Shoutbox 0 nowych PW 


5 Stron V   1 2 3 > »   
Closed TopicStart new topic
> Wyścigi aut z Polski zakończyły się wypadkiem i śmiercią niewinnego człowieka na Słowacji
TeddyBear
post Sun, 30 Sep 2018 - 22:53
Post #1


Super User
Dołączył: Wed, 24 December 2008





http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,1...a=167&c=125

Nie wiedziałem gdzie to dać, ręce opadają ...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Sun, 30 Sep 2018 - 22:53
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
error.
post Sun, 30 Sep 2018 - 23:10
Post #2


Super User
Dołączył: Fri, 02 December 2016





Cymbały.
Niestety za granicą takie pajacowanie w wykonaniu naszych rodaków, to nierzadki widok.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
WLD_Wlodi
post Sun, 30 Sep 2018 - 23:10
Post #3


Frequent User
Dołączył: Sat, 26 May 2012





Jedno wyprzedzanie chłopaczków którzy jechali na weekend/narty/cokolwiek to nie wyścigi.
Ktoś popełnił błąd i teraz za to odpokutuje. Wypadki były, są i będą.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
error.
post Sun, 30 Sep 2018 - 23:19
Post #4


Super User
Dołączył: Fri, 02 December 2016





Tytuł jak to w mediach, chwytliwy. Natomiast uważam, że cymbał który decyduje się na taki manewr, robi to nagminnie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
BeeMiX
post Sun, 30 Sep 2018 - 23:23
Post #5


Moderator
Dołączył: Sat, 23 July 2005
Skąd: Nowy Jork / Choszczno





CYTAT(WLD_Wlodi @ Sun, 30 Sep 2018 - 23:10) *
Jedno wyprzedzanie chłopaczków którzy jechali na weekend/narty/cokolwiek to nie wyścigi.
Ktoś popełnił błąd i teraz za to odpokutuje. Wypadki były, są i będą.


Dokładnie. Gdyby nie to że brały udział drogie auta, nikt by o tym zdarzeniu nie pisał.


--------------------
97 Ultra White SC300 + 2JZ VVTi + GT35R + 6 speed
98 Smaragd schwarz SL500
08 S500L
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Type-R
post Sun, 30 Sep 2018 - 23:25
Post #6


Super User
Dołączył: Fri, 03 February 2006





Tytuł chwytliwy, bo to Gazeta Wyborcza.
Nie zmienia to faktu, ze jazda kierowcy Merca kabotyńska (siedzenie na dupie Ferrarce, przy poruszaniu się przeciwnym pasem, nie mając miejsca żeby zjechać na swój), i w zasadzie zamordował tego gościa w Skodzie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
error.
post Sun, 30 Sep 2018 - 23:26
Post #7


Super User
Dołączył: Fri, 02 December 2016





CYTAT(BeeMiX @ Sun, 30 Sep 2018 - 23:23) *
Dokładnie. Gdyby nie to że brały udział drogie auta, nikt by o tym zdarzeniu nie pisał.


Ja myślę, że raczej jakby nikt nie zginął.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Blaid
post Sun, 30 Sep 2018 - 23:43
Post #8


Super User
Dołączył: Tue, 08 May 2007
Skąd: Mielec





Aż się we mnie zagotowało...

Jaki realnie wyrok grozi za takie zabicie niewinnych ludzi?

Jak jakieś zawiasy i utrata prawka na 3 lata czy coś podobnego, to to jest kpina.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
yotomeczek
post Mon, 01 Oct 2018 - 00:29
Post #9


Forum Killer
Dołączył: Fri, 28 November 2008





CYTAT(WLD_Wlodi @ Sun, 30 Sep 2018 - 23:10) *
Jedno wyprzedzanie chłopaczków którzy jechali na weekend/narty/cokolwiek to nie wyścigi.
Ktoś popełnił błąd i teraz za to odpokutuje. Wypadki były, są i będą.


To nie był błąd - to był idiotyzm. Debil za kierownicą zabił niewinnego gościa (a może i jego pasażerów). Dlaczego? "Bo lubi zapierdalać" po drogach publicznych?


--------------------
Nie ma takiego okrucieństwa, do którego nie posunie się rząd, kiedy braknie mu pieniędzy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Joker
post Mon, 01 Oct 2018 - 06:32
Post #10


Forum Clubber
Dołączył: Mon, 24 March 2003





CYTAT(WLD_Wlodi @ Sun, 30 Sep 2018 - 23:10) *
Jedno wyprzedzanie chłopaczków którzy jechali na weekend/narty/cokolwiek to nie wyścigi.
Ktoś popełnił błąd i teraz za to odpokutuje. Wypadki były, są i będą.


Stary, ja rozumiem...wieczór...23 godzina.....

Ale dziś obejrzyj ten film (na trzeźwo wink.gif ) i zobacz w jakim miejscu oni to odjebali. Przy tej prędkości nie masz szans zobaczyć co nadlatuje z naprzeciwka. To nie był błąd tylko zapierdalanie po bandzie bez wyobraźni.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
_adams_
post Mon, 01 Oct 2018 - 06:50
Post #11


Forum Killer
Dołączył: Thu, 17 December 2009
Skąd: Kruszwica





Lubi czy nie lubi, nie w tym rzecz.

To był błąd kierowcy Ferrari, a jadący za nim fakt - nie miał wyobraźni. Miejsca było wystarczająco dużo aby się zmieścili skoro już zapadła decyzja że jedziemy, albo hamować wcześniej i się schować.

Na polskich drogach też się widuje takie manewry, tyle że to najczęściej firmowe Skody które grzeją na limicie i wyprzedzają wszystko i wszędzie.


--------------------
Życie jest rumakiem który nie znosi tchórzliwego jeźdźca.

B6 1.8T@GT28RS>B9 2.0T Allroad
Punto Evo 1.4T
Go to the top of the page
 
+Quote Post
KRT
post Mon, 01 Oct 2018 - 08:40
Post #12


User
Dołączył: Wed, 10 November 2010
Skąd: Nowa Huta





Znam ten odcinek drogi bardzo dobrze . Przez 3 lata dzień w dzień latałem tym odcinkiem i jest tam dużo hmmm fajnych miejsc gdzie można wyprzedzić ( jeśli znasz tą drogę ) bo linia ciągła to nie drut kolczasty ale tu widać że to chyba barany z hajsem bez umiejętności no i wyobraźni . Najgorzej jest kiedy jeden chcę zabłysnąć i pokazać jaki to z niego lepszy driver niż kolega . Dlatego na wakacje , zloty , spoty itd. zawsze wolałem jechać sam żeby mi nikt nie chciał zabłysnąć jak zje3y w Porsche i Ferrari . Ja nie dam rady .


--------------------
Hokus pokus czary mary będę dmuchać ze dwa bary
Calibra 3.0 V6 TT
Leon Cupra R
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tommo
post Mon, 01 Oct 2018 - 09:27
Post #13


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 12 February 2008
Skąd: NMiasto





CYTAT(_adams_ @ Mon, 01 Oct 2018 - 06:50) *
To był błąd kierowcy Ferrari (...)


Nie zauważyłem na filmie żeby ciągnął Cayenne na holu a przypominam, że to Porsche miało czołówkę. Nie wiem skąd te wnioski, że zawinił kierowca Ferrari ohmy.gif Fakt poszedł brawurowo i ryzykownie ale nie zmienia to faktu, że jadąc samemu, nic by się nie stało.

Kierowca Porsche zachował się beznadziejnie. Widoczność miał, bo był wyższy od ferrarki, zamiast ostro hamować i uciekać na prawy pas (jak zrobił gość w ferrarce), przytulił się do lewej chyba licząc, że wejdzie na trzeciego.


--------------------
A110S
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Aval
post Mon, 01 Oct 2018 - 09:33
Post #14


Forum Killer
Dołączył: Fri, 16 September 2011
Skąd: Warszawa





Dokładnie, gdyby gwiazdor w Porsche nie siedział mu na ogonie to byłoby to zwykłe wyprzedzanie na ciągłej bez żadnych strat i ofiar. A tak najpierw wydzwonił w tyłek Ferrari, po czym rąbnął czołówkę ze Skodą. Nie patrząc na przepisy - moralnie 100% winy leży po stronie kierowcy Porsche.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
no_fear
post Mon, 01 Oct 2018 - 09:46
Post #15


Frequent User
Dołączył: Mon, 30 January 2006





w ramach gdybania - prawdziwym "porszę" pewnie by dohamował i uciekł na prawo ... a takim suvowatym klockiem (>2t) no cóż - efekty widać na filmie dry.gif


--------------------
Sklep przeniesiony poza forum.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
_adams_
post Mon, 01 Oct 2018 - 09:49
Post #16


Forum Killer
Dołączył: Thu, 17 December 2009
Skąd: Kruszwica





Ja tam widzę światła stop w Ferrari w 15s. Purchawką szedł ogniem ale był za blisko i już nie dał rady wyhamować bo liczył że ten pójdzie dalej, no bo niby czemu nie? Miejsce było więc jadący za nim nie spodziewał się hamowania.

Poza tym nie o ciągłą tu chodzi tylko o jadących z naprzeciwka - takie manewry są bardzo ryzykowne bo nigdy nie wiesz jak ten nadjeżdżający się zachowa. jeśli już to się robi szybko i zdecydowanie, Mietek ładnie poszedł.


--------------------
Życie jest rumakiem który nie znosi tchórzliwego jeźdźca.

B6 1.8T@GT28RS>B9 2.0T Allroad
Punto Evo 1.4T
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Joker
post Mon, 01 Oct 2018 - 10:12
Post #17


Forum Clubber
Dołączył: Mon, 24 March 2003





CYTAT(_adams_ @ Mon, 01 Oct 2018 - 09:49) *
Ja tam widzę światła stop w Ferrari w 15s. Purchawką szedł ogniem ale był za blisko i już nie dał rady wyhamować bo liczył że ten pójdzie dalej, no bo niby czemu nie? Miejsce było więc jadący za nim nie spodziewał się hamowania.

Poza tym nie o ciągłą tu chodzi tylko o jadących z naprzeciwka - takie manewry są bardzo ryzykowne bo nigdy nie wiesz jak ten nadjeżdżający się zachowa. jeśli już to się robi szybko i zdecydowanie, Mietek ładnie poszedł.


a widzisz to co się dzieje w 3-4 sekundzie? Leci jak pojebany NIE WIDZĄC co się dzieje na przeciwnym (Czyli zajmowanym przez niego) pasie ! Ten z kamerą już widzi Skodę, a ten z Ferrari a tym bardziej z Cayenne nie miał najmniejszej opcji (relatywnie do prędkości).

Tu nie było miejsca na szybki i zdecydowany jak piszesz manwer, tu już brawura i pewność siebie wzięła górę.

Ja nie wyobrażam sobie, że parzę grubo lewym pasem nie widząc co się na nim za łukiem dzieje. Moc i heble to nie wszystko.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Maciek1234
post Mon, 01 Oct 2018 - 10:14
Post #18


Forum Homee
Dołączył: Tue, 11 January 2005
Skąd: łódzkie





Zwraca uwagę niezbyt bystra postawa kierowcy w srebrnym aucie (Suzuki SX4?). Widzi w lusterkach zbliżające się z dużą prędkością Ferrari, z przeciwka jedzie Fabia, która już ucieka na pobocze. Gdyby człowiek ze srebrnego auta również zjechał na pobocze, można by uniknąć tej katastrofy.


--------------------
Porsche 911 (992)
BMW X7 M60iX (G07)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tommo
post Mon, 01 Oct 2018 - 10:21
Post #19


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 12 February 2008
Skąd: NMiasto





Ja widzę że zjechał. Od 7 sec prawe koła poza ciągłą linią pobocza.


--------------------
A110S
Go to the top of the page
 
+Quote Post
srbenda
post Mon, 01 Oct 2018 - 11:04
Post #20


Forum Killer
Dołączył: Mon, 05 September 2005
Skąd: Katowice / Banja Luka





Weźcie pod uwagę że większość typowych kierowców (nikogo nie obrażam) nie wypatruje przez cały czas bezmózgów lecących na czołówkę.


--------------------
#włoszczyzna
Go to the top of the page
 
+Quote Post

5 Stron V   1 2 3 > » 
Closed TopicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Friday, 19 April 2024 - 06:41