Shoutbox 0 nowych PW 


 
Reply to this topicStart new topic
> Modyfikacja programu skrzyni biegow GM (auto)
damianz
post Fri, 27 Mar 2020 - 20:55
Post #1


Frequent User
Dołączył: Tue, 12 December 2017





Mam takie BMW 330d 204 kunia z automatem GM. Wiem, ze kazdy pisze, ze lipa i tak dalej .... to Panie nie bedzie dzialac, ale do sedna.

Czy ktos robi mapy do skrzyni GM, w tym wypadku 5L50E, chodzi mi o wczesniejszy Lock-up i zwiekszenie cisnienia. Auto mam w serii, ale jak mialem ponad 500Nm to zmiana biegow byla bardziej agresywna co mi sie wql nie podobalo.

Nie boje sie poswiecic swojej skrzyni biegow do testow, znalazlem sprzet do zgrania i obrobki mapy ($200), jak i chyba HP Tuners tez ma taka mozliwosc. Tylko nie wiem czy jest sens w to inwestowac, bo zgranie mapy przez OBD to zaden problem.

Mysle nad zrobieniem update-u oprogramowania i zobaczeniu czy cos to pomoze, ale jednak wole to zrobic pod siebie (custom mapa).

Ktos ? Cos ? Na forach zero konkretow.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Fri, 27 Mar 2020 - 20:55
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Mis
post Fri, 27 Mar 2020 - 23:13
Post #2


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 07 January 2009
Skąd: Rzeszów





Dlaczego nie zrobisz jak człowiek? Tej skrzyni wystarczy dać płasko realne 450nm wstające leniwie i ma się świetnie.

Jesteś pewny, że za pomocą HP Tuners zrobisz to po obd?

Temat tego GM to egzotyka jeśli chodzi o softowanie.


--------------------
RS3 8V2 nardo limo pl 540HP 680NM
109-Performance
Go to the top of the page
 
+Quote Post
damianz
post Sat, 28 Mar 2020 - 00:26
Post #3


Frequent User
Dołączył: Tue, 12 December 2017





HP tuners na swoim forum piszą, że 5l40e / 5l50e nowa wersja ich oprogramowania to czyta. Ja mam ostatni wypust 330d e46 i mam już 5l50e (rzadkość), więc 500Nm dla niej raczej nie jest problem. Miałem właśnie płaski niuton, ale jak masz 500Nm to chcesz 600Nm i tak dalej, tylko, że ona nie miała już tej płynności smile.gif Nie mam planów wkladania ZF bo jest to dla mnie nie opłacalne, z resztą mam w innym aucie. Są też części wzmacniające te skrzynie w USA.
Coś czuję, że chyba będę koksowal do czasu aż się cos sypnie i wtedy zobaczę co się poddało. Na forach zagranicznych widziałem po 600Nm i też ponoć jeżdżą. Zaleta taka, że są tanie w zakupie.

Dzięki Miś
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mis
post Sat, 28 Mar 2020 - 08:10
Post #4


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 07 January 2009
Skąd: Rzeszów





Jak masz ostatni wypust to rozumiem, że masz e46 204hp eu4? Na wtryskach mocnych i elektrycznym nastawniku turbo? smile.gif


--------------------
RS3 8V2 nardo limo pl 540HP 680NM
109-Performance
Go to the top of the page
 
+Quote Post
damianz
post Sat, 28 Mar 2020 - 09:08
Post #5


Frequent User
Dołączył: Tue, 12 December 2017





A gdzie tam smile.gif Wyprodukowane 2005 listopad i euro 3. Mój to nawet euro 1 bez kata i egr-u smile.gif Wtryski co prawda już mam euro 4 (sam montowalem)

Znalazłam firmę co napisała, że mogą mi zrobić Custom mapę do skrzyni za $500. Nie skorzystam. Inni zaś piszą, że oryginalna mapa z X3 lub X5 jest bardziej dokoksowana, nie wiem czy mit czy prawda, ale to sprawdzę.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Saturday, 20 April 2024 - 03:05