Shoutbox 0 nowych PW 


3 Stron V   1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Szybkie Daily na niemieckie drogi
ponczek16xx
post Sun, 26 May 2019 - 19:20
Post #1


Rookie
Dołączył: Sun, 26 May 2019





Witam. Rozglądam się za zakupem jakiegoś szybkiego auta na co dzień. Mieszkam w DE. Drogi, jak wiemy są tutaj bardzo dobre, więc twardsze zawieszenie mnie tak nie przeraża jak mieszkając w PL.
Wymagania:
-270 km+
-Zawieszenie znośne do jazdy po mieście
-Fajny dźwięk
-Rocznik 2014+
-Raczej benzyna ponieważ mam do pracy jakieś 15 kilometrów i diesel by się męczył
-Bogate wyposażenie (komfort i bezpieczeństwo)
-Rozsądne spalanie jak na taką moc
-Jeżeli fwd to koniecznie ze szperą
-Bezawaryjność
-Raczej skrzynia automatyczna, choć przyjemnym manualem też nie pogardzę
-Cena max 27 000e

Nie wykluczone jakieś delikatne mody w przyszłości.
Moi faworyci na ten moment to:
-Hyundai I30N Performance
-Seat Leon Cupra 300
-Nowy Ford Mustang 3.7 v6
-BMW 430D

Czekam na wasze uwagi i propozycję. Z góry dzięki smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Sun, 26 May 2019 - 19:20
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
piwo
post Sun, 26 May 2019 - 20:10
Post #2


I live here !
Dołączył: Wed, 03 February 2010
Skąd: Marki





Jaguar xfr?
https://www.otomoto.pl/oferta/jaguar-xf-lif...d-ID6BT84v.html


https://allegro.pl/ogloszenie/jaguar-xfr-510km-8082324269


--------------------
930kg+320KM+RWD+LSD+RaceTCS+lotus111r abs+semislick
1/4 2013r, 180KM: 13,806s
Tor Poznań 1m48,467s, Łódź 57,517s a052 przod, vr2 r7a(hl) tyl
0-200km/h 2020r www.youtube.com/watch?v=jj-Hbidv43s
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ponczek16xx
post Sun, 26 May 2019 - 20:16
Post #3


Rookie
Dołączył: Sun, 26 May 2019





CYTAT(piwo @ Sun, 26 May 2019 - 20:10) *


Raczej celuję w tanią eksploatację, a z Jaguarami wiadomo jak to jest. Spalanie + koszt ewentualnych napraw trochę odstrasza...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ponczek16xx
post Sun, 26 May 2019 - 20:24
Post #4


Rookie
Dołączył: Sun, 26 May 2019





Fajnie, by było jak by ktoś kto jeździł wymienionymi autami przeze mnie wypowiedział się w temacie. Jaki komfort, prowadzenie, wyciszenie, dźwięk itp
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bina
post Sun, 26 May 2019 - 20:28
Post #5


Frequent User
Dołączył: Wed, 01 October 2014





Ma się wyróżniać wyglądem i być inny niż tysiące Gulfow ? Czy ma być szybki bezawaryjny i dostępne części i wmiarę tani w utrzymaniu ? Pytam ponieważ zawsze miałem w domu kilka samochodów i motocykli. I sprawa według mnie jest taka.
Zawsze miałem jedno które było nietuzinkowe i każdy wyjazd to banan i zadowolenie i tak zostało mi do dziś. Jednak jak była awaria to zdenerwowanie i słaba dostępność części.
Taka grupa vag to potrafią być szybki dobry spas ną pokładzie, mogą być szybkie, są w miarę tanie w eksploatacji, części na następny dzień jeśli c oś klęknie
Teraz odpowiedź na czym Ci zależy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ponczek16xx
post Sun, 26 May 2019 - 20:40
Post #6


Rookie
Dołączył: Sun, 26 May 2019





CYTAT(bina @ Sun, 26 May 2019 - 20:28) *
Ma się wyróżniać wyglądem i być inny niż tysiące Gulfow ? Czy ma być szybki bezawaryjny i dostępne części i wmiarę tani w utrzymaniu ? Pytam ponieważ zawsze miałem w domu kilka samochodów i motocykli. I sprawa według mnie jest taka.
Zawsze miałem jedno które było nietuzinkowe i każdy wyjazd to banan i zadowolenie i tak zostało mi do dziś. Jednak jak była awaria to zdenerwowanie i słaba dostępność części.
Taka grupa vag to potrafią być szybki dobry spas ną pokładzie, mogą być szybkie, są w miarę tanie w eksploatacji, części na następny dzień jeśli c oś klęknie
Teraz odpowiedź na czym Ci zależy


No właśnie to ma być takie uniwersalne auto, którym na jakiś bocznych drogach bd mógł trochę poszaleć, pojechać na zakupy i kilka razy do roku zaliczyć dłuższą trasę. Wyglądem nie musi się nie wiadomo jak wyróżniać. Wystarczą ładne felgi i jakiś pakiet zewnętrzny. Tania i bezproblemowa eksploatacja koniecznie, ponieważ zamierzam tym pojeździć parę lat, a w DE mechanicy do najtańszych nie należą.
Najbardziej przemawia do mnie właśnie Cupra i I30N. Muszę sie na jazdy próbne umówić to bd miał porównanie. Sam nie wiem, który lepszy...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Aval
post Mon, 27 May 2019 - 14:26
Post #7


Forum Killer
Dołączył: Fri, 16 September 2011
Skąd: Warszawa





Między tymi dwoma różnic jest sporo, ale największa to zdecydowanie skrzynia biegów, Cupra to tylko DSG, I30N to tylko manual.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Konrad20vt
post Mon, 27 May 2019 - 17:38
Post #8


Frequent User
Dołączył: Thu, 19 August 2010
Skąd: Płońsk





F30 335d mysle że sprawdzi sie idealnie do tego IC + soft i mamy 400km i spalanie 8-9l smile.gif Jak Cupra, to najlepiej już z 7 biegową skrzynia DSG jak zamierzasz latać po trasie, miałem przez miesiąc Golfa R i na trasie troche wkurzały obroty przy wyzszych prędkościach, przy skrzyni DSG 6 biegowej.. A jak budżet za mały na 335d, to mysle że i 330d sprawdzi sie super, mam ten motor u siebie i na trasie przy 160km/h auto ma 2tys obrotów, skrzynia automatyczna super działa IMO fajniej niż DSG w Golfie a spalanie na szybkiej trasie przy 300koniach wynosi 8l smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
BeeMiX
post Mon, 27 May 2019 - 23:39
Post #9


Moderator
Dołączył: Sat, 23 July 2005
Skąd: Nowy Jork / Choszczno





https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/details....1f-9442ef5d93c3


--------------------
97 Ultra White SC300 + 2JZ VVTi + GT35R + 6 speed
98 Smaragd schwarz SL500
08 S500L
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Miloszz
post Tue, 28 May 2019 - 01:59
Post #10


Frequent User
Dołączył: Mon, 13 February 2017





Ford Focus RS
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Piotrunho
post Tue, 28 May 2019 - 13:57
Post #11


Frequent User
Dołączył: Fri, 14 September 2007





Może z innej beczki - Volvo S/V60 T6.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
swirlization
post Tue, 28 May 2019 - 19:42
Post #12


User
Dołączył: Mon, 08 March 2010
Skąd: Kielce





4er to raczej auto na trasy, dobrze wyciszone, komfortowe, chociaż z przyzwoitymi osiągami na autobahn, moim zdaniem zdecydowanie nie da tyle frajdy, co hot hatch. Zauwazylem, że te i30n są popularne w DE i całkiem nieźle się zbierają, goniłem się z taką niedawno koło Stuttgartu na autobanie i delikatnie mi odchodził jadąc seryjna 430i smile.gif Sądzę, że na trasie nie będzie tak komfortowe, jak 430 czy C klasa choćby przez wydech. Wziąłbym jeszcze pod uwage Megane RS i Coopera S
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ponczek16xx
post Wed, 29 May 2019 - 03:27
Post #13


Rookie
Dołączył: Sun, 26 May 2019





330D Niby wszytko ok, ale 90% żywotu mojego auta to będą dojazdy do roboty po 15km i diesle tego nie lubią, nie wspominając już o spalaniu niedogrzanego ropniaka. Focus RS betonowy zawias i awaryjność 2.3 ecoboost ponoć jest dosyć wysoka. Nad Volvo się zbytnio nie zastanawiam, bo to auto bardziej dla głowy rodziny niż singla. Megane RS też ma coś w sobie, chociaż jakoś nie jestem prsekonany do tego niego (sam nie wiem dlaczego). Mini coopera ma moja mama (1.5 136km) i muszę powiedzieć, że zajebiste auto. 7.9 do setki spalanie w mieście jakieś 7 litrów, materiały dobrej jakości, ale spasowanie ich w środku jak dla mnie nie do przyjęcia. W mieście na progach i np. kostce trochę pracuję. Prowadzenie na zakrętach bajka po prostu, ale to wnętrze mnie jednak odrzuca... Tak przez myśl mi ostatnio przeszedł Passat 2.0 TSI 280km.... Niby też dupowóz, ale wygoda i wykonanie kozackie. Ja już sam ogólnie nie wiem czego chcę ogólnie tongue.gif Ratujcie tongue.gif tongue.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_bartez90_*
post Wed, 29 May 2019 - 07:04
Post #14









Volvo s60 to auto dla glowy rodziny a juz passat nie? 100x bardziej jako singiel wolalbym takie s60 niz passata, ktory kojarzy sie tylko z gnojowka dla Januszy. Jezdzilem takim t6 304 KM i zajebista sprawa, do tego jak na mocne auto calkiem rozsadne koszty eksploatacji.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
prnit
post Wed, 29 May 2019 - 10:37
Post #15


Forum Homee
Dołączył: Fri, 18 October 2002
Skąd: Warszawa i okolice





to jak patrzysz na wieksze auta to ja polecam cos z silnikiem 3.0tfsi. Albo jakies S4,S5 albo A6C7, w tych pieniądzach coś już kupisz. Nie bedzie to się prowadzić jak hothatch ale te silniki dobrze znoszą podnoszenie mocy do 450km bez problemu kółko i program. Do tego masz staly napęd quattro, spalanie 3.0tfsi jest takie jak 2.0tfsi, samemu mi w to było ciężko uwieżyć ale mając auta z tymi silnikami tak jest. Jeśli ma być coś mniejszego to polecam S4B8.


--------------------
Męczennik od elektryków :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Piotrunho
post Wed, 29 May 2019 - 11:19
Post #16


Frequent User
Dołączył: Fri, 14 September 2007





tutaj się zgadzam, pytanie tylko, czy da się kupić takie A6 przy założeniach autora- >2014, <27k Euro.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
prnit
post Wed, 29 May 2019 - 13:20
Post #17


Forum Homee
Dołączył: Fri, 18 October 2002
Skąd: Warszawa i okolice





to kupic starsze ale fajniejsze niż nowsze które się znudzi po pół roku bo będzie mało mocy.


--------------------
Męczennik od elektryków :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
KRT
post Wed, 29 May 2019 - 15:47
Post #18


User
Dołączył: Wed, 10 November 2010
Skąd: Nowa Huta





Kup sobie passata biggrin.gif albo nieee mustanga ehehe wacko.gif


--------------------
Hokus pokus czary mary będę dmuchać ze dwa bary
Calibra 3.0 V6 TT
Leon Cupra R
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Miloszz
post Thu, 30 May 2019 - 03:03
Post #19


Frequent User
Dołączył: Mon, 13 February 2017





CYTAT(ponczek16xx @ Wed, 29 May 2019 - 03:27) *
Focus RS betonowy zawias i awaryjność 2.3 ecoboost ponoć jest dosyć wysoka.


Powiem szczerze dziwne masz podejście i dość odważne, boisz się jednej odmiany Ecoboosta a magiczne literki "TSI" nie robią na Tobie wrażenie? gdzie tak na prawdę od 15 lat VAG nie potrafi zrobić dobrej trwałej turbo-benzyny?
Poczytaj ile wersji wypuścili rozrządu, ile ubywa oleju przy tych turbo tsi wynalazkach, ile osób remontowało DSG skrzynki itd

Poza tym dla mnie Focus RS to jeden z najlepszych hothatchy, prowadzenie i cała reszta 10x bardziej spójna i rasowa niż w VAG-u jak dla mnie i nie tak podsterowne i nafaszerowane elektroniką. Prawdziwy potwór który nie udaje i nie jest tylko zabawką okolicznościową.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Loobo
post Thu, 30 May 2019 - 08:49
Post #20


Frequent User
Dołączył: Fri, 23 September 2005
Skąd: WB





Brałbym Mustanga for sure.
A w Dojczlandzie jest do kupienia Subaru WRX w salonie? Może to. Manual działa spoko, ale silnik podobno fabrycznie ma dziwne chwile zastanowienia przy próbie szybkiej zmiany biegów.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Stron V   1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 16:35