Shoutbox 0 nowych PW 


4 Stron V  < 1 2 3 4 >  
Reply to this topicStart new topic
> Jazda po torze szybkim autem jako prezent, czy warto? na jakim obiekcie? z czyjej oferty?
MadeInPoland
post Thu, 07 Feb 2019 - 23:30
Post #41


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





OK poniewaz widac, ze tutaj inicjatywe przejmuja wieczornie przyjmowane przez niektorych procenty to ja odpuszczam. Kazdy wie, ze pozycja lezaca umozliwia lepsze czucie wozu i taka pozycja oszczedza kregoslup. Kto ma inne zdanie niech tworzy fizyke na nowo i powie Holowczycowi, ze jego kregoslup w Egipcie zlamal sie z powodu magii zwanej czarna.


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Thu, 07 Feb 2019 - 23:30
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Andrzejsr
post Fri, 08 Feb 2019 - 01:04
Post #42


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 24 March 2015





Może trzeba sprecyzować - wydmy , fruwanie i twarde lądowania, czy gładki asfalt toru. Nie byłoby nieporozumień. Ułęż z filmu od którego się zaczelo jest prawie rajdowy- dziury, uskoki, kloce betonu po lampach lotniska przy asfalcie itd, ale nie aż tak przecież.


--------------------
Alfa Romeo 156 Cup 2.0 TS
Westfield SEiW Aerorace 2.0 --> aswestfield.wordpress.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rideronthestorm
post Fri, 08 Feb 2019 - 01:14
Post #43


Rookie
Dołączył: Mon, 04 February 2019





CYTAT(jackkpl @ Wed, 06 Feb 2019 - 14:21) *
Wezcie pod uwage,ze takie wypozyczanie jest fajne, dopoki nic sie nie stanie. Jak sie stanie, to za lotusa bylo 315k odpowiedzialnosci smile.gif. Mi sie nim fajnie jechalo, ale auto odklejalo tylek przy odpuszczeniu gazu. Musialem totalnie zmienic styl jazdy wzgledem rxa. Opona to byla jakas potenza chyba, taki sredni semi slick.

Na poznaniu mozna wynajac od jednego z instruktorow wybebeszone e46 330i. Caly dzien to bylo 3-4k pln i za ta kase robisz 200-250km po torze bez ograniczen. W tym byla oplata za tptd.




Czyli jazde tym lotusem tez srednio polecasz? Bedac kiedys w Kielcach na torze, uslyszalem ze w ich Drving Experience przejazdy sa ubezpieczone, ale oczywiscie na zasadzie franszyzy - tzn. w razie uszkodzen klient placi pierwsze iles tam tysiecy (nie pamietam dokladnej kwoty), ale reszte pokrywa ubezpieczyciel.


CYTAT(GodISmE @ Wed, 06 Feb 2019 - 18:52) *
Lepiej dozbierać, kupić tani lot Ryanairem do Londynu i wybrać się na przejażdżkę M4 po BrandsHatch za 99 funtów, lub singleseaterem+M4 za 189 funtów. Albo to! F4 + M4 za 229 funtów. https://www.msvdrivinggifts.com/driving-exp...ence/f4-master/

Nie zapomnisz do końca życia wrażenia w singleseaterze jadąc w dół po Paddock Hill Bend!
Ja tak zacząłem przygodę z jazdą po torze 5 lat temu.

Wyglada to na swietna opcje, i to nawet w niezlej cenie. Szkoda ze tak daleko, jakby bylo blizej, to bym na pewno rozwazyl.
Jedno mnie zastanawia - na kazdym wideo z tymi formulami 4 jazda nimi wyglada strasznie wolno. Zarono z zewnatrz jak i z srodka. Czy one daja takie wrazenia, ze ludzie boja sie nimi jezdzic, czy o co chodzi? Nie pasuja mi do nich na pewno wolnoobrotowe silniki.
W ogole Wielka Brytania jest dla mnie wzorem, jesli chodzi o kulture motorsportowa. Maja mnostwo lig, zawodow, torow i cala flote roznych torowych i torowo-drogowych wydumek - kitcary, Bike Engined Cars itd., tak ze kazdy znajdzie serie wyscigowa dla swojego auta i w swoim budzecie.

Ktos tu wzesniej wspominal o Nordschleife. Nie bylem jeszcze, ale kiedys sie interesowalem i wlasnie w ramach tego riserczu zauwazylem, ze wypozyczanie aut na tor moze byc sensowne. Wokol ringu jet sporo wypozyczalni sportowych aut z przeznaczeniem na tor i mialem nadzieje, ze w naszym kraju tez sie kilka takich znajdzie, np. w okolicach Poznania. Niestety, z tego co piszecie, to temat wlasciwie nie istnieje.

Podsumowujac dotychczasowe rozwazania:
- auto prezent, tylko bedac swiadomym jak to wyglada w rzeczywostosci. Dla kontrastu do wrzuconego wcczesniej wideo z gosciem w gtrze, tu onboard z Atoma na Ulezu:
https://www.youtube.com/watch?v=zEIO8M-zEiY
Goscia nawet obrocilo i nikt nie robil z tego problemu. Nie widze tez dodatkowego pedalu hamulca dla instruktora, o ktorym ktos wczsniej pisal.
Tu podobne kolko xbowem z Jastrzebia:
https://www.youtube.com/watch?v=vLIBCBSMsEs

- Lotus na Silesia Ring wydaje sie ciekawa opcja - jedyny negatyw to brak ubezpieczenia i wysoka wartosc tego auta?
- Majac troche czasu i srodkow zostaja eventy w UK albo wyjazd na Ring smile.gif
- Jeszcze jedna opcja jaka znalazlem, to wypozyczenie auta na sesje na Slovakia Ring. Maja kilka roznych wozow, ceny od ok. 250Euro za 30 minut type-r http://www.slovakiaring.sk/en/products/renting-a-car/
Go to the top of the page
 
+Quote Post
piwo
post Fri, 08 Feb 2019 - 05:58
Post #44


I live here !
Dołączył: Wed, 03 February 2010
Skąd: Marki





CYTAT
Kazdy wie, ze pozycja lezaca umozliwia lepsze czucie wozu

chyba tylko przy pasach 6 punktowych. przy seryjnych przy pozycji chocby lekko lezacej czucie auta jest zerowe. na filmi widze zwykle pasy wiec instruktor mial racje.


--------------------
930kg+320KM+RWD+LSD+RaceTCS+lotus111r abs+semislick
1/4 2013r, 180KM: 13,806s
Tor Poznań 1m48,467s, Łódź 57,517s a052 przod, vr2 r7a(hl) tyl
0-200km/h 2020r www.youtube.com/watch?v=jj-Hbidv43s
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MadeInPoland
post Fri, 08 Feb 2019 - 07:42
Post #45


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





OK niech pasy determinuja czucie pojazdu, niech bedzie smile.gif to jest jakas racja przy wygodzie w korzystaniu z fotela? Producent nie ma 'racji', ale intruktor juz tak. Z mojej strony koniec tematu foteli i pasow w tym temacie bo widze, ze chec napisania czegos antymnie przerasta u niektorych zdrowy rozsadek i sprowadzaja rozmowe do poziomu piaskownicy. Sprawy sa oczywiste i nie wymagaja dyskusji, kazdy znajdzie w sieci informacje w temacie. Jak ja komus daje jezdzic moimi cywilnymi wozami to nie ustawiam mu fotela tylko informuje gdzie i jak regulowac i nie dochodze sie o jakies racje. P.S. najczestsza choroba zawodowa kierowcow to jaka jest? Wtorne schorzenia kregoslupa. Zastanow sie Andrzejrs czy gdyby jezdzili w pozycji lezac jak w f1 to mieliby problemy i nie wprowadzaj w blad ludzi piszac, ze to wszystko jest cacy i wez pod uwage, ze statystyczny kierowca ciezarowki ma pneu fotel i nieraz kabine.


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
burski
post Fri, 08 Feb 2019 - 09:16
Post #46


Super User
Dołączył: Thu, 13 September 2007
Skąd: Warszawa





CYTAT(MadeInPoland @ Fri, 08 Feb 2019 - 07:42) *
statystyczny kierowca ciezarowki ma pneu fotel i nieraz kabine.

Ale ten fotel jest w pionie.
Nie można brać pod uwagę jedynie fizyki, a zapominać o anatomii - to chyba chciał przekazać Andrzejsr.
Nota bene Alnoso kiedyś też się wykluczył z powodu kręgosłupa w super bezpiecznej pozycji leżącej.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
piwo
post Fri, 08 Feb 2019 - 09:36
Post #47


I live here !
Dołączył: Wed, 03 February 2010
Skąd: Marki





CYTAT
OK niech pasy determinuja czucie pojazdu, niech bedzie

oczywiscie ze tak.
to pasy przytwierdzaja ciebie do fotela. jesli poruszasz sie w fotelu to nie ejstes w stanie odczuwac przeciazen bo twoje cialo porusza sie razem z nimi. zwykly pas w pozycji lezacej nie przytwierdza ciebie do fotela wiec czucie spada. przy 6 punkcie i pozycji lezacej pewnie twoje cialo jest przytwierdzone do fotela wiec mysle ze i czucie jest ok.


--------------------
930kg+320KM+RWD+LSD+RaceTCS+lotus111r abs+semislick
1/4 2013r, 180KM: 13,806s
Tor Poznań 1m48,467s, Łódź 57,517s a052 przod, vr2 r7a(hl) tyl
0-200km/h 2020r www.youtube.com/watch?v=jj-Hbidv43s
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MisioLBN
post Fri, 08 Feb 2019 - 10:31
Post #48


Forum Homee
Dołączył: Tue, 16 December 2014





Po tych dyskusjach dziś wsiąde do samochodu i ustawie sobie fotel zgodnie z zaleceniami... Po dłuższych trasach boli mnie zwykle kark w GOlfie jak i w 206 dokładnie tak samo. W 206 jeździłęm na leżąco przez co odrywalem mocno głwoę do przodu a w golfie bardziej w pionie i wyżej ale dalej tak samo boli mnie kark.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rado00
post Fri, 08 Feb 2019 - 10:44
Post #49


Frequent User
Dołączył: Sat, 24 April 2010





Dodam jeszcze od siebie - w tamtym roku dostałem prezent z devil cars - ariel atom na jastrzębiu, instruktor zakazal jakiegokolwiek wyprzedzania, jak dojechalem do jakiegos auta to kazal sie zatrzymac i zaczekac az to auto odjedzie przynajmniej na pol nitki, 2 razy musialem sie zatrzymywac, ponadto instruktor mial swoj hamulec z ktorego czesto korzystal, jednym slowem jak chcesz zobaczyc auto na zywo i podotykac kierownice to spoko, jak chcesz pojezdzic mocniej na torze to zapomnij o tego typu inprezach


--------------------
ST205 street & ST185 rally & GSXR1000 K7 street & GSXR600 K4 track & ZXR400 track
Go to the top of the page
 
+Quote Post
GodISmE
post Fri, 08 Feb 2019 - 19:15
Post #50


Super User
Dołączył: Fri, 08 April 2016





CYTAT(rado00 @ Fri, 08 Feb 2019 - 10:44) *
Dodam jeszcze od siebie - w tamtym roku dostałem prezent z devil cars - ariel atom na jastrzębiu, instruktor zakazal jakiegokolwiek wyprzedzania, jak dojechalem do jakiegos auta to kazal sie zatrzymac i zaczekac az to auto odjedzie przynajmniej na pol nitki, 2 razy musialem sie zatrzymywac, ponadto instruktor mial swoj hamulec z ktorego czesto korzystal, jednym slowem jak chcesz zobaczyc auto na zywo i podotykac kierownice to spoko, jak chcesz pojezdzic mocniej na torze to zapomnij o tego typu inprezach


Dokladnie, w UK sa bardziej wyluzowani na tym punkcie. A single seaterze to wiadomo, jestes sam!


--------------------
www.timeattackpoland.pl / Nissan 350z HR
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kompot
post Fri, 08 Feb 2019 - 22:19
Post #51


Forum Clubber
Dołączył: Thu, 17 February 2005





Kolega raz jechał Gallardo i wrażenia jak wyżej - natrętny instruktor, jakieś awersje do zmiany trybów jazdy i używania łopatek - wiadomo, to jest biznes, a auta wypożyczane są na granicy kosztów - śmiertelnicy nie zdają sobie sprawy z kosztów, którzy niektórzy już tu wymienili. Ogólnie niefajna atmosfera spiny.
Osobiście jechałem raz Arielem 3Sz fajnym instruktorem (zaprosił mnie znajomy właściciel, po koledze od Gallardo przeszły mi już pomysly płacenia za te 'atrakcje') i wspominam bardzo fajnie, bo jechało to podobnie do moto, które wówczas posiadałem jednocześnie z kiblowatym samochodem, mega wrażenia jeśli chodzi o osiągi i dźwięk+kompresor. ALE: znajomy właściciel, fajny instruktor, nie płaciłem za to smile.gif
Ogólnie raczej nie polecam, jeśli już to zdecydowanie coś otwartego i bardzo szybkiego, na pewno nie porsche/ferrari/lambo, bo może zakręcisz na 1. i 2. biegu i nic więcej z tego nie wyciągniesz. Polecam opcję tor. Inna opcja to auto z wypożyczalni na weekend i ewentualnie akcja typu ten mały tor w Toruniu - kiedyś tam wjechałem dająć cieciowi 20 zł na bramie i upalałem godzinę.
Inna propozycja to swift na nurbie ale to już inne koszty i logistyka, ewentualnie wyjazd swoim autem i w ramach przygody odwiedzenie muzeów VW, Porsche, Audi, BMW, MB - też polecam.


--------------------
E90 330d LCI
BTG 9:49 (IS200)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rideronthestorm
post Sat, 09 Feb 2019 - 23:38
Post #52


Rookie
Dołączył: Mon, 04 February 2019





Auto z wypozyczalni tez rozkminialem, ale problem jest taki, ze w kazdej w ktorej pytalem jest to nielegalne i oblozone ogromnymi karami. Do tego wyczytalem, ze auta sa wyposazone w GPS. Przykladowo za wjazd autem (np. BMW M2) na tor w jednej z wypozyczalni jest w regulaminie kara 50.000zl. "Wypozyczalnia aut sporotwych" - a jakiekolwiek uzycie sportowe surowow zabronione sad.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bio
post Sun, 10 Feb 2019 - 10:56
Post #53


Forum Killer
Dołączył: Wed, 13 August 2008
Skąd: Bratislava





CYTAT(rideronthestorm @ Sat, 09 Feb 2019 - 23:38) *
Auto z wypozyczalni tez rozkminialem, ale problem jest taki, ze w kazdej w ktorej pytalem jest to nielegalne i oblozone ogromnymi karami. Do tego wyczytalem, ze auta sa wyposazone w GPS. Przykladowo za wjazd autem (np. BMW M2) na tor w jednej z wypozyczalni jest w regulaminie kara 50.000zl. "Wypozyczalnia aut sporotwych" - a jakiekolwiek uzycie sportowe surowow zabronione sad.gif

Może dlatego, że to jest właśnie "Wypożyczalnia aut sportowych", a nie "Wypożyczalnia aut do jazdy sportowej/po torze".

Jakby ludzie chcieli to drugie, to załamali by się kosztami wypożyczenia. Nie oszukujmy się - eksploatacja takiego wozu przy torowych jazdach to nie jest "bon za 1000zł".

Dla przykładu ceny:
https://www.trackdays.co.uk/trackday-car-hire/
https://www.rmatrackdays.com/Cars

Zapłata 3300 PLN za zwykłe MX-5 już tak fajnie nie wygląda nie?


--------------------
Blog Motoryzacyjny TorquedMad mind - tqmm.pl
FB: @torquedmadmind
Insta: @tqmmpl
Twitter: @tqmmpl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
As_
post Sun, 10 Feb 2019 - 15:18
Post #54


Forum Killer
Dołączył: Sun, 17 February 2008
Skąd: W-wa





Dwie stowy to placilem za 10 kolek wybebeszona 106xs na smietnik oponach
Troche sie dziwie ze sie dziwicie ze za tysiaka nie mozna katowac do woli samochodu 100 razy drozszego.


--------------------
papierowe konie + oszukane 4x4
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rezor
post Sun, 10 Feb 2019 - 15:41
Post #55


Forum Killer
Dołączył: Mon, 26 October 2015





CYTAT(MadeInPoland @ Thu, 07 Feb 2019 - 23:30) *
OK poniewaz widac, ze tutaj inicjatywe przejmuja wieczornie przyjmowane przez niektorych procenty to ja odpuszczam. Kazdy wie, ze pozycja lezaca umozliwia lepsze czucie wozu i taka pozycja oszczedza kregoslup. Kto ma inne zdanie niech tworzy fizyke na nowo i powie Holowczycowi, ze jego kregoslup w Egipcie zlamal sie z powodu magii zwanej czarna.

Dodam swoje parę groszy. Fizyka swoje ale blędnik swoje. Pozycja w f1 wynika bardziej z przeciążeń i pomaga przeciwdziałać odplywaniu podczas wysokich przeciążeń. Czucie pojazdu jest lepsze w pozycji bliskiej pionowej i najlepiej gdy środek ciężkości pojazdu znajduje się blisko środka ciężkości kierowcy.


--------------------
Projekt: Mustang SN95 '94 coupe 302W 280KM
Daily: 300C '05 Wagon 5.7 AWD 360KM
Praca: Rimac <TBD>
Go to the top of the page
 
+Quote Post
TomekST
post Mon, 11 Feb 2019 - 09:14
Post #56


Frequent User
Dołączył: Sun, 03 March 2013





Obciążenie krążków międzykręgowych do 50% jest dla nich zbawienne, bo to są „gąbki” i im więcej wciągają i wydalają wody tym dla nich lepiej. Przejeżdżanie kilku, kilkunastu minutowych torowych prób / OSów jest dla nich zbawienne. Problem zaczyna się gdy specyfika toru / próby zaczyna je obciążać mocniej niż 50% (hopy, dziury, wyryp).

Ale i tak najgorsze co można im zrobić to podnosić duże ciężary na zgiętym kręgosłupie albo kilku godzinna jazda bez przerw. Jeśli to staje się regularne to mamy gotowy przepis na problemy z kręgosłupem.


--------------------
..:: www.promoto.nutron.pl ::..
GR Yaris 2020 / Focus RS mk3 / Fiesta ST150 / Focus ST225
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Puco
post Mon, 11 Feb 2019 - 11:11
Post #57


User
Dołączył: Fri, 27 June 2008





Świetnie że próbujecie zadbać o forumowe kręgosłupy, ale proponuje przenieść dyskusje o ustawieniach fotela do innego tematu, a tutaj skupić się na konkretnych opcjach eventów/ jazd torowych/ szkoleń.

Interesuje się tematem już jakiś czas, z tym że na wejściu odrzuciłem wszelkiego typu motoprezenty, bardziej interesuje się opcją nastawianą typowo na jazdę torową, jakieś szkolenie itp. i ciekawi wygląda opcja Brands Hatch, myślałem też o Lotusie w Kamieniu Śląskim jednak troszkę zniechęcają zapisy w umowie a cena wiele nie odbiega od BH, wszelkie opinie i opcje które jeszcze nie padły w tym temacie mile widziane. Będę przejeżdżał niedaleko Nurburging pod koniec marca i kusi mnie zrobienie małego objazdu i przerwy w trasie, nocleg po drodze i wynajęcie auta na dwa-trzy kółka z instruktorem, które wypożyczalnie polecacie?

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rezor
post Mon, 11 Feb 2019 - 11:40
Post #58


Forum Killer
Dołączył: Mon, 26 October 2015





Bardziej w temacie: W zeszłym roku byłem na evencie organizowanym przez toyotę i można było się przejechać nowym lexusem sc500. Najpierw po prostej z przedstawicielem, a potem nieco bardziej poszaleć na płycie lotniska. Jedna osoba tylko dostała opiernicz bo na trawie poszła bokiem i obsługa lotniska się wkurzyła. Całość mimo, że darmowa to bardziej swobodna niż ten płatny przejazd z filmiku...


--------------------
Projekt: Mustang SN95 '94 coupe 302W 280KM
Daily: 300C '05 Wagon 5.7 AWD 360KM
Praca: Rimac <TBD>
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Puco
post Mon, 11 Feb 2019 - 12:23
Post #59


User
Dołączył: Fri, 27 June 2008





Ja byłem na prezentacji meg 4 rs w Poznaniu, na torze pełny ogień z podpowiedziami instruktorów jak jechać jeszcze szybciej, na kartingu twingo gt tez bez odpuszczania, testy meg gt "na mieście", było nawet auto do testów zawieszenia którym po krótkiej rozmowie z jednym z Panów z rp pojechałem sobie "protestować" procedurę startu na prostej do parkingu, było widać duże wsparcie importera i można było się autami naprawdę pobawić i przy okazji czegoś nauczyć, ale niestety takie eventy tylko na zaproszenie
Go to the top of the page
 
+Quote Post
R2rrr
post Mon, 11 Feb 2019 - 15:26
Post #60


Frequent User
Dołączył: Sun, 21 December 2003
Skąd: WE





CYTAT(burski @ Tue, 05 Feb 2019 - 09:46) *
Ja nie polecam tych motoprezentów, prezentów marzeń, czy szybkich prezentów itp.

Po pierwsze jakość obsługi jest fatalna - nie odbierają telefonów, większości "atrakcji" nie da się zarezerwować, bo auto niedostępne, tor niedostępny, termin niedostępny - trzeba wymieniać na to, co jest. Więc dostajesz Evo VII składane z 4 na Modlinie, źle wystrojone na oponach ze śmietnika i jeszcze sterczą nad Tobą ludzie, żeby przypadkiem gazu nie dodać.


Dokładnie tak+ kilka różnych systemów rezerwacyjnych (xprezentu, przekierowanie na inny formularz, wypełnianie wszystkiego raz jeszcze po czym na koniec informacja, że jednak termin niedostępny). Straciłem w ten sposób kilkaset złotych bo już mi się nie chciało z infolinią użerać.
Także serdecznie odradzam tego typu pośredników.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

4 Stron V  < 1 2 3 4 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 15:00