Shoutbox 0 nowych PW 


2 Stron V  < 1 2  
Reply to this topicStart new topic
> Element wykonawczy do sterowania PWM pompą paliwa
nomaster
post Thu, 18 May 2023 - 08:11
Post #21


Forum Killer
Dołączył: Wed, 09 November 2016





Przygoda dobiegła końca. Już myślałem, że jestem elektronicznym analfabetą. Na szczęście wystarczyło zastosować tranzystory z chińskiego układu do sterowania PWM i problem przestał istnieć. Steruje tym bezpośrednio EMU, tranzystory można dotykać ręką więc wszystko w normie. Wychodzi na to, że moje podróbki z aliexpress rzeczywiście są przystosowane do max 2-5A...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Thu, 18 May 2023 - 08:11
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Nanab
post Thu, 18 May 2023 - 19:04
Post #22


Frequent User
Dołączył: Tue, 28 December 2021





CYTAT(nomaster @ Tue, 16 May 2023 - 16:04) *
Są zwykłe diody N4007 równolegle z każdym tranzystorem

Czyli tak jakby ich nie było. Najlepiej dodać równolegle do pompy coś szybkiego, nie tylko będzie chronić mosfet, ale mniej będzie siało po instalacji i w eter. Mosfet w większości wypadków uszkadzają się wysokim napięciem, a nie prądem albo mocą-mnie zdarzało się, że prędzej się odlutowały i odpadły od płytki niż się uszkodziły.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nomaster
post Fri, 19 May 2023 - 09:15
Post #23


Forum Killer
Dołączył: Wed, 09 November 2016





Możesz polecić coś na przyszłość? Czasem muszę coś polutować a ogólnie mam w planach trochę urządzeń do własnych celów.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Fri, 19 May 2023 - 10:22
Post #24


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





CYTAT(Nanab @ Thu, 18 May 2023 - 19:04) *
Czyli tak jakby ich nie było. Najlepiej dodać równolegle do pompy coś szybkiego, nie tylko będzie chronić mosfet, ale mniej będzie siało po instalacji i w eter. Mosfet w większości wypadków uszkadzają się wysokim napięciem, a nie prądem albo mocą-mnie zdarzało się, że prędzej się odlutowały i odpadły od płytki niż się uszkodziły.

Te mosfety mają diodę , z reguły 40-60V. Do tego podane są w energie jakie ta dioda może przyjąć pojedynczym impulsem.
Jak sterujesz np wtryskiwaczem i dodasz diodę na niższe napięcie niż 50-60V to zmieniasz czas otwarcia wtrysku.


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Nanab
post Fri, 19 May 2023 - 19:14
Post #25


Frequent User
Dołączył: Tue, 28 December 2021





CYTAT(jackkpl @ Fri, 19 May 2023 - 10:22) *
Te mosfety mają diodę , z reguły 40-60V. Do tego podane są w energie jakie ta dioda może przyjąć pojedynczym impulsem.
Jak sterujesz np wtryskiwaczem i dodasz diodę na niższe napięcie niż 50-60V to zmieniasz czas otwarcia wtrysku.

Dioda w strukturze to dioda pasożytnicza, efekt uboczny procesu produkcji, ma kiepskie parametry zwłaszcza jak chodzi o jej szybkość. Nie istnieją chyba diody o spadku napięcia 50-60V, no chyba ze masz na myśli napięcie wsteczne dla zenerki albo transila. Czas może się zmienić faktycznie, bo cewka prędzej się rozładuje i będzie trzymać krócej po odłączeniu zasilania, przy pompie paliwa gdzie chcemy tylko ograniczyć trochę moc nie ma znaczenia.
CYTAT(nomaster @ Fri, 19 May 2023 - 09:15) *
Możesz polecić coś na przyszłość? Czasem muszę coś polutować a ogólnie mam w planach trochę urządzeń do własnych celów.

Na pewno schottky, a parametry zależą od obciążenia.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Fri, 19 May 2023 - 19:47
Post #26


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





CYTAT(Nanab @ Fri, 19 May 2023 - 19:14) *
Dioda w strukturze to dioda pasożytnicza, efekt uboczny procesu produkcji, ma kiepskie parametry zwłaszcza jak chodzi o jej szybkość. Nie istnieją chyba diody o spadku napięcia 50-60V, no chyba ze masz na myśli napięcie wsteczne dla zenerki albo transila. Czas może się zmienić faktycznie, bo cewka prędzej się rozładuje i będzie trzymać krócej po odłączeniu zasilania, przy pompie paliwa gdzie chcemy tylko ograniczyć trochę moc nie ma znaczenia.

Ok, ma to sens co piszesz smile.gif.


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Stron V  < 1 2
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Sunday, 28 April 2024 - 10:03