Shoutbox 0 nowych PW 


4 Stron V  < 1 2 3 4 >  
Reply to this topicStart new topic
> Segment E lub F do tyrania 260KM+
kinko
post Wed, 15 Jul 2015 - 00:14
Post #21


Forum Killer
Dołączył: Mon, 18 April 2011
Skąd: Gdańsk





Według mnie A8 D3 4.2 MPI (aluminiowe nadzwonie, niska waga, możliwość dobrego wyposażenia, tolerancja LPG, wystarczający motor) albo BMW E60 530D+ program (idealny silnik na trasy i nie trzeba tankować LPG co 300km, wcale nie brzmi najgorzej, możliwość dużej indywidualizacji i dobrego wyposażenia).
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Wed, 15 Jul 2015 - 00:14
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
saleen
post Wed, 15 Jul 2015 - 00:56
Post #22


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 18 April 2006
Skąd: Poznań





CYTAT(HighMan @ Tue, 14 Jul 2015 - 19:14) *
Problem z wyposażeniem jest... Potrzebuje foteli najwyzszej klasy, łamanych, wielokonturowych wentylowanych i z masażami jak da radę, do tego auto musi mieć distronic, i z chęcią troche systemów bezpieczeństwa aktywnego w oparciu o skanowanie radarem od tempomatu - LS i Sklasa. O dociąganiu drzwi, podwójnych szybach już nie będę wspominał smile.gif


Z takimi wymaganiami za 50k to chyba skończy się na E65/A8 D3 - a i tak zeby znalezc z aktywnym radarem, dociaganiem drzwi, fotelami na pelnej opcji itp oraz jednoczesnie w dobrym stanie i silniku mniejszym niż 12 cylindrowym to też nie takie hop-siup...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SajneK
post Wed, 15 Jul 2015 - 11:32
Post #23


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 04 February 2005
Skąd: Pruszków





Bez przesady, cos tam sie zawsze znajdzie, może nie od razu i nie mnóstwo ofert, ale w E65(a nawet w e38), A8, W220, Phaetonie spokojnie to występowało wszystko, teraz takie ACC to nawet golf VII w 1.6 silniku ma sad.gif A6 C6 i E60tka tez miały

W220 byłby najlepszy gdyby nie te jego bolączki, ale z budżetem większym może warto zaryzykować ? Coś takiego np. http://olx.pl/oferta/mercedes-s500-4-matic...94fe01;promoted

Phaeton jest spoko bo spełnia założenia nierzucania się w oczy, ale jest cholernie ciężki, ok +500kg względem A8


--------------------
Lexus IS200t
Go to the top of the page
 
+Quote Post
HighMan
post Wed, 15 Jul 2015 - 14:29
Post #24


Super User
Dołączył: Mon, 03 November 2003
Skąd: W-wa/ Radom





CYTAT(Honada @ Tue, 14 Jul 2015 - 19:22) *
Highman, a co z Volvo?

nie mówię nie, nie jechałem, trzeba by sprawdzić jak to sie prowadzi i jeździ tym porównując do flagowców premium...

CYTAT(rybakmj @ Tue, 14 Jul 2015 - 23:03) *
Aktywny tempomat, distronic ,masaże czy dociąganie w kasie 50 k bedą miały albo S klasa ,albo lex LS (albo i nie), sek w tym, że w tych pieniązkach , mysląc o tych dwóch autach, to kupisz ulepa, a nie fure, która bez powazniejszych awarii zrobi 50 tys rocznie ale sądze ,że chyba o tym wiesz.

Powiedzmy za cos w okolicach 60 k moze udało by sie kupic nie zmeczone e60 535d na wypasie. Silnik wcale nie paliwozerny, po programie to juz przeciag na trasie,autko przyjemnie nie tak drastyczne jak merc w kosztach czesci, aczkolwiem masaży czy aktywnego tempomatu to tam raczej nie uswiadczysz.

Troche żygam już bmw smile.gif
Myśle że w 50k spokojnie można kupić auta z takim wyposażeniem, i nie będą to ulepy. LS430 polift ma wszystko to w serii i mieści sie spokojnie w budżecie, o ile jest akurat do kupienia hehe bo to rzadkie auta.
e60 tez miało masaże i aktywny tempomat i to wcale nie tak rzadko w 545i czy 550i



CYTAT(kinko @ Wed, 15 Jul 2015 - 00:14) *
Według mnie A8 D3 4.2 MPI (aluminiowe nadzwonie, niska waga, możliwość dobrego wyposażenia, tolerancja LPG, wystarczający motor) albo BMW E60 530D+ program (idealny silnik na trasy i nie trzeba tankować LPG co 300km, wcale nie brzmi najgorzej, możliwość dużej indywidualizacji i dobrego wyposażenia).

albo e65 730d+ tylko jeśli chodzi o BMW, to 730d są bardzo słabo wyposażone w 99% przypadków.


CYTAT(SajneK @ Wed, 15 Jul 2015 - 11:32) *
W220 byłby najlepszy gdyby nie te jego bolączki, ale z budżetem większym może warto zaryzykować ? Coś takiego np. http://olx.pl/oferta/mercedes-s500-4-matic...94fe01;promoted

Phaeton jest spoko bo spełnia założenia nierzucania się w oczy, ale jest cholernie ciężki, ok +500kg względem A8


W220 podoba mi się, i lubie te auta, a 50k to jak zauważasz, budżet na raczej porządniejsze egzemplarze... więc kto wie...

To znaczy że Phaeton waży ponad 2,2t ??!!


--------------------
Boogie

Sprzedam SkRzYnIe Manual 6-b z M5 e39 w super stanie, info na priv
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_Młody-Bydgoszcz_*
post Wed, 15 Jul 2015 - 14:55
Post #25









Phaeton to taka grubsza siostra A8. Oczywiście rozrząd w W211 idzie zrobić, ale jest to kosztowne. SBC dla mnie to super sprawa, masz SBC Hold (wciśnięcie na dłuższą chwilę pedału hamulca powoduje aktywację ala hamulca postojowego), jest coś takiego, ze sam hamuje w korku, jak wyczuje, że tarcze są mokre to je trochę osuszy. Myślę, ze nie ma tragedii, w Bydgoszczy sa 3 warsztaty specjalizujące się w mercach, które to ogarniaja. Nie licząc aso. E500 bardzo łatwo znaleźć z takim wypasem jaki oczekujesz i w standardzie ma air matic. Ja osobiście wybrałbym E65 z jakimiś mocnym dieslem, ale mój wybór może nie być obiektywny. laugh.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
HighMan
post Wed, 15 Jul 2015 - 17:50
Post #26


Super User
Dołączył: Mon, 03 November 2003
Skąd: W-wa/ Radom





CYTAT(Młody-Bydgoszcz @ Wed, 15 Jul 2015 - 14:55) *
Oczywiście rozrząd w W211 idzie zrobić, ale jest to kosztowne.

Możesz coś więcej napisać, co to zaczy "idzie zrobić" ? bo rozumiem że to jest na łańcuchu silnik....

Przyznam że takie w211 388KM kusi kurcze, niepozorna maszyna która robi robotę...



CYTAT(Młody-Bydgoszcz @ Wed, 15 Jul 2015 - 14:55) *
Ja osobiście wybrałbym E65 z jakimiś mocnym dieslem, ale mój wybór może nie być obiektywny. laugh.gif

A możesz to jakoś uzasadnić ?
Na ogół ludzie odradzają diezle V8, bo i problematyczne i pali wcale nie mało.
Zauważyłem przy okazdji, że 745d są naprawdę dobrze wyposażone, łatwiej znaleźć konkret wypas niż w 750i


--------------------
Boogie

Sprzedam SkRzYnIe Manual 6-b z M5 e39 w super stanie, info na priv
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_Młody-Bydgoszcz_*
post Wed, 15 Jul 2015 - 18:28
Post #27









Jest łańcuch, ale się wyciąga. W M271 4 cylindrowcu taka zabawa kosztuje 5000 złotych (w serwisie krzyknęli 12000 laugh.gif laugh.gif laugh.gif) . Niektórzy wymieniają sam łańcuch i niby działa a niektórzy mówią, ze sam łańcuch nie ma sensu i trzeba wymieniać koła rozrządu. 2000 złoty sztuka (w M271). Nie wiem jakie koszta generują się w większych jednostkach. Co do diesli V8 to po prostu je uwielbiam. Mogą nie mieć większego sensu, ale 750 NM przy 2000 obr? To broni sie samo. biggrin.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Driftman
post Wed, 15 Jul 2015 - 22:16
Post #28


Forum Homee
Dołączył: Mon, 29 January 2007
Skąd: Z Mercedesów i Hond





Ja brałbym W215 CL500 bez ABC plus lpg. Ewentualnie A8d2 w super stanie, jednak do merca mu daleko.


--------------------
SONDA powstania działu Elektryka/Elektronika/Strojenie/Kodowanie/Logowanie/Diagnostyka
(Prosze wklejac link bez pierwszego znaku _)
_http://www.racingforum.pl/index.php?showtopic=155892&hl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mav
post Wed, 15 Jul 2015 - 22:22
Post #29


Rookie
Dołączył: Tue, 23 November 2004
Skąd: Kraków





Ja bym na Twoim miejscu przy Twoich wymaganiach pomyślał o Lexusie...

I o ile faktycznie, jak powiedział ktoś wcześniej, Lexusa LS w tej cenie trzeba dobrze się naszukać, żeby nie był to straszny ulep... Ale może klasa niżej i Lexus GS. Auto bardziej nietuzinkowe od 5er czy E-klasy, a moim zdaniem będzie takiego łatwiej znaleźć z PL salonu, nawet od 1wszego właściciela z regularnym serwisowaniem ASO.


--------------------
Pozdrawiam
Mav
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MadeInPoland
post Wed, 15 Jul 2015 - 22:43
Post #30


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





CYTAT(Mav @ Wed, 15 Jul 2015 - 21:22) *
Ja bym na Twoim miejscu przy Twoich wymaganiach pomyślał o Lexusie...

I o ile faktycznie, jak powiedział ktoś wcześniej, Lexusa LS w tej cenie trzeba dobrze się naszukać, żeby nie był to straszny ulep... Ale może klasa niżej i Lexus GS. Auto bardziej nietuzinkowe od 5er czy E-klasy, a moim zdaniem będzie takiego łatwiej znaleźć z PL salonu, nawet od 1wszego właściciela z regularnym serwisowaniem ASO.


Ulep czy ulev? Bo to jest faktycznie ulev. Widziałeś kiedyś ls430, jechałeś, szukałeś dla zakupu, kupiłeś?
Jak ktoś nie jest użytkownikiem ls430, nie zna kosztów eksploatacji to niech może się nie wypowiada.

w211 388 to ciekawa opcja, ale niech się każdy zainteresowany przejedzie w211, ls430 i sam wybierze co mu odpowiada. Pod względem komfortu to dwa różne światy.


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
WLD_Wlodi
post Thu, 16 Jul 2015 - 15:42
Post #31


Frequent User
Dołączył: Sat, 26 May 2012





CYTAT(Driftman @ Wed, 15 Jul 2015 - 22:16) *
Ja brałbym W215 CL500 bez ABC plus lpg. Ewentualnie A8d2 w super stanie, jednak do merca mu daleko.

W215 wystepowały TYLKO z ABC.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SajneK
post Thu, 16 Jul 2015 - 16:40
Post #32


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 04 February 2005
Skąd: Pruszków





CYTAT(HighMan @ Wed, 15 Jul 2015 - 14:29) *
To znaczy że Phaeton waży ponad 2,2t ??!!


Leergewicht: 2089–2598 kg

Gdzie te 2100 niecałe to pewnie ośki bez wypasu w manualu 3.2 (bo i takie występowały cuda)

A przez ta wage czas 0-100 dla 4.2 w tej budzie to 6,9 s, czyli poziom S-klasy ale z 91 roku niestety sad.gif


--------------------
Lexus IS200t
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_Młody-Bydgoszcz_*
post Thu, 16 Jul 2015 - 17:25
Post #33









CYTAT(WLD_Wlodi @ Thu, 16 Jul 2015 - 15:42) *
W215 wystepowały TYLKO z ABC.

Ale V12
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tommo
post Thu, 16 Jul 2015 - 18:16
Post #34


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 12 February 2008
Skąd: NMiasto





Ten temat jest tak absurdalny, że aż trudno coś sensownego doradzić. Rozmawiamy o bezawaryjności i bezproblemowości podjeżdżonych (patrz budżet) wypasionych do granic możliwości limuzyn premium, które kosztowały w salonie wagon pieniędzy smile.gif
Daj Boże życzę autorowi szczęścia i farta życia w spełnieniu marzeń i zakupie takiego cuda, ale patrząc realnie na sprawę, to jedyne co my możemy w tej kwestii pomóc, to pokibicować i ściskać mocno kciuki za powodzenie smile.gif


--------------------
A110S
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MadeInPoland
post Thu, 16 Jul 2015 - 21:15
Post #35


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





Tommo pojeździj lexusem ls i zmienisz zdanie na temat motoryzacji. musiałbyś jednak zrobić te co najmniej 100 Mm, żeby pewne sprawy zrozumieć dobrze.


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tommo
post Thu, 16 Jul 2015 - 23:16
Post #36


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 12 February 2008
Skąd: NMiasto





Wiem o tym, że są to samochody ponadprzeciętnie trwałe i solidne.
A znasz cenę czołowej szyby z podgrzewaniem do LS460 wraz z uszczelką, którą dostaniesz jedynie w ASO ?


--------------------
A110S
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MadeInPoland
post Fri, 17 Jul 2015 - 07:40
Post #37


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





Znam do ls430 grzana swego czasu 4kPLN, bez grzania 2kPLN, zamiennik bez grzania 400-700 PLN.
Boczna szyba 1kPLN. Do ls460 są droższe? Przy czym grzana jest tylko na dole pod wycieraczkami.
Akurat szyby są drogie do ls.


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Joker
post Fri, 17 Jul 2015 - 07:50
Post #38


Forum Clubber
Dołączył: Mon, 24 March 2003





CYTAT(Tommo @ Thu, 16 Jul 2015 - 23:16) *
A znasz cenę czołowej szyby z podgrzewaniem do LS460 wraz z uszczelką, którą dostaniesz jedynie w ASO ?

Stać na konia - stać na owies. Od tego jest ubezpieczenie AC.

CYTAT(Tommo @ Thu, 16 Jul 2015 - 18:16) *
Ten temat jest tak absurdalny, że aż trudno coś sensownego doradzić. Rozmawiamy o bezawaryjności i bezproblemowości podjeżdżonych (patrz budżet) wypasionych do granic możliwości limuzyn premium, które kosztowały w salonie wagon pieniędzy smile.gif
Daj Boże życzę autorowi szczęścia i farta życia w spełnieniu marzeń i zakupie takiego cuda, ale patrząc realnie na sprawę, to jedyne co my możemy w tej kwestii pomóc, to pokibicować i ściskać mocno kciuki za powodzenie smile.gif


Tommo autor wyraźnie napisał, że auto będzie serwisowane jak należy. Pakiet na start jest zawsze, tu autor jest świadom. Auto ma więcej jeździć niż stać w serwisie - o to tylko chodziło.
To jest raczej jasne, że auto, które kosztowało wagon kasy w salonie nadal w serwisie jest drogie, a dochodzi tylko sterta rzeczy wynikających z wieku/przebiegu auta.

CYTAT(HighMan @ Mon, 13 Jul 2015 - 13:38) *
Nie będzie żałowane na jego serwis, ale nie może to być jakiś model z humorami i awariami które zajmują dużo czasu i zachodu żeby je usunąć. Ma po prostu jeździć niestrudzenie, przy zapewnianiu mu planowego serwisu.

Weźcie to mocno pod uwagę przy Waszych typach, bo niektóre auta mogą być w sumie ok ale trapi je kupa pierdołowatych awarii które niby nie dotyczą najważniejszych części, ale unieruchamiają auto, psują nerwy i zabierają czas .


Ja widzę to tak, by nie trafić w model, którym strach wyjechać w trasę.

A 545i/745i niewątpliwie jest takim przykładem - cykająca bomba w postaci pompy wody, oraz ogólne bolączki tego motoru chłodzenie/głowica). Takich modeli z segmentu E czy F jest więcej.

Jak tak widzę zamysły autora smile.gif Highman nie szybował w obłokach obserwując jego posty, raczej twardo stąpa po ziemi.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ari
post Fri, 17 Jul 2015 - 11:04
Post #39


Frequent User
Dołączył: Tue, 09 September 2014





Podsumowując, autor szuka auta, które będzie:

- bezawaryjne
- super komfortowe
- z najbogatszym możliwym wyposażeniem
- bardzo mocne
- szybkie

a to wszystko w cenie nowej Pandy. Fajnie, jeśli autorowi uda się coś takiego znaleźć, to ja od razu biorę takie cztery. Do tego auto ma być niby mało wyzywające, gdyż ma parkować w różnych podejrzanych okolicach, a dyskusja sprowadza się do tego, co jest skromniejsze z pary A8 - Phaeton. Wy tak na serio?

Zresztą, co to w ogóle za pomysł - nastoletnie, kosmicznie wyposażone auto do tyrania ogromnych przebiegów? Większość z was zapomina o jednym - samochód to nie tylko silnik, zawias i inna szeroko pojęta mechanika. Jeśli takie A8 czy inna S-klasa będzie wyposażona zgodnie z zaleceniami autora (czyli klasyczna allegrowa "full opcja"), to właśnie te rzeczy będą odmawiały posłuszeństwa jako pierwsze. A im ich więcej, tym częściej będzie to miało miejsce. I tak - również na trasie, i tak - również podczas pracy. Auto może sobie i być trwałe mechanicznie (choć w tym budżecie pewnie będzie zajechanym paździerzem), ale nowoczesne konstrukcje najczęściej są uziemiane przez awarie elektryki i elektroniki. I gwarantuję, że autor od tego nie ucieknie.

Tak na marginesie, skoro auto ma na siebie zarabiać, to może autor powinien wskazać jaki to będzie rodzaj pracy, żeby lepiej dopasować narzędzie do zadania? VIP shuttle, handel obwoźny? Szczerze mówiąc, nie mam pojęcia, w jakiej robocie najbardziej pożądanym środkiem transportu jest kilkunastoletnia limuzyna segmentu F. Nie licząc usług, których świadczenie reguluje Kodeks karny wink.gif

Tommo ma całkowitą rację - temat jest zupełnie oderwany od rzeczywistości, nawet abstrahując od kwestii finansowych (skoro autora "stać", to jego sprawa), bo poszukiwane jest narzędzie, które zupełnie nie nadaje się do wskazanego przez autora użytku. Mówiąc obrazowo, Highman pyta nas, który telewizor lepiej nadaje się do koszenia trawy, a wy zamiast odprowadzić zbłąkanego człowieka z Media Markt do Castroamy, to kłócicie się nad wyższością Samsunga nad LG, co chyba nie do końca wpisuje się w kategorię "pomoc" wink.gif


--------------------
208 GTi Blanc Nacré
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tommo
post Fri, 17 Jul 2015 - 11:06
Post #40


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 12 February 2008
Skąd: NMiasto





CYTAT(Joker @ Fri, 17 Jul 2015 - 07:50) *
Ja widzę to tak, by nie trafić w model, którym strach wyjechać w trasę.


Zgoda, jak byśmy rozmawiali o nowych, bądź względnie młodych, 2-3 letnich egzemplarzach, pod względem ich bezawaryjności. Są mniej i bardziej udane modele oferowane na rynku, ale w tym segmencie żadna szanowana marka, nie może sobie pozwolić na wypuszczenie nieudanego modelu. Różnice są, ale w niuansach i szczegółach, które oczywiście warto znać podejmując wybór.

Ale my rozmawiamy o nieco "przechodzonych" już samochodach. Zbyt wiele różnych, nieznanych nam czynników, wpływało na ich stan i kondycję w tym czasie. I tak naprawdę w tym momencie to ma większe znaczenie niż fabrycznie "nabyte" wady. Samochód teoretycznie o słabej opinii na rynku pod względem usterkowości, może okazać się być w niezłym stanie, a ten uważany za niezawodny i pewny, studnią bez dna i nocnym koszmarem dla właściciela smile.gif
Reasumując, mniej uwagi poświęcać na konkretny model czy markę, a skupić uwagę na wyhaczeniu ładnego i zadbanego egzemplarza. Może się uda ja trzymam kciuki wink.gif


--------------------
A110S
Go to the top of the page
 
+Quote Post

4 Stron V  < 1 2 3 4 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Monday, 29 April 2024 - 11:42