zapalenie na nowo.
Jade aobie dalej i kolejne swiatla już trzyma rowne. I to jest tak ze jak jest zle to naa dwa sposoby. Czasem delikatnie faluja a czasem tak wachluje ze potrafi zgasnac.

Już nie mam pomyslu co robic z ta mapa. Czy szukać przyczyny w silniku. Tylko że na przepływomierzu nie ma takich akcji. Tyle paliwa wypalone że nie mam już sił a dalej jest coś nie tak.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cieniu
post Fri, 17 Feb 2017 - 08:42
Post #32


Forum Homee
Dołączył: Fri, 01 August 2008
Skąd: Szczytno





a moze potencjometr albo przełacznik (zalezy co tam jest) na przepustnicy nie zawsze styka na zamknietej ?
albo dalej zle zrobiona mapa
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mofeix e30
post Fri, 17 Feb 2017 - 17:56
Post #33


User
Dołączył: Sun, 08 January 2017





Czy da się tak by mimo zrobionej mapy przełączyć jakoś deta w urzywanie przepływki? Tak było by o wiele prościej korygować napięcia. Tak żebym widział mape widział analog in i analog out ale żeby sterownik kozystał z przepływki. było by łatwiej dograc napięcia
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tetis
post Fri, 17 Feb 2017 - 18:02
Post #34


Frequent User
Dołączył: Thu, 28 January 2010





Da sie odpoowiednio przepinajac kable, przelaczyc w decie nie mozesz
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mofeix e30
post Fri, 17 Feb 2017 - 18:09
Post #35


User
Dołączył: Sun, 08 January 2017





Kabli nie przepnę bo map sensor jest wbudowany
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cieniu
post Sat, 18 Feb 2017 - 00:03
Post #36


Forum Homee
Dołączył: Fri, 01 August 2008
Skąd: Szczytno





Ale co tu szukać? Zbierasz loga z napięcia i wszystko
stworz mapę na największy obszar nawet na 5biegu i od 800rpm spróbuj zrobić jak najwięcej loga względem obciążenia i rpm to musi dać ci pozytywny wynik chyba że masz coś nie tak z autem
Skąd jesteś?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mofeix e30
post Sat, 18 Feb 2017 - 07:08
Post #37


User
Dołączył: Sun, 08 January 2017





Szczecin. Wczpraj troche pozmiebialem w mapie jezdzilem i bylo ok. Ale znajac zycie zaraz pojde do auta i znow nie bedzie ok. Dam znac wieczorem
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Maciu$
post Sat, 18 Feb 2017 - 11:55
Post #38


Super User
Dołączył: Sat, 05 July 2008
Skąd: Białystok





Sygnał z przepływki zmasowany? Jak zachowuje się afr na wolnych w czasie falowania?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mofeix e30
post Sun, 19 Feb 2017 - 17:06
Post #39


User
Dołączył: Sun, 08 January 2017





Nie mam. Podglądu na afr. Sygnal nie zmasowany bo pp co? Jak sygnal wpiety w deta i det podstawia swoj wbudowany mapsensor i bkedu nie wywala.
Mam tego dość znow jest dobrze dopiero jak sie rozgrzeje
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tetis
post Sun, 19 Feb 2017 - 17:52
Post #40


Frequent User
Dołączył: Thu, 28 January 2010





CYTAT(Mofeix e30 @ Fri, 17 Feb 2017 - 18:09) *
Kabli nie przepnę bo map sensor jest wbudowany

Po tym poscie jestem pewien ze nie masz pojecia co robisz. Pzdr
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Stron V  < 1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Friday, 19 April 2024 - 04:24