Shoutbox 0 nowych PW 


6 Stron V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Mechanizm Torsena i firmy które to modyfikują...
KIVI
post Thu, 03 Mar 2005 - 21:16
Post #21


Forum Homee
Dołączył: Thu, 08 January 2004
Skąd: prosty chłopak ze wsi





Po prostu taka terenówka nie ma w ogóle rozdziału mocy przód-tył.Na sztywno idzie moc na obie osie, i zawsze jest co najmniej taka sytuacja że naped dostaja dwa koła ale jedno z przodu i jedno z tyłu(to juz z zaszdy działania mostu otwartego).
Nawet w instrukcji obsługi nie zalecają jazdy z napędem na 4 koła po asfalcie a to z powodu że nie ma tego czegos co wyrówna drogi obu osi w zakręcie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Thu, 03 Mar 2005 - 21:16
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
hwojtek
post Thu, 03 Mar 2005 - 21:17
Post #22


test driver
Dołączył: Mon, 25 November 2002
Skąd: zewsząd





Z przodu do S2 to chyba płytkowa tylko wejdzie. I swoją drogą dobrze, bo z Torsenem na kierowanej osi to może być dziwnie i niebezpiecznie.


--------------------
Wojtek

"Rule the bends, bend the rules."

TP: 1:52.85 (180KM RWD), Hockenheim: 2:16.74 (140KM FWD), Adria: 1:51.20 (160KM RWD). 3. miejsce w Wyścigowym Pucharze Polski 2010 klasa Open.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Azrael
post Thu, 03 Mar 2005 - 21:19
Post #23


Forum Clubber
Dołączył: Thu, 03 July 2003
Skąd: Warszawa





CYTAT("Albert":8ayfph1z)
Azrael: nie, nie chciałem tego sprawdzać na mojej skrzyni.


Albert walisz stzreły ze sprzęgła na 400KM a nie chcesz szarpnąć brechy bez gazu? Co możesz zrobić? zgasić silnik?


CYTAT
A wiec patent jest taki rozmawiałem z Maciejem Polodym i przekazał mi ze do driftowania lepiej jest miec szpere "ślimakową" niż "płytkową". Jakie są rożnice napisał Azrael.


Lepiej bo działa płynniej ale goólnie nie mam jakośprzekonania do tej teorii, jaks ię przejade jakimś autem z takim setupem z tyłu to może mzienię zdanie. Jakos dotąd wierzyłem zawsze w ustawienia tylu wiskoza/płytki w cetralnym, wiskoza/płytki w tylnym i jakieś "ślimaki" (ATB) z przodu. Ale obadamy ja może zupgraduję dyfry za chwil parę.


CYTAT
Ja zamowielm sobie juz szpere "slimakową" na tył, wyszło połowe tego co Quaife. Szukam teraz alternatywy na przód. Może jakieś podpowiedzi ?



A jakiej firmy zamówiłeś? Ja szczerze mówiąc do Audi to nie znam firm. Zobacz co Audi Sport stosowało. Generalnie ja to znam Quaife, Gripper + różne japońskie firmy.
Jak chcesz dobrej porady to http://www.gearboxman.co.uk


--------------------
Jakub "Azrael" Zawiła-Niedźwiecki
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Albert
post Thu, 03 Mar 2005 - 21:19
Post #24


Administrator
Dołączył: Thu, 10 October 2002
Skąd: Warszawa





rozwiązanie do skrzyni 01E ma Quaife ATB. Płytkowych rozwiązań nie widziałem.

Dlaczego miało by być dziwnie ?


--------------------
Administrator forum - kontakt forum@racingforum.pl

TP: 1:42.147 | 450 km | 1335kg | slick Hankook 260

VERKLINE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Azrael
post Thu, 03 Mar 2005 - 21:20
Post #25


Forum Clubber
Dołączył: Thu, 03 July 2003
Skąd: Warszawa





CYTAT("hwojtek":2v6jglza)
Z przodu do S2 to chyba płytkowa tylko wejdzie. I swoją drogą dobrze, bo z Torsenem na kierowanej osi to może być dziwnie i niebezpiecznie.


Oj Wojtek - własnie szpery typu torque-sensitive stosuje się częściej w przednich dyfrach. Płytki mogą powodować problemy z kierowalnością.


--------------------
Jakub "Azrael" Zawiła-Niedźwiecki
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Albert
post Thu, 03 Mar 2005 - 21:22
Post #26


Administrator
Dołączył: Thu, 10 October 2002
Skąd: Warszawa





Tył to wydumka made in USA.

AudiSport w rajdach miało jeszcze poprzednika Torsena w skrzyni 016, tam były na sztywno bokowane mosty.

----

Napisze więcej bo potem bedą niedomowienia. W skrzyni 016 istnieje możliwość zblokowania na sztywno centralnej szpery i tylnego mostu. Przodu nie. Takie auto stoi u mnie na placu. Myślałem nad adaptacją centralnego mechanizmu do mnie ale się rozmyśliłem.


--------------------
Administrator forum - kontakt forum@racingforum.pl

TP: 1:42.147 | 450 km | 1335kg | slick Hankook 260

VERKLINE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Azrael
post Thu, 03 Mar 2005 - 21:22
Post #27


Forum Clubber
Dołączył: Thu, 03 July 2003
Skąd: Warszawa





CYTAT("RedKivi":34kbs609)
Po prostu taka terenówka nie ma w ogóle rozdziału mocy przód-tył.Na sztywno idzie moc na obie osie, i zawsze jest co najmniej taka sytuacja że naped dostaja dwa koła ale jedno z przodu i jedno z tyłu(to juz z zaszdy działania mostu otwartego).
Nawet w instrukcji obsługi nie zalecają jazdy z napędem na 4 koła po asfalcie a to z powodu że nie ma tego czegos co wyrówna drogi obu osi w zakręcie.



Słuchaj ja Cię naprawdę lubię ale piszesz od rzeczy tutaj :-(

I zdecyduj o czym piszesz o rozdziale momentu/mocy?

Zastanów się jeszcze raz nad tym gdzie idzie cały moment silnika kiedyjedna oś terenówki bez centalnego dyfra stoi na lodzie. Więcej CI nie potrafię napisać żeby to wyjaśnić.


--------------------
Jakub "Azrael" Zawiła-Niedźwiecki
Go to the top of the page
 
+Quote Post
KIVI
post Thu, 03 Mar 2005 - 21:23
Post #28


Forum Homee
Dołączył: Thu, 08 January 2004
Skąd: prosty chłopak ze wsi





CYTAT("Albert":ap8ovito)
Ja zamowielm sobie juz szpere "slimakową" na tył, wyszło połowe tego co Quaife. Szukam teraz alternatywy na przód. Może jakieś podpowiedzi ?

A zdradź gdzie to zamówiłeś?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Albert
post Thu, 03 Mar 2005 - 21:24
Post #29


Administrator
Dołączył: Thu, 10 October 2002
Skąd: Warszawa





A potrzebujesz ? moge załatwić więcej ale tylko do Audi


--------------------
Administrator forum - kontakt forum@racingforum.pl

TP: 1:42.147 | 450 km | 1335kg | slick Hankook 260

VERKLINE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Azrael
post Thu, 03 Mar 2005 - 21:28
Post #30


Forum Clubber
Dołączył: Thu, 03 July 2003
Skąd: Warszawa





CYTAT("Albert":14uu923m)
Tył to wydumka made in USA.


Nieźle się zapowiada :-)


--------------------
Jakub "Azrael" Zawiła-Niedźwiecki
Go to the top of the page
 
+Quote Post
RafalW
post Thu, 03 Mar 2005 - 22:06
Post #31


Forum Killer
Dołączył: Wed, 19 November 2003
Skąd: IL USA





Widzę, że Azrael tu rządzi.
Ale fakt faktem niewiele po jego postach mogę dodać. Jak ktoś ma problem to proponuję przeczytać je jeszcze raz albo się dopytać.
Auto z 50/50 zawsze będzie wykazywało cechy FWD. Dodatkowo Rozkład masy w Audi i ustawienia zawiasu jeszcze to pogłębiają. Lekarstwem niekoniecznie jest zmiana rozkładu momentu a raczej najpierw zawieszenia. Dobrać należy lepszy stosunek twardości sprężyn przód / tył (tył jest zawsze za twardy w sedanach bo jest przygotowany na pełne obciążenie bagażnika i trzy osoby na tylnym siedzeniu). Na ostre jeżdżenie po asfalcie może okazać się lepszym otwarty dyfer centralny z przewagą momentu na tył. Jest to rozwiązanie nieraz stosowane w Subaru robionym na tor.


--------------------
Rafal
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Azrael
post Thu, 03 Mar 2005 - 23:42
Post #32


Forum Clubber
Dołączył: Thu, 03 July 2003
Skąd: Warszawa





Ja bym się nie zgodził. Do ostej jazdy po asfalcie najlepiej dyfer który rzeczywiście ma przewagę tyłu ale lepiej żeby w razie poslizgu jednak się dość mocno blokował żeby mozna było się ratować - po to Ci przecież 4WD żeby dało się wyprostować furę jak jest za szybko. ATB/TorSen nie jest tu takie glupie do końca mam wrażenie.


--------------------
Jakub "Azrael" Zawiła-Niedźwiecki
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bullitt
post Thu, 03 Mar 2005 - 23:51
Post #33


I live here !
Dołączył: Mon, 14 October 2002
Skąd: z dupy...





oki czyli zmiękczyć tył.... dasc szperę do tylniego dyfra i ustawic z tyłu trochę mniejszy negatyw? Powinno byc oki?


--------------------
530---------------220koni
LC----------------230 koni
Evolution V------496 koni
V12--------------408 koni
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Azrael
post Thu, 03 Mar 2005 - 23:58
Post #34


Forum Clubber
Dołączył: Thu, 03 July 2003
Skąd: Warszawa





CYTAT("Bullitt":3rhw0zw5)
oki czyli zmiękczyć tył.... dasc szperę do tylniego dyfra i ustawic z tyłu trochę mniejszy negatyw? Powinno byc oki?


Raczej z przodu większy, możesz też dać mniejszy kąt wyprzedzenia z przodu jak się da. Szperę na tyl jak najbaridzje jak masz kasę to na przód też. Powinno byc nieporównywalnie lepiej. Szczerze mówiąc nigdy niejechałem Audi więc nie wiem jak to się naprawde prowadzi ale powinno pomóc.


--------------------
Jakub "Azrael" Zawiła-Niedźwiecki
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ChEsTeR_N
post Fri, 04 Mar 2005 - 00:25
Post #35


Frequent User
Dołączył: Sun, 01 February 2004
Skąd: z za Winkla





Torsen i ATB nie jest glupie do ratowania ale bokami to tym nie pojezdzisz z racji tego ze rozdzial dziala w obie stronoy. Tak jak napisales tylko zastosowanie ze skylina daje namistke wurca. nie dosc ze naped jest prawie nie do rozwalenia bo nie ma walniecia w centralny dyfer przy strzale ze sprzegla. To jeszcze nie zabraknie nigdy mometu na tylnej osi.


--------------------
АВТОПИЛОТ ВКЛЮЧЕН team
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Azrael
post Fri, 04 Mar 2005 - 00:33
Post #36


Forum Clubber
Dołączył: Thu, 03 July 2003
Skąd: Warszawa





CYTAT("ChEsTeR_N":18o9cru5)
Torsen i ATB nie jest glupie do ratowania ale bokami to tym nie pojezdzisz z racji tego ze rozdzial dziala w obie stronoy.


Możesz to rozwinąć używając rzeczowych argumentów? Znam conajmniej 3 czy 4 auta które mają kilkaset koni mają ATB z przodu i z tyłu, wiskozę w środku i chodzą bokami że aż miło.

CYTAT
Tak jak napisales tylko zastosowanie ze skylina daje namistke wurca. nie dosc ze naped jest prawie nie do rozwalenia bo nie ma walniecia w centralny dyfer przy strzale ze sprzegla. To jeszcze nie zabraknie nigdy mometu na tylnej osi.


System Porsche jest prawie identyczny w zasadzie działania.

O co chodzi z braknięciem momentu na tylnej osi?


--------------------
Jakub "Azrael" Zawiła-Niedźwiecki
Go to the top of the page
 
+Quote Post
RafalW
post Fri, 04 Mar 2005 - 01:02
Post #37


Forum Killer
Dołączył: Wed, 19 November 2003
Skąd: IL USA





CYTAT("Azrael":3iycf18c)
Ja bym się nie zgodził. Do ostej jazdy po asfalcie najlepiej dyfer który rzeczywiście ma przewagę tyłu ale lepiej żeby w razie poslizgu jednak się dość mocno blokował żeby mozna było się ratować - po to Ci przecież 4WD żeby dało się wyprostować furę jak jest za szybko. ATB/TorSen nie jest tu takie glupie do końca mam wrażenie.


http://www.rallispec.com/sub_drivelsd.htm

CYTAT
Cusco Tarmac Gear Center Diff.
  CU-1200 Subaru 5MT (1999 to current) $1438
The Cusco Tarmac Gear is a planetary gear arrangement providing a 65% rear torque bias similar to the DCCD but without the electronic LSD. Changes the handling characteristics toward that of a rear drive car. Excellent for drift, autocross, and track use. Since the tarmac gear does not provide slip limiting fuctions it is important that it be used with a good front & rear LSD for optimum traction.


Na asfalcie raczej masz trakcję na każdej osi.

Added after 2 minutes:

CYTAT("Bullitt":3iycf18c)
oki czyli zmiękczyć tył.... dasc szperę do tylniego dyfra i ustawic z tyłu trochę mniejszy negatyw? Powinno byc oki?

Jak ma być lepiej to raczej utwardzić przód a jak będzie za mało to może dodać więcej negatywu z przodu. No i jak się da zwiększyć castor.


--------------------
Rafal
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Azrael
post Fri, 04 Mar 2005 - 01:31
Post #38


Forum Clubber
Dołączył: Thu, 03 July 2003
Skąd: Warszawa





CYTAT("RafalW":34vpl8qm)
Na asfalcie raczej masz trakcję na każdej osi.



Masz ale jak Ci popłynie np tył to przy takim dyfrze musisz ująć. Wolę jednak auto które się torchę chociaz samo prostuję. Takie coś + wiskoza choćby jak u mnie :-) Bo przecież ja mam podobny setup.


--------------------
Jakub "Azrael" Zawiła-Niedźwiecki
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ChEsTeR_N
post Fri, 04 Mar 2005 - 09:12
Post #39


Frequent User
Dołączył: Sun, 01 February 2004
Skąd: z za Winkla





Ja nei mialem na mysli sperowanie osi a centralnego dyferencjalu. Jak masz atb albo torsena to moc jest przekazywana nierownomiernie jak w zaleznosci od tego co sie wczesniej poslizgnie. Jak najpierw tyl to wiecej mocy pojdzie na przod , tyl sie przestanie slizgac i koniec poslizgu(wylaczajac samochody ponad 400 koni bo jak sobie latwo policzyc przy rozkaladzie 70:30 i na odwrot zawsze ninimum 150 kucy jest na ktorejs z osi wiec to sie musi slizgac). W rozwiazaniu porsze naped na przod jest tylko dolaczany i nie zdazy sie tak ze tyl przestanie ciagnac a przod zacznie.


--------------------
АВТОПИЛОТ ВКЛЮЧЕН team
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bullitt
post Fri, 04 Mar 2005 - 10:48
Post #40


I live here !
Dołączył: Mon, 14 October 2002
Skąd: z dupy...





CYTAT("RafalW":2s9jls31)
No i jak się da zwiększyć castor.


Tylko że nie wiem co to takiego?


--------------------
530---------------220koni
LC----------------230 koni
Evolution V------496 koni
V12--------------408 koni
Go to the top of the page
 
+Quote Post

6 Stron V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 23:05