Shoutbox 0 nowych PW 


3 Stron V  < 1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> O tym jak pojechałem Rundę Pucharu Toru Modlin na oponach całorocznych
Andrzejsr
post Thu, 18 Jun 2020 - 10:58
Post #21


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 24 March 2015





CYTAT(Maciek1234 @ Thu, 18 Jun 2020 - 10:11) *
sport motorowy polega na tym, żeby mieć lepszy sprzęt niż konkurencja, a nie równy biggrin.gif Równe możliwości są zapewnione przez pojemność silnika jako bazy do modyfikacji - ile z niego wyciśniesz, to twoja sprawa. Stosunek moc/masa to efekt modyfikacji, jeden z silnika 1,6 wyciśnie 150KM, a drugi 200KM - jeden zespół wykonał lepszą pracę niż drugi, ale nie będą rywalizować w jednej klasie, bo mają lepszy stosunek moc/masa - to byłoby kuriozum.


Do tego ten co powyciska prędzej będzie miał DNF i np. z rocznej klasyfikacji nici a ten ze niewysilonym silnikiem objedzie _i ukończy_ wszystkie imprezy i nazbiera więcej punktów.

@chebum - jest cykl takich zawodów DriveCup.pl - tam są klasy Original (jak najbardziej zbliżone do seryjnych, żadnego slicka itd.) z podziałęm na pojemności i roczniki i Performance.
EDIT: Kilka razy mój znajomy wystartował ot tak " z marszu" stareńką primerą z lpg i z hakiem. Frajdy miał masę , mimo spinów w trawę czy pomylenia trasy na pudło się załąpał. Z modyfikacji to wyjął latające luzem w bagażniku koło zapasowe.
Choć trzeba przyznać że po 2 startach kupił kpl Federali smile.gif

A dla zupełnego wyrównania szans to właśnie brakuje pucharów jednego modelu choć Mazda Miata Challenge najbardziej się do tego zbliża . W dodatku tam nie jest liczony jeden czas z całego dnia gdzie np. sędzia nie zauważył ścięcia szykany czy inny fuks się zdarzył, a średnia z trzech najlepszych więc jakośtam równa jazda jest brana pod uwagę.


--------------------
Alfa Romeo 156 Cup 2.0 TS
Westfield SEiW Aerorace 2.0 --> aswestfield.wordpress.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Thu, 18 Jun 2020 - 10:58
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Maciek1234
post Thu, 18 Jun 2020 - 11:37
Post #22


Forum Homee
Dołączył: Tue, 11 January 2005
Skąd: łódzkie





CYTAT(Andrzejsr @ Thu, 18 Jun 2020 - 11:58) *
A dla zupełnego wyrównania szans to właśnie brakuje pucharów jednego modelu choć Mazda Miata Challenge najbardziej się do tego zbliża .
jedyna opcja wyrównania szans, gdy mowa o sprzęcie, to są gokarty - tu jedyna różnica to czas poświęcony na trening. W samochodach, gdzie sam przygotowujesz swój sprzęt, zawsze się dąży do uzyskania przewagi sprzętowej, na tym to polega i tego nie da się zmienić. Nawet jeśli dasz jeden typ samochodu, to jeden zawodnik przyjedzie serią z ulicy, na zwykłych oponach, a drugi pojawi się zespołem, na każdy przejazd nowy miękki slick, szyby z plastiku, drzwi z laminatu, klatka z tytanu. Tak po prostu jest i nie ma sensu łudzić się, że kiedyś w motorsporcie będą równe szanse. Nigdy nie były, nie są i nie będą.


--------------------
Porsche 911 (992)
BMW X7 M60iX (G07)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Andrzejsr
post Thu, 18 Jun 2020 - 11:50
Post #23


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 24 March 2015





Zgadza się, ale jakieś tam ramy - jasne i znane przed wdepnięciem i nie zmieniane co rok, powodowałyby że wie zawodnik na co się pisze. Wiedziałby że on czy inny te co bieg nowe opony może mieć, czy zalać 2 litry ledwo lepkiego oleju bo silnik zmieni zaraz i tak . I wtedy zdecydować czy chce być częścią tego czy nie.
Ale jednak wśród amatorskich i zbliżonych do owych "original' klas przynajmniej mniejsza szansa na wspominaną tu kiedyś piankę poliuretanową w wydech czy inne świństwa bez klasy kompletnej , a na zabawę z uśmiechem, nie frustrację .


--------------------
Alfa Romeo 156 Cup 2.0 TS
Westfield SEiW Aerorace 2.0 --> aswestfield.wordpress.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
chebum
post Thu, 18 Jun 2020 - 13:16
Post #24


User
Dołączył: Mon, 03 June 2019
Skąd: Warszawa





CYTAT(Andrzejsr @ Thu, 18 Jun 2020 - 10:58) *
@chebum - jest cykl takich zawodów DriveCup.pl - tam są klasy Original (jak najbardziej zbliżone do seryjnych, żadnego slicka itd.) z podziałęm na pojemności i roczniki i Performance.


Dziękuję za uwagę. Wpisałem się. Mam nadzieję, ze potwierdzą bo są juz pojutrze.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Andrzejsr
post Thu, 18 Jun 2020 - 13:33
Post #25


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 24 March 2015





Słomczyn ? hm od 2 tyg był full -ponad komplet i zapisy zamknięte, ale może ludzie porezygnowali. Lepiej zadzwoń.


--------------------
Alfa Romeo 156 Cup 2.0 TS
Westfield SEiW Aerorace 2.0 --> aswestfield.wordpress.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tommo
post Thu, 18 Jun 2020 - 14:06
Post #26


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 12 February 2008
Skąd: NMiasto





Skromne 65 k Euro i można klepać rekordy na torach



--------------------
A110S
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Maciek1234
post Thu, 18 Jun 2020 - 14:50
Post #27


Forum Homee
Dołączył: Tue, 11 January 2005
Skąd: łódzkie





taki sam czas można zrobić w bolidzie z silniczkiem 250ccm za jakieś 5-6k EUR biggrin.gif




PS. a do rekordów to daleka droga, bo w zeszłym roku Leclerk na Spa miał jakieś 1:42 wink.gif


--------------------
Porsche 911 (992)
BMW X7 M60iX (G07)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
chebum
post Thu, 18 Jun 2020 - 19:06
Post #28


User
Dołączył: Mon, 03 June 2019
Skąd: Warszawa





CYTAT(Andrzejsr @ Thu, 18 Jun 2020 - 13:33) *
Słomczyn ? hm od 2 tyg był full -ponad komplet i zapisy zamknięte, ale może ludzie porezygnowali. Lepiej zadzwoń.

Niestety tak jest.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
[Yossarian]
post Thu, 18 Jun 2020 - 22:25
Post #29


Forum Killer
Dołączył: Wed, 19 August 2009
Skąd: Białystok





CYTAT(Maciek1234 @ Thu, 18 Jun 2020 - 11:37) *
jedyna opcja wyrównania szans, gdy mowa o sprzęcie, to są gokarty - tu jedyna różnica to czas poświęcony na trening.


Chyba za mało gokartami jeździłeś. Pozornie identyczne wózki, ten sam model, ten sam producent i to nawet jakieś tam bazowe, rekreacyjne warianty, moga się sporo między sobą różnić smile.gif


--------------------
_http://autobezsens.blogspot.com/ <- nudne gadanie o niczym
Drive like lightning, crash like thunder
Civic fk2 R18A2 + Civic EG B16
było: E36 4d M44B19 - "(b)awaria", Astra F GSi 16v - "Disastra"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mystek
post Fri, 19 Jun 2020 - 07:31
Post #30


Super User
Dołączył: Sat, 24 September 2016
Skąd: Kraków





#Yossa - true, byliśmy jakiś czas temu ze znajomymi z pracy na gokartach, wielu z nich było pierwszy raz i wielu odczuło różnicę, jak np w jednej rundzie jechał gokartem numer 8, a w następnej gokartem numer 11. Mówili wtedy, że 8mką super się jeździ, a 11 "jakaś taka wolniejsza"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MisioLBN
post Fri, 19 Jun 2020 - 07:53
Post #31


Forum Homee
Dołączył: Tue, 16 December 2014





Ja tez to z gokartami zauwazylem kiedy mnie na prostej inni dochodzili i mialem czasy sporo gorsze. Kolejny przejazd 1s lepsze czasy na kolku innym wozkiem.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Maciek1234
post Fri, 19 Jun 2020 - 08:10
Post #32


Forum Homee
Dołączył: Tue, 11 January 2005
Skąd: łódzkie





jeszcze można dodać, że na torach asfaltowych można trafić na zmianę opon i rewelacyjnie wyśrubować swój best lap biggrin.gif

Na zawodach masz kilka przejazdów, każdy w innym gokarcie, więc utyski na sprzęt nie mają uzasadnienia. Zwłaszcza, że w tych pozornie najgorszych wózkach, najlepsi kierowcy i tak uzyskują najlepsze czasy.


--------------------
Porsche 911 (992)
BMW X7 M60iX (G07)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Fri, 19 Jun 2020 - 08:35
Post #33


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





CYTAT(Maciek1234 @ Fri, 19 Jun 2020 - 08:10) *
jeszcze można dodać, że na torach asfaltowych można trafić na zmianę opon i rewelacyjnie wyśrubować swój best lap biggrin.gif

Na zawodach masz kilka przejazdów, każdy w innym gokarcie, więc utyski na sprzęt nie mają uzasadnienia. Zwłaszcza, że w tych pozornie najgorszych wózkach, najlepsi kierowcy i tak uzyskują najlepsze czasy.

Ja z gokartów zaobserowałem, że są duże rozbieżności i to na wielu torach. Ba , nawet u Niemca trafił się fuckup, że po 30 minutach jazdy mówimy, coś z gokartem nie halo, bo kolega z reguły wolniejszy a mnie robi o 2s. Koleś naciska nogą oponę - flak smile.gif.
Dlatego nie ma co się napinać na czasy, trzeba jeździć dla funu. Czasy i rekordy to tylko dodatkowa atrakcja.


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Maciek1234
post Fri, 19 Jun 2020 - 09:20
Post #34


Forum Homee
Dołączył: Tue, 11 January 2005
Skąd: łódzkie





CYTAT(jackkpl @ Fri, 19 Jun 2020 - 09:35) *
Ja z gokartów zaobserowałem, że są duże rozbieżności i to na wielu torach.
to oczywiste - kwestia zarządcy toru. Mnie kiedyś, w finałowym biegu 'poczęstowano' gokartem, gdzie na okrążeniu formującym skończyły się hamulce laugh.gif

Tym niemniej, to gokarty halowe dają możliwość rywalizowania na w miarę wyrównanym sprzętem, gdzie 99% zależy od umiejętności kierowcy. A torów, gdzie są bardzo wyraźne różnice między gokartami po prostu należy unikać.




--------------------
Porsche 911 (992)
BMW X7 M60iX (G07)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Fri, 19 Jun 2020 - 09:32
Post #35


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





CYTAT(Maciek1234 @ Fri, 19 Jun 2020 - 09:20) *
to oczywiste - kwestia zarządcy toru. Mnie kiedyś, w finałowym biegu 'poczęstowano' gokartem, gdzie na okrążeniu formującym skończyły się hamulce laugh.gif


Ciekawe zrządzenie losu wink.gif.


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
v_m
post Fri, 26 Jun 2020 - 08:14
Post #36


Rookie
Dołączył: Sun, 07 June 2020





CYTAT(Maciek1234 @ Thu, 18 Jun 2020 - 14:50) *
taki sam czas można zrobić w bolidzie z silniczkiem 250ccm za jakieś 5-6k EUR biggrin.gif




PS. a do rekordów to daleka droga, bo w zeszłym roku Leclerk na Spa miał jakieś 1:42 wink.gif


Za 5-6 tys euro to możesz kupić sobie karta z 125ccm a nie superkarta z 250ccm smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kontrolm
post Mon, 29 Jun 2020 - 19:38
Post #37


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 09 March 2007
Skąd: Błonie

Ikona grupy



mało jest przyjemniejszych rzeczy i sytuacji niż ta gdy słabszym i cięższym autem objeżdżasz konkurencję ;-)
Z moim Peugeotem 205 1.4 75KM w którym nadal mam głośniki i radio wyjęte tylko fotel pasażera i kanapa tył czyli rzeczy które mogę zamontować w 15 min i które kupiłem za 900 zł i miało być szrotem zdarza mi się to dosyć często i najbardziej lubię ten moment gdy pytam konkurenta któremu dołożyłem 2-5 sekund na Torze Modlin ile ma mocy w swojej już na pierwszy rzut oka wypasionej furze na ładnych oponach i dostaję info że 110, 140, 170-200 kucy chyba że jest to BMW 330 to wtedy wogóle nie pytam ;-)
Jedynie Waldek Niezabitowski psuje mi wiecznie humor swoją Micrą 1.0 ale On ma takie czasy że według mnie zawstydza całą stawkę biorąc pod uwagę czym jeździ ;-)
No i Ania Wrzesińska bo jest dziewczyną a mimo tego również świetnie jeździ a do tego ma fajowe autko;-)

Ostatnio jeździłem na łączonej rundzie Interia i Rallysprint w Modlinie w mojej klasie konkurenci to świetne Mini podobno ponad 100KM waga 150kg mniej i świetny kierowca a drugie auto to mocno doinwestowany Citroen Saxo z kłową skrzynią, silnikiem ponad 100KM i driverem który szkoli się np, na TP. 5 rund: Zacząłęm od drugiego czasu i sporej przewagi nad Saxo ale w drugiej rundzie już był 4 setne za mną. W trzecieć ponad sekundę przede mną. No zawrzało we mnie poszedłem na trybunę i obserwowałem jak jeżdżą inni szukając gdzie popełniam błędy. I zobaczyłem. 4 przejazd poprawiłem 1.5 sek przed Saxo więc On poprawił w 5 sekundę a ja odbiłem piłeczkę i poprawiem jego czas o sekundę - i tym przejazdem osiągnąłem najlepszy czas mojego konkurenta z pierwszego miejsca o którym obecny na rundzie Tomek Strozik powiedział że pięknie jeździ jak niewielu tego dnia ;-) Niby walka o drugie miejsce w jakiejś podłej klasie 80 Performance 1400 a ile radości ;-) Jak Radzio w Skodziance goniący Mazdę MX5 ;-)


--------------------
VEMS rozkminiłem do ostatniego rezystorka - chętnie pomogę
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mystek
post Tue, 30 Jun 2020 - 09:28
Post #38


Super User
Dołączył: Sat, 24 September 2016
Skąd: Kraków





#Kontrol - no to jest fajne uczucie smile.gif choć wiele zależy od opon i techniki, a nie mocy na tego typu torach. Nie byłem nigdy na Modlinie, ale myślę, że to też zalezy jaką akurat nitkę miałeś. Radzio, jak patrzę to wbijał ta Fabią nawet 3 bieg i go ciągnął przez jakiś czas, więc pewnie ze 110-120kmh miał.

Jak u Ciebie wygląda masa/moc (katalogowo nawet)?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kontrolm
post Tue, 30 Jun 2020 - 10:07
Post #39


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 09 March 2007
Skąd: Błonie

Ikona grupy



CYTAT(mystek @ Tue, 30 Jun 2020 - 09:28) *
#Kontrol - no to jest fajne uczucie smile.gif choć wiele zależy od opon i techniki, a nie mocy na tego typu torach. Nie byłem nigdy na Modlinie, ale myślę, że to też zalezy jaką akurat nitkę miałeś. Radzio, jak patrzę to wbijał ta Fabią nawet 3 bieg i go ciągnął przez jakiś czas, więc pewnie ze 110-120kmh miał.

Jak u Ciebie wygląda masa/moc (katalogowo nawet)?

Masa 840kg moc 75KM w serii ale dawno temu ta moc jest nieaktualna bo silnik ma słabą kompresję i to widać w Modlinie bo nie ma takiego miejsca gdzie bym przekroczył setkę zazwczaj dobijam do 80. Wyjąłem fotel i kanapę parę pierdół wszystko co w 15 min przywraca go do serii bo normalnie jeżdżę nim na codzień i dzieci woże te graty łącznie 34 kg czyli mam 806 kg. Założyłem krótszą skrzynię od 1.3 Rallye, odelżyłem wszystko to co się obraca w silniku i napędzie co mogłem zrobić wiertarką w domu. Założyłem mocniejsze hamulce przód ale tu koszt modyfikacji na nowych częściach zamkąłem kwotą ok 400 zł, hamulce tył nadal nie działają dobrze nie robię ich bo zmieniam belkę jestem w trakcie remontu. I uczę się jeździć....jak się nauczę to przyjdzie czas na coś mocniejszego ale jak patrzę jak jeździ Waldek Ania i cała czołówka to mi się jeszcze zejdzie ;-). Uczę się też ustawiać auto, doboru ciśnienia w oponach, doboru opon. Opony i felgi to moje największe inwestycje


--------------------
VEMS rozkminiłem do ostatniego rezystorka - chętnie pomogę
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kylo
post Wed, 01 Jul 2020 - 06:51
Post #40


Super User
Dołączył: Tue, 11 June 2013





Ja mam podobnie tylko z compactem 316i. Stwierdziłem że może być 1.6 żeby zobaczyć czy dam radę tym konkurować i z iesami tongue.gif Mocy zero ale za to brzydka buda to nie szkoda tak jak gdzieś się poleci w opony. Modyfikacje też prawie żadne oprócz kanapy, dywanów i kubła z kierą. No jeszcze coś tam zawias i hamulce liźnięte bo jak kupiłem to były "nowe" i po chwili klocek wyleciał.
Jeżdżę tak sobie ucząc się i bawiąc, ale myślę że trzeba będzie w końcu wsiąść w coś mocniejszego bo lat przybywa, i w końcu to nie będzie po co mocniejszego sprzętu kupować. rolleyes.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Stron V  < 1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Friday, 19 April 2024 - 23:48