Shoutbox 0 nowych PW 


4 Stron V  < 1 2 3 4 >  
Reply to this topicStart new topic
> Zróbmy co do nas nalezy, Idotako legislako
Rufios
post Mon, 25 May 2020 - 08:59
Post #21


Super User
Dołączył: Wed, 12 November 2008
Skąd: znad morza





Dokładnie.
U nas co zakręt, skrzyżowanie, dom to od razu ograniczenie.
Nawet w takiej rygorystycznej Szwecji jadąc przepisowo wychodzi wysoka średnia. Brak tylu ograniczeń.
U nas ciągle gaz/hamulec.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Mon, 25 May 2020 - 08:59
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Tommo
post Mon, 25 May 2020 - 09:16
Post #22


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 12 February 2008
Skąd: NMiasto





Mamy drugie miejsce od tyłu w EU ilości wypadków na drogach, statystycznie to prędkość jest głównym winowajcą zdarzeń na drogach a wy chcecie liberalizacji przepisów drogowych? Kupy to się nie trzyma.


--------------------
A110S
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Misior
post Mon, 25 May 2020 - 09:16
Post #23


Forum Homee
Dołączył: Fri, 10 March 2006
Skąd: Małopolska





A propos tego co Maciek napisał i Austrii - w obszarach zabudowanych, gdzie droga jest blisko pomiędzy zabudowaniami, są ograniczenia dla ciężarowych powyżej 3.5T do 30km/h w godzinach od 23 do 7 rano. I ma to sens.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
yotomeczek
post Mon, 25 May 2020 - 09:22
Post #24


Forum Killer
Dołączył: Fri, 28 November 2008





CYTAT(Tommo @ Mon, 25 May 2020 - 09:16) *
Mamy drugie miejsce od tyłu w EU ilości wypadków na drogach, statystycznie to prędkość jest głównym winowajcą zdarzeń na drogach a wy chcecie liberalizacji przepisów drogowych? Kupy to się nie trzyma.


Chcemy płynnej jazdy z rozsądnymi przeciętnymi i tylko tyle.


--------------------
Nie ma takiego okrucieństwa, do którego nie posunie się rząd, kiedy braknie mu pieniędzy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Maciek1234
post Mon, 25 May 2020 - 09:31
Post #25


Forum Homee
Dołączył: Tue, 11 January 2005
Skąd: łódzkie





CYTAT(yotomeczek @ Mon, 25 May 2020 - 09:37) *
W naszym "mądrym" kraju nieszanowanie ograniczeń wynika też z głupio poustawianych ograniczeń. Kiedyś jeździłem sporo Łódź-W-wa jak jeszcze nie było autostrady i nigdy nie wiedziałem ile można jechać. Bo to wioska i 50, a to zakręt i 70, a to wioska z 60 itd. Paranoja i stres. W takiej Austrii to właściwie w mieście 50 a poza 100 i tyle. Jeździłem za granicą (Austria, Irlandia, Niemcy) i tam zrobienie średniej 60km/h nie wymaga łamania przepisów. W Polsce zrobienie średniej 60km/h to już nie jest takie oczywiste i proste bez przekraczania dozwolonych prędkości.

bo u nas trasy były wytyczane na podstawie ruchu wozów konnych sprzed 100-200 lat. Chłop jechał od wioski do wioski, później położono na to bruk, potem asfalt, a na końcu zrobiono drogę krajową. Dlatego były absurdy, że jadąc drogą krajową ze wschodu na zachód, jechało się przez kolejne wioski. Od pewnego czasu już tego nie ma - wschód - zachód to autostrady A2 i A4 plus ekspresówka S8, północ południe to A1 i ekspresówki S3, S5, S7. Nie jest doskonale, ale jest lepiej niż było. Jesteśmy jakieś 50 lat w tyle za krajami zachodnimi w kwestii budowy dróg.

U nas jest jakiś problem z jazdą defensywną. Ciężko powiedzieć, z czego to wynika. Bo jak wytłumaczyć fakt, że w niedzielę, jadąc do lasu, z rodzinką, zwykłą drogą, jestem wyprzedzany na podwójnej ciągłej, na przejściu dla pieszych, w obszarze zabudowanych przez szaleńca jadącego ze swoją rodziną? Gdzie mu się tak śpieszy? Chce mieć bardziej świeże powietrze? Albo wracając z tego lasu, jadąc krajówką, wyprzedzają mnie ścigające się E60 z Superbem - na oko wpadli w obszar zabudowany mając na budziku pakę czterdzieści, a tam zakręt z ograniczeniem do 50kph, gdzie już niejeden TIR wbił się w dom. To też wynik złego oznakowania?
To nie jest na zasadzie - bo muszę zdążyć, bo jestem w pracy. U nas po prostu niektórzy muszą, inaczej się uduszą biggrin.gif Świadomość mandatu typu 2-3 tysiaki dosyć szybko utemperowałoby takich kierowców.

Szczerze - to nie mam problemu z tymi ograniczeniami - nawet tą 60-tkę na wjeździe do Warszawy z S8 jestem w stanie przełknąć. Do momentu, aż jestem wyprzedzany przez ciągnik siodłowy, kuriera w Ducato i starszego pana w Loganie biggrin.gif Jakby kierowcy miało przed oczami perspektywę mandatu 1000 zeta za 80 na 50-tce, to mało kto podejmowałby ryzyko - ruch byłby płynny, mniej wypadków, mniej stresująca, czy irytująca jazda, a średnie prędkości nie spadłby znacząco.


--------------------
Porsche 911 (992)
BMW X7 M60iX (G07)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lightman
post Mon, 25 May 2020 - 09:45
Post #26


Forum Killer
Dołączył: Sun, 03 December 2006
Skąd: łódzkie





Maciek krytykujesz innych a sam nie jesteś święty, kto strzelił dacha A4 podczas manewru wyprzedzania smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Maciek1234
post Mon, 25 May 2020 - 09:54
Post #27


Forum Homee
Dołączył: Tue, 11 January 2005
Skąd: łódzkie





CYTAT(lightman @ Mon, 25 May 2020 - 10:45) *
Maciek krytykujesz innych a sam nie jesteś święty, kto strzelił dacha A4 podczas manewru wyprzedzania smile.gif

sąd orzekł winę dziadka, który uderzył w moje autko.

Poza tym to było z 15 lat temu, w końcu udało się nabrać doświadczenia i poskromić nadmiar mocy pod maską laugh.gif



--------------------
Porsche 911 (992)
BMW X7 M60iX (G07)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tommo
post Mon, 25 May 2020 - 09:55
Post #28


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 12 February 2008
Skąd: NMiasto





CYTAT(yotomeczek @ Mon, 25 May 2020 - 09:22) *
Chcemy płynnej jazdy z rozsądnymi przeciętnymi i tylko tyle.


Ja też chcę ale nie kosztem zwiększonej liczby rannych i zabitych w wypadkach. A tak by się to skończyło liberalizując przepisy.


--------------------
A110S
Go to the top of the page
 
+Quote Post
flapjck1
post Mon, 25 May 2020 - 09:59
Post #29


Forum Homee
Dołączył: Tue, 14 November 2006





obrazek z dzis, prosta droga - w sensie zaden zakret , S8, kilkaset metrow za wezlem, Yaris wbity w bariery frontem, powiedzcie mi skad to sie bierze?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
matix069
post Mon, 25 May 2020 - 11:16
Post #30


User
Dołączył: Sat, 30 November 2019





CYTAT(flapjck1 @ Mon, 25 May 2020 - 09:59) *
obrazek z dzis, prosta droga - w sensie zaden zakret , S8, kilkaset metrow za wezlem, Yaris wbity w bariery frontem, powiedzcie mi skad to sie bierze?


Stąd że połowa osób w naszym kraju nie powinna mieć prawa jazdy ani nawet zbliżać się do samochodu. U mnie na osiedlu są Panie parkujące Matizem, upem i Yariska na 10 razy, mające pourywane zderzaki, porysowane progi, stające 1-1,5 m od krawężnika gazujac przy tym auto do 4tys obrotów. Jakie one mają umiejętności jazdy i kto im dał prawo jazdy?


--------------------
M3 e46 coupe
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Honada
post Mon, 25 May 2020 - 11:47
Post #31


Forum Homee
Dołączył: Sun, 19 February 2006
Skąd: Warszawa-Marki





CYTAT(Tommo @ Mon, 25 May 2020 - 09:16) *
Mamy drugie miejsce od tyłu w EU ilości wypadków na drogach, statystycznie to prędkość jest głównym winowajcą zdarzeń na drogach a wy chcecie liberalizacji przepisów drogowych? Kupy to się nie trzyma.


Statycznie to nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu jest w Polsce od kilku lat główną przyczyną wypadków drogowych. Z resztą widać to na tych wszystkich filmikach typu Polskie Drogi, Stop Cham itd.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MisioLBN
post Mon, 25 May 2020 - 11:58
Post #32


Forum Homee
Dołączył: Tue, 16 December 2014





Wlot na lublin z warszawy jest ekspresowka i z duuu.. ograniczenie do 50 i pyrkaj sobie.. ja nie mam cierpliwosci tam jechac te 50 wiec nawet nie tykam tempomatu ze 140.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Maciek1234
post Mon, 25 May 2020 - 11:59
Post #33


Forum Homee
Dołączył: Tue, 11 January 2005
Skąd: łódzkie





CYTAT(matix069 @ Mon, 25 May 2020 - 12:16) *
Stąd że połowa osób w naszym kraju nie powinna mieć prawa jazdy ani nawet zbliżać się do samochodu. U mnie na osiedlu są Panie parkujące Matizem, upem i Yariska na 10 razy, mające pourywane zderzaki, porysowane progi, stające 1-1,5 m od krawężnika gazujac przy tym auto do 4tys obrotów. Jakie one mają umiejętności jazdy i kto im dał prawo jazdy?
tylko ta pani z Matiza zarysuje ci co najwyżej zderzak, a szybki z BMW zabije losową osobę na pasach.

Z tą połową to przesada, w rzeczywistości odsetek nie nadających się do jazdy kierowców jest niewielki, ale najbardziej rzucają się w oczy. To jest rola państwa, by odsiać, bądź utemperować takich kierowców.


--------------------
Porsche 911 (992)
BMW X7 M60iX (G07)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
matix069
post Mon, 25 May 2020 - 12:23
Post #34


User
Dołączył: Sat, 30 November 2019





CYTAT(Maciek1234 @ Mon, 25 May 2020 - 11:59) *
tylko ta pani z Matiza zarysuje ci co najwyżej zderzak, a szybki z BMW zabije losową osobę na pasach.

Z tą połową to przesada, w rzeczywistości odsetek nie nadających się do jazdy kierowców jest niewielki, ale najbardziej rzucają się w oczy. To jest rola państwa, by odsiać, bądź utemperować takich kierowców.


Tylko Pani z Matiza jeździ też 120 na ekspresówce, a Pani z upa nawet 140. Rozumiem że wpadając w poślizg przy tej prędkości też zarysuje tylko komuś zderzak? Czy jednak może kogoś zabić?


--------------------
M3 e46 coupe
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tommo
post Mon, 25 May 2020 - 12:58
Post #35


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 12 February 2008
Skąd: NMiasto





CYTAT(Honada @ Mon, 25 May 2020 - 11:47) *
Statycznie to nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu jest w Polsce od kilku lat główną przyczyną wypadków drogowych.
Jeden punk procentowy. A biorąc pod uwagę, że prędkość również przy wymuszaniu pierwszeństwa odgrywa istotną rolę w tym czy dojdzie do wypadku i z jakimi konsekwencjami, ja bym optował, że nadmierna prędkość, to główny grzech kierowców.
CYTAT(matix069 @ Mon, 25 May 2020 - 12:23) *
Tylko Pani z Matiza jeździ też 120 na ekspresówce, a Pani z upa nawet 140.
Taaa ile to już było głośnych i spektakularnych wypadków z udziałem starszej pani w BMW, która skosiła pieszych przy drodze

Z netu:


kobiety spowodowały w ciągu roku 6154 wypadki, w których zginęło 261 osób, a 7897 zostało rannych,
mężczyźni spowodowali w ciągu roku 21 500 wypadków, w których zginęło 1900 osób, a ponad 27 tys. zostało rannych.


--------------------
A110S
Go to the top of the page
 
+Quote Post
matix069
post Mon, 25 May 2020 - 13:24
Post #36


User
Dołączył: Sat, 30 November 2019





CYTAT(Tommo @ Mon, 25 May 2020 - 12:58) *
Taaa ile to już było głośnych i spektakularnych wypadków z udziałem starszej pani w BMW, która skosiła pieszych przy drodze.

Panie ode mnie z osiedla mają po jakieś 35 lat tak gwoli ścisłości i nie piszę tu o śmiertelności wypadków kobiet vs mężczyzn, a tym że niektórzy z uwagi na brak umiejętności nie powinni wchodzić do samochodu (niektórych mezczyzn też się to tyczy).


--------------------
M3 e46 coupe
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rezor
post Mon, 25 May 2020 - 13:34
Post #37


Forum Killer
Dołączył: Mon, 26 October 2015





CYTAT(Tommo @ Mon, 25 May 2020 - 12:58) *
kobiety spowodowały w ciągu roku 6154 wypadki, w których zginęło 261 osób, a 7897 zostało rannych,
mężczyźni spowodowali w ciągu roku 21 500 wypadków, w których zginęło 1900 osób, a ponad 27 tys. zostało rannych.

Z dupy. Żeby przykład był miarodajny trzeba by przyrównać ilość wypadków do średniego czasu za kierownicą kobiet i mężczyzn. Dodatkowo najlepiej w podziale na różne warunki drogowe: Korek, jazda drogą ekspresową/autostradą, jazda w trudnych warunkach drogowych.
Patrząc tak na dane równie dobrze można bardziej bać się w górach śmierci przez bycie pożartym przez rekina niż ugryzionym przez żmiję bo co roku więcej osób na świecie ginie pożartych przez rekina.


--------------------
Projekt: Mustang SN95 '94 coupe 302W 280KM
Daily: 300C '05 Wagon 5.7 AWD 360KM
Praca: Rimac <TBD>
Go to the top of the page
 
+Quote Post
deejey!
post Mon, 25 May 2020 - 13:50
Post #38


Forum Killer
Dołączył: Sat, 13 November 2010
Skąd: Łódź





Jestem całkowicie za i postulowałbym za znormalizowaniem pomiarów przez policje. Żeby skończyły się te patologiczne pomiary na 50m i celowe łapanie w nocy przez podpuszczanie.

Generalnie w tej chwili policja działa tak, że normalny człowiek się boi o prawo jazdy bo potrzebuje go do pracy, a idioci którzy i tak będą mieli spowodować wypadek zachowują się na drodze tak samo jak do tej pory. Co więcej, co raz częściej wsiadają za kółko ludzie z zabranymi uprawnieniami, powodując jeszcze większe zagrożenie w chwili próby ucieczki przed policją.


Nasze służby coraz mniej "życiowo" podchodzą do wielu wykroczeń kierując się tylko wytycznymi "góry" co według mnie jest patologiczne, tak samo jak liczenie pieniędzy do budżetu z mandatów na początku roku.


--------------------
E46Turbo || M50TUB25 @ 1.25bar
https://www.facebook.com/E46Turbo
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Maciek1234
post Mon, 25 May 2020 - 14:10
Post #39


Forum Homee
Dołączył: Tue, 11 January 2005
Skąd: łódzkie





CYTAT(Rezor @ Mon, 25 May 2020 - 14:34) *
Z dupy. Żeby przykład był miarodajny trzeba by przyrównać ilość wypadków do średniego czasu za kierownicą kobiet i mężczyzn. Dodatkowo najlepiej w podziale na różne warunki drogowe: Korek, jazda drogą ekspresową/autostradą, jazda w trudnych warunkach drogowych.
patrząc na akwizycję, to pewnie wyszło by po równo.

Kierowców kobiet i kierowców mężczyzn jest mniej więcej tyle samo, przy czym:
Równie istotne są informacje odnośnie konsekwencji wypadków spowodowanych przez kobiety i mężczyzn. O ile można to tak ująć, to w tej kwestii również kobiety mogą „pochwalić się” mniejszą szkodliwością spowodowanych przez nie wypadków. Zaledwie w co 25 wypadku spowodowanym przez kobietę, ginęła co najmniej jedna osoba, natomiast w przypadku mężczyzn już co 11 wypadek przynosił ofiary śmiertelne.


to też jest ciekawe:

Różnice są widoczne także w respektowaniu przepisów i jeździe z dostosowaną do nich prędkością. Jedynie 17% mężczyzn zawsze respektuje przepisy i stosuje się do limitów prędkości, natomiast w przypadku kobiet jest to 27% kierowców, które jeżdżą po drogach, nie przekraczając dozwolonej prędkości.


i na koniec:
Jeżeli chodzi o powody, wedle których mężczyźni mogą zakwestionować przewagę w rozważnej jeździe kobiet i na które uwagę zwraca również policja, to są to:

- zbyt wolna jazda i brak dynamiki;

- zbyt późne sygnalizowanie chęci zmiany pasa lub wykonania innego manewru, wymagającego włączenia kierunkowskazu;

- asekuracyjne i zbyt powolne wykonywanie manewrów;

- potrzeba zaparkowania za wszelką cenę.



niestety, Panowie, wychodzi na to, że aby poprawić bezpieczeństwo na drogach, wystarczy zabrać prawko wszystkim mężczyznom biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif


tutaj link do całego artykułu:
https://www.prawo-jazdy-360.pl/aktualnosci/...y-za-kierownica


Jeśli ktoś nie potrafi jechać prędkością zgodną z przepisami, to nie powinien jeździć samochodem. Jeżeli ktoś nie potrafi ustąpić pierwszeństwa, to nie powinien jeździć samochodem. Jeżeli ktoś nie potrafi zatrzymać się na czerwonym świetle, to nie powinien jeździć samochodem. Nie ma co zrzucać winy na oznakowanie drogi - lepsze, czy gorsze, ale dla wszystkich jednakowe. Wystarczy stosować się do przepisów, by nie drżeć o swoje prawo jazdy na każdym napotkanym obszarze zabudowanym.


--------------------
Porsche 911 (992)
BMW X7 M60iX (G07)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rwtnt
post Mon, 25 May 2020 - 14:51
Post #40


Forum Killer
Dołączył: Sat, 09 June 2012





Jak będzie nakaz jazdy 20km/h w terenie zabudowanym też się dostosujesz ? wink.gif Przepisy są pewnym uśrednieniem i nakazanie bieganie boltowi 12s na 100m, bo inni są wolniejsi jest smutne.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

4 Stron V  < 1 2 3 4 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Saturday, 20 April 2024 - 01:45