Shoutbox 0 nowych PW 


13 Stron V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Time Attack Poland, Sezon 2021
GodISmE
post Wed, 07 Jun 2017 - 10:07
Post #1


Super User
Dołączył: Fri, 08 April 2016





Ruszyły zapisy na sezon 2021 na naszej stronie www.timeattackpoland.pl



--------------------
www.timeattackpoland.pl / Nissan 350z HR
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Wed, 07 Jun 2017 - 10:07
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
the Hitcher
post Wed, 07 Jun 2017 - 10:29
Post #2


Super User
Dołączył: Thu, 04 September 2008
Skąd: Łódź





Zajebisty pomysł!!!!!

ale bez przesady, bez wpisowego to wiesz wink.gif


--------------------
V8
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tommo
post Wed, 07 Jun 2017 - 11:24
Post #3


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 12 February 2008
Skąd: NMiasto





Pomysł już dawno na to był. Gorzej z realizacją. Bardzo ciężko coś takiego zrealizować pod względem logistycznym, organizacyjnym i przede wszystkim finansowym. Tym bardziej bez doświadczenia.


--------------------
A110S
Go to the top of the page
 
+Quote Post
GodISmE
post Wed, 07 Jun 2017 - 12:13
Post #4


Super User
Dołączył: Fri, 08 April 2016





Dlatego glownie sami bysmy sobie to zorganizowali z powiedzmy tylko paroma lub kilkoma koordynatorami oraz specjalistami, np. od stronki www, itp.
Jak sie uda i impreza zrobi sie popularna, to mozna pomyslec o czyms bardziej zaawansowanym i przyciagnac sponsorow. Rowniez wtedy mozna caly tor wynajac juz na dzien ale to wiadomo, nie ma co marzyc na razie.

Sa inne imprezy typu Race Day lub CAC ale co to za krajowy Time Attack, jesli nawet dwoch najwiekszych torow w Polsce w nich nie ma?! Moj pomysl to szesc eventow, jeden na miesiac powiedzmy od kwietnia do wrzesnia. Jedyny koszt to standardowy koszt trackdaya. Klasyfikacja wg mocy i/lub pojemnosci i generalna. Co event podium i pucharki a na koniec nagroda glowna od sponsora.


--------------------
www.timeattackpoland.pl / Nissan 350z HR
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Andrzejsr
post Wed, 07 Jun 2017 - 12:32
Post #5


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 24 March 2015





Czyli grupa chętnych - uczestników umawia się na daną datę trackdaya niezależnego, normalnego kalendarzowego, organizowanego przez tor i polegając na ich pomiarach i zasadach , jeżdżąc wśród także nie-uczestników tej grupy robi sobie rywalizację na najlepszy czas dnia w klasach pojemności ? Wg mnie fajny pomysł , choć ja osobiście na duże tory z normami głośności to się nie wybiorę raczej. Ale pobliskie kręte chętnie.
Jedynie przyzwoitość uczestników wymagana jako warunek konieczny, bo sędziów nie będzie raczej czyli potrącenia szykan , ominięcia itd. to kwestia przyzwoitości i przyznania się do tego po prostu (dotyczy Jastrzębia, Kielc bo te duże to stały układ nitki przejazdu mają, tzn nie wiem jak Silesia Ring?) . Organizator też raczej więcej roboty będzie miał przy udziale ścigających się smile.gif - bród na tor z cięć, powywalane słupki, opony itd.,jak jest rywalizacja - to będzie cośtam się działo. Ale to już szczegóły. Tak jak klasy pojemnościowo/oponowe itd.


--------------------
Alfa Romeo 156 Cup 2.0 TS
Westfield SEiW Aerorace 2.0 --> aswestfield.wordpress.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Wed, 07 Jun 2017 - 13:15
Post #6


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





Moim zdaniem jest parę kwestii, które decydują o powodzeniu pomysłu:
1) Cena eventu (600zł to za dużo, żeby jeździć co miesiąc)
2) Ilość jazdy - na kartodromie 50km na dzień jest chyba optymalną ilością. Na większym torze (szybszym) te 100km jest ok. Czyli realnie godzina jazdy w ciągu dnia
3) Sposób pomiaru - moim zdaniem coś pomiędzy TimeAttack a SuperOes - czyli np suma best lapa z 3 sesji. Samo jedno okrążenie na dzień odbiera trochę wolę walki.
4) Podział na klasy / rywalizacja - żeby to miało sens, to powinno uwzględniać jakoś stopień modyfikacji aut. Seryjne evo z softem na 400hp nie będzie konkurencyjne z autem przygotowanym do wyścigów górskich (teoretycznie ten sam samochód , ta sama pojemność). Może sensowne byłoby jakoś ustawianie samochodów moc/masy?

Ja najbardziej lubię jeździć tam, gdzie mogę się wyjeździć (np kielce to jakieś 60-70km jednego dnia zrobione). Do tego wyjazd na cały weekend trochę psuje zabawę, więc dobrze by było organizować imprezy na torach, które są z dobrym dojazdem (autostrady/ekspresówki).


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Andrzejsr
post Wed, 07 Jun 2017 - 13:25
Post #7


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 24 March 2015





Co do podziału ze wzgl na moc to nie bardzo , raz że nie do sprawdzenia, dwa że często użytkownik po prostu nie wie ile po modyfikacjach (czy popsuciu smile.gif ) jest, po trzecie - jak ktoś tak zrobił że ma więcej z danej pojemności - jego zasługa i plus. Bo inaczej - do oceny / rywalizacji jazdy kierowców to są puchary (tzn nie wiem czy są ale na Jastrzebiu widziałem grupkę identycznych Opli Astra smile.gif , puchary kia picanto czy Golfa . A taki Time Attack to takie w dużej części sprzętowe rywalizacje jednak .
Jedynie podział na ośki i AWD jaki wolnossące i doładowane by miał sens.
A że jakieś auto nie będzie konkurencyjne (jak moje VS Twoje naprzykład) - trudno, to nie ma być równo , tylko sprawiedliwie w ramach jakichś ram.
(piszę to , choć akurat by mnie szczególnie bardziej interesował podział ze wzgl na moc, a nie pojemność)
Aha, i nie powinno być ograniczeń co do opon.
Suma czasów najlepszych okrążeni iluśtam - faktycznie to dobry sposób, promujący powtarzalność a nie "bo się udało" .


--------------------
Alfa Romeo 156 Cup 2.0 TS
Westfield SEiW Aerorace 2.0 --> aswestfield.wordpress.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
GodISmE
post Wed, 07 Jun 2017 - 13:34
Post #8


Super User
Dołączył: Fri, 08 April 2016





No koszt w Poznaniu i Silesii moglby byc bariera. Ale to tylko dwa razy w roku, reszta to mniejsze kwoty okolo 300zl. Czy dodanie tych 2x300zl na rok to tak duzo?
Chodzi o to glownie zeby za kazdym razem byl inny tor i zeby byly te dwa najwieksze. Zasady sie dopracuje ale na pewno musialoby to polegac na zaufaniu i fair play, bo nie ma mozliwosci ani nakladow zeby to inaczej weryfikowac.

Moznaby to zrobic porzadnie oczywiscie - porzadny research, wyjazd do Niemiec i Wloch zeby poobserwowac i zdobyc info, biznes plan i prezentacje u potencjalnych sponsorow. Wiem ja to zrobic ale czasu bym nie mial a do tego rezultat mocno niepewny. No ale gdyby sie udalo, to wtedy potencjalnie mozna obnizyc koszt udzialu na takch torach jak Poznan i Silesia. A jak sie nie uda, to i tak zostaje nam nasz wlasny udzial i satysfakcja ze zrealizowanego projektu smile.gif

Raczej zaczalbym od nas samych, stworzyl koncepcje, rozkrecil impreze i rozpropagowal marke... a dopiero za dwa lata strategia jak wyzej. Jakby nie bylo coraz wiecej ludzi w tym kraju ma kase i moze sobie pozwolic na takie zabawy a do tego coraz wiecej obiektow powstaje. Predzej czy pozniej taki TA Poland i tak powstanie moim zdaniem.


--------------------
www.timeattackpoland.pl / Nissan 350z HR
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Wed, 07 Jun 2017 - 13:38
Post #9


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





Jeśli to będzie na zasadzie wykupujemy np jedną sesję na TPTD dla siebie (chyba jest taka możliwość), to ma szansę. Wtedy możemy sami wybrać, z kim jeździmy. Jak ktoś np świruje i lata bokiem, przeszkadza innym, to dziękujemy. Czyli korzystając z normalnych trackdayów na danych torach robimy własną "klasyfikację". Na TPTD to z 15 osób by musiało być minimum, na te mniejsze na sesję wpuszczają 5-8 aut.


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Andrzejsr
post Wed, 07 Jun 2017 - 13:50
Post #10


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 24 March 2015





CYTAT(GodISmE @ Wed, 07 Jun 2017 - 13:34) *
.... Predzej czy pozniej taki TA Poland i tak powstanie moim zdaniem.


To na pewno, gdzie jeszcze kilka lat temu amatorskie trackdaye w ogóle były, tory ? może był w Poznaniu, ale w świadomości powszechnej - nie powszechnie dostępny.
Ale co do wzorowania się na Włoszech czy Anglii gdzie tradycje motoryzacyjne, poczynając od fabryk (w tym upadłych, ale specjaliści i pochodne pozostały) , specjalistów, laaaat doświadczeń , to jeszcze daleka droga, choć na pewno jedyna przy wszelkich rosnących ograniczeniach na drogach.



--------------------
Alfa Romeo 156 Cup 2.0 TS
Westfield SEiW Aerorace 2.0 --> aswestfield.wordpress.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
GodISmE
post Wed, 07 Jun 2017 - 16:06
Post #11


Super User
Dołączył: Fri, 08 April 2016





Moznaby zrobic tak, ze do generalki beda sie liczyc tylko cztery z szesciu torow ale ci ktorzy pojada wszystkie beda mogli wybrac ktore.
Rozwiazaloby to moze problem z duzymi kosztami Pozn ania i Silesii oraz z brakiem czasu/dyspozycyjnpsci/kasy zeby pojechac wszystkie szesc.


--------------------
www.timeattackpoland.pl / Nissan 350z HR
Go to the top of the page
 
+Quote Post
EssiRS
post Wed, 07 Jun 2017 - 20:27
Post #12


Forum Homee
Dołączył: Tue, 04 October 2005
Skąd: Warszawa





Będę śledził wątek z zainteresowaniem.


--------------------
Warner R4 180KM 380kg, Łódź 56,3, Rozeta Wróbla 1:09,72
Mercedes w202 C230 m111 Turbo 405KM 550Nm 1150kg Poznań 1:44.8 (bez aero)
Mercedes R129 SL500 M119, 6-manual, AMG 8 tłoczków 360mm, ET 13:382, Poznań 1:55
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Albert
post Thu, 08 Jun 2017 - 10:50
Post #13


Administrator
Dołączył: Thu, 10 October 2002
Skąd: Warszawa





także


--------------------
Administrator forum - kontakt forum@racingforum.pl

TP: 1:42.147 | 450 km | 1335kg | slick Hankook 260

VERKLINE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Techno
post Thu, 08 Jun 2017 - 11:18
Post #14


Frequent User
Dołączył: Fri, 23 April 2010
Skąd: Kraków





również trzymam kciuki i liczę na was
Go to the top of the page
 
+Quote Post
culmen
post Thu, 08 Jun 2017 - 11:40
Post #15


User
Dołączył: Tue, 11 October 2011





Proponuje porozmawiać z innymi organizatorami np Miata Challenge.
Myślę że mogą dużo pomóc/ wyklarować.

Będę śledził rozwój wink.gif


--------------------
MR2 2zz sc (Janusze Tuningu)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
GodISmE
post Thu, 08 Jun 2017 - 11:58
Post #16


Super User
Dołączył: Fri, 08 April 2016





Czy ktos z was zajmuje sie tworzeniem stron lub zna kogos kto moglby ja zrobic nieodplatnie, ewentualnie za jakies male wynagrodzenie? Ja moge pokryc koszty hostingu i stworzyc FB page. Rowniez grafik by sie przydal.

Platforma komunikacyjna musi byc na poczatek i do rozpromowania tej inicjatywy juz w tym roku. FB chyba w dzisiejszych czasach to podstawa, bo wszyscy tam siedza! wink.gif W wolnej chwili pomysle jak to zorganizowac z takim porzadnym projektowym podejsciem i zrobie plan.

Jesli ktos z was ma czas lub ma znajomych, ktorzy chcieliby jakos pomoc, dajcie mi znac na PW. Do glowy przychodzi mi:
- grafik komputerowy
- web developer / web master
- research innych tego typu imprez w kraju i za granica, zebranie danych i wybranich najlepszych rozwiazan, np. logistyka i regulacje
- administracja stronki i FB page
- promocje na forach, social media, pozostale media, itp.
- kontakty z torami i potencjalnymi sponsorami
...
O rolach jeszcze pomysle kiedy bede robil plan.


--------------------
www.timeattackpoland.pl / Nissan 350z HR
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Thu, 08 Jun 2017 - 14:58
Post #17


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





Grafiki chyba wystarczą w formie fotek z torów (może uczestnicy mają swoje zdjęcia). Z moich obserwacji najważniejsze są konkretne informacje - co gdzie kiedy i za ile. Dużo eventów ma fajną oprawę graficzną, ale za ch...a nie idzie wyczytać, o której trzeba się zjawić, do której trwa impreza, jak ma wyglądać itp.

Adresujesz to do ludz "w temacie", a nie do kowalskiego, więc można odpuścić na początku "bling bling". Oczywiście dla sponsorów jest to ważne, ale tak jak pisałeś, to późniejszy etap.
Weź pod uwagę, że większość obiektów ma jakiś sensowny limit aut (np 25-30). Przy większej ilości nie ma jazdy.


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
GodISmE
post Thu, 08 Jun 2017 - 20:03
Post #18


Super User
Dołączył: Fri, 08 April 2016





Jakie tory nadawały by się do tego najlepiej (celuje w sześć na sezon)? Oprócz tych czterech pierwszych, bo one raczej na pewno. Chodzi o to żeby były najbardziej zbliżone to porządnych torów a najmniej do lotnisk.
- Poznań - wiadomo
- Silesia Ring - wiadomo, super nowy tor
- Jastrząb - fajna pętelka i sporo możliwości na różne formaty
- Kielce z Lasem - przynajmniej jakaś namiastka zielonego piekła wink.gif
...
- Ułęż? - jeszcze nie byłem - słyszałem że dla opon dość niemiłosierny ale za to długa pętla i szybki, więc byłbym na tak
- Łódź? - mała pętelka, byłem w zeszłym roku, można by dołączyć do programu w sumie dla urozmaicenia i zrobić tam np. inny format typu shootout albo Q1! Myśle że do dogadania z torem
...
- i tu się kończy moja wiedza i doświadczenie. Coś jeszcze proponujecie? Jest coś? Coś pod Wrocławiem się zdajsie buduje (Bolesławiec?)


--------------------
www.timeattackpoland.pl / Nissan 350z HR
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Andrzejsr
post Thu, 08 Jun 2017 - 20:42
Post #19


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 24 March 2015





Ułęż bardzo niemiły dla opon, nierówny, brudny, z uskokami na brzegach asfaltu - dla niskich wozów brrrr... I kompletny brak infrastruktury. I nic nie widać jak kto jeździ.
Znacznie lepiej dwukrotnie inny tor pojechać , gdzie powiedzmy inna konfiguracja mogłaby być - Jastrząb, Kielce .

Co do Kielc to tor trzeba znaaaacznie wcześniej rezerwować.

Ja wiem o trzech organizatorach Trackday'ów na Kielcach :
- Pancin (tu na forum) ,
- Waszka (na forum evo.org.pl i chyba tu też lub - Treningi Jazdy Sportowej (na FB tylko niestety :-/ ) - obaj z tego co z obserwacji ost 2 lat widzę organizują TD w dni wolne typu Boże Ciało czy Trzech Króli. Ale z nimi pewnie by można było taki dzień zorganizować - jakby na TA nie było dość chętnych to się dozbierają ludzie i tak.
- Trzeci to SJS (Szkoła Jazdy Subaru) - w tym roku 2 pierwsze Trackday;e zorganizowali, trzeci ma być Jesienią.

na TDach pierwszego i jednym trzeciego byłem, wszystko bardzo ok , tylko polecać. Na TD drugiego liczę za tydzień, ale ludzie bardzo chwalą. Wszyscy mają pomiary czasu i to fajne bo w komórkach na bieżąco można sprawdzać, bez latania do tablicy.


Tak przy okazji - to może dla urozmaicenia właśnie jakiś zimowy termin włączyć w cykl - jak ten na Trzech Króli ? Jest śmiesznie czasem - jak w zwolnionym tempie wygląda wszystko, ale za kółkiem wcale nie wink.gif

Co do strony internetowej - niech będzie zwykła www!
Zwłaszcza z terminami, regulaminami, haromonogramami, wynikami - takimi grubymi i obowiązującymi informacjami, bo top fejsbukowe byleco to kompletnie nieczytelne , znika , durnie się nazywa ("wydarzenia" .. ??) .

A co do Poznania i Silesia Ring to będzie okrojone uczestnictwo ze wzgl na wydechy

A co to jesr shootout i Q1 ???


--------------------
Alfa Romeo 156 Cup 2.0 TS
Westfield SEiW Aerorace 2.0 --> aswestfield.wordpress.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
HubertRinkon
post Thu, 08 Jun 2017 - 20:43
Post #20


Frequent User
Dołączył: Sat, 17 September 2011
Skąd: Płock





Biała Podlaska coś podobnego do Uleża
Łódź mimo ze krótki tor to ciekawe miejsce ja polecam
Pszczółki tylko bardzo mały tor


--------------------
E 63 S AMG
E30 318is zbudowane na Tor ;)
E36 328 zbudowane na Tor ;)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

13 Stron V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 22:23