Shoutbox 0 nowych PW 


3 Stron V   1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Wolne obroty Problem bez rozwiązania, Maf>map Det3
Mofeix e30
post Fri, 03 Feb 2017 - 19:23
Post #1


User
Dołączył: Sun, 08 January 2017





Silnik M20b25 bmw E30 po konwersji Maf>map w trybie pigy back
Mapa zebrania pouzupełniania w całym zakresie obrotów jest wporzadku poza wolnymi obrotami. ciągle falują. Przepływomierz wyrzucony IAT wstawiony ale 0 roznicy z nim czy bez niego. (Sprawne czujniki mierzone)



nic nie przynosi efektu, obroty, za duża zwęzka? Chociaz czytałem w tematach ze własnie niektórzy załatwiali sprawe zwezką jak falowały u mnie nie pomaga...
za długie przewody podciśnienia? to juz chyba czepianie się na siłe.

podciśnienie wachluje a mam wrażenie ze przez głupieniący regulator biegu jałowego bo po odłączeniu go w momecie gdzie sa najrówniejsze zaczyna chodzić równiej. do tego dochodzi efekt zalewania się na zimnym silniku przy 1,5kobr tak ze jak utrzymuje ją na tych obrotach rano to telepie się i kulawo chodzi. dziś w tym zakresie odpuściłem trochę dawkę zobaczę jak będzie rano.

wstawienie na stałe IAT nie przynosi żadnego efektu, mam wrazenie ze i tak ze sterownik m20 olewa temperature dolotu,(temat poruszał ktoś w internecie kto budował adapter z klapowego na gorący drut i napisał ze nie wstawił iat bo nie było żadnych zmian.)

Na racing forum przejrzałem watek tych 300stron to jak ktos miał nietypowy problem pomagała aktualizacja oprogramowania. może tu leży problem? jakaś inną wersje wgrać?

Jedyne co pomaga ustabilizowac obroty to wzbogacenie znacznie w zakresie wolnych (+20)(~0,3v)wtedy silnik chodzi równo a reszta to same minusy brak reakcji na gaz zalewanie itp o ile reakcje na gaz jestem w stanie delikatnie poprawić to smród z wydechu i sekwencja lpg nie jest w stanie ogarnąć takiego czasu wtrysku na wolnych obrotach.

Ręce opadają. nie wiem co juz mam zrobic. ratowałem się rowniez zapłnem ale bez wiekszych efektów

tu dwa filmy i aktualny plik konfiguracyjny
https://www.youtube.com/watch?v=85lPeu7p1Hw...eature=youtu.be
https://www.youtube.com/watch?v=1ohYbGuh57Q

https://youtu.be/85lPeu7p1Hw
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Fri, 03 Feb 2017 - 19:23
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Zibi122
post Fri, 03 Feb 2017 - 19:36
Post #2


Forum Homee
Dołączył: Tue, 23 November 2004
Skąd: Kampinos





Czujnik położenia przepustnicy jest 3 pozycyjny: zamknięta, uchylona, max otwarta.
Sprawdź czy jak przepustnica jest zamknięta to na czujniku zwarte są któreś dwa piny. One dają sygnał do kompa że ma przejść w tryb idle i regulować wolne.


--------------------
...
Fiat Uno Turbo - 185KM & 232Nm
Fiat Stilo 1,9 JTD - 160KM & 343Nm
Lancia Delta 2.0 16V Turbo - in progres
Lexus IS300 2JZ-GE Turbo Drift - w budowie
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mofeix e30
post Fri, 03 Feb 2017 - 19:51
Post #3


User
Dołączył: Sun, 08 January 2017





czujnik jest sprawny i wyregulowany jak trzeba poza tym zapomniałem dodać ze na przepływomierzu ori jest ok.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mofeix e30
post Sun, 05 Feb 2017 - 19:35
Post #4


User
Dołączył: Sun, 08 January 2017





Po założeniu oryginalnej kosći eeprom do sterownika rzeczy maają się nieco lepiej.

Obroty nie falują znacznie tylko delikatnie ale tego juz nie moge dograć w sensie że obrotomierz stoi wachnięcia sa tam takie małe ale za to odczuwalne na budzie ze co chwile silnikiem lekko rzuca. Nie wiem za bardzo jak to dograć chcoiaz z tym da się już zyc bo broty anie nie opadaja po odjęciu gazu ani nie szarpie.

Jutro na zimnym się okażę tylko czy zniknął tez problem zalewania i rzucania na 1.5kobr. Nawet regulacja lpg dała się wstępnie wyregulować tak by można ją też zacząć dopasowywać. jednak i tak przechodziła kilka prób a na przepływomierzy przechodziła od razu.

Tutaj film mniej wiecej z pracy silnika, co mozna by zrobić zeby jeszcze równiej pracowała korekcje o pare w góre i w dół nic nie dają.
https://www.youtube.com/watch?v=EVSJ2kSdiR0
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Jedenasty
post Sun, 05 Feb 2017 - 20:24
Post #5


Forum Clubber
Dołączył: Mon, 28 April 2008
Skąd: Drag Racing Strip





Może to wina zapłonu a nie paliwa, ew. źle ustawione wzbogacenia

pzdr


--------------------
American Muscle.

Pontiac Firebird Esprit '77 z LS1
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mofeix e30
post Sun, 05 Feb 2017 - 21:21
Post #6


User
Dołączył: Sun, 08 January 2017





Przed chwilą byłem w aucie nie wystygło do końca ale spadło do niebieskiego pola i falowały jak cholera 700-1100 i efekt przyduszanie przy 1500 mam wrazenie jakby delikatnie był. jutro zobaczę od zimnego jak będzie. Teraz pytanie jak skonfigurować korekcję po temperaturze? Myslę ze w tym leży problem.

W konfiguracji tablic przy mapie zapłonu można wybrać kanał korekcji czyli domyślam się ze podam temperaturę silnika na wolny kanał i tam go wskażę.
W konfiguracji skal widze ze jest jeden plik temperaturowy po czujniku GM 3500k=20c pod mapą zapłonu wtedy uaktywnia się skala gdzie pod spodem mam stopnie celciusza a u góry procenty.
Tylko teraz potrzebował bym mniej wiecej jakaś instrukcje jak to skonfigurować później i domyślam się ze ten plik nie będzie pasował do mojego czujnika
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cieniu
post Mon, 06 Feb 2017 - 09:56
Post #7


Forum Homee
Dołączył: Fri, 01 August 2008
Skąd: Szczytno





ja jak robiłem m20b25 dopiero na afr ~12 miałem stabilne wolne obroty na 14 falował
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mofeix e30
post Mon, 06 Feb 2017 - 09:58
Post #8


User
Dołączył: Sun, 08 January 2017





A mas moe mape e swojego m20b25?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mofeix e30
post Mon, 06 Feb 2017 - 09:59
Post #9


User
Dołączył: Sun, 08 January 2017





Dzisiaj zanim doszedl do 1 bialej kreski falowal jak glupi i dusil sie na 1.5kobr mam wrazenie ze korekcja po temperaturze powinna ponoc. Jak byl pion to w sumie bylo juz wporzadku.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cieniu
post Mon, 06 Feb 2017 - 10:06
Post #10


Forum Homee
Dołączył: Fri, 01 August 2008
Skąd: Szczytno





powinienes zrobic mape na rozgrzanym najlepiej jak sie da a korekcje dostosowac później do zimnego jak korekt zadnych nie robiłem
mapy tez juz nie mam to było pare lat w stecz pozatym był w turbo i wieksze wtryski a to ze sie dusi moze tez swiadczyc o tym ze masz za ubogo daj mu troche wiecej paliwa
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cieniu
post Mon, 06 Feb 2017 - 13:04
Post #11


Forum Homee
Dołączył: Fri, 01 August 2008
Skąd: Szczytno





jezeli masz sama konwersje maf na map to korekty powinien robic ori sterownik tylko wepnij iat
jak bedzie dobrze ze strojone to ciepły zimny powinno byc ok a ori ecu zrobi korekty po clt i iat
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mofeix e30
post Mon, 06 Feb 2017 - 13:09
Post #12


User
Dołączył: Sun, 08 January 2017





Czyli myslisNensie dusi bo ubogo? Ja stawialem bardziej ze bogato alenoks sproboje
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mofeix e30
post Mon, 06 Feb 2017 - 21:03
Post #13


User
Dołączył: Sun, 08 January 2017





Spróboje to szarpanie wykluczyć tak że dwie ostatnie kolumny zaznacze interpolate to jakos wyrówna mi ta miszanke w ostatniej kolumnie bez obciązenia bo rzeczywiscie tam poodejowałem paliwa wtedy znikał efekt schodzenia na za niskie obroty. Własnie mam wrażenie ze nie robi korekt lub nie jest w stanie ich robić przez złą mapę i konczy się mozliwosc sterownika
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cieniu
post Tue, 07 Feb 2017 - 12:19
Post #14


Forum Homee
Dołączył: Fri, 01 August 2008
Skąd: Szczytno





no to odpal det pokazuje w której komórce jest podnies warosc zaznacz tez sasiednie i i wyrównaj obroty potem mozesz ew odpiac aku niech sie motronic zresetuje i zobacz co sie bedzie działo
wrzuc screena mapy paliwa na wolnych obrotach
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mofeix e30
post Tue, 07 Feb 2017 - 14:58
Post #15


User
Dołączył: Sun, 08 January 2017





Wroce do domu to wrzuce. Pp wczorajszym przestawieniu wolne tak nir wariowaly jak wzbogacilem sa stabilbiejsze ale za to na zimnym prY probie utrzymania 1500 trzeslo jesCze bardziej i z tylu zrobilo sie niebiesko. Czyli w tym zakreaie na zimnym jest duzo za bogato i trEba pojsc w druga strone. Przed wczorajszym przestawieniem wyzej masz film
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cieniu
post Tue, 07 Feb 2017 - 15:22
Post #16


Forum Homee
Dołączył: Fri, 01 August 2008
Skąd: Szczytno





podłącz jakis diagnoskop i zobacz czy czujniki w ori ecu są dobre
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mofeix e30
post Tue, 07 Feb 2017 - 18:54
Post #17


User
Dołączył: Sun, 08 January 2017





napisałem PW czujniki sprawne na przepływomierzu wszystko było ok. tu juz nawet założyłem ori kość do sterownika

https://ufile.io/434a6 To jest plik w sumie który jeździ najlepiej. ale wolne dopiero normują się po rozgrzaniu. i na zimnym zalewa ją paliwem przy 1000-1500obr bez włączania biegu jak wkęcam z jałowego,
Tak to jeździ super. Czy mogłby ktoś spróbować mi przeedytować to tak w ciemno? bo mi juz ręce opadają.

Na czarno pole w którym się dusi.
jak zimna i zaczyna sie dusić zostaje w okolicach czerowono kreskowanego pola
Na pomarańczowo jak ciepła to nie wchodzi w czerowne pole tylko od razu wchodzi w pomarańczowe i wkręca się do góry


Go to the top of the page
 
+Quote Post
tetis
post Tue, 07 Feb 2017 - 20:06
Post #18


Frequent User
Dołączył: Thu, 28 January 2010





Porownaj sobie na logu wartosci jakie daje przeplywka podpieta pod ori ecu z tym co generuje det na wyjsciu
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mofeix e30
post Tue, 07 Feb 2017 - 21:55
Post #19


User
Dołączył: Sun, 08 January 2017





Tak też próbowałem ale nie przynosiło to zadnych rezultatów. ba jak ustawiałem wolne na przepływke nie mozna było nic dograć. dopiero po jej wyjęciu coś ruszyło.

Przed chwilą wrócilem, troche pokręciłem i zauważyłem ze możliwe ze znalazłem jakiś klucz, a mianowicie odpinanie akumulatora po większych zmianach. jak myślałem że już jest oks odpiąłem aku i juz nawet nie chciała zapalić. więć zacząłem kręcić No i wyszło coś takiego.
Mam takie przeskoki mapy i to czuć jak się jedzie ale zobaczę czy rano przestanie ją zalewać. ale z wolnymi dalej jest problem mimo ze już myślę że chodzi zro bie parenaście km i nagle zaczyna falowac i się uspokaja, dość dziwne
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tetis
post Tue, 07 Feb 2017 - 22:16
Post #20


Frequent User
Dołączył: Thu, 28 January 2010





Wrzuc screena loga z pracujaca przeplywka i wyjsciem an out, gdzie masz podpieta mase det'a?
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Stron V   1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Saturday, 20 April 2024 - 02:57