Shoutbox 0 nowych PW 


4 Stron V  < 1 2 3 4 >  
Reply to this topicStart new topic
> samochód zastępczy z OC sprawcy
nomad66
post Wed, 24 May 2017 - 07:45
Post #41


Forum Killer
Dołączył: Tue, 17 March 2015





odstawić do ASO i mieć w nosie. Nikt wtedy nie podważy przeprowadzonych napraw. A nie ma co się bać szarpania z nimi, 2 znajomych z e46: jeden wywalczył z wyceny na 2000zł w ciągu 3 miesięcy 9000zł, drugi z 3500zł wywalczył coś ponad 12000zł. Oba auta były na wycenie w ASO, potem wysyłali po kolei zdjęcia numerów części wraz z wyglądem ogólnym części. I nagle z felgi w pierwszym kosztorysie wycenionej na 600zł robiło się 3300zl, czy lampy za 150 robiło się 2500..
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Wed, 24 May 2017 - 07:45
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Frolik
post Wed, 24 May 2017 - 09:53
Post #42


Forum Homee
Dołączył: Wed, 05 September 2012
Skąd: Warszawa





Jak piszecie o doswiadczeniach swoich/znajomych z naprawami z OC/AC, warto pisac w jakiej ubezpieczalni to sie działo.
Z PZU 1000 razy łątwiej dostac realną kasę niż z AXA czy innych małych firm.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SajneK
post Wed, 24 May 2017 - 10:04
Post #43


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 04 February 2005
Skąd: Pruszków





No nie wiem, może jakieś pojedyncze przypadki, ale generalnie z doświadczenia OC / AC / uszczerbki na zdrowiu, zalania itp to z PZU jest zawsze najgorzej, ta firma powinna zostać wysłana w kosmos ;/


--------------------
Lexus IS200t
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_hexx_*
post Wed, 24 May 2017 - 10:18
Post #44









Często to nie jest wina firmy ubezpieczeniowej a samego agenta sprzedającego polisę i samego klienta dla którego liczy się "by było tanio".
Ta niska cena z czegoś wynika.. a najczęściej z jakiś dodatkowych opcji.
Potem przychodzi do problemu i... zwala się winę na firmę ubezpieczeniową a nikt nie wspomina, że "szukał tanio".
Przy dobrze skonstruowanej polisie firma ubezpieczeniowa nie ma się jak wywinąć z wypłaty.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SajneK
post Wed, 24 May 2017 - 11:08
Post #45


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 04 February 2005
Skąd: Pruszków





No niestety nie zawsze jest tak jak piszesz smile.gif

Poza tym przy OC sprawcy nie masz wpływu na to


--------------------
Lexus IS200t
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_hexx_*
post Wed, 24 May 2017 - 11:15
Post #46









Jeżeli robisz bezgotówkowo i w ASO (sprawca dostał mandat i przyjął go ... a nie tylko oświadczenie które mógł podpisać w stresie i teraz z nim się nie zgadza) ... to raczej nie powinno być problemów.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Andrzejsr
post Wed, 24 May 2017 - 11:26
Post #47


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 24 March 2015





CYTAT(SajneK @ Wed, 24 May 2017 - 10:04) *
No nie wiem, może jakieś pojedyncze przypadki, ale generalnie z doświadczenia OC / AC / uszczerbki na zdrowiu, zalania itp to z PZU jest zawsze najgorzej, ta firma powinna zostać wysłana w kosmos ;/


Ja miałem zastępczaka z PZU (sprawca miał tam) , robiłem na kosztorys - nie bezgotówkowo, miałem 3 inne auta wówczas na siebie zarejestrowane i dostałem bez żadnego proszenia to zastępcze auto. Miało być na tydzień czy dwa, ale naprawa się przedłużała i chyba z miesiąc był.


--------------------
Alfa Romeo 156 Cup 2.0 TS
Westfield SEiW Aerorace 2.0 --> aswestfield.wordpress.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
the Hitcher
post Wed, 24 May 2017 - 13:01
Post #48


Super User
Dołączył: Thu, 04 September 2008
Skąd: Łódź





z tym zastępczym, przy posiadaniu kilku swoich to jednak popieram Wlodiego. Uważajcie z tym, bo ubezpieczalnia może się wypiąc.

Bo niby jak uargumentujecie?? Że wasze drugie auto miało ręczną klimę a nie automatyzcną?? albo sejczento jest mniej prestiżowe??

o ile nie są to naprawde sensowne przypadki, tak jak pisze Wlodi albo np żona wozi drugim dzieci do szkoły to może być ciężko. Mi, jak taką sprawę załatwiała firma typu "zastępcze z OC sprawcy", to jak kupiłem w trakcie sprawy drugie auto kazali pisać oswiadczenia itp i akurat tego nowego nie mogłem użytkować, bo nie miał przeglądu/był niesprawny- tez ich musiałem poinformować więc dlatego pozwolili mi jezdzić dalej autem zastepczym...


--------------------
V8
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Frolik
post Wed, 24 May 2017 - 14:36
Post #49


Forum Homee
Dołączył: Wed, 05 September 2012
Skąd: Warszawa





Czyli trzeba zepsuc swoje inne auto, to wtedy dostanie się zastępcze?
A jesli przebiję oponę w drugim aucie i nie mam pieniedzy zeby ją wymienic to tez mi dadzą zastępczaka?
A jesli drugim autem dzieci do szkoły wozi nie ślubna żona tylko przyjaciółka z którą żyję ? to mam takie oswiadczenie pisac do ubezpieczyciela?
A jesli ubezpieczyciel stwierdzi ze szkoła jest blisko i dzieci dla zdrowia powinny tam iść piechotą?

Przecież to są jakieś nonsensy nie tylko prawne, ale wręcz życiowe. Sytuacje jak z filmów Barei? W XXI wieku w pełnym kapitalizmie?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_hexx_*
post Wed, 24 May 2017 - 14:42
Post #50









Nie ma znaczenia ile aut posiadasz... masz w umowie zastępcze i takie ci się należy.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SajneK
post Wed, 24 May 2017 - 15:05
Post #51


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 04 February 2005
Skąd: Pruszków





Wszystko jest w przepisach http://www.sprawnik.pl/artykuly,10223,1868...szkody,strona,1

https://rf.gov.pl/publikacje/artykuly-praco...nych_w_sw__2992


--------------------
Lexus IS200t
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Andrzejsr
post Wed, 24 May 2017 - 16:47
Post #52


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 24 March 2015





CYTAT(the Hitcher @ Wed, 24 May 2017 - 13:01) *
Bo niby jak uargumentujecie?? ..


nie wiem mnie akurat nikt nie pytał. Jestem zaskoczony tym tematem w ogóle , że są jakieś wątpliwości. Że mam inne to moja sprawa - moje dodatkowe "zabezpieczenie" . Lub właśnie hobby itp. Na pewno da się argumentować.
Ale to chyba ubezpieczalnia powinna jakoś argumentować to, że auta nie da . Inaczej do absurdów można dojść bo ubezpieczyciel "sprawdzi" czy faktycznie co dzień auta używamy i jak nie to wyda np. tylko na czwartki smile.gif


--------------------
Alfa Romeo 156 Cup 2.0 TS
Westfield SEiW Aerorace 2.0 --> aswestfield.wordpress.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
WLD_Wlodi
post Wed, 24 May 2017 - 19:22
Post #53


Frequent User
Dołączył: Sat, 26 May 2012





CYTAT(Frolik @ Wed, 24 May 2017 - 14:36) *
Czyli trzeba zepsuc swoje inne auto, to wtedy dostanie się zastępcze?
1. A jesli przebiję oponę w drugim aucie i nie mam pieniedzy zeby ją wymienic to tez mi dadzą zastępczaka?
1. A jesli drugim autem dzieci do szkoły wozi nie ślubna żona tylko przyjaciółka z którą żyję ? to mam takie oswiadczenie pisac do ubezpieczyciela?
1. A jesli ubezpieczyciel stwierdzi ze szkoła jest blisko i dzieci dla zdrowia powinny tam iść piechotą?

Przecież to są jakieś nonsensy nie tylko prawne, ale wręcz życiowe. Sytuacje jak z filmów Barei? W XXI wieku w pełnym kapitalizmie?

1. Masz obowiązek niepowiększania rozmiarów szkody. Jeżeli nie masz pieniędzy na wymiane opony, to powinieneś iść do prowidenta, wziąć 300zł na dwa tygodnie, oddać 500zł a kosztami obciążyć ubezpieczyciela. Koszt 200zł(pożyczki) zamiast 4 tys za FV auta zastępczego. Pomijając to że gdy pozwiesz ubezpieczyciela to sąd zarząda wyciągów z twoich rachunków bankowych(gdzie masz na luźno np 100 tys zł).
2. Jeśli drugim autem jeździ inna osoba, to piszesz że użyczyłeś pojazd przyjaciółce która go użytkuje. Przyjaciółka pisze że używa twój samochód jeżdżąc tu i tam.
3. Orzecznictwo jest takie, że w związku ze szkodą twój poziom życia nie może się pogorszyć. Jeżeli woziłeś dzieci autem a nie PKSem, to masz je dalej wozić autem(drugim albo zastępczym). Jak nie masz drugiego auta i ubezpieczyciel nie zaoferował ci auta zastępczego a we wszystkich wypożyczalniach w promieniu 100km nie ma żadnego auta do wynajęcia, to bierzesz taxi i obciążasz kosztami ubezpieczyciela, przekładając rachunki i oświadczenia wszystkich wypożyczalni, w których piszą ze obecnie nie mają auta wolnego.


CYTAT
Nie ma znaczenia ile aut posiadasz... masz w umowie zastępcze i takie ci się należy.

W przypadku AC pewnie tak, ale w przypadku OC nie ma żadnej umowy - idziesz do ubezpieczyciela sprawcy(To reguluje ustawa o ubezpieczeniach obowiązkowych)

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Fał
post Wed, 24 May 2017 - 19:26
Post #54


Rookie
Dołączył: Wed, 24 May 2017





Dobry temat, aż po kilku latach czytania forum się zarejestrowałem.

CYTAT(SajneK @ Wed, 24 May 2017 - 10:04) *
No nie wiem, może jakieś pojedyncze przypadki, ale generalnie z doświadczenia OC / AC / uszczerbki na zdrowiu, zalania itp to z PZU jest zawsze najgorzej, ta firma powinna zostać wysłana w kosmos ;/


Mam takie samo wrażenie. Moja sprawa w PZU trwa od pół roku (bezgotówkowa z OC sprawcy), ale podobno ma się ku końcowi. Chociaż czekam co jeszcze wymyślą żeby przedłużyć i skomplikować. Gdy różnice w $$ są aż tak duże polecam nie odpuszczać.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_hexx_*
post Wed, 24 May 2017 - 19:37
Post #55









CYTAT(Fał @ Wed, 24 May 2017 - 19:26) *
Mam takie samo wrażenie. Moja sprawa w PZU trwa od pół roku (bezgotówkowa z OC sprawcy), ale podobno ma się ku końcowi. Chociaż czekam co jeszcze wymyślą żeby przedłużyć i skomplikować. Gdy różnice w $$ są aż tak duże polecam nie odpuszczać.

liczysz koszty jakie ponosisz ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Fał
post Wed, 24 May 2017 - 20:04
Post #56


Rookie
Dołączył: Wed, 24 May 2017





Do tej pory nie liczyłem. Ale jak teraz o tym myślę to chyba są bardzo małe. Większy koszt to nerwy.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_hexx_*
post Wed, 24 May 2017 - 20:31
Post #57









sam ją prowadzisz czy przez prawnika ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
CZUCZU
post Wed, 24 May 2017 - 21:42
Post #58


Moderator
Dołączył: Thu, 21 August 2003
Skąd: Stalowa Wola





Tak czytam ten temat i jestem w szoku.
Likwidowąłem kilkanaście szkód ( mieszkanie, dom, auto ) z PZU i nigdy nie robili problemu.
Siostra miała uszkodzona Ravkę i naprawiali 2 miesiące w ASO i miała 57 dni auto zastępcze. Na siebie ma dwie ravki, 3 Patrole, autolawetę, dostawczego merca i nikt nie mówił jej że ma inne auta
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SajneK
post Wed, 24 May 2017 - 22:21
Post #59


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 04 February 2005
Skąd: Pruszków





No to tak jak pisze, chce wierzyć że po prostu miałem pecha ale fora i znajomi jednak twierdzą że w PZU walenie w czlona to standard a dobrze załatwiona sprawa to wyjątek...

Poza tym dokumenty gdzieś mam smile.gif mogę znaleźć odpowiedź PZU na rzecznika praw ubezpieczonych który przyznał mi rację.... Nie bo nie chcesz to idz do sądu


--------------------
Lexus IS200t
Go to the top of the page
 
+Quote Post
andrzejbadgirl
post Thu, 25 May 2017 - 09:08
Post #60


Super User
Dołączył: Sun, 10 February 2008





dobra jest tak -> AXA zaakceptowało kosztorys z ASO BMW praktycznie w całości - doczepili się, że to, że wypadła kratka w zderaku i dysza nie ma z tym nic wspólnego - o to będę się dochodził dalej. BMW będzie się dochodzić o roboczogodzinę bo AXA chce aby BMW zrobiło taniej - to już BMW idzie z tym na drogę sądową z tego co mówili. Dla mnie najważniejsze, że lampa błotnik i zderzak już zostały zamówieione i czekam na info kiedy wstawić auto smile.gif

Go to the top of the page
 
+Quote Post

4 Stron V  < 1 2 3 4 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Friday, 19 April 2024 - 08:10