Shoutbox 0 nowych PW 


2 Stron V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Ładowanie aku AUDI Q7, sposobem alternatywnym
Jeffrey
post Fri, 29 Mar 2013 - 21:27
Post #1


User
Dołączył: Wed, 10 August 2005
Skąd: Września





Cześć!
Mam do was takie pytanie ponieważ padła mi bateria w Q7 i mam problem.
Ni cholery sie do tego bardzo brzydkie słowo, cieszę się że nie dostałem za to warna nie da sensownie dobrać. Aku jest umieszczony pod fotelem kierowcy a żeby go wyjąć trzeba:
- wyciągnąć fotel (waży pare kilo)
- porozkrecać plastiki wokół
- odkręcić tunel ciepłego powietrza
- wypiąć pokrywe akumulatora i dopiero sam aku
Jako że jest mróz a auta w tym stanie nie da sie przetransportowac do garażu - odpada!

Sposób drugi wydaje mi się sensowniejszy - pod maską są wyporowadzone fabrycznie zewnętrzne klemy + i - ALE w momencie jak podłączę ładowarkę (niby ta inteligenta) to od razu się wyłącza bo ma za duży pobór mocy i jestem w kropce. Z kolei zwykłego ordynarnego prostownika boję się podłączać...

I teraz żebyśmy się dobrze zrozumieli - nie zależy mi na odpaleniu auta bo to mógłym zrobić po kablach - ja chcę TYLKO podładować akumulator. Jak to zrobić?
Pozdr!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Fri, 29 Mar 2013 - 21:27
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
ryczko100
post Fri, 29 Mar 2013 - 22:00
Post #2


Super User
Dołączył: Fri, 23 October 2009
Skąd: Warszawa





Zmienić ładowarkę - polecam CTEKi, albo podłączyć ordynarny prostownik :-)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marlon
post Fri, 29 Mar 2013 - 22:32
Post #3


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 12 November 2002
Skąd: Wołomin





1. Dlaczego akumulator padł? To nie jest normalne zachowanie - może i tak wymaga wymiany
2. Nie możesz odpalić go po kablach i naładować na pracującym silniku?


--------------------
dragracingowy spiker do wynajęcia ;)

_http://www.youtube.com/watch?v=2opWEnxSs1g
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hz10
post Fri, 29 Mar 2013 - 23:52
Post #4


Forum Clubber
Dołączył: Mon, 18 December 2006
Skąd: TST





śmiało mozesz podłączyc ordynarny prostownik, autu nic nie zrobi najwyzej sam wyzionie ducha jak nie ma zabezpieczeń
Go to the top of the page
 
+Quote Post
PioterW
post Sat, 30 Mar 2013 - 01:32
Post #5


Administrator
Dołączył: Wed, 17 August 2005
Skąd: go brać, skąd go brać?





CYTAT(Marlon @ Fri, 29 Mar 2013 - 21:32) *
2. Nie możesz odpalić go po kablach i naładować na pracującym silniku?

Jeśli masz taką możliwość, to też wydaje mi się to najsensowniejszą opcją - przejedziesz ze 20 km i akumulator powinien być już OK.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dkosowa1
post Sat, 30 Mar 2013 - 10:10
Post #6


Frequent User
Dołączył: Sat, 18 October 2003
Skąd: Kielce





tak szybko się nie naładuje w aucie. Musiałby zrobic trase ok 40km zeby go doładowało ale i tak lepiej będzie jak podłaczy zwykły prostownik na cała noc, pąd ok 5A.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Jeffrey
post Sat, 30 Mar 2013 - 11:35
Post #7


User
Dołączył: Wed, 10 August 2005
Skąd: Września





Mimo wszystko boję się zwyklego prostownika. Jeszcze po telefonie do ASO zostałem sprowadzony na ziemie ze Q7 ma cos takiego jak komputerowe zarządzanie energią (nie mam pojecia co to znaczy) i że coś może się rozregulować. Jazda autem odpada - jest bez tłumików i obudowy filtra powietrza.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wombat
post Sat, 30 Mar 2013 - 13:13
Post #8


Forum Clubber
Dołączył: Sun, 16 February 2003
Skąd: Wawa Ursus





wyjmij mu wszystkie bezpieczniki jak sie boisz o elektronike i wtedy nie bedzie miał czym zarządzać bo układy bedą odcięte


--------------------
____________________________________________
Dizlem - lamusie, możesz wozić se mamusie...
Wombat
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Jeffrey
post Sat, 30 Mar 2013 - 14:01
Post #9


User
Dołączył: Wed, 10 August 2005
Skąd: Września





Zamknąłem ją z kluczyka tak żeby wszystko pogasło i podłączyłem ładowarkę pod maską. Na razie się nie rozłączyła więc może coś z tego wyjdzie...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mate96
post Sat, 30 Mar 2013 - 14:33
Post #10


Forum Homee
Dołączył: Sat, 10 June 2006
Skąd: Wawa





Battery managment od prostownika się nie spartoli. Jedyne o czym należy pamiętać to żeby ładować na zaciskach pod maską, a nie bezpośrednio na klemach aku.


--------------------
Octavia II 2.0 TDI CR wół roboczy
Skyline R33 rdzewiuch stoi po to żeby mieć
Fabia II RS daily
Suzuki SV650S żeby mieć
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dkosowa1
post Sat, 30 Mar 2013 - 15:28
Post #11


Frequent User
Dołączył: Sat, 18 October 2003
Skąd: Kielce





ASO wciska Ci bzdury, ładuj bez obaw. U mnie co chwila webasto grzeje a jezdze na krotkich dystansach wiec aku niedoładowany i raz na tydzien/dwa podpinam go na noc pod zwykły prostownik daje 5amper i tak juz 2 rok i wszystko ok.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Joker
post Sat, 30 Mar 2013 - 16:13
Post #12


Forum Clubber
Dołączył: Mon, 24 March 2003





Jak na całą noc to 5A jest moim zdaniem za dużym prądem (wpływa niekorzystnie na akumulator). Skoro mamy na to "czas" to spokojnie dać ładowanie w okolice minimum.

Co do ASO - uwielbiam ich fachowe wypowiedzi, do kilku lat prawie każda fura ma te cudowne rodem z Q7 zarządzanie energią i jakoś nic od prostowników im się nie dzieje.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lennypl
post Sat, 30 Mar 2013 - 16:31
Post #13


User
Dołączył: Wed, 07 December 2005
Skąd: Gdańsk





W takim maleństwie jak Q7 nie ma chyba aku mniejszego niż 50Ah, więc ładowanie 5A jest na bank bezpieczne. Jak się bateria podładuje to prąd sam spadnie, więc całą noc się 5 A nie utrzyma. Nawet jeśli - to ciągle mniej niż przysłowiowe 1/10 pojemności.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Misior
post Sat, 30 Mar 2013 - 20:12
Post #14


Forum Homee
Dołączył: Fri, 10 March 2006
Skąd: Małopolska





CYTAT(mate96 @ Sat, 30 Mar 2013 - 14:33) *
Jedyne o czym należy pamiętać to żeby ładować na zaciskach pod maską, a nie bezpośrednio na klemach aku.


Można wiedzieć dlaczego?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mate96
post Sat, 30 Mar 2013 - 21:02
Post #15


Forum Homee
Dołączył: Sat, 10 June 2006
Skąd: Wawa





Sterownik zarządzania energią liczy sobie ile prądu "wchodzi" a ile "wychodzi". Jak podłączysz prostownik bezpośrednio do zacisków akumulatora to pominiesz sterownik i samochód nijak się nie dowie ile Ah zostało w aku, co na bank wywoła problemy. Zresztą zawsze w takich wypadkach na klemie minus jest odpowiednie info czego nie wolno robić. Po wymianie aku na nowy zawsze należy poinformować o tym battery managment.


--------------------
Octavia II 2.0 TDI CR wół roboczy
Skyline R33 rdzewiuch stoi po to żeby mieć
Fabia II RS daily
Suzuki SV650S żeby mieć
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Misior
post Sat, 30 Mar 2013 - 21:57
Post #16


Forum Homee
Dołączył: Fri, 10 March 2006
Skąd: Małopolska





Dzięki.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dkosowa1
post Sun, 31 Mar 2013 - 00:57
Post #17


Frequent User
Dołączył: Sat, 18 October 2003
Skąd: Kielce





Joker, pewiem mądry człowiek powiedział mi ze jesli podłaczam aku na całą noc powinienem ładować prądem o wartości 1/10 pojemności lub 1/20pojemności. Miał jakąś mądrą teorię na ten temat ale ja niestety juz nie jestem w stanie tego powtórzyć. Wszystkie aku jeśli ładuje przez ponad 12h to ustawiam prąd ok 1/20 pojemności i nigdy nie bylo negatywnych skutków a troche aku juz się przewineło u mnie w firmie.
pzdr
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Mon, 01 Apr 2013 - 12:28
Post #18


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





CYTAT(dkosowa1 @ Sun, 31 Mar 2013 - 00:57) *
Joker, pewiem mądry człowiek powiedział mi ze jesli podłaczam aku na całą noc powinienem ładować prądem o wartości 1/10 pojemności lub 1/20pojemności. Miał jakąś mądrą teorię na ten temat ale ja niestety juz nie jestem w stanie tego powtórzyć. Wszystkie aku jeśli ładuje przez ponad 12h to ustawiam prąd ok 1/20 pojemności i nigdy nie bylo negatywnych skutków a troche aku juz się przewineło u mnie w firmie.
pzdr


Pewnie chodiz o ot,ze jak sie akumulator przeladuje, to bedzie wydzielal jakies gazy z elektrolitu. Przy duzym pradzie jest to bardzi mozliwe, gdy nie ma kontroli pradu ladowania i napiecia. Akumulator jest w stanie sam "skonsumowac" pewien maly prad na grzanie sie itp. Tak samo akumulatorek NI-CD mozna ladowac pradem np 200mA przez bardzo dlugo i nic mu nie bedzie, bo gdy sie naladuje, to reszta energii idzie w cieplo. Tak dzialaja proste ladowarki do akumulatorkow, nie maja zadngo pomiaru napiecia, po prostu wklada sie akumulatorki i czeka,az sie nagrzeja smile.gif


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Jeffrey
post Mon, 01 Apr 2013 - 22:01
Post #19


User
Dołączył: Wed, 10 August 2005
Skąd: Września





OK! Udało się sposobem zamkniecia na kluczyk i zostawieniem ładowarki pod maską. Jutro następny topic pt. ,,Jak odpowietrzyć układ paliwowy w 3.0 TDI'' laugh.gif
Dziękuję wszystkim!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Czacza
post Tue, 02 Apr 2013 - 23:01
Post #20


Forum Killer
Dołączył: Mon, 22 March 2004
Skąd: Żory





Sam się odpowietrza, pompa z baku napełni układ i auto zagada.


--------------------
Tire smoke and coffee. Breakfast of champions
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Stron V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Wednesday, 24 April 2024 - 21:47