Shoutbox 0 nowych PW 


5 Stron V  < 1 2 3 4 5 >  
Reply to this topicStart new topic
> W208 CLK320 wypadanie zapłonu na 6. cylindrze na ciepłym silniku, Cewki OK, kompresja OK, co dalej?
InnyLogin
post Thu, 17 Feb 2022 - 22:58
Post #41


Super User
Dołączył: Thu, 02 April 2020





CYTAT(poprostujakub @ Thu, 17 Feb 2022 - 19:12) *
Przez rozsądek rozumiesz "nie kupuj nic innego niż Fabia albo Golf, ewentualnie nowe auto z salonu z gwarancją"? Świadomie kupiłem stare auto, nie byłem jedynie świadomy tego, że liczbę mechaników zdolnych przeprowadzić diagnostykę silnika (który był chyba w sześciu modelach klepanych przez 15 lat) można policzyć na palcach jednej ręki.
8k za auto z full wyposażeniem, świeżą instalacją LPG i jeszcze do niedawna objeżdżajace wszystkie dresowozy w okolicy (choć i teraz, jak mu się zrzuci klemy z aku przed rozgrzaniem silnika to setki zbiera się lepiej niż połowa samochodów na drodze) to całkiem dobra cena, nawet jak policzy się drugie tyle za przekładkę silnika.

Nie.

Zresztą nie wiem skąd ta agresja? Jak i skąd wziąłeś te vagi? Kupiłeś grata i tyle. Po co się okłamywać? Wiesz co możesz najlepszego zrobić? Zważyć - zachowując twój poziom.

Inna kwestia totalnie nie zrozumiałeś mojej wypowiedzi. Chciałem pomóc. A ty jak zwykły dresokierowca.

CYTAT(poprostujakub @ Thu, 17 Feb 2022 - 19:12) *
8k za auto z full wyposażeniem, świeżą instalacją LPG i jeszcze do niedawna objeżdżajace wszystkie dresowozy w okolicy (choć i teraz, jak mu się zrzuci klemy z aku przed rozgrzaniem silnika to setki zbiera się lepiej niż połowa samochodów na drodze) to całkiem dobra cena, nawet jak policzy się drugie tyle za przekładkę silnika.

Dorośnij. No i to była okazja. Zgadza się, ale dla sprzedającego.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Frolik
post Fri, 18 Feb 2022 - 08:28
Post #42


Forum Homee
Dołączył: Wed, 05 September 2012
Skąd: Warszawa





Kolega jest zły, wkurzony, więc przerzuca złośc na cąły świat i sobie swój wybór racjonalizuje. Błędów nie popełnia tylko ten, który nic nie robi. lepiej się przyznac nawet samemu przed sobą "ok zrobiłem głupio na drugi raz lepiej przemyślę temat" niż brnąć w zaparte. I to dotyczy wszystkiego w życiu, w tym rzeczy 100 razy ważniejszych niż zakup złomka za kilka tysiecy złotych. Tak jak pisałem, kiedys 20 lat temu na poczatku swej przygody z motoryzacją też wtopiłem. nawet podobne pieniądze, tylko wtedy 8 tysiecy to było bardzo dużo, dwa lata oszczędzałem ostro żeby tyle odłożyć, dziś to jedna przeciętna wypłata w powiatowej Polsce. Człowiek sie uczy na błedach, najczęściej swoich. Nie ma co się obrażać na ludzi , szczególnie tych którzy dobrze doradzają. tak jak pisałem w którymś temacie, jak pytałeś o swap do Citroena... większość robiła sobie śmiechy, a ja normalnie krok po kroku Ci tłumaczyłem co , z jakiego modelu itp... albo tak jak napisałem, najlepiej było kupić peugeota 406 coupe v6, który jest mega trwałym i fajnym autem, a w tej kasie 6-8 tysiecy złotych byłoby w czym wybierać i trudno o przyjemniejsze auto w tej kasie. I nie jest to golf czy fabia, tylko ładne coupe z 207 KM pod maską, ktore najczęściej nawet w aucie z 0,5 mln przebiegu dobrze sie trzymają . Miałem 6 czy 7 samochodów z tym silnikiem i nigdy nie spotkałem się z brakiem kompresji czy nawet przepaloną UPG. Jedyne co tam pada to niektóre elementy osprzetu, cewki, termostaty czasem wariatory, ale to wszystko jest tanie proste i rozpracowane tak że sam wszystko byś porobił bez szukania mechaników-cudotwórców. Te auta najczęsciej nie są zajeżdzone, tak jak tanie tylnonapędowe mercedesy czy BMW, które wiadomo kto i jak użytkuje w polskich warunkach. Większosc swoich 406 czy 607 które miałem, kupiłem od starszych spokojnych ludzi, często 1 własciciel salon Polska, oczywiscie udokumentowane niskie przebiegi itp. I nie mówię że takie 406 coupe to jest super samochód, bo nie jest. Tylko jest jednym z niewielu które za niski pieniądze mozesz kupić w super stanie, od 1-2 własciciela, własciwie serwisowane, udokumentowane, nie szpachlowane i nie kombinowane. Powiem więcej: tak wolałbym np e36 328i od peugeota 406. Tylko żeby kupic te auta w tak samo dobrym stanie, to jak za peugeota 406 musisz dać 8 tys zł żeby był BDB, to zza takie BMW żeby było porównywalne to musisz dać 25-30 tysiecy złotych. Więc to jest po prostu kompromis, kompromis własnie po to żeby nie brac fabii czy golfa IV 1.6, i żeby mieć coś w miarę fajnego i z osiagami w miarę, ale w stanie BDB, z sensownym niskim przebiegiem, doinwestowane, bez rdzy i szpachli na około.
Taki CLK, jak jest w stanie idealnym to też jest przeciez bardzo fajnym samochodem. Tylko żeby był w takim stanie, to musi kosztowac 5 tysiecy euro minimum ! A tu jeszcze nowy gaz, który tez kosztował kilka tysiecy itp, więc liczac za gaz lekko 3-4 tysiace, to samochód kosztował 4 tysiace złotych. Za 4 tysiace to cięzko znaleźć jakiekolwiek dobre auto nadajace sie do jazdy, a nie mercedesa, coupe i jeszcze 6 cylindrów.... cudów nie ma.
Takie auto jak pełnoletnie BMW, mercedesa czy Audi jescze 6 cylindrów to w Polsce w BDB stanie jest kosmicznie trudno kupić i trzeba zapłacić zazwyczaj conajmniej 50% więcej niż średnia cena ofertowa. A i tak w kupionym egzemplarzu, na 99% wyjdą jakieś kwiatki, nie spodziewane poprawki itp . Oczywiście mniejsze niż brak kompresji na każdym cylindrze, ale i tak tanio nie bedzie. W mojej opinii takie auta są dla ludzi odważnych, dość zamożnych, mających pojęcie o mechanice lub dobrych znajomych mechaników oraz majacych czas i nerwy na użeranie sie z nimi. Ja nie mam (już) na to ani nerwów, ani czasu ani pieniędzy więc śmigam skromniej, jakiś peugeot, jakiś w124 itp...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
poprostujakub
post Fri, 18 Feb 2022 - 11:44
Post #43


User
Dołączył: Sun, 20 December 2020
Skąd: Lubuskie/Dolnośląskie





Zupełnie niepotrzebnie się Panowie unosicie. InnyLogin - zachowujesz się jakbym Ci rodzinę obraził. Jak Ci nie odpowiada mój poziom to po prostu się nie udzielaj, bo zupełnie nic nie wnosisz "w budżecie".
Frolik - trochę fanbojujesz z tymi Pugami. Doceniam Twoją opinię ale Mercedesa wybrałem bo był tańszy, lżejszy, miał więcej koni i momentu obrotowego a katalogowo powinien nawet mniej palić. Nie wiem czy to prawda, bo nie mam porównania, ale pierwszy zbiornik gazu po zakupie, gdzie auto rzadko widziało mniej niż 3kRPM, opróżniłem ze średnim spalaniem 14,9 l LPG.
Ja absolutnie nie neguję, że kupiłem grata. Ale uważam, że tego grata da się doprowadzić w rozsądnych pieniądzach do całkiem przyzwoitego stanu (nie użyteczności, bo jest dla mnie aktualnie bardzo użyteczny, wożąc mój zadek podczas gdy Citroen stoi od tygodnia z rozgrzebaną tylną belką ani nie do ideału, bo jest za bardzo zapuszczony).
Zresztą rzeczony Citroen wg. Waszych kryteriów też nadawał się tylko na wkład do huty po tym jak padła pompa zawieszenia a był świeżo po robieniu sprzęgła, hamulców i wymianie przednich lamp. Ale pompę wymieniłem sobie sam i auto od zeszłych wakacji śmigało aż miło, dopóki nie rozwaliłem łożysk tylnej belki wyprzedzając zdziwionych ludzi na progach zwalniających.
Te VAGi wziąłem stąd, że je każdy wiejski kowal umie naprawić (wiem, bo Xsarę u takiego naprawiałem i plac miał zawsze tego pełen. Ale Xsara poszła na wsad do huty jak w akompaniamencie kolejnych wychodzących problemów lewarek wpadł mi któregoś razu w próg).


--------------------
Citroen C5 mk II, EW10A, LPG || MB W208 CLK320, LPG
Go to the top of the page
 
+Quote Post
yotomeczek
post Fri, 18 Feb 2022 - 15:13
Post #44


Forum Killer
Dołączył: Fri, 28 November 2008





Łożyska tylnej belki to się w C5 sypią od wody (uszczelnienie puszcza i łożysko leci) - miałem i robiłem. Także to nie od idiotycznego wyprzedzania na progach zwalniających.
Każdego złoma można wyremontować, ale nie da się tego zrobić w małych pieniądzach, chyba że wszystko zrobi się samemu. 15 l LPG przy nie przekraczaniu 100km/h to dużo - tam jest gruby problem z silnikiem. O ile blacha ok (w co wątpię) to jeszcze można próbowac ratować. Merce gniją od środka - sprawdź dobrze progi, mocowania amorków, czy nawet drzwi od środka. Kupiłeś złomka a teraz nie wiesz nawet gdzie go na diagnostykę zawieźć... Wtopa


--------------------
Nie ma takiego okrucieństwa, do którego nie posunie się rząd, kiedy braknie mu pieniędzy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
poprostujakub
post Fri, 18 Feb 2022 - 18:38
Post #45


User
Dołączył: Sun, 20 December 2020
Skąd: Lubuskie/Dolnośląskie





Tam od razu idiotycznego. C5 przelatuje przez progi gładko przy prędkości wg. znaku ograniczenia, która dla samochodów z regularnym zawieszeniem może się zakończyć rozbiciem miski a co najmniej połamaniem plastików.
Niewątpliwie wtopa, błędne założenia miałem i się przejechałem. Ale skoro już mam, to spróbuję ogarnąć, a jak się nie będzie dało to oddam na szrot. Z Citroenem też krążyłem po mechanikach, aż na jakimś forum dostałem linka do arkusza google ze spisem polecanych fachowców od francuzów i od tamtej pory mam swojego zaufanego mechanika, więc mam nadzieję, że w końcu trafię na takiego fachowca od MB.
Te 15 litrów to podejrzewam od startów z zabududowanego do przepisowej z gazem w podłodze - cały czas nie mogę się nacieszyć działaniem kickdowna, a w takich warunkach to i C5 mi pokazuje chwilowe 24l (w przeliczeniu na benzynę).


--------------------
Citroen C5 mk II, EW10A, LPG || MB W208 CLK320, LPG
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Frolik
post Fri, 18 Feb 2022 - 18:53
Post #46


Forum Homee
Dołączył: Wed, 05 September 2012
Skąd: Warszawa





CYTAT(poprostujakub @ Fri, 18 Feb 2022 - 11:44) *
Frolik - trochę fanbojujesz z tymi Pugami. Doceniam Twoją opinię ale Mercedesa wybrałem bo był tańszy, lżejszy, miał więcej koni i momentu obrotowego a katalogowo powinien nawet mniej palić. Nie wiem czy to prawda, bo nie mam porównania, ale pierwszy zbiornik gazu po zakupie, gdzie auto rzadko widziało mniej niż 3kRPM, opróżniłem ze średnim spalaniem 14,9


Nie fanboyuje, po prostu dziele sie swoimi przemyśleniami i doswiadczeniem. Mam prawo jazdy 23 lata i zrobiłem jakieś 800 tys km lub więcej swoimi samochodami, z tego na pewno ponad pół mln róznymi peugeotami V6. Co więcej powiem, miałem ok 20 samochodów swoich i większosc była, lepsza fajniejsza, szybsza niż takie 406/607. Miałem rózne e36, e46, e39 w tym M5, rózne subaru, Inifniti, część z nich nawet kupiona na forum, niektóre sprzedane na forum - nikt chyba nie narzekał.
Ale w czym rzecz - 406/607 były najtrwalsze, najmniej usterkowe i śmiesznie tanie w eksploatacji. Te auta miałem w okresie gdy potrzebowałem jeździć dużo i szybko, a przede wszystkim komfortowo i tanio w eksploatacji. Na nowe BMW 5/Audi A6 nigdy sobie nie mogłem niestety pozwolic.
Ewentualną konkurencją dla nich były inne auta za 10/20/30 tys zł - niestety każde okazywało się dużo bardziej usterkowe i dużo droższe w eksplaotacji. Mimo że wiadomo że takim e39 540i jeździsz przyjemniej niż jakimkolwiek peugeotem. Tylko koszty są zuuupełnie inne, i zakup zdrowej sztuki - tak 10 lat temu jak i teraz - też wielokrotnei wiecej nzi peugeot.
Gdy zacząłem mocno uzytkowac e46, które miało wtedy 10 lat, to nie było tygodnia zeby nie było mniejszej czy wiekszej usterki i dwa razy wracałem na lawecie, org przebieg miałem 180 tys km. A takimi peugeotami potrafiłem smigac 50 tys km rocznie bez usterek. Jednego rozbiłem jak miał 530 tys km przebiegu poszedł na części innego sprzedałem jak miał 430 tys km i pięknie jeździł, nawet oleju nie brał.
Także podkreslam nie jestem fanboyem, są dziesiatki fajniejszych szybszych przyjemniejszych aut na rynku. Tylko nie w cenie do 10 tysiecy złotych. Bo w cenie do tej dychy 95% 6 cylindrowych BMW, Audi czy mercedesów to złom ktory nadaje sie do huty. Zreszta sam sie o tym boleśnie przekonałeś.

BTW taksiarze takimi peugeotami 406 tylko z silnikami 1.8/2.0 dochodzili do 800 tys km bez remontu. Myślę ze dobrze uzytkowana v6 tez by tyle spokojnie zrobiła, i te auta łątwiej kupic od starszego rozsadnego spokojnego człowieka, a tylnonapędowe bmw czy merc to w polskich warunkach przeszło przez kolejne, trzecie już pewnie pokolenie upalaczy spod remizy.
Temat V6 PSA sam zresztą rozpocząłes kiedys w swoim innym temacie, więc podzieliłem sie tym co wiem o tych silnikach i jakie mam z nimi przeżycia.
Co zrobić że peugeot okazuje sie trwalszy niz mercedes czy BMW.

Także zwróć uwagę na to co piszę , o jakiej cenie aut rozmawiamy i w czym peugeot przoduje, w kosztach prostocie i trwałosci. Wiadomo ze e39 nawet 530i jest szybsze wygodniejsze czesto lepiej wyposazone, ma lepsze fotele (czasem), ale perełka to dzisiaj 30 tysiecy złotych. A i tak bedzie drozsza w eksploatacji i bardziej awaryjna niz peugeot.
406 też ma swoje wady, najgorsze to źle skonstruowane progi ktore mocno rdzewieją, to trzeba robic i dbac o to, i pare innych, ale to drobne pierdoły. 607 też ma swoje za uszami, ma drobne wady, ale w cenie do 10 tysiecy trudno o lepsze i wygodniejsze auto jak ktos chce te 200 koni i v6.

A Twoj mercedes, cóż katalogowo pewnie ma mniej do setki niz 406, w realu to sam widzisz. Katalog był dobry jak auta były nowe i miały pełną kompresję.
Spalanie 14,9 to jakas tragedia. Mi na spokojnej trasie to 406 v6 paliło ponizej 10 LPG, autostrada w Niemczech pełen ogien to bywało 13 litrów LPG, ale tam 150 nie schodziło z budzika. W zakorkowanym miescie ledwo dochodziło do 13-14 litrów LPG.

607 v6 automat w miescie dochodził do 14,5 litra ale to maksimum, a normalnie na trasie 10/11 litrów na 100 km, ale to jest auto które ważyło puste bez kierowcy 1700kg zatem sporo wiecej niż CLK.

14-15 to mi M5 paliło przy normalnej jezdzie bez zamulania ale tam było 400 koni i też duża masa i bardzo szerokie opony.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
m119
post Sat, 19 Feb 2022 - 06:40
Post #47


User
Dołączył: Sun, 11 October 2020





Może dacie sobie w końcu spokój? Temat jest o problemach z silnikiem m112 a tu leci kolejna strona offtopu...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
poprostujakub
post Sat, 19 Feb 2022 - 09:27
Post #48


User
Dołączył: Sun, 20 December 2020
Skąd: Lubuskie/Dolnośląskie





Zatem wracając do tematu: znalezienie adaptera 38-16 pin i ELM327 które gadałyby z W208 może okazać się trudniejsze niż przybicie galaretki do ściany, więc chyba na wypłatę szarpnę się na Carsoft 7.4 którego na różnych forach polecają do starych MB. Czy poza nim są jeszcze jakieś tanie interfejsy diagnostyczne które poradziłyby sobie z tym autem?


--------------------
Citroen C5 mk II, EW10A, LPG || MB W208 CLK320, LPG
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mis
post Sat, 19 Feb 2022 - 17:19
Post #49


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 07 January 2009
Skąd: Rzeszów





Launch.


--------------------
RS3 8V2 nardo limo pl 540HP 680NM
109-Performance
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Frolik
post Wed, 23 Feb 2022 - 17:43
Post #50


Forum Homee
Dołączył: Wed, 05 September 2012
Skąd: Warszawa





CYTAT(m119 @ Sat, 19 Feb 2022 - 06:40) *
Może dacie sobie w końcu spokój? Temat jest o problemach z silnikiem m112 a tu leci kolejna strona offtopu...

To nie do końca off-top, autor sam w innym temacie mocno poruszył kwestię czy warto brac coś grupy PSA z silnikiem V6.
Dyskretnie daję do zrozumienia żeby się pozbyć syfu i nabyć coś co rokuje długą i bezproblemową eksploatacje.

Z tego silnika przecież już nic nie będzie przy takiej kompresji, po co się męczyć i tracić czas i pieniądze? Męska decyzja, pozbyć się za ile dają i szukać czegos innego...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
poprostujakub
post Wed, 23 Feb 2022 - 21:09
Post #51


User
Dołączył: Sun, 20 December 2020
Skąd: Lubuskie/Dolnośląskie





Ech... pokaż mi jakiekolwiek coupe od PSA mające wynik lepszy niż 6.2 kg/hp i w budżecie do 18k to się zastanowię.


--------------------
Citroen C5 mk II, EW10A, LPG || MB W208 CLK320, LPG
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kylo
post Thu, 24 Feb 2022 - 09:14
Post #52


Super User
Dołączył: Tue, 11 June 2013





Ja bym z ciekawości gdzieś jeszcze zmierzył kompresje ponownie.
Miałem pare lat temu przypadek w 1.9 tdi że nie chciał palić na zimno. Zaprowadziłem do mechanika który stwierdził że motor śmietnik bo kompresja 13 bar po równo na każdym. Nic odebrałem auto, ale myśle sobie chodził dobrze tylko nie pali i nagle 13 na każdym?
Pożyczyłem sobie ciśnieniomierz do diesla i wyszły te same cyfry tylko kolejność odwrotna.
Suma summarum koło od rozrządu wymienione i motor śmietnik z kompresją po 13 chodzi po dziś dzień.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
poprostujakub
post Thu, 24 Feb 2022 - 10:44
Post #53


User
Dołączył: Sun, 20 December 2020
Skąd: Lubuskie/Dolnośląskie





Też o tym myślałem. Skoro planuję grzebać to na wypłatę chyba zainwestuję jeszcze w klucz do świec i manometr. Czy taki za stówę się nada do zweryfikowania "czy jest więcej niż 7"?
Zastanawiałem się czy może być łańcuch rozciągnięty, albo koła zużyte ale jako amator na słuch nie sprawdzę a zrywanie zasilikonowanej pokrywy zaworów też umiarkowanie mi się widzi, bo potem będzie mi znów stamtąd ciekło.


--------------------
Citroen C5 mk II, EW10A, LPG || MB W208 CLK320, LPG
Go to the top of the page
 
+Quote Post
flapjck1
post Thu, 24 Feb 2022 - 12:16
Post #54


Forum Homee
Dołączył: Tue, 14 November 2006





ilemtaka uszczelka pokrywy zaworow kosztuje? 50 zł ? nie przesadzaj...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Karol210
post Thu, 10 Mar 2022 - 11:06
Post #55


User
Dołączył: Wed, 23 January 2019





Nic nie dekompletuj rozrząd jest pancerny. Apropo kompresji silniki benzynowe pracują od 6atm (np turbodoładowane)
Przy wyższych obrotach kompresja wzrasta i zapłony nie powinny wypadać.

Jeśli wszystko posprawdzales co wiadome np przewody,cewki, sondy,czujnik wału, koniecznie sprawdź najczęstszą przyczynę:
-chip sterowania cewek (w sterowniku silnika ECU)

Wpisz w google te frazę:

,,Driver Bosch 30521 Mercedes V6, sterowanie cewek"

Zdradliwe bo iskra jest ale słaba w porównaniu do innych- właśnie na tej słabej iskrze zapłon wypada, najprościej wrzucić drugi sterownik albo dać do sprawdzenia elektromechanikowi. Był taki przypadek że po remoncie silnika i poprawy kompresji sprężania w cylindrach (wina zrzucona na słaba kompresję ok 6atm na najgorszym cylindrze) okazało się po niepotrzebnym remoncie że pieprzony MIKROCHIP w sterowniku silnika za 270zl.

Tak jak wyżej sprawdź czy wszędzie są porządne iskry na świecach.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
done4
post Thu, 10 Mar 2022 - 15:49
Post #56


Forum Killer
Dołączył: Sat, 03 July 2010





CYTAT(Karol210 @ Thu, 10 Mar 2022 - 11:06) *
....Apropo kompresji silniki benzynowe pracują od 6atm (np turbodoładowane)
Przy wyższych obrotach kompresja wzrasta i zapłony nie powinny wypadać.

Był taki przypadek że po remoncie silnika i poprawy kompresji sprężania w cylindrach (wina zrzucona na słaba kompresję ok 6atm na najgorszym cylindrze) okazało się po niepotrzebnym remoncie że pieprzony MIKROCHIP w sterowniku silnika za 270zl.


biggrin.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Aval
post Thu, 10 Mar 2022 - 16:14
Post #57


Forum Killer
Dołączył: Fri, 16 September 2011
Skąd: Warszawa





CYTAT(Karol210 @ Thu, 10 Mar 2022 - 11:06) *
Nic nie dekompletuj rozrząd jest pancerny. Apropo kompresji silniki benzynowe pracują od 6atm (np turbodoładowane)
Przy wyższych obrotach kompresja wzrasta i zapłony nie powinny wypadać.

Jeśli wszystko posprawdzales co wiadome np przewody,cewki, sondy,czujnik wału, koniecznie sprawdź najczęstszą przyczynę:
-chip sterowania cewek (w sterowniku silnika ECU)

Wpisz w google te frazę:

,,Driver Bosch 30521 Mercedes V6, sterowanie cewek"

Zdradliwe bo iskra jest ale słaba w porównaniu do innych- właśnie na tej słabej iskrze zapłon wypada, najprościej wrzucić drugi sterownik albo dać do sprawdzenia elektromechanikowi. Był taki przypadek że po remoncie silnika i poprawy kompresji sprężania w cylindrach (wina zrzucona na słaba kompresję ok 6atm na najgorszym cylindrze) okazało się po niepotrzebnym remoncie że pieprzony MIKROCHIP w sterowniku silnika za 270zl.

Tak jak wyżej sprawdź czy wszędzie są porządne iskry na świecach.


Można jeszcze wlewy z witaminy C bezpośrednio do miski olejowej zastosować.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Leo
post Fri, 11 Mar 2022 - 07:43
Post #58


Audi. Turbo. quattro.
Dołączył: Sat, 12 October 2002
Skąd: Opalenica





Ja tam polecam postawić bańki u znajomego fizjo.


--------------------
Audi Coupe S2 @ GT3071R
400KM 440Nm and the life goes on...
--Audi way of life--
Suzuki V-Strom DL1000
www.AudiKlub.org
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mis
post Fri, 11 Mar 2022 - 09:41
Post #59


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 07 January 2009
Skąd: Rzeszów





Pijawki w wpuszczone w komorę spalania na kilka minut też robią robotę, zadbają o gniazda i pierścienie.
U mnie podbiły kompresję w RS3 o 3,5bar, a też mi wmawiali, że jak mam 5 barów wiatru to muszę remament robić.


--------------------
RS3 8V2 nardo limo pl 540HP 680NM
109-Performance
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Karol210
post Sun, 13 Mar 2022 - 06:44
Post #60


User
Dołączył: Wed, 23 January 2019





Nafta jak najbardziej może pomóc, bardzo często to pomaga w przegrzanych silnikach -kompresja wraca do normy
Go to the top of the page
 
+Quote Post

5 Stron V  < 1 2 3 4 5 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Wednesday, 24 April 2024 - 09:50