Shoutbox 0 nowych PW 


5 Stron V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Tuleje poliuretanowe
greg-si
post Thu, 20 Mar 2014 - 18:56
Post #21


User
Dołączył: Thu, 30 December 2010





CYTAT
chodzi żeby sie te polurietany nie rozpadły i ciasno weszły

Myślę że będziesz zadowolony. Po wrzuceniu PU trochę ciężko jest skręcić zawieszenie bo na gumie łatwo wszystko naciągniesz, na PU już tak nie jest, wszystko jest sztywne jak nie powiem co.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Thu, 20 Mar 2014 - 18:56
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
cowboy
post Fri, 21 Mar 2014 - 08:34
Post #22


Administrator
Dołączył: Mon, 21 August 2006
Skąd: Wawa





jezdziłem juz na 90 sha wiec wiem o co chodzi

u mnie w golfie az pourywało łaczniki stabilizatora przedniego wink.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_DanQuattro_*
post Fri, 21 Mar 2014 - 09:41
Post #23









A jaka twardosc seryjnej gumy? Gdyby chciec wymieniac bez utwardzania? Na internecie znalazlem 80sHa, ale wydaje to mi sie zawyzona wartoscia.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Techno
post Fri, 21 Mar 2014 - 14:23
Post #24


Frequent User
Dołączył: Fri, 23 April 2010
Skąd: Kraków





średnio od 60 do 80 Sh w oem
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cowboy
post Fri, 21 Mar 2014 - 14:32
Post #25


Administrator
Dołączył: Mon, 21 August 2006
Skąd: Wawa





DanQuattro: mozesz kupic meyle HD bedzie troche twardziej niz seria ale na pełnej gumie

http://allegro.pl/tuleje-wahacza-meyle-hd-...4020501217.html


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dżordżyk
post Mon, 24 Mar 2014 - 22:44
Post #26


Forum Homee
Dołączył: Thu, 29 March 2007
Skąd: Tarnowskie Góry-Sląskie





Meyle HD jest rewelacyjne. Używam i chwalę. Nie wsadziłbym jakiegoś kolorowego plastiku do zawieszenia. Tym bardziej powinien być zakaz stosowania poli w aucie które poruszają się po drogach publicznych. Bo jak się komuś zawiecha urwie w trakcie jazdy to skutki mogą być tragiczne.


--------------------
Audi 20V Turbo Quattro
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kmicic 540
post Thu, 04 Dec 2014 - 20:40
Post #27


User
Dołączył: Sat, 12 October 2013





Mój znajomy miał komplet Power flexa w e39 540 i po pół roku normalnej eksploatacji na śmietnik, stwierdził ze nigdy wiecej plastiku, tylko ori. Koszty dla niego nie miały znaczenia bo dziany gość,i chciał spróbowac... A ja sądze ze moze to tez zalezeć od masy auta (E39 540ia prawie 2 tony i silnik ponad 340 KM) zrobiły swoje, na torze nigdy nie jezdził. A co do Mayle HD to moje zdanie jest zupełnie odwrotne- Badziew jakich mało ( używałem w e34) części Meyle poddały sie pierwsze z całego auta... Lemforder to jest cos co w kazdym aucie daje rade.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
chudini3
post Fri, 05 Dec 2014 - 09:24
Post #28


Frequent User
Dołączył: Sun, 10 November 2013





Tuleje tuleją nie równe, myślę że jakby kupił poli z olkusza to byłby zadowolony ;]
Go to the top of the page
 
+Quote Post
FOOR!4
post Tue, 30 Dec 2014 - 01:29
Post #29


Frequent User
Dołączył: Sun, 24 December 2006
Skąd: 3CITY





CYTAT(chudini3 @ Fri, 05 Dec 2014 - 09:24) *
Tuleje tuleją nie równe, myślę że jakby kupił poli z olkusza to byłby zadowolony ;]


Mam w 80 CQ poli z Olkusza i ogolnie sobie chwalilem. Nie mialem klopotu z montazem (oczywiscie praska byla przydatna) jakosc wykonania akceptowalna dopoki nie masz Powerflexa w lapie dla porownania.
Niestety wszystkie plusy zniknely po roku jak zaczelo trzeszczec. Moze jakby to byla zabawka to by mi nie przeszkadzalo jak pisal Cowboy ale w dupowozie...zwlaszcza w starym i zadbanym...nie wypada...no i wq.... excl.gif
Jak bedzie okazja to wjedzie komplet Powerflexa.
Nie warto inwestowac w gumowe scierwa, ktore parcieja juz na polce. To tyle z praktyki.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tomiw
post Tue, 30 Dec 2014 - 09:27
Post #30


Super User
Dołączył: Sat, 14 March 2009
Skąd: Kraków





Ja również mam poliuretany z Olkusza zółte wszędzie gdzie tylko się dało w zawieszeniu i po 2 latach i około 16k Km żadnego skrzypienia czy innych problemów.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MS13
post Thu, 29 Jan 2015 - 22:18
Post #31


Frequent User
Dołączył: Wed, 04 March 2009
Skąd: Łuków





Ja do golfa 4 (DD) kupilem ze strongflexa wszystkie żółte, oprócz tylnych przednich wachaczy (czerwone, żółte mi odradzono podobno pękają wachacze) zrobilem na nich 65 tyś nic nie skrzypi zadnych luzów


--------------------
Mk4 asz gtb2260vk
Go to the top of the page
 
+Quote Post
barcikula
post Sat, 09 May 2015 - 20:21
Post #32


Rookie
Dołączył: Tue, 22 February 2011
Skąd: Świętokrzyskie





To chyba mój pierwszy post więc witam, co do olkusza mam mieszane odczucia jeżeli chodzi o wymiarowość. Zakupiłem komplet żółtych tulei do e36 318is chyba w 2013, auto na kieleckie superoesy.
Co nie pasowało, tuleja mocowania dyfra ta bliżej wału ( ok. 1 mm. za duża ), acentryczne tuleje przednich wahaczy ( 0.5 mm. za duże ), tuleje tylnych wzdłużnych wahaczy średnicę miały dobrą ale szerokość była za duża, którą trzeba było ściąć, mocowania stabilizatorów do budy/wózka tu muszę nadmienić, że średnice otworów były dobierane do zestawu Eibacha, które były dobre ale rozmiar samych tulei nie pasował do ori obejm, mocowań. Zostały jeszcze do zamontowania poli poduszki silnika, skrzyni, końcówek drążków stabilizatora. Smar silikonowy dołączony do zestawu nie wystarczył nawet na złożenie tylnej belki. Czy piszczą? U mnie trzeszczą, strzelają, stukają, wszystko mija na jakiś czas po zaaplikowaniu silikonu w spreju w szczeliny otwór/tuleja.
Ogólnie nie jestem zły bo to nie oryginał tylko zamiennik a oszczędny ( skąpy) dwa razy traci, lepiej wydać więcej na pewny produkt.
To co mi się podobało to kontakt ze sprzedającym, ogólny rozrachunek 3.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
adakol
post Mon, 29 Jun 2015 - 08:37
Post #33


Rookie
Dołączył: Mon, 29 June 2015





witam,

szukam tulei poliuretanowych do E32 znalazłem kilka firm i nie wiem czy jest jakaś róznica w jakości pomiędzy nimi zastanawiam się nad zakupem z firmy MPBS http://mpbs.pl/pl/e32-1986-1994/798-bmw-e3...za-tylnego.html czy ktoś kupował juz z tej firmy i czy polecicie ten produkt.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
golfiarz1
post Sun, 05 Jul 2015 - 08:42
Post #34


Frequent User
Dołączył: Tue, 03 May 2011
Skąd: lublin





ja w golfie 2 4x4 na poczatku testowalem polskie produkty bylem srednio zadowolony z jakosci i po 3 latach robily sie twardsze . od 4 lat mam kpl z powerfleksa i jest niebo a ziemia a kpl na cale auto wyszedl 30 % drozej i co najwazniejsze dostalem kazda tulejke do zawieszeni a w olkuszu lub wroclawiu byly tylko wybrane ,mysle ze lepeij dolozyc czasem i miec sprawdzona jakosc o dozywotnia gwarancje powerfleksa
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Onyx
post Sun, 26 Jul 2015 - 11:05
Post #35


Super User
Dołączył: Mon, 08 October 2007





W jednym aucie mam produkt Olkusza - 75Sha, zdecydowana poprawa czucia pracy i precyzji zawieszenia i jego delikatne usztywnienie. Nic do tej pory się nie rozpadło smile.gif
W drugim aucie zastosowane zostały tuleje, również polskiej produkcji, Unit Racing o twardości 85 Sha robione na zamówienie pod konkretne auto. Wg mnie o wiele trwalsza i sztywniejsza konstrukcja - z użyciem tulejek aluminiowych. Koszt większy niż Olkusza, ale jakość lepsza niż jakiekolwiek typowe poli wkładki - nawet od powerflexa.
2 tuleje posiadają dodatkowo system wewnętrznego smarowania.



--------------------
Almera N16 SR20VE-T
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MisioLBN
post Tue, 01 Sep 2015 - 19:05
Post #36


Forum Homee
Dołączył: Tue, 16 December 2014





Panowie bo widzę że ile osób tyle zdań. Mój samochód to 206 2.0 16v jako DD. Problemem są przednie wahacze które rok w rok mi się kończą a że głupia konstrukcja to trzeba cały wahacz wymieniać bo sworznie nie wymienne. Pomyślałem sobie że kupie używany komplet za ~100zł zamiast ponad 500zł za nówki i wyślę do magika co to przerabia te wahacze żeby były wymienne sworznie plus dorzucę poliuretan i bd miał z głowy. No ale po waszych komentarzach zacząłem się zastanawiać czy poprostu nie wymieniać w swoich tulei na lemfordery czy TRW dopóki nie padnie mi sworzeń. Moje wahacze to TRW jtc949 i jtc950 czyli pływająca tuleja. Z góry dzięki za opinię.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_Tomak2_*
post Wed, 19 Apr 2017 - 21:59
Post #37









Witam,

Założyłem tuleje Strongflex do tylnej belki i dyfra i do wszystkich wahaczy o twardości 90. Producent zapewniał że poprawi się znacznie stabilność auta ale nic nie mówił że pojawią się jakieś piski. Aktualnie moje auto piszczy jak cholera w przedziale 120-160 najbardziej. Pisk narasta wraz z obrotami wału i brzmi podobnie do skrzyni sekwencyjnej w rajdówce

Auto BMW e36

Ktoś coś słyszał takiego?

Pozdrawiam
Go to the top of the page
 
+Quote Post
marcinm
post Thu, 20 Apr 2017 - 00:01
Post #38


Super User
Dołączył: Tue, 17 July 2007





Znam taki przypadek w Subaru. Po wymianie tulei dyfra i jakichśtam jeszcze w tylnym zawiasie zaczęło huczeć/wyć jakieś łożysko. Znajomy wymienił więc łożyska z tyłu, potem półosie, dyfer, wał i nawet skrzynię, aż w końcu zmienił rzeczone tuleje z powrotem na oryginał i wycie ustało biggrin.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
[Yossarian]
post Thu, 20 Apr 2017 - 07:21
Post #39


Forum Killer
Dołączył: Wed, 19 August 2009
Skąd: Białystok





Więcej smaru chyba trzeba tongue.gif Miałem w E36 komplet poliuretanow z Olkusza i nic nie skrzypialo, więc da się wink.gif


--------------------
_http://autobezsens.blogspot.com/ <- nudne gadanie o niczym
Drive like lightning, crash like thunder
Civic fk2 R18A2 + Civic EG B16
było: E36 4d M44B19 - "(b)awaria", Astra F GSi 16v - "Disastra"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kirpek
post Thu, 20 Apr 2017 - 15:23
Post #40


Forum Killer
Dołączył: Wed, 03 August 2011
Skąd: Szczecin





Ja mam któryś tam komplet z olkusza już.
pierwszy komplet na całe auto do e36, nic nie skrzypiało, ale zastrzeżenia do tulei poprzecznych wachaczy od strony dyfra, otwory większe niż średnica tulei. nie zamontowałem tego, tak samo jak nie montowałem tulei wahliwej z poli, bo powodować ona będzie wyginanie wahacza- a to jego pęknięcie.

z bikopuru miałem w wózku z e46, nie odczułem pogorszenia komfortu i przednie 75sh z olkusza. przednie tuleje z olkusza są fajne, bo są dwu częściowe, i smaru używam wyłącznie między te dwie tujeki. zero skrzypienia czy zużycia po 2 latach, przedni stab deż na poli z olkusza, smar między stab a poli, i jak wyżej zero skrzypienia. tylny stab też w poli. też zero skrzypienia

teraz mam e36 z poli na przodzie, konstrukcja jak w e46, prawie rok na aucie i jest malina. belka tylna też olkusz, z racji konstrukcji zawieszenia, tu się odczuwa twardość tych tulei.

kontakt super z olkuszem. myśle że cena do jakości wychodzi na +.
zawsze gdy jest jakieś niedociągnięcie można zareklamować. ja nic nie odsyłałem, bo wiadomo, jak się rozbierze auto, to nie zawsze jest czas czekać na wysyłki.

i moje drugie spostrzeżenie, jeśli tuleja jest montowana równolegle do wahacza jak np w omedze z przodu, to nawet ten miękki poli jest twardszy jak guma, i zamiast się uginać, wyginać się będzie wahacz. aż pęknie, i właśnie w omedze koledze pękł, ale drugi kolega się nie przejął i zamontował w omedze 2.5dti. jeździ narazie rok i jest zadowolony.

także z moich spostrzeżeń co do poli, należy zwrócić uwagę jak montowana jest tuleja i jak ma pracować w wahaczu, bo może doprowadzić do pęknięcia wahacza. w hondach z zbyt dużą twardość cukierków ludzie niwelowali przewiercaniem tulei w odpowiednich miejscach, żeby miała się jak uginać. tak samo ze smarem co to nie wystarcza, nie daje się smaru wszędzie gdzie popadnie, tylko w miejsca gdzie coś pracuje, się obraca w osi, nie daje się smaru między tuleję a otwór na tuleję itp.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

5 Stron V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 20:35