Shoutbox 0 nowych PW 


 
Reply to this topicStart new topic
> Kei roadster
ari
post Fri, 14 Aug 2015 - 18:49
Post #1


Frequent User
Dołączył: Tue, 09 September 2014





Drodzy koledzy i koleżanki, pojawił się plan zakupu na przyszły sezon małego, zwinnego roadstera. Tym razem jednak temat będzie wybitnie nie racingowy, ponieważ auto, które wzbudza moje największe zainteresowanie, to Daihatsu Copen.

W związku powyższym, proszę o wszelkie informacje na temat tego miniaturowego pudełka. O ile mi wiadomo, jest to jedyny "sportowy" kei car, oferowany poza Japonią w wersjach LHD. Na szczęście, w Europie była dostępna wersja z niezbyt "kei" motorem, czyli wolnossącym 1.3 i właśnie taki samochód interesuje mnie najbardziej.

Ktoś miał z nim do czynienia? Jak z awaryjnością, dostępnością części? Cieszy mnie, że auto ma hardtop, co dodaje mu praktyczności. Do tego odpada zmartwienie dotyczące wykombinowania kolejnego miejsca garażowego na nowy nabytek, bo metalowy dach nie powinien się uszkodzić od stania w miejscu niezadaszonym.

A jak z cenami? Za ile można wyciągnąć zadbany, niebity egzemplarz? W Polsce jest ich bardzo mało, na Zachodzie jest tradycyjnie spory rozstrzał między najlepszymi egzemplarzami a tymi z niższej połowy oferty. Jaka suma - orientacyjnie - byłaby optymalna na zakup zdrowego Copena?

Auto nie będzie służyło do wściekania się (od tego mam inne narzędzie), ale zastanawiam się czy są jakieś sensowne ścieżki na podkręcenie Daihatsu? Silnik 1.3 jest wolnossący, więc wychodzę z założenia, że bez worka pieniędzy cudów się nie zdziała, ale może nie jest tak źle? Co by nie mówić, Copen wygląda jak niewinna zabawka, ciekawie by się przedstawiał w roli sleepera. Niemniej jednak to nie jest na ten moment priorytet.

Jakąś alternatywą dla Copena wydaje się w teorii Smart Roadster, ale o ile kojarzę to nie jest to samochód zbyt wysoko ceniony ze względu na niską jakość wykonania, jak i również nieprzekonujące właściwości jezdne etc. Oczywiście, chętnie przeczytam parę mądrych zdań od osób mających kontakt z tym samochodem.

Będę wdzięczny za wszelkie informacje i sugestie.

Pozdrawiam


--------------------
208 GTi Blanc Nacré
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Fri, 14 Aug 2015 - 18:49
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post

Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Monday, 29 April 2024 - 16:46