Shoutbox 0 nowych PW 


 
Reply to this topicStart new topic
> Miechy pneumatyczne, Twardość/regulacja itp
Rezor
post Thu, 26 Dec 2019 - 19:42
Post #1


Forum Killer
Dołączył: Mon, 26 October 2015





Mam sobie daily. W terenie daje radę, na osiedlach (dziury, garby itp) także. Nie chciałbym z tego rezygnować jednak denerwuje mnie ponton w trasie i brak stabilności w zakrętach. Ogólnie częściej jeżdżę dynamicznie więc chciałbym go trochę obniżyć 3~4cm. Normalnie dałbym sprężyny i cieszył się z jazdy ale ostatnie 100m od domu to bagna/dziury itp. Przy obecnym prześwicie już 2 razy zostawiłem osłonę silnika biggrin.gif Zacząłem się zastanawiać nad pneumatem tym bardziej że widzę zestawy za ok 6k gdzie sprężyny to wydatek ok 2k PLN i z dostępem jest problem.
Pytanie jak to jest z pneumatem? Obiło mi się o uszy że przy obniżeniu jest gorszy ponton niż przy lifcie. No i jak to z "uniwersalnymi" zestawami? Do mojej wersji brak dedykowanych zestawów ale ludzie zakładali jakieś uniwersalne miechy i dają radę. Niestety brak info odnośnie używania na codzień. Co najwyżej jako show car. Kto w pl ogarnia temat i posłuży radą i ewentualnie coś odbierze?


--------------------
Projekt: Mustang SN95 '94 coupe 302W 280KM
Daily: 300C '05 Wagon 5.7 AWD 360KM
Praca: Rimac <TBD>
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Thu, 26 Dec 2019 - 19:42
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
A d a m
post Thu, 26 Dec 2019 - 20:48
Post #2


Super User
Dołączył: Sat, 26 November 2016
Skąd: Poznan





Co to za auto? Co do samego zawieszenia pneumatycznego to jeśli zastosujesz standardowe amortyzatory od sprężyn do poduszek to auto będzie dużo gorzej się prowadzić. Najlepszą opcją jaka istnieje to amortyzatory z regulacją twardości. Wtedy mamy fajny zestaw gdzie miech pneumatyczny odpowiedzialny jest za wysokość auta amortyzator za jego twardość niestety niesie to za sobą spore koszty. Można dobrać amortyzator, który będzie nadawał się pod miech pneumatyczny ale z tym doborem może być tak że po założeniu nie uwzględnia reklamacji jak coś będzie nie tak bo to przecież customowe zawieszenie itp. Jak być kompletował zawias to koniecznie dobierz poduszę i amortyzator tak żeby ich skok się zgadzał . Warto dodać do takiego zawieszenie poziomowanie auta, koniecznie wykorzystaj zawory zwrotne żeby było bezpiecznie na zakrętach, zastosuj osuszacz układu pneumatycznego (np. z auta ciężarowego) jeśli chodzi o zawory to możesz wykorzystać elementy pneumatyki przemysłowej np. zawory Festo. Co do zestawu uniwersalnego to jeśli go dobrze dobierzesz to na pewno będziesz zadowolony.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rezor
post Thu, 26 Dec 2019 - 22:03
Post #3


Forum Killer
Dołączył: Mon, 26 October 2015





Jak w podpisie 300c ale w awd. Niestety jeśli chodzi o przedni zawias to opcji niemal brak, a nawet jak coś jest to w takiej cenie że lepiej zrobić swap na rwd... Miałem nadzieję że założenie miechów będzie tylko odrobinę bardziej skomplikowane niż gwint. Jeśli w grę wchodzi jeszcze wymiana amortyzatorów to słabo.
Jeszcze pytanie jak dobrać miech do amortyzatorów. Może dałoby radę dobrać odpowiedni miech do jazdy na lekkiej glebie, a podczas jazdy z większym prześwitem raczej nie cisnąłbym.


--------------------
Projekt: Mustang SN95 '94 coupe 302W 280KM
Daily: 300C '05 Wagon 5.7 AWD 360KM
Praca: Rimac <TBD>
Go to the top of the page
 
+Quote Post
A d a m
post Thu, 26 Dec 2019 - 23:05
Post #4


Super User
Dołączył: Sat, 26 November 2016
Skąd: Poznan





Jest jeszcze taki rozwiązanie jak KW HLS – Hydraulic Lift System czyli hydraulicznie zwiększany prześwit rozwiązanie super ale ta cena. https://www.youtube.com/watch?v=art-N1mH8Do


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rezor
post Thu, 26 Dec 2019 - 23:23
Post #5


Forum Killer
Dołączył: Mon, 26 October 2015





Tylko że ja potrzebuje w drugą stronę: zmniejszyć prześwit i czasem go zwiększyć biggrin.gif


--------------------
Projekt: Mustang SN95 '94 coupe 302W 280KM
Daily: 300C '05 Wagon 5.7 AWD 360KM
Praca: Rimac <TBD>
Go to the top of the page
 
+Quote Post
A d a m
post Thu, 26 Dec 2019 - 23:33
Post #6


Super User
Dołączył: Sat, 26 November 2016
Skąd: Poznan





tongue.gif Ogólnie w twoim przypadku z 4x4 to niezwykle trudna akcja żeby coś zrobić w normalnych pieniądzach fajnie jak były by dostępne twardsze amortyzatory w seryjnej wysokości ale cokolwiek patrzyłem jak już było to "nie pasuje do wersji 4x4" wiec albo wydasz worek pieniędzy na tą akcje albo odpuść temat.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mate96
post Sun, 29 Dec 2019 - 20:32
Post #7


Forum Homee
Dołączył: Sat, 10 June 2006
Skąd: Wawa





Ten zestaw KW najzwyczajniej zastępuje helpery w gwincie poduszkami. Jeżeli ten zawias nie będzie hałasował przy odbicu amortyzatora to może udało by się samemu dorobić coś takiego do normalnego "gwitu"


--------------------
Octavia II 2.0 TDI CR wół roboczy
Skyline R33 rdzewiuch stoi po to żeby mieć
Fabia II RS daily
Suzuki SV650S żeby mieć
Go to the top of the page
 
+Quote Post
trbman
post Mon, 30 Dec 2019 - 07:39
Post #8


User
Dołączył: Wed, 08 October 2003
Skąd: Augustów





może taniej wyjdzie wyrównać 100m drogi wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
A d a m
post Mon, 30 Dec 2019 - 12:30
Post #9


Super User
Dołączył: Sat, 26 November 2016
Skąd: Poznan





mate96 największym problemem założyciela tematu jest to że do 300c w wersji 4x4 nie ma dostępnych praktycznie żadnych zawieszeń wszystko dla wersji rwd, pozostaje jedynie przeróbka/dopasowanie czegoś z innego auta itp. a jak wiadomo niesie to za sobą spore koszty.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rezor
post Mon, 30 Dec 2019 - 17:15
Post #10


Forum Killer
Dołączył: Mon, 26 October 2015





CYTAT(trbman @ Mon, 30 Dec 2019 - 07:39) *
może taniej wyjdzie wyrównać 100m drogi wink.gif

Żeby to było takie proste biggrin.gif szybciej otworzę masowa produkcje zawiasów do awd niż się doczekam dobrego dojazdu smile.gif
Ktoś w pl ogarnia trasie przeróbki zawieszenia? Może prosciej będzie podjechać i wtedy ktoś z doświadczeniem coś zaproponuje. Jakby to był projekt to sam bym się pobawił, ale to daily I jak coś spiernicze to słabo zostać bez samochodu na parę miesięcy albo rozkraczyć się w drodze do pracy smile.gif


--------------------
Projekt: Mustang SN95 '94 coupe 302W 280KM
Daily: 300C '05 Wagon 5.7 AWD 360KM
Praca: Rimac <TBD>
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Tuesday, 23 April 2024 - 13:23