Shoutbox 0 nowych PW 


2 Stron V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> W jaki sposób mogę podtuningować samochód Toyota Celica
Sarithis
post Tue, 21 Mar 2017 - 17:04
Post #1


Rookie
Dołączył: Tue, 21 March 2017





Witam,

Na wstępie powiem, że jest to moje pierwsze auto, a motoryzacją NIGDY się nie interesowałem, więc jestem jeszcze kompletnym laikiem.
Posiadam samochód Toyota Celica GTS T23, rocznik 2004, silnik 1.8, 192KM. Jest to najmocniejsza wersja tego modelu auta. Silnik VVTL-I posiada układ zmiennych faz rozrządu.
Mój mechanik twierdzi, że nie powinienem tego auta już w żaden sposób tuningować, ponieważ i tak już z niego nic nie wycisnę - dalsze zwiększanie mocy narazi ten silnik na zatarcie i o wiele szybszą eksploatację. Czy to prawda? Jeśli nie, to co mógłbym tam wsadzić? Nie chodzi tylko o moc, ale też o wygląd auta. Rozważałem już sporo możliwości, ale tak jak pisałem - nie znam się na tym, więc sam nie wiem, czy wybrane przeze mnie części w ogóle będą pasować, albo czy na rynku są lepsze odpowiedniki:
- chiptuning - mechanik stanowczo odradzał, ale chciałbym znać Waszą opinię
- świece Brisk
- strumienica wydechu Michael Sport - nie wiem za bardzo, czy to cokolwiek da w przypadku mojego auta, dlatego pytam tutaj
- tłumik sportowy ULTER - mój obecny trochę trzeszczy, coś w środku się urwało i nie potrafią tego naprawić
- wkład filtra powietrza PIPERCROSS (sport)
- układ dolotowy COLD AIR
- dystanse do kół - podobno pogorszą przyczepność i rozkład ciężaru samochodu, czy to prawda?

Będę wdzięczny, jeśli udzielicie mi rady w związku z powyższymi częściami, ewentualnie coś oprócz tego powinienem kupić? Może z czegoś zrezygnować?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Tue, 21 Mar 2017 - 17:04
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
WLD_Wlodi
post Tue, 21 Mar 2017 - 19:40
Post #2


Frequent User
Dołączył: Sat, 26 May 2012





Pomyśl jeszcze nad podświetlanymi dyszami spryskiwaczy i chromowanymi ramionami wycieraczek.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Sarithis
post Tue, 21 Mar 2017 - 19:51
Post #3


Rookie
Dołączył: Tue, 21 March 2017





CYTAT(WLD_Wlodi @ Tue, 21 Mar 2017 - 19:40) *
Pomyśl jeszcze nad podświetlanymi dyszami spryskiwaczy i chromowanymi ramionami wycieraczek.


Yep, do tego jeszcze zawieszenie kompletu choinkowego na antenie radia i zamontowanie niebieskiego podświetlenia w środku tongue.gif. Po to założyłem ten wątek, aby rozwiać moje wątpliwości. Jeśli uważacie, że W OGÓLE nie powinienem ruszać tego auta i zostawić je w stanie fabrycznym, żeby uniknąć tzw. "wiejskiego tuningu", to proszę powiedzcie mi o tym ^^ Sarkastyczne komentarze nie są na miejscu, bo rozmawiacie z laikiem, a nie weteranem motoryzacji... nie wiem co jest dobre, a co złe.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
*Pinio
post Tue, 21 Mar 2017 - 20:29
Post #4


User
Dołączył: Fri, 26 September 2008
Skąd: Wlkp





Nie wiem który numer Gt czytasz ... Ale stanowczo zbyt stary


--------------------
Największe kłamstwo w Internecie - Szukałem, ale nie znalazłem
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Porszak
post Tue, 21 Mar 2017 - 20:30
Post #5


Forum Homee
Dołączył: Thu, 22 January 2004
Skąd: bełchatów





a czy zanim zalozyles ten watek to w ogole cokolwiek wczesniej poszukales?
ile kasy masz na mody? bo to jest klucz do wszystkiego.


--------------------
„Dokładnie wiadomo, kiedy ludzie zaczęli się ścigać: gdy tylko zbudowali drugi samochód.”
-by Richard Petty NASCAR racedriver

corsa c16xe N/A 176KM/187Nm powered by corsasport.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kwaszak
post Tue, 21 Mar 2017 - 20:49
Post #6


User
Dołączył: Sun, 13 August 2006





Kup BMW wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
16vg60
post Tue, 21 Mar 2017 - 21:51
Post #7


Forum Killer
Dołączył: Sat, 11 June 2011
Skąd: lublin





CYTAT(*Pinio @ Tue, 21 Mar 2017 - 20:29) *
Nie wiem który numer Gt czytasz ... Ale stanowczo zbyt stary


laugh.gif laugh.gif

Faktyczne jakbym czytal gt z 2000r ,do listy jeszcze magnetyzery i mamy typowe mody z lat 90/00 :-)

Jak nie masz kpl. zielonego pojecia ,to jezdzic seria i czytac podobne tematy ,cos sie dowiesz i bedzie Ci latwiec cos chciec


--------------------
GOLF MK4 R32 OEM-niuu toys
RS4 B5 SPORTEC -family cars
S3 8l ABT ,BAM ,Imola Gelb -wife car
GOLF MK2 RALLYE R32 4M...-toys
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Sarithis
post Tue, 21 Mar 2017 - 22:21
Post #8


Rookie
Dołączył: Tue, 21 March 2017





CYTAT(*Pinio @ Tue, 21 Mar 2017 - 20:29) *
Nie wiem który numer Gt czytasz ... Ale stanowczo zbyt stary


Nie wiedziałem o istnieniu tego czasopisma do momentu, w którym przeczytałem Twój komentarz ;p Mam rozumieć, że w tych czasach nie montuje się już do aut takich rzeczy jak strumienica wydechu, świece brisk, czy tłumik sportowy?

CYTAT(Porszak @ Tue, 21 Mar 2017 - 20:30) *
a czy zanim zalozyles ten watek to w ogole cokolwiek wczesniej poszukales?
ile kasy masz na mody? bo to jest klucz do wszystkiego.


Tak, czytałem sporo. Niestety jak widać, informacje które zebrałem są albo przestarzałe, albo sprzeczne, albo z niepewnego źródła. DLATEGO właśnie zwracam się do Was - weteranów i ekspertów od tuningowania - z nadzieją, że mi choć trochę doradzicie. Niestety póki co tylko dwie na pięć odpowiedzi wnoszą coś konkretnego do tematu (Twoja i 16vg60). Mój budżet: 5000 - 10000 zł.

CYTAT(16vg60 @ Tue, 21 Mar 2017 - 21:51) *
laugh.gif laugh.gif

Faktyczne jakbym czytal gt z 2000r ,do listy jeszcze magnetyzery i mamy typowe mody z lat 90/00 :-)

Jak nie masz kpl. zielonego pojecia ,to jezdzic seria i czytac podobne tematy ,cos sie dowiesz i bedzie Ci latwiec cos chciec


Pewnie na tym się skończy z takim feedbackiem :/ Człowiek chce się czegoś nauczyć, czegoś się dowiedzieć, a ludzie zamiast pomóc nowicjuszowi, ciskają w niego uszczypliwymi sarkazmami. Oczywiście nie mam tu Ciebie na myśli.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Porszak
post Tue, 21 Mar 2017 - 22:30
Post #9


Forum Homee
Dołączył: Thu, 22 January 2004
Skąd: bełchatów





chlopaki z ztr tuning kidys zastec meczyli ten silnik.
poszukaj tu na forum, jak szukajka nie dziala to wpisz ten silnik/jego ozn/ model auta w google dodajac racingforum, cos powinno wypasc. byl jakis kompresor od TTE chyba kiedys
na jakies bardzo powazne mody dycha to bedzie za malo(stozki itp sobie daruj) wiec lepiej to odloz i smigaj tym autem, bedziesz mial na dobry olej, serwis itd


--------------------
„Dokładnie wiadomo, kiedy ludzie zaczęli się ścigać: gdy tylko zbudowali drugi samochód.”
-by Richard Petty NASCAR racedriver

corsa c16xe N/A 176KM/187Nm powered by corsasport.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Sarithis
post Tue, 21 Mar 2017 - 23:08
Post #10


Rookie
Dołączył: Tue, 21 March 2017





CYTAT(Porszak @ Tue, 21 Mar 2017 - 22:30) *
chlopaki z ztr tuning kidys zastec meczyli ten silnik.
poszukaj tu na forum, jak szukajka nie dziala to wpisz ten silnik/jego ozn/ model auta w google dodajac racingforum, cos powinno wypasc. byl jakis kompresor od TTE chyba kiedys
na jakies bardzo powazne mody dycha to bedzie za malo(stozki itp sobie daruj) wiec lepiej to odloz i smigaj tym autem, bedziesz mial na dobry olej, serwis itd


Ok, dzięki za opinię, tak zrobię smile.gif Jeśli niczego konkretnego tu nie znajdę, to daruję sobie wszelkie modyfikacje silnika.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nomad66
post Wed, 22 Mar 2017 - 05:33
Post #11


Forum Killer
Dołączył: Tue, 17 March 2015





układy wydechu typu ulter mają tylko wyglądać sportowo, prawdziwie sportowe wydechy gotowe to supersprint czy akrapovic. Patrząc na stosunek mocy z litra (106,6KM/L) Każda ingerencja w silnik wolnossący wiąże się już z ogromnymi kosztami i niewielkimi przyrostami.Jeździj serią, i tak jak na pierwsze auto to szybki wóz.
Prędzej możesz zwrócić uwagę na zawieszenie (jakieś bilstein b6/koni sport + sprężyna eibach/h&r/weitec lub dobry gwint) czy hamulce (stan przewodów, większe tarcze i zaciski, wyczynowe odpowiedniki z dopuszczeniem do użytku drogowego). Szybkie auto to nie tylko mocny silnik.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kowalczykowy
post Wed, 22 Mar 2017 - 09:40
Post #12


Super User
Dołączył: Sat, 02 November 2013





Masz dwie możliwości, albo zostawiasz silnik w postaci wolnossącej albo zakładasz turbo. Wolnossące modyfikację dadzą mniej ale też będą tańsze do pełnego momentu. musisz sobie ustalić jaki masz cel mocowy jak chcesz +25/30KM to ostrzejsze wałki dobry dolot/wydech i strojenie np ecumaster em det3 powinno zamknanc się w 4k. Jeśli chodzi o turbo to już temat na dłuższą lekture. Możesz założyć tzw soft turbo do seryjnego silnika i malo dmuchać w nadziei że silnik to przyjmie będzie to ok 7k za 80-100KM, albo odrazu pójść na gubo zakuc silniki i przygotować go na moce 400+ kasa 15k. WybierZ sobie i znajdź jaki zakład tuningowy. Skąd jesteś


A ps, żadne zatarcia nie mają związku z podnoszeniem mocy... Czasem może coś wybuchnąć ale to jak się spierdzieli robotę . Pozdro;)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pinin
post Wed, 22 Mar 2017 - 10:27
Post #13


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 24 November 2004
Skąd: Warszawa - Wawer





Przy takim budżecie ogarnij sobie kolektor wydechowy, wydech, dolot i strojenie.
Możesz polecieć z wałkami, w anglii tego trochę znajdziesz. Jeśli ma być dość szybko, to szukaj kompresora z TTE, i najważniejsze - zmień mechanika do tego typu grzebania. Pojęcia nie ma za grosz o takich tematach.
Co do dystansów, to przez zwiększenie rozstawu kół zmieniasz charakterystykę prowadzenia - najpierw zainwestuj w dobre gumy a potem baw się z takimi tematami smile.gif


--------------------
| Pinin Racing | Warsaw Speed Team | Prorace | TheTechGuy |
'96 CaliforniaCento

www.facebook.com/dragracingsafety
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rezor
post Wed, 22 Mar 2017 - 10:49
Post #14


Forum Killer
Dołączył: Mon, 26 October 2015





jak wyżej: ogumienie, potem zawias. Raczej tym na ćwiartki śmigał nie będziesz więc o moc powinieneś się martwić na końcu. Jak będzie za wolny, a kasy brak to jogging, żeby zrzucić parę kilo + wywalenie zbędnych gratów z samochodu smile.gif


--------------------
Projekt: Mustang SN95 '94 coupe 302W 280KM
Daily: 300C '05 Wagon 5.7 AWD 360KM
Praca: Rimac <TBD>
Go to the top of the page
 
+Quote Post
goldi860628
post Wed, 22 Mar 2017 - 12:27
Post #15


Super User
Dołączył: Mon, 23 June 2008
Skąd: KrK/RbK





proponuje zaczac od hamowni smile.gif i zobaczyc ile brakuje do serii.. a budzet wlasnie przeznaczyc na ten cel by seryjna moc znow byla wink.gif


--------------------
 Toyota MR2 sw21 (5sfe(2,2 N/a) --> 5sfTe(2,2 + T) --> 3sgTe(2,0 T) -> 1MZfe(3,0 V6) --> ??) powered by Me & Tyłozmyk :)   
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kras
post Wed, 22 Mar 2017 - 14:30
Post #16


Forum Clubber
Dołączył: Sun, 10 April 2005
Skąd: WWA/Tripolis





CYTAT(kowalczykowy @ Wed, 22 Mar 2017 - 09:40) *
jak chcesz +25/30KM to ostrzejsze wałki dobry dolot/wydech i strojenie np ecumaster em det3 powinno zamknanc się w 4k.

Hahahahaha. Dobre. Ty wiesz o jakim silniku tu mowa?To nie B18C. Bedziesz mial szczescie jesli takimi modami przebijesz w nim 200PS...i to zakladajac, ze jakos w miare trzyma serie.
Ruszanie 2ZZ to rzezba w g... chyba, ze sie za to zabrac jak ZT. Tylko ze tam budzet to blizej 40k niz 4.

Najprosciej i najtaniej - poszukac uzywki kompresora TTE lub Lotusa (zdarzaja sie po 4-5kPLN) plus strojenie i miec nadzieje, ze nic nie kleknie. Moze te 230PS i troche momentu wyjdzie. Ale nie nastawialbym sie na jakakolwiek dlugowiecznosc/bezawaryjnosc tego motoru.


--------------------
Kra$
And JDM again... :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Owko
post Wed, 22 Mar 2017 - 23:01
Post #17


don padre
Dołączył: Thu, 18 September 2003
Skąd: officially Boat.





Jeśli auto jest w pełni sprawne (prawie na pewno nie jest) to:
1. Dobre opony.
2. Zawias.
3. Hamulec.
4. Ewentualnie odelżać, zależy, czy z autem wiążesz się na zawsze/akceptujesz, że tuningowane radykalnie straci przy odsprzedaży.

PS. Nie kozaczyć na drogach publicznych, przejechać się na TPTD.
PS2. Nie ruszać motoru.


--------------------
Giulia/i3/S40/e36

'Who controls the past controls the future. Who controls the present controls the past'.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Sarithis
post Thu, 23 Mar 2017 - 13:43
Post #18


Rookie
Dołączył: Tue, 21 March 2017





Ok, dzięki wszystkim za rady i opinie, przynajmniej się czegoś nauczyłem ^^. Zrobię tak, jak sugerujecie - pojadę do serwisu ASO w celu dokładnego sprawdzenia, czy auto jest w 100% sprawne. Przejadę się też na hamownię. Zacznę od wymiany opon, zawieszenia (bez obniżania), hamulców, tarcz i świec. Wydech i tak muszę wymienić, także kupię coś z Supersprinta, tak jak sugerowaliście.
W przyszłości, kiedy zaoszczędzę trochę więcej kasy, oddam go do jakiegoś profesjonalnego serwisu tuningowego w celu przerobienia silnika na turbo, odciążenia, instalacji dolotu i przeprowadzenia strojenia. Kompletnie nie zależy mi na cenie tego auta podczas sprzedaży, także to akurat nie gra roli wink.gif
No i zastanowię się nad zmianą mechanika, bo rzeczywiście jego "poglądy" w tej kwestii kompletnie różnią się od Waszych ;D
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Owko
post Thu, 23 Mar 2017 - 16:12
Post #19


don padre
Dołączył: Thu, 18 September 2003
Skąd: officially Boat.





ASO defaultowo nie umi. Gdzie mieszkasz?


--------------------
Giulia/i3/S40/e36

'Who controls the past controls the future. Who controls the present controls the past'.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kras
post Thu, 23 Mar 2017 - 17:20
Post #20


Forum Clubber
Dołączył: Sun, 10 April 2005
Skąd: WWA/Tripolis





ASO nie tylko nie umi ale zwyczajnie nie zna i sie boi tego silnika.


--------------------
Kra$
And JDM again... :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Stron V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 17:09