Shoutbox 0 nowych PW 


2 Stron V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> AR Giulietta 1.4 MultiAir 170KM
deftones
post Sun, 22 Jan 2012 - 13:42
Post #1


Rookie
Dołączył: Wed, 25 May 2005





Miał ktoś do czynienia z tym silnikiem? Jak wygląda bezawaryjność przy tak wysilonej jednostce?
Interesują mnie również wrażenia z jazdy.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Sun, 22 Jan 2012 - 13:42
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
tomekp
post Sun, 22 Jan 2012 - 15:16
Post #2


Frequent User
Dołączył: Fri, 04 November 2005
Skąd: Radom/Warszawa





CYTAT(deftones @ Sun, 22 Jan 2012 - 13:42) *
Miał ktoś do czynienia z tym silnikiem? Jak wygląda bezawaryjność przy tak wysilonej jednostce?
Interesują mnie również wrażenia z jazdy.


Jechałem na jeździe próbnej.. czyli niewiele smile.gif
Silnik bez wyrazu - kilka razy przeciągnąłem poza 4 tysiące obrotów, to chodził jak elektryczny - szybko i sprawnie, i po dieslu czegoś mi brakowało. Nie dochodziłem do końca skali, może tam jest ciekawiej. Wysiadłem z odczuciem lekkiego rozczarowania, potem pomyślałem, że pewnie za mało pojeździłem, aby się przestawić.

W środku fajnie, nie czuć biedy, zawieszenie przyjemne, ale to bardzo powierzchowne wrażenie - nie powiem Ci nic więcej.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kiwi
post Mon, 23 Jan 2012 - 22:48
Post #3


Forum Homee
Dołączył: Sun, 25 October 2009
Skąd: Łódź





Silnik po za głowicą ( w której za otwarcie zaworów dolotowych odpowiada "moduł elektrohydrauliczny " ) to T-jet ...który problemów z awaryjnością nie ma ,....Wrażenia z jazdy jak to alfa -prowadzi się bardzo precyzyjnie na tle zwykłych kompaktów.
Wg mnie silnik fajny ..i od momentu kiedy pojawi się doładowanie ciągnie tak samo do końca ,a boost pojawia się dość wcześnie ( turbo bardzo blisko głowicy ) . Jeździ się jak dieslem ..tylko wyżej go zakręcisz i jest ciszej ,bardziej męsko .
Jak nie ma być hardkorowo to wersja idealna ( obok diesla 2,0 170KM) ...jak ma być top to wersja 1,75T 235KM ..ale pali sporo więcej wink.gif


--------------------
quattro
Go to the top of the page
 
+Quote Post
sir
post Tue, 24 Jan 2012 - 18:04
Post #4


Forum Killer
Dołączył: Mon, 04 November 2002
Skąd: Wrocław





Podepne sie
Chodzę koło tego modelu ale z mocniejszym motorem, i szukam wszystkich za i przeciw ( alfa vs golf gti vs mazda
3 mps) interesuje mnie rownież jak ten motor reaguje na program.


--------------------
oldboy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jarek
post Wed, 25 Jan 2012 - 11:05
Post #5


User
Dołączył: Fri, 17 January 2003
Skąd: WROCŁAW





Też przez moment byłem tym zainteresowany, nawet odbyłem jazdę testową i naprawde fajnie to się porusza i wygląda,
tyle żeby to jakoś przyzwoicie wyposażyć to trzeba ponad 100 tyś zapłacić (luty2011).
zaglądnij tu: http://www.forum.alfaholicy.org/mito_giulietta/
sporo tematów na temat tego modelu.


--------------------
BMW
Go to the top of the page
 
+Quote Post
specu
post Wed, 25 Jan 2012 - 12:32
Post #6


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 16 August 2005
Skąd: W-wa





Zajrzyj rolleyes.gif
Eot

golf GTI super reaguje na program


--------------------
ET 11.58s Mistrz Polski FWD NA 2011r, 2014r, 2015r. 2016r. 2017r. Puchar Polski & King of Poland
Powered by Niuton & Re5pect.pl & Penrite.pl & Syr Garage
Go to the top of the page
 
+Quote Post
sir
post Fri, 27 Jan 2012 - 18:56
Post #7


Forum Killer
Dołączył: Mon, 04 November 2002
Skąd: Wrocław





Ha to ze golf będzie dobrze reagował to wiem smile.gif no i ma dsg, ciekawy jestem raczej opinii na temat mps-a no i alfy, choć pewnie link do forum alfy ( jak tylko znajdę czas żeby tamto forum poczytać) pozwoli odpowiedzieć na większość moich pytań co do tego auta


--------------------
oldboy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
antoś
post Fri, 27 Jan 2012 - 19:43
Post #8


User
Dołączył: Wed, 23 September 2009





Nie zastanawiałbym się wiele między Golfem GTI, a Alfą pomijając kwestie wizualne bo to rzecz gustu. Jakoś materiałów użytych do wykonania auta jest zdecydowanie wyższa w przypadku VW. Do tego dochodzi taka rzecz jak nawigacja, która w przypadku VW jest wyśmienita. smile.gif
Sam kiedyś byłem miłośnikiem Alfy Romeo ale po tym gdy zobaczyłem jak te auta są tandetnie wykonane w środku i w którą stronę idzie design tych aut to odpuściłem.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jarek
post Sun, 29 Jan 2012 - 13:40
Post #9


User
Dołączył: Fri, 17 January 2003
Skąd: WROCŁAW





CYTAT(antoś @ Fri, 27 Jan 2012 - 19:43) *
Nie zastanawiałbym się wiele między Golfem GTI, a Alfą pomijając kwestie wizualne bo to rzecz gustu. Jakoś materiałów użytych do wykonania auta jest zdecydowanie wyższa w przypadku VW. Do tego dochodzi taka rzecz jak nawigacja, która w przypadku VW jest wyśmienita. smile.gif
Sam kiedyś byłem miłośnikiem Alfy Romeo ale po tym gdy zobaczyłem jak te auta są tandetnie wykonane w środku i w którą stronę idzie design tych aut to odpuściłem.


Jeśli piszesz, że materiały czy navi są lepsze w Golfie, to domniemywam że nie siedziałeś w Giulli wink.gif


--------------------
BMW
Go to the top of the page
 
+Quote Post
exocet
post Sun, 29 Jan 2012 - 15:20
Post #10


Super User
Dołączył: Sat, 30 January 2010
Skąd: Warszawa





Jeśli jakość w Giuli jest taka jak w 159 czy Brerze, to faktycznie Golf lepszy smile.gif


--------------------
...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Aval
post Sun, 29 Jan 2012 - 15:20
Post #11


Forum Killer
Dołączył: Fri, 16 September 2011
Skąd: Warszawa





Dokładnie, Guilietta to nie 147... Materiały są naprawdę na wysokim poziomie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
PiurielSR
post Sun, 29 Jan 2012 - 15:54
Post #12


Forum Killer
Dołączył: Sat, 17 November 2007
Skąd: Łódź





+1


--------------------
╭∩╮〔︶︵︶〕╭∩╮
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Raceboy
post Mon, 30 Jan 2012 - 00:16
Post #13


Moderator
Dołączył: Sat, 19 November 2005
Skąd: From Hell





Żal patrzeć na stereotypowe myślenie. Najlepszy w PL Pasio kombi w dizzelku 1.9... AR się psują, BMW jeżdżą dresy, Mercami dziadki, Volvo lekarze, Ople gniją a Hondy są nie do zajechania.

Wielki LOL!

MiTo mojej mamy jest lepiej spasowane w środku niż moje E60.


--------------------
"We are made of emotions(...)It's only a question of finding the way to experience them." - Ayrton Senna
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ZoLt4R
post Mon, 30 Jan 2012 - 01:05
Post #14


Forum Killer
Dołączył: Wed, 18 January 2006
Skąd: Toruń





Nic dodać nic ująć. Amen smile.gif


--------------------
ITAL Performance

www.ital-performance.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
PiurielSR
post Mon, 30 Jan 2012 - 12:28
Post #15


Forum Killer
Dołączył: Sat, 17 November 2007
Skąd: Łódź





CYTAT(Raceboy @ Mon, 30 Jan 2012 - 00:16) *
Żal patrzeć na stereotypowe myślenie. Najlepszy w PL Pasio kombi w dizzelku 1.9... AR się psują, BMW jeżdżą dresy, Mercami dziadki, Volvo lekarze, Ople gniją a Hondy są nie do zajechania.

Wielki LOL!

MiTo mojej mamy jest lepiej spasowane w środku niż moje E60.


Należy dodać, że wszystkie auta mają kręcone liczniki.

Co do Alfy Romeo to już w jakimś podobnym temacie pisałem właśnie o MiTO, że jest naprawdę kozacka zabawka, natomiast Giulietta nie jest ani 159 ani Brerrą, to jest nowe auto a nie lifting modelu.
Model z tematu ma mój sasiad, który jest dilerem marek Fiat i Alfa w Łodzi. Jeździ rok swoją Giulietta zrobiona "boxem" NOVITECA na 190Km (tak zweryfikowane na hamowni seria i z boxem) bez problemów.
Naprawdę ludzie, piszecie, że alfy się psują, ale nikt nie pisze co się mu zepsuło, ewentualnie, że znajomy kolegi wujek miał i mu coś się z elektryką działo.
Gdyby były chujowe to nie było by Alfy w dziale projekty, Zolt4r nie dłubał by ich ani CINEK.
2.5 V6 kompressor
3,0 V6 kompressor
Kolejna 2,5 V6 kompressor

Na koniec mogę jedynie napisać DA FAK cool.gif


--------------------
╭∩╮〔︶︵︶〕╭∩╮
Go to the top of the page
 
+Quote Post
exocet
post Mon, 30 Jan 2012 - 12:51
Post #16


Super User
Dołączył: Sat, 30 January 2010
Skąd: Warszawa





Uderz w stół... wink.gif

Nikt tu nie napisał, że Alfy się sypią, ale zaraz 5 osób pisze jakie to stereotypowe myślenie jest w narodzie. Przy tym te osoby są w jakiś tam sposób związane z tymi samochodami, więc te wypowiedzi na 100% są obiektywne wink.gif
Do mnie AR przemawiają techniką, designem, nawet przymierzaliśmy się do kilku, ale niestety materiały w środku i sposób w jaki pracują niektóre elementy we wnętrzu mnie nie przokonały do tej marki.

A to, że ktoś dłubie ten czy inny samochód wcale nie świadczy o tym, że jest czy nie jest chujowy, bo ludzie dłubią to co im się podoba i to na co ich stać.


--------------------
...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
PiurielSR
post Mon, 30 Jan 2012 - 13:02
Post #17


Forum Killer
Dołączył: Sat, 17 November 2007
Skąd: Łódź





Niestety jeżdżę Golfem w tejdejiku wink.gif


--------------------
╭∩╮〔︶︵︶〕╭∩╮
Go to the top of the page
 
+Quote Post
sir
post Tue, 31 Jan 2012 - 14:53
Post #18


Forum Killer
Dołączył: Mon, 04 November 2002
Skąd: Wrocław





Temat navi jest poboczny , i nie ma kompletnie znaczenia
probowałem sie umówic na jazde Giulietta ale niestety dieler na Wroclaw nie ma wersji najmocniejszej na testówce, i nawet nie moze jej sprowadzic, przejade sie 170 wtedy podziele sie wrazeniami. Choc a propo materialów to na poczatku myslalem o 159 i zakochalem sie w czarnym szczotkowanym aluminium które miała w srodku, ale to moze kwestia gustu. Jest jeszcze jadna sprawa - kto dobrze ogarnia alfe jesli chodzi o soft? Moze jestem ograniczony ale ludzie z którymi mam kontakt i uwazam ze znaja sie na tym kawałku chleba (cs i Jet) na temat alfy za wiele nie moga powiedziec. Do kogo wiec uderzac?


--------------------
oldboy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ZoLt4R
post Tue, 31 Jan 2012 - 14:58
Post #19


Forum Killer
Dołączył: Wed, 18 January 2006
Skąd: Toruń





do Cinka uderzaj smile.gif


--------------------
ITAL Performance

www.ital-performance.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
exocet
post Tue, 31 Jan 2012 - 15:32
Post #20


Super User
Dołączył: Sat, 30 January 2010
Skąd: Warszawa





W Mastersie robili T-Jeta


--------------------
...
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Stron V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 16:48